Борбата с рака - духовното оцеляване и физическото преодоляване - 48

  • 64 810
  • 797
  •   1
Отговори
# 60
  • Варна
  • Мнения: 1 685
armyhousewife, може пък да е бил като сив кардинал. Винаги да е знаел къде какво се случва с теб и да е дирижирал нещата зад завесата. Моят такъв се оказа, чак поздрави ми беше пращал от онколожката ми предадени през сина и, който ни е на двамата личен стоматолог. Grinning Ахаааааааа, хитрецо ти!? Веднъж може да не си дошъл с мен и за ръчичка държал, но чоплиш, питаш, нюхаш какво се случва около мен. Аз затова си го залюбих, затова и ще обичам до край. Относно чувството за самота... Не си самичка! Не бой се. Приятелките ти може просто да не смеят да те притесняват или повдигат темата. Както Радка писа, не могат на наше място да се поставят и ние на тяхно място не можем де. Чудят се дали въобще да заговорят, да попитат, притесняват се помощ да предложат... На мен ми прави впечатление как ДОРИ МАЙКА ми все по-рядко ми звъни и като ми звънне винаги започва с думите "Удобно ли е, мамо??? Да не си почиваш и да те притеснявам?" Че покрай химиите и оставих едно такова усещане в нея, че денонощнто мога да спя, а не само през нощта или следобед и тя не смее и се чуди милата по кое време на денонощието да звънне... а когато физически контакт пък имаме я усещам как мисловно се бие през ръката и всячески се сдържа да не ме пипне по челото да провери температурка няква случайно вдигнала ли съм, въздържанието от това действие обаче не тълкувам като липса на загриженост, много добре си я усещам аз...

Последна редакция: чт, 31 май 2018, 13:00 от Spirit Crusher

# 61
  • София
  • Мнения: 110
Съжалявам че нахлувам в тази тема, където нещата са къде къде по сериозни от моята операция. Искам да попитам тератом на яйчника , тъй като съм оперирана със запазен яйчник може ли да се счита за доброкачествен рак. Не са ми казвали нищо , в епикризата си пише че е тератом на яйчник 8 см, дорокачествен.

# 62
  • Мнения: 1 726
Един тумор може да бъде доброкачествен или злокачествен. Злокачественият тумор се нарича още "рак". Няма такова чудо като " доброкачествен рак". Не знам какво е "тератом", но щом ти пише "доброкачествено", значи си ОК.

# 63
  • Мнения: 3 983
Спиритче , честита  годишнина Kissing Heart Още 100г да празнуваш победата в борбата Hug

Лейди, честита годишнина . Диамантена сватба ви желая да празнувате -минимум Heart

Смисълче, стискам палци всичко да е ОК.

За мъжете.....
Пупу ... аз от моя не мога да се оплача.
Готви ми , помага ми....
Но на прегледи не искам да идва с мен .
Защо ми е да се висним 100 човека пред кабинета. Здрава съм , права съм и мога да вървя без чужда помощ.
Като ме води до болницата за вливки  го оставям долу да пие кафе или го изпращам в къщи.
Последния път на допълнителните банки сестрата каза да го извикам горе да ми е компания..... ми на мен ми е толкова нервно като съм вързана , че себе си мога да изям от яд..... изпратих го долу два пъти кафе да пие Joy Той милия смешни клипчета ми търси да гледам .... а аз само банката гледам кога ще свърши.....
В момента в който ме откачат от банката - силата и спокойствието си ми идват и съм друг човек Joy
Мислих отначало , че химията докато тече така ми действа.... Но проблема е психически при мен последния път бяха само банки с минерали .... Просто чувството , че не мога да мърдам и да ставам.....

# 64
  • Мнения: 2 199
Завърнахме се бързичко, вливката не мина, кръвта не беше добре. Другата седмица ще ни кажат какво ще правим.
Lady, честита ви годишнина, пожелавам ви да сте здрави, снаха да посрещнете и внучки да отгледате 🎉🎉🎉
Днес много празничен ден 🍰🌸.

# 65
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 725
Мерси! Аз съм си в къщи вече. Ама този път ми е лошо нещо. И имам едни сериозни притеснения дали нещо не ми объркаха. Не знам колко души се изредиха да ми кажат, че съм за първа вливка, а аз бях за четвърта. Наляха ми 8 банки. На първата бяха 7 с натоварващи дози, следващите бяха по 5. Сега 8. Казват - така е написано при нас. И намоше кого да питам. До обяд си бях ОК, сега една спазми в корема и сякаш пак ме е прегазил валяка и не знам къде ми е главата просто.
Утре ще ходим за епикриза, мъжа иска да провери лично дали нещо не е както трябва.  На прегледи идва с мен, пусто недоверие, иска лично да провери какво е положението.

# 66
  • Мнения: 2 199
Lady, може би първа вливка от новия сорт химия, не мина ли на червена сега?

# 67
  • Мнения: 78
Моят, понеже е доктор, знае за какво иде реч и ме води насам натам, не мога да се оплача. Подкрепа, колкото може, дава. За помощ в къщи не,че работи много и се прибира късно, ама имам помощница, която идва.
Борим се с гадна болест и без подкрепа е сложно.
Днес с миУто имаме годишнина, изтърпяхме се четвърт век Simple Smile
Като нищо може и да е забравил Simple Smile
Честита годишнина живи и здрави бъдете още дълги години заедно празнувайте !весело изкарване на празника.🌼🌹🌻

# 68
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 725
Благодаря! Вече отпразнувахме май с вечеря Simple Smile Не че мога нещо да ям де, само поседях на чаша червено вино.
Не е нещо ново при мен, същото си е. Не е червена химия, бялата си е и ще бъде такава и следващите 2 вливки преди операцията. Може ли сраничните ефекти да са от карбоплатината? Нямам гадене и повръщане, но все едно влак е минал през мен, такава смазваща умора + спазми в корема + сериозно главоболие.

# 69
  • Мнения: 3 983
Лейди , какви са тези 8-5 банки Flushed
Офицялно обявявам , че повече няма да мрънкам ,  че ме *връзват* за цели 3 ....Disappointed Relieved
Ужас какво съм лигла Sad
Напълно възможно е да е от платината - нова ли е за теб ?
Чела съм , че трудно се приема.
Като всяка химия де....
Наздраве Heartpulse

# 70
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 725
Хаха живи и здрави да сме всички!  Утре ще изяснявам какво и как е било сбъркано или си е било правилното  Simple Smile
Има събрание на входа и се скатавам в момента, а кучето ме чака да го изведа и няма как да мина незабелязано, та ще чака още. Нямам сили да слушам и простотии след химия.

# 71
  • Мнения: 2 199
😂😂😂новите съседи не ти се гледа.
Моят син много ходи по тези събрания, весело било, но той не им се впряга.
Забравих да споделя, че получих писмо за изследване на рак на матката, на всеки пет години го изпращат, но още не съм ходила.

# 72
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 725
Я бегом, че дявола си няма работа. Аз съм решила като ми мине операцията на гърдата, да махна и яйчниците и шийката на матката, тръби там, всичко. Матка така или иначе от 3г нямам. Не беше рак, а миоми и кръвоизливи нон стоп. Гинеколожката ми каза, че е пълна с пациентки, които са овладели рак на гърдата, но се е преместило надолу в яйчниците. Та страх лозе пази. Лапароскопска операция ще е, няма да е тежка. То и предишната беше такава, възстанових се за 2 дни.

# 73
  • София
  • Мнения: 110
Хайде  един въпрос към тези които са с коремна  операция. При Вас за какъв срок от време ви зарастна напълно разрезът. Аз съм  месец след лапаротомия на тумор на ляв яйчник и разрезът си седи. По наболяваме понякога, нищо не са ми казали дори и  на контролният преглед.

# 74
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 4 013
Гинеколожката ми каза, че е пълна с пациентки, които са овладели рак на гърдата, но се е преместило надолу в яйчниците. Та страх лозе пази.
И аз така си мисля, но се чудя защо тогава има не редки случаи на пациентки, които са с пълна хистеректомия, а след някоя и друга година се появява рак на гърдата. Нали би следвало липсата на яйчници да пази по някакъв начин. А, бе логика няма - това е кофтито при тази диагноза Sad

Общи условия

Активация на акаунт