СЕДМИ клас – 6 – Последни метри до…най-добрите резултати!(28.05.2018–03.06.2018)

  • 54 862
  • 642
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 135
Чалгата не е  само в музиката.......чалга има навсякъде.На някои хора мисленето им е чалга.Каквото е трябвало сме направили през първите седем.Но от тук нататък нови приятели ,гаджета,всички с които комуникират децата оставят своя отпечатък.Недай боже несподелена любов,която според мен се отразява на повечето тийнове зле.

Кодовете на училища и паралелки заедно със резултатите ли ще излезнат?Очаквах ,че ще са публикувани.Аз ли не ги намирам......

# 616
  • Мнения: 21 455
Ще се самоцитирам.
Направих бърза проверка. Миналата година съм дала линк към списъка с кодовете на 14 юни 2017, 18:13, което означава че е излязъл горе-долу тогава. Става дума за София-град. Иначе кодовете и названията на паралелките ще станат видими в момента, в който активират електронната платформа за кандидатстване, т.е. когато се появи секция Желания. Или поне така беше миналата година.

# 617
  • Мнения: 135
Дидева  благодаря за търпението! Blush Пропуснала съм го,а уж следя темата....


# 618
  • Мнения: 169
Когато се опитам да вляза в системата, ми изписва ,,невалиден входящ номер или код за достъп,,. Така ли трябва да е?

# 619
  • София
  • Мнения: 7 063
Когато се опитам да вляза в системата, ми изписва ,,невалиден входящ номер или код за достъп,,. Така ли трябва да е?
Аз влизам. Ако досега сте успявали да влезете, може би ровичкат нещо. Ако ви е първи опит и ви изписва грешка, проверете пак вх. номер и кода... Thinking

# 620
  • София
  • Мнения: 18 679
Не, аз пробвах преди няколко дни и си влизах. Сега ако нещо пипат, не знам.

# 621
  • Мнения: 2 909
Аз влизам без проблем.

# 622
  • Мнения: 135
Аз също влизам.Дори съм си оставила страницата и само презареждам,въпреки ,че днес няма смисъл тренирам за утре  Joy

# 623
  • Мнения: 64
Статистиките са стандартни и вероятно ги имат готови още при пускането на резултатите. Просто обичат някой да ги ръчка по телефона, докато ги пуснат. Joy
....
Дидева,
Едва ли са чак толкова мазохисти в РУО та зорлем да се подлагат на ръчкане  Wink .
На 28-ми май в РУО София предложих на председателя на областнатана комисия за прием след 7-ми клас да публикуват вместо традиционната статистика пълните резултати от НВО за София. Разбира се без имена на кандидатите, само две колконки с оценки - БЕЛ и математика за всеки софийски ученик. После родителите да си правят каквито искат анализи на данните. Г-жа Станчева (председателят на споменатата комисия) каза, че идеята много ѝ харесва, но ще трябва да получи разрешение от МОН, пък и данните да получи от там, защото РУО публикувало каквото реши МОН и в каквато форма реши МОН.

# 624
  • Мнения: 5 160
Василев, точно за такава статистика си мислех тези дни. Даже не поединично. А ако има еднакви - групирани. Такава справка би имала поне 9000 реда ...

# 625
  • София
  • Мнения: 18 048
Само с две колонки, мат и БЕЛ, не би била много информативна. За да е, е нужен и полът, поне що се отнася до София, където на много места има квоти.

# 626
  • Мнения: 5 160
Само с две колонки, мат и БЕЛ, не би била много информативна. За да е, е нужен и полът, поне що се отнася до София, където на много места има квоти.
Естествено Simple Smile
Просто дават протоколите Simple Smile

# 627
  • София
  • Мнения: 12 018
Миналогодишната статистика си е супер! Същата да пуснат и ако може - едновременно с резултатите. Grinning

# 628
  • София
  • Мнения: 3 063
Аз пък да се оплача - два дена решаваМЕ задачи по физика, вече сериозно ми писна от това кандидатсване, не знам наборът как издържа. Викаха го да играе футбол в училището им, не иска, мрънка им по телефона - топло е, ще вали, малко хора ще сме. После ми вика - те са приключили, ама аз имам да решавам задачи по физика и искам малко хелп от теб Flushed Та два дни въртим ампери, джаули, ватове, волтове, омове, кулони и производните им (мили, мега, кило), търсим еквивалентни съпротивления - отврат. Минал бил всички останали теми, "лесните" за него, но електротехниката явно му е повече мъгла. Заключи преди малко, как от 3 величини (ток, напрежение, съпротивление) може такава боза с мерните единици да сътвори човек. Та така...някои още сме "в джаза"...до 9.юни...

По повод музикалните вкусове - моите родители са музиканти, свирят в оркестъра на операта (обоист и виолистка). Брат ми стана оперен певец. У нас вечно са звучали опери, симфонични концерти, най-мразех концертите за пиано - голяма досада Simple Smile . Но точно в 8 клас, с една от първите стипендии си купих касетка на Контрол и по цял ден тероризирах майка ми с "Пой ластачка" и тем подобни, баща ми се беше отказал от мен с държавен вестник. Е, аз бях повече бунтар, свирих на цигулка откакто се помня и за да покажа на наш'те, че не искам да свиря по задължение, се записах на кръжок по математика, после и на физика, та да проумеят, че няма да стане на тяхното. Е, не стана на тяхното, склониха.
Мишо има слух, пее чудесно, но удържа на моите напъни да свири или поне да пее, задачи по физика подхванал...колелото се върти...
На 3 години познаваше и припяваше на Helloween, Metallica, Iron Maiden, а всяка седмица беше на детска опера. Но сега Гери Никол му е любимка, за мой ужас, добре, че са измислили слушалките...(мамооо, извинявай за "Ластачката", не ми е хрумвало да ползвам слушалки, та да не те тормозя толкова)

# 629
  • Варна
  • Мнения: 2 442
Мандаринка, ако сте се запътили към НПМГ, желая успех и с двете ръце! За подсказка с решени примерни задачи може да видите сборника за 7 клас на Максим  Максимов. Мисля, че дава много добра основа.

Ние пък с моето дете вчера бяхме на дните на отворените врати на ЕГ във Варна. Гледа презентации по биология, прави опити по химия, слуша малко дискисии от "Похода на вдъхновителите", разпита какви са изискванията по физическо, само по езиците нищо не видя, защото бяхме малко притиснати с времето, но си пожела тази седмица да му е късметлийската, за да се увери, че може да учи там. В училище вече минаха всички изходни нива, учат от притурките и изпитват останалите за оформяне. Той се отдаде на игри на компа и четене на книга. И тъкмо се зарадва , че вече ще има време да чете каквото си поиска и аз му напомних, че списъкът с книги за лятно четене за 8 клас скоро ще му бъде връчен и първо ще трябва да приключи с тях. Понеже вече му хвърлих едно око в нета, не мога да си го представя с "Декамерон" или "Антигона", но тези размишления си ги оставих за мен. Нека първо се наслади на малко ваканция.

Общи условия

Активация на акаунт