Трансформиращи дневници - Хранене/Тренировки ІІ

  • 66 778
  • 739
  •   1
Отговори
# 255
  • here, there, everywhere
  • Мнения: 919
Тези хора с алергията-нещо съвсем различно от интолерантност-са само около 2 % от населението. Знам, че ги има, но знам, че и масата хора, за които говорех, си измислят интолерантност, която я нямат или дори си мислят, че от глутена се дебелее/оглупява/полудява-глутенът бил причината за биполярно разстройство и тн. Палео привържениците дори са на мнение, че глутеновата интолерантност не може да се засече с тест за интолерантност и може да си интолерантен дори ако теста ти е негативен. За мен това е преувеличаване и когато човек, направил си (негативен) тест говори, че има проблем с глутена, се изприщвам от модната безглутенова тенденция. :Д
Много е хубаво човек да има силно мнение, но е добре първо да се образова и тогава да го дава. “Знам” и “изприщвам се” за мен не са достоверна информация и критерий. Предполагам знаеш,че gluten is made up of several hundred peptides and gliadin is made up of 12 different sub-fractions.  Повечето тестове изследват само за алфа глиадин ( само един от 12те).

Не влезнах само да спамя, но не се сдържах.
Утре смятам да пробвам упражненията за дупе, които похвалихте. Peace

# 256
  • София
  • Мнения: 11 977
Това упражнение, което Бананадана е описала, а Ани показала с линк, без тежести ли го правите?

# 257
  • Мнения: 4 719
Обратна хиперекстензия-аз го правя с суис бол или тежести за крака.
https://youtu.be/4uqC_YS-u8Y

# 258
  • Мнения: 864
Тези хора с алергията-нещо съвсем различно от интолерантност-са само около 2 % от населението. Знам, че ги има, но знам, че и масата хора, за които говорех, си измислят интолерантност, която я нямат или дори си мислят, че от глутена се дебелее/оглупява/полудява-глутенът бил причината за биполярно разстройство и тн. Палео привържениците дори са на мнение, че глутеновата интолерантност не може да се засече с тест за интолерантност и може да си интолерантен дори ако теста ти е негативен. За мен това е преувеличаване и когато човек, направил си (негативен) тест говори, че има проблем с глутена, се изприщвам от модната безглутенова тенденция. :Д
Много е хубаво човек да има силно мнение, но е добре първо да се образова и тогава да го дава. “Знам” и “изприщвам се” за мен не са достоверна информация и критерий. Предполагам знаеш,че gluten is made up of several hundred peptides and gliadin is made up of 12 different sub-fractions.  Повечето тестове изследват само за алфа глиадин ( само един от 12те).

Не влезнах само да спамя, но не се сдържах.
Утре смятам да пробвам упражненията за дупе, които похвалихте. Peace

Щом е медицински решено да се изследва само алфа глиадин, аз се доверявам на това, че само този вид пептид е от значение. Иначе щяха да изследват всички. Всъщност не знаех за пептидите, но според мен изследване за глутенова интолерантност в лекарския кабинет или в други центрове с лекарско съпровождане са достатъчно достоверни. Изприщвам се, когато някой си въобрази или си измисли интолерантност, особено към хляба-една традиционна храна! Но това си е мое лично (силно) мнение и никог не задължавам с него-всеки може да си прави каквото поиска. Simple Smile
Успех с упражненията!

# 259
  • Мнения: 3 067
Статията на Юли много ми хареса.
Дух ти нали беше ходила при него за режим или бъркам?

Не бъркаш, работя с него в момента и съм много довлна от онова, което научвам за храната, храненето, комбинирането и други неща. Подходът му ми допада много - побутва ме, дава ми съвети, идеи и др., но не ме принуждава да правя нищо и изборът на източник на протеини е мой. Сега ям повече месо, но защото искам да проверя нещо, не защото ме е накарал, което е едно от нещата, които страшно много харесвам у него Simple Smile

# 260
  • София
  • Мнения: 1 270
И той ли е привърженик на пилешкото?Не ми е вкусно това пилешко и все не мога да го включа в менюто.

# 261
  • Мнения: 3 067
И той ли е привърженик на пилешкото?Не ми е вкусно това пилешко и все не мога да го включа в менюто.
Не мисля, че е привърженик на нещо или ако е - аз не зная. По-скоро съобразява макронутриентите, за мен е по-добре по-сухо месо, защото се храня с доста въглехидрати Simple Smile
Ако режимът е високо мазнинен едва ли ще препоръчва пилешко.

# 262
  • Мнения: 1 526
Hug Hug Моля те, засечи си времето, че ми е интересно другите за колко се справят. Все си мисля, че много почивам между сериите.  Rolling Eyes

Засякох си. Ами не, никак не почиваш даже, или поне на мен така ми се струва. Simple Smile
Изпълнявах упражненията прецизно, с (по мои усещания) нормално темпо и почивах по 30 секунди между сериите и по една минута между отделните упражнения. Отне ми 52 минути. Преди това загрях 6 минути на велоергометър, раздвижих ставите с въртеливи движения, накрая спретнах и 5-минути стречинг и така прехвърлих един час. Много се изморих. За мен си машинка, щом се справяш с тези упражнения само за 45 минути Simple Smile

# 263
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 408
Благодаря ти, Vetrena, значи горе долу съм на прав път. Аз също много се изморявам точно от тази серия упражнения. Ще се опитам леко да вдигна тежестите и да намаля повторенията, но сигурно няма до е скоро.

# 264
  • Мнения: 3 339
Днес си забравих приготвения обяд и трябваше да мина през близкия супермаркет, за да си купя нещо за ядене. Съответно ми стана интересно какво си взимате, когато трябва да импровизирате с някое хранене и да си купите нещо от супермаркет или магазин?

Аз лично днес си купих боровинки и котидж сирене. Около 300 калории общо, което е добре като за моя обяд, освен това с добро съотношение на макронутриентите. Пък и вкусно.

# 265
  • Мнения: 10 008
Преди да ми се отключи алергията си купувах кисело мляко. За случая си носех лъжица винаги със себе си. То ми беше любимо. Или извара.
Сега ядки, банани.

# 266
  • Мнения: 864
И аз точно това щях да кажа с лъжицата. Много е хитро. И аз винаги имам със себе си в чантата,  а вече когато съм на работа там има и хладилник и съм си паркирала разни чери домати,  плодове,  хляб задължително и извара или кисело мляко.  В момента не ям нищо така че просто си гладувам.  :Д

Друг вариант за лъжицата,  ако имате свободни калории ест.  Е да си отворите похватно едно омекнало авокадо и да си го издълбаете с лъжичка.  Към него може шунка,  резенче сирене или чери доматки,  бейби моркови или просто пълноз хлебче от пекарна/супера.  За авокадото едно време си носех сол на пакетчета,  че мразя безсолна храна.

# 267
  • Бостън
  • Мнения: 13 468
Обяд от супермаркет?
Обезмаслено гръцко кисело мляко + къпини/боровинки/малини/ягоди...
Руска извара + плод
Салата от салатния бар
Суши
ПС Искате са кажете, че в супермаркетите няма лъжици/вилици еднократни?

# 268
  • Мнения: 3 339
ПС Искате са кажете, че в супермаркетите няма лъжици/вилици еднократни?

Не съм обърнала внимание. Виждала съм, че има опаковани в повече бройки, но дали продават и единични - нямам представа. Сигурно има.

Но на мен не са ми необходими всъщност - в кабинета си имам нормални прибори и чаши(не обичам да ям/пия с пластамасови), защото в 99 % от случаите си нося храна от вкъщи.

# 269
  • Мнения: 864
Обяд от супермаркет?
Обезмаслено гръцко кисело мляко + къпини/боровинки/малини/ягоди...
Руска извара + плод
Салата от салатния бар
Суши
ПС Искате са кажете, че в супермаркетите няма лъжици/вилици еднократни?



Поне тук в Германия на мен лично ми свиди да дам 3 евро за 50 пластик лъжички,  които се продават само в тия опаковки(по 50 бр и едно време се оказах с 250 пластик лъжици накрая вкъщи) и става едно мазало в чантата ми,  супер неудобни са особено за кисело мляко,  ръката трепери и съм се нацапвала поради това.  Просто са за нещо по-твърдо като сладолед примерно,  прекалено леки са за по-течни неща.  А и като купех веднъж 50 лъжици и с облекчена въздишка вечер ги изсипвах в кухнята и после все забравяй да си взема по някоя за работа/унито.  Тааа като си имам една метална,  си я измивам след ядене и си я прибирам в чантата. Така нито забравям,  нито ми е неудобно да ям с нея,  нито нищо.  Но да,  наистина супер-обяда би трябвало да е изключение. Навсякъде има прилични предложения за супичка,  салатка,  но не винаги ест.  

П. С.  Последна идея: хумус с крекери!

Общи условия

Активация на акаунт