Съпруга ми има болен брат

  • 15 734
  • 140
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 11 418
Какво мисли всяка от нас стана ясно. Изписахме много мнения и препоръки. А ти juli83 какво планираш сега да предприемеш? Как виждаш от тук нататък живота си?

# 136
  • Мнения: 19
Благодаря за всяко мнение последните бяха малко по- острички приемам критиките имам грешки от бързане.Без промяна ще си седя при нашите и сега съм си при нашите.

# 137
  • София
  • Мнения: 17 855


Това в поредната тема, в която тежестта на проблема е изместена на майната си, впрочем. Какво като съпругът ти от 10 дена има болен брат... Основният проблем е, че си вързана за леглото на майка си и има едно дете, чиято съдба е твърде неясна.

Последна редакция: нд, 03 юни 2018, 18:59 от Tatti

# 138
  • Мнения: 8 137
...Няма да се учудя, ако прибирането вкъщи след развода е цената на сегашното ѝ положение.
А аз няма да се учудя, ако сегашното й положение е довело до развода, т.е. да се е прибрала да гледа майка си и заради това да се е развела...
Той от Сърбия бях женена там няколко години преди майка да се разболее той е познат на бившият ми съпруг и от много време го познавам.Живяла съм таю знам езика.
Ама за чий... (оп, ясно за чий) е тръгнала да се жени пак накъм Сърбия Thinking и то след 10 дена виждане наживо... а сега и блокирал вайбъра и т.н.
Точно с този "мъж" трябва да иска бързо анулуране / разтрогване на брака... и да си помисли хубаво как аджеба си представя един брак, щото с "аз ще си стоя вкъщи както досега, а ти ще се наместиш спрямо мен!" няма как да се случи! И болния брат няма абсолютно нищо общо с казуса! Всичко в началото на темата изглеждаше мноооого различно, като да са в един град (айде една община, на 30мин път с кола максимум), и да не могат да се разберат къде да им е тяхното постоянно местоживеене, то и затова съветите бяха такива... Сега изневиделица - чужбина, близка - далечна все не става да замине заедно с детето, то просто не е нейно и няма никакъв статут тя спрямо него и няма вариант да заминат заедно...

# 139
  • Мнения: 3 615
"Ън"  как ще съм слигиня на моето семействп просто не мога да оставя майка си в тояа състояние затова не  работя да се грижа за нея то и това пак е работа болно гледач о то доста трудна и отговорна а това че ме обиждаш без да ме познаваш говори за твоето възспитание

Не ми беше целта да те обиждам, но какво можех да помисля след изчетеното в тази тема? Ти явно си млада жена с неособено добра семейна среда. Но съвсем не си някакъв изолиран случай. Много други са като теб, но ти си първата, за която разбирам, че е зарязала своя личен живот напълно по тази причина. Тук, в този форум пише друга млада жена, която гледаше баща си на легло, без да има като теб други в семейството, майка й е починала отдавна, няма братя и сестри. Също отглежда  и детето си сама. Но не се превърна в болногледачка на баща си постоянно, живееше и своя живот и когато той почина, тя не се оказа в положение да започва отначало. Ако види темата,  може да се включи.
Естествено, че не можеш да загърбиш напълно майка си, но за мен е съвсем неразбираемо ти да си болногледачка денонощно при наличие на достатъчно хора в семейството. Защо ти реши да жертваш своя живот? Защото за мен съвсем доброволно си се пожертвала. Това е абсолютно недопустимо от каквато и да е гледна точка. Не си ли съгласна, че си постъпила най-меко казано неразумно и безотговорно към себе си? За мен обяснението беше само това, че роднините ти се възползват от теб заради някакви твои липси. Баща ти, който трябваше да поеме основната тежест. Сестра ти, чието дете отглеждаш. Както и този шофьор сега, дето може би те гласи за болногледачка и у тях. Какво ти има, та не се усещаш? Rolling Eyes
И последен въпрос: какво смяташ да правиш, след като майката си отиде? Как ще издържаш себе си и това дете, което също си качила на гърба си? За мен пълнолетен човек, който не може да мисли в перспектива и да гради планове има някаква липса. Извинявай отново, ако си се почувствала обидена, но не мога да разбера мотивите, които те движат при вземане на решенията в живота ти.
Аз пък съм убеден да не дава Господ, ако на теб ти се случи ама въобще няма да мислиш за перспектива  напред в времето.Ма тук всички са много  извисени на ниво.Айде по реално замисли се ако си на нейното място по цял ден ще мислиш схеми ако въобще може да мислиш. Не е шега да се гледа болен човек.

# 140
  • Мнения: 19
Малко преди мама да се разболее се върнах в България.Като се разболя мама не се върнах при първия си съпруг и той ме чакаше 5 години да се върна и после се разведе.

Общи условия

Активация на акаунт