Отдаване и наемане на имоти под наем - какво се случва реално? - 10

  • 59 854
  • 797
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 1 050
Едногодишен беше договорът, изкара 7 месеца и напусна. Не съм слагала клауза за неустойка при предсрочно напускане. Съобщиха ми преди две седмици и в края на миналата седмица го освободи.

Въпреки че в договора има клауза, че депозитът не може да се ползва по никакъв начин за плащане на последния наем, при отправена молба се съгласих... Донякъде, защото имам 200 лв отгоре за депозит, които можех да ползвам за сметките, но ако имаше нещо по-сериозно за ремонт или като липса - щях да пия една студена вода Simple Smile

Сега имам едни 35 лв за ток и вода за предходния месец и ще има някаква дребна сума за преполовения месец. Имаме уговорка негова приятелка да ги плати. В случай, че не го направи, ще си ги прихвана от тези 200 лева и ще му върна остатъка, а ако плати приятелката му, връщам цялата сума. Засега си трая, просто, защото ми е интересно да разбера дали и колко коректни са хората. Иначе наемателят не е споменавал за тези пари. Не знам дали просто е забравил или не държи да му ги върна Grinning

Тия дни ще подпишем договор с нов наемател.

# 226
  • Софето
  • Мнения: 622
Мишелин, успех с новите наематели. Аз винаги слагам в договора клауза за мин. една година, при напускане преди изтичане на договора се губи депозита. Днес отдадох едностаен в Студ. Град, наем 600лв, депозит 800лв.

# 227
  • Мнения: 9 946
момичета, с агенция или без агенция ги дадохте?
това с едностайния в СГ ми звучи мноого добре! Аз дадох наскоро без агенция 100 кв. чисто в Лщлин , необзаведен - но нови 2 бани и кухня, и вътре всичко ламинат и боядисано, не е живяно след ремонта - за 700.

питам във връзка с онази статия, за която се дискутираше вчера-онзиден, за нивата на наемите и мненията на агенциите
Wink

# 228
  • Мнения: 1 050
Malena, благодаря Simple Smile Харесахме се доста на първо четене, пък ще видим.

Тази клауза е много хубава за хора, които умишлено наемат имота с идеята да останат месец-два-три и може да те предпази от такива. Но на мен ми е кофти да поставям такова условие. Много пари са това и да ги загубиш само, защото така се е случило... Но сега се замислям за нещо по-леко - примерно половин наем, или 1/3, или нещо подобно. Да, не ми беше много приятно да правя основно почистване само след 7 месеца, но това е положението Simple Smile Буквало излизахме целия апартамент. Двама души чистихме и михме 6-7 часа

Ние без агенция, въпреки че всички обаждания без две-три бяха само от агенции. Накрая се намерихме с човека чрез познати.

# 229
  • Мнения: 25 898
момичета, с агенция или без агенция ги дадохте?

Последно с агенция и то защото клекнах и нямах вече сили бременна да се боря с тази сган. Преди това без агенция само по обява. Още ми звънят да ме питат дали наемателя не е избягал. ooooh!

# 230
  • Софето
  • Мнения: 622
момичета, с агенция или без агенция ги дадохте?
При мен са 50 на 50. Когато ми се обаждат от агенция, казвам им, че не поемам ангажимент към тях, ако искат при тези условия да идват с клиенти ако не чао! Каквото съм пуснала, до седмица е наето.

# 231
  • Мнения: 9 946
какво имаш предвид под ангажимент - че не даваш комисионна, или че не им обещаваш да са първите за огледа?
аз като им кажа, че не давам комисионна, почват да сумтят или да ми обясняват каквото си знаят - че трудът им не бил безплатен, .... Прекъсвам ги след третата дума и - някои предлагат 25%, други явно ми теглят една. В крайна сметка, последните 2 дадох без агенция, а сега глася още нещо - пак без агенция. Досега го бях пуснала на агенция - но нищо не ми предлагат. Наемът, дето исках, им се виждаше явно висок, и ми водят хора - които искат разни неща, че и отстъпка в цената, че и нам-си-кво. И отсвирих всички и ще се оправя сама, та и по-добре.

# 232
  • Бургас
  • Мнения: 6 241
Мишелин, успех с новите наематели. Аз винаги слагам в договора клауза за мин. една година, при напускане преди изтичане на договора се губи депозита. Днес отдадох едностаен в Студ. Град, наем 600лв, депозит 800лв.

Какво ще рече едностаен? Стая, баня и тераса?
Доста висок наем, браво!

# 233
  • Мнения: 9 786
Хаха, тея па Grinning Не стига, че не им търсиш услугите, ми тръгнали да ти обясняват как трудът им не бил безплатен Simple Smile Специално пък за наемане трудът им е точно 0, изразява се в това да обикалят насам-натам и после да ти дадат да подпишеш един темплейт на договор. Даже преди време една брокерка беше много учудена, че искам да добавям някакви клаузи в договора. Каза, че много добре съм се била сетила... Викам си, ми що не се сети ти бе, нали ми защитаваш интереса уж..

# 234
  • Софето
  • Мнения: 622
какво имаш предвид под ангажимент - че не даваш комисионна, или че не им обещаваш да са първите за огледа?

Не плащам комисионна, не обещавам да го пазя само за техни клиенти, не обещавам, че ще го отдам на техни клиенти, не им искам сертификатите ....

Какво ще рече едностаен? Стая, баня и тераса?
Доста висок наем, браво!
Стая, баня, тераса, мазе и паркомясто.

# 235
  • Мнения: 25 898
Хаха, тея па Grinning Не стига, че не им търсиш услугите, ми тръгнали да ти обясняват как трудът им не бил безплатен Simple Smile
Оох, това ме върна поне година назад, такива неща чух от брокери, още ми държи влага. Факт е, че вършат нещо, обикаляне като гламави, но след като не съм искала услугите как имат наглостта да заплашват. Tired

# 236
  • София
  • Мнения: 6 010
И на мен редовно ми звънят за апартамент, който отдадохме под наем още миналата година да питат дали е свободен. Вигани учтиво обяснявам, че не е и да не ми звънят, защото не съм давала съгласието си да ми разполагат с данните и да ме притесняват... Някои са разбрани, но други са ми искали с насмешка по 200 лева за да ме били отпишели от базата си данни Sweat Smile При въпрос коя им беше агенцийката ми затварят телефона.
Онзи ден пак звъняха, явно има търсене в момента, но вече кавам, че сме го продали и да ме трият от базата, до момента има 100 % разбиране.

# 237
  • Мнения: 9 786
200 лв да те отпишат?? Вече се чудя кои са по-нагли - брокерите или колекторските фирми Simple Smile

# 238
  • Мнения: 1 050
Аз си взех предплатена карта, която сложих във втори телефон. Първото предимство е, че така винаги знам, че се обаждат по обявата, а второто безценно предимство е, че просто си изключвам телефона след отдаването и всичко приключва, основният ти номер не е "заразЕн" Grinning

# 239
  • София
  • Мнения: 6 010
200 лв да те отпишат?? Вече се чудя кои са по-нагли - брокерите или колекторските фирми Simple Smile

Имам приятелка брокерка, която ми обясни, че в момента, в който "частно лице" си пусне обява в някой от популярните сайтове цялата информация за апартамента и собственика се появява автоматично в базата на агенциите, които са си платили определен пакет към дадения сайт.
А господина (на не повече от 25 години по гласа) се направи на интересен и ми го каза това с насмешка.

Аз си взех предплатена карта, която сложих във втори телефон. Първото предимство е, че така винаги знам, че се обаждат по обявата, а второто безценно предимство е, че просто си изключвам телефона след отдаването и всичко приключва, основният ти номер не е "заразЕн" Grinning

Точно така сме решили да процедираме в бъдеще като се наложи да отдаваме отново.

Общи условия

Активация на акаунт