Трансформиращи дневници - Хранене/Тренировки ІІ

  • 66 986
  • 739
  •   1
Отговори
# 645
  • София
  • Мнения: 12 012
при лично тегло 52 кг 128 гр протеин е твърде много.

100 гр е максимумът за твоето тегло и то при усилени тренировки.
При средно натоварване не бива да преминаваш 80 гр. протеин - т.е. не повече от 2 гр протеин на кг активно тегло

# 646
  • София
  • Мнения: 333
при лично тегло 52 кг 128 гр протеин е твърде много.

100 гр е максимумът за твоето тегло и то при усилени тренировки.
При средно натоварване не бива да преминаваш 80 гр. протеин - т.е. не повече от 2 гр протеин на кг активно тегло

Благодаря за съвета, в такъв случай с удоволствие ще намаля протеина за сметка на тахана Simple Smile

# 647
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 592
Втори ден се боря със задържаната вода  Sad Днес съм предимно на протеини, включително и протеиново барче хапнах, мммм... много ми беше вкусно.
На обяд яйца, вечерта - скумрия.  Crazy Само закуската беше въглехидратна.

# 648
  • София
  • Мнения: 333
За вчера финиширах на 1312 к ( В- 65, М - 71г,  П - 100г).
Днес съм 300 грама надолу, за които вероятно трябва да благодаря на прехода от изключително Спрайт към изключително вода - това ще ми помогне да се отърва от задържаната вода напоследък.
Накупих замразени зеленчуци ( броколи, спанак, аспержи и микс) и ще се опитам въглехидратите да идват само от там...много ми се хапват праскови...добре, че няма Simple Smile

За днес съм си направила меню за 1398 к ( В - 59г, М-76г, П - 112г). Честно казано съм изненадана колко много протеини ми се натрупват дори и като махна протеиновия шейк преди тренировка. Ако успея ще пробвам да пропусна едната закуска с рикота, но засега я оставям в менюто.

Весел ден!

# 649
  • Мнения: 1 567
Тези дни храненето ми е напълно в норма - по моите критерии, разбира се. Аз не броя стриктно калории и макроси. Следя само приемът на протеини да е адекватен, да няма въглехидрати на вечеря (най-късно до 16 ч. приключвам с тях. Обикновено хапвам някой несладък плод тогава).
Вчера след тренировка пих протеин, после закусвах кисело мляко с овесени ядки и други полезни нещица. По някое време хапнах и малко сурови бадеми и сушени боровинки.
Обядвах миш-маш и филийка протеинов хляб.
След обяд - тиква, печена без захар.
Вечеря -  богата зелена салата, пилешки крилца на фурна (с прискърбие ги обелих и събрах апетитните кожички за "колежката" Нала на работата Simple Smile )
Днес: Протеин след тренировка, домашни протеинови солени мъфини и чаша кисело мляко за закуска.
Обядът ще е ризото с моцарела и тиквички и пресни домати с босилек за гарнитура.
Следобяд - една-две ябълки.
Вечерята ще е печена риба и прясна салата или задушени зеленчуци (вероятно жълт и зелен фасул на тигана с малко чесън, лимон и масло).
Иии, да почерпя с мъфини Simple Smile

# 650
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 592
домашни протеинови солени мъфини и чаша кисело мляко за закуска.
Скрит текст:
ауууу, може ли рецептата.

Мноооого ми допада твоя начин на хранене и тренировки  Hug Hug
Колко време след като пиеш протеина след тренировка хапваш закуската кисело мляко с овесени ядки  ??

Вчера закуска: овесени ядки с масло и сирене, чисто кафе
обяд: две сварени яйца със салата цвекло и моркови, чай с мед
следобяд: 20г бадеми, протеинова вафла 30г
вечеря: 150г скумрия и салата зеле с моркови

Днес: овесени ядки с масло и сирене, чисто кафе с 1 мъфин с банан и овесени ядки  Blush
обяд: св.ребърца 150г с варени картофи и салата с цвекло
следобяд: бадеми и 1 ябълка
вечеря: омлет от 3белтъка и 1 жълтък и салата домати, краставици и печени чушки, 50г сирене

Последна редакция: ср, 28 ное 2018, 11:51 от ani_d

# 651
  • Мнения: 1 567
ауууу, може ли рецептата.

Мноооого ми допада твоя начин на хранене и тренировки  Hug Hug
Колко време след като пиеш протеина след тренировка хапваш закуската кисело мляко с овесени ядки  ??

Благодаря, Ани Blush
Пия си шейка веднага след тренировката - още съблекалнята, след душа. Суроватъчен протеин изолат е, за да се усвоява максимално бързо, защото тренирам на гладно и това ми е важно. До закуската минават 50-60 минути.
А мъфините са с много проста рецепта:
3 средноголеми яйца, 1 чаена чаша кисело мляко, 50-60 г растителен протеин (слагам от слънчогледови и тиквени семки, че много приятно мирише, но може и смес от оризов и грахов), 120-150 г натрошено сирене (или извара, ако искаш), 2/3 чаша фини овесени ядки, 2-3 печени и белени червени чушки (ситно нарязани), 10-12 големи маслини без костилки (ситно нарязани), сушен риган на вкус, 1/2 чаена чаша типово брашно, смесено с 1 супена лъжица бакпулвер. Трябва да се получи много гъсто кексово тесто, което не пада самО от лъжицата. Можеш да си го коригираш с още малко брашно, овесени ядки или кисело мляко.
Формичките да са добре намаслени и набрашнени (не ползвам хартиени кошнички, защото това тесто е без мазнина и много здраво залепва за хартията).  Ако не ти се занимава с мъфини, направи си солен кекс, пак е супер. Сурови тиквени и слънчогледови семки за разкош и хрупкав елемент.  Мяташ в  добре загрята фурна (160 градуса с вентилатор) за около 20-25 минути - зависи колко препечени ги харесваш.  Това е Blush


# 652
  • София
  • Мнения: 1 047
За вчера финиширах на 1312 к ( В- 65, М - 71г,  П - 100г).
Днес съм 300 грама надолу, за които вероятно трябва да благодаря на прехода от изключително Спрайт към изключително вода - това ще ми помогне да се отърва от задържаната вода напоследък.
Накупих замразени зеленчуци ( броколи, спанак, аспержи и микс) и ще се опитам въглехидратите да идват само от там...много ми се хапват праскови...добре, че няма Simple Smile

За днес съм си направила меню за 1398 к ( В - 59г, М-76г, П - 112г). Честно казано съм изненадана колко много протеини ми се натрупват дори и като махна протеиновия шейк преди тренировка. Ако успея ще пробвам да пропусна едната закуска с рикота, но засега я оставям в менюто.

Весел ден!
Ще помоля за менюто - аз без шейк не мога да докарам повече от 60 гр протеин, а гоня 100 (за сега и с шейк не мога) : много ми е важно! Благодаря  bouquet И само протеиновите храни да иброиш ще ми е полезно.
И всеки друг със 100 гр протеин на ден да докладва, моля  Hug

# 653
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 592
Ще помоля за менюто - аз без шейк не мога да докарам повече от 60 гр протеин, а гоня 100 (за сега и с шейк не мога) : много ми е важно! Благодаря  bouquet И само протеиновите храни да иброиш ще ми е полезно.
И всеки друг със 100 гр протеин на ден да докладва, моля  Hug
Аз мога само, ако се напъна да ям всеки ден извара 150г/или котидж/-21г. и поне по 150г пил.филе -31г/риба- 35г на обяд или вечеря, както и 3 яйца-18г и пия протеин -24г. Определено виждам разлика, но не мога да изяждам такова количество постоянно. От другите храни също има, ама са някакви грамчета.

# 654
  • София
  • Мнения: 1 047
И аз не мога, особено и зеленчуци ако има към изброените храни.... гледам таблици с храни: най-много П има в телешкото (стек, филе) и пилешки/пуешки гърди. Те затова билдърите ги ядът  -малко мазнини, много протеин.

# 655
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 592
И аз не мога, особено и зеленчуци ако има към изброените храни.... гледам таблици с храни: най-много П има в телешкото (стек, филе) и пилешки/пуешки гърди. Те затова билдърите ги ядът  -малко мазнини, много протеин.
То хубаво, че има, ама всеки ден пуешко и телешко  не ми е добре. Някак си с изварата и яйцата ги натамънявам, ама си има дни, в които не успявам признавам си.

# 656
  • Мнения: 10 019

Ще помоля за менюто - аз без шейк не мога да докарам повече от 60 гр протеин, а гоня 100 (за сега и с шейк не мога) : много ми е важно! Благодаря  bouquet И само протеиновите храни да иброиш ще ми е полезно.
И всеки друг със 100 гр протеин на ден да докладва, моля  Hug

Супер лесно докарвам протеина до 100-130 при двуразови тренировки, защото съм гладна
З- стандарт 3яйца, или 2 когато ям И овес преди дълго тичане (обикновено уикенда)

Към обяда и вечерята също пиле, риба или тофу.
С протеина след тренировка и на гладно хвръква до небесата.
Ще го следя по-зорко.

Бях се научила да ям 30гр протеин на хранене. Сега се сетих чак.

# 657
  • Мнения: 3 346
Аз лично не мога да постигна такъв прием на протеин, но, честно казано, дори и не опитвам.

Когато следя калории в MyFitnesspal, ми е заложено съотношение В-П-М - 40-30-30 % и дори и при това съотношение често протеинът ми бяга за сметка на въглехидратите(най-често) или мазнините.  

Започна ли да организирам цялото си хранене около макронутриенти, а не около видове храни, доникъде няма да я докарам.
Знам какво обичам, съответно ям него.
Какво имам предвид... когато протеинът ми е малко, помислям кое от онова, което обичам да ям или искам в момента да ям, има повече протеин и посягам към него. Но дори и в този момент да установя, че ще постигна заложеното съотношение на макронутриентите, ако ям например пилешки гърди, а на мен в момента не ми се яде пилешко, а миш-маш, ще посегна към миш-маша, при това, без да се замисля.
Абсурд е да започна да ям нещо, което в момента не ми се яде само от гледна точка на нутриентите.

Може да е лакомия, може да е здрав разум, но на този етап ми позволява да поддържам една що годе добра форма и да не изпадам в крайности.

Естествено, нямам предвид, че някой тук изпада в крайности, просто по повод последните постинги се замислих за моето отношение към протеина и към макронутриентите въобще. Макар и въобще да не съм сигурна, че успях да обясня добре какво имам предвид.

# 658
  • София
  • Мнения: 1 047
 {Тони}, аз много добре разбрах  Peace
Но търся идеи - моята форма не е никак добра и ако не внимавам, ще натрупам още мазнини, а мускулите ще изостанат или намалеят  Confused А аз имам нужда даже да ги увелича

# 659
  • Мнения: 10 019
Аз тренирах за маратони тогава, + силови, + бокс. Протеинът ми трябваше. Километри на седмица 70-80. И пак за маратон километража беше малко.
Но пък съм в прилична кондиция.

Сега почивам и ще намаля протеина.

Общи условия

Активация на акаунт