Трансформиращи дневници - Хранене/Тренировки ІІ

  • 67 164
  • 739
  •   1
Отговори
# 660
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Аз протеините си ги докарвам без проблем. Но ям по 4 пъти на ден. Сутрешната и следобедната закуска в момента са ми с по 1 варено яйце и няколко слайса бавно печено пуешко или пилешко филе. Обяд 2 кюфтета. Вечер свински ребра. Разнообразявам обяда и вечерята с пилешки дробчета, риба, пържоли, пилешки крилца, дробчета. По принцип не съм по постното, а откакто застудя без месо не мога.

# 661
  • Мнения: 3 353
Дааа, обичаш ли месо, определено е много по-лесно.

Дези, напълно споделям разбирането, че при усилени тренировки или когато искаш да постигнеш върхова форма, определено трябва да обръщаш много повече внимание на макронутриентите и съотношението им.
Аз затова и споделих, че това е моят опит, който реално отразява едно по-скоро лежерно отношение.
Но, честно казано, при мен това е разковничето. Всяко прекомерно усилие в моето ежедневие и при моя характер ще доведе до обратен ефект.

# 662
  • Мнения: 10 030
Тони, аз се оправдавах за лакомията. Без контекста на тренировъчните ми цели, количеството изглеждаше прекалено. Blush

# 663
  • Бостън
  • Мнения: 13 704
Когато правя програма с тежести и гоня някакво покачване на мускулната маса - следя протеин, купувам пудра, попълвам и само с яйчени белтъци. Но аз мога да изям кило броколи с 1 пил. пържола от гърди, та и това помага.
Когато чистя следя първо калориите, после В, после М, и за капак Б.

Иначе не се втелясвам толкова, да не говорим, че след такова ядене на месо/яйца/риба ми иде да карам на боб/леща/нахут/киноа/просо + плод + зеленчук поне 6 мес Grinning

# 664
  • Мнения: 10 030

Мда, много добър въпрос. Твърдят, че много начинаещите с много за сваляне го правели. После почва спорът могат ли да текат едновременно анаболни и катаболни процеси в кал. дефицит. Но въпреки това, има и такива, които казват, че било възможно, въпреки че не е лесно. Например:

https://www.youtube.com/watch?v=yqUImCSPxEc
https://www.youtube.com/watch?v=Bz3AG-oCXTE



Въх, Агент, къде го намери този харен момък!
Сега имах време да изгледам клиповете и видях, че знаеш Джеф (как иначе).
Гледам полузаспала, но ще се наритам и ида да тренирам с "ревливата"тренировка с Кристин Къри, на която ми се реве.

# 665
  • София
  • Мнения: 12 023
Моите тренировки са много непълноценни заради рамото, но ще успея да го оправя. Вече се знае причината.

Днес крака, корем, дупе. Дупето бе яко натоварено - доста неща правих, хип тръст с 25 кг на един крак бе само част.

Храненето е истинска трагедия и няма да напиша нищо, ще се срамувам в ъгъла.

# 666
  • Мнения: X
Аз имам нужда от съвет. Ако искам да правя интервално гладуване, как да намеря оптималния вариант, за да се възползвам от всички предимства на ИГ и едновременно с това, да не стане прекалено много ограничаване и следствие - задържане на тегло. Имам предвид на седмична база. Колко дни по колко часа?

По принцип 20:4 ми е по-лесен от 36. На 36 все пощипвам някой и друг плод и/или ядки, но пък с малко напъни нямам проблем и 36 часа да изкарам на 4 сливи и шепа семки.

# 667
  • Мнения: 10 030
Дух, признавам си, че за мен това е въпрос със повишена трудност.

Отговорът, мисля, е някъде там, да си изчислиш седмичния калориен прием и макросите, и да вкараш всичко в cronometer.com (например), за да имаш преглед какво се случва, и черно на бяло да видиш какво работи (или не ) при теб.

Щом ти е по-лесен 20:4, направи него, защо да се напрягаш...

Тази седмица ще правя за 2ри път 5:2, така ми се получава естествено от ротацията. Толкова малко ми се полагат днес, че ще ги пъхна в едно хранене 2.5ч преди бокса, и след него протеин за възстановяване, и готово.

# 668
  • Мнения: 3 353
Духче,  не съм по съветите, защото според мен всеки трябва да намери оптималния за себе си вариант, но в друга тема прочетох предварителните ти планове и ограниченията ми се сториха драстични.
Съчетаваш няколко вида интервално гладуване, което в крайна сметка може да ти изиграе лоша шега. Аз бих се спряла на един-единствен вариант, този, който ми се струва най-естествен за моето ежедневие и навици, при това бих го въвеждала плавно.

Както съм споделяла вече няколко пъти, ежедневно пропускам закуската, а няколко дни седмично пропускам и обяда. Започвам да се храня след работа в интервал от около 4 - 5 часа, в който приемам обичайно за деня количество и калории. Защо този вариант пасва най-добре на моето ежедневие?
Защото не съм гладна сутрин.
Защото пет дни седмично съм на работа с обичайно работно време и много рядко ползвам обедната си почивка. Съответно, работейки и бидейки ангажирана, често изобщо не се сещам за обяд.
Защо не съм определила точно колко дни седмично ще пропускам обяда?
Защото се случва един - два пъти седмично да излезем с колеги или някой да почерпи по повод. Или просто да съм наистина гладна. Не искам самоналожени ми правила да препятстват социалните ми контакти или вслушването в тялото ми. В събота и неделя не пропускам обяда.
Защо вечеря?
Защото обичам да ми е спокойно и тихо, когато ям. Защото искам да ям всичко, което ми е вкусно и обичам, а в по-кратък интервал вероятността да надвиша нужните за ден калории е по-малка. Защото ми е по-лесно да не ям нищо, отколкото да започна да ям и да спра, преди да съм се нахранила наистина добре.

# 669
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Напълно съгласна съм с Тони. Имах период, в който само вечерях. Просто така ми пасваше на ежедневието, не съм го правила целенасочено (дори не бях чувала за фастинг). Хранех се в интервала 18-21 часа, със сигурност не изяждах храна като за целия ден, но не съм се ограничавала изобщо. Имало е дни, в които съм обядвала, или съм хапвала нещо следобед, на следващия ден съм продължавала с фастинга без проблем.
Ако трябва да го направя сега, с цел отслабване, бих си определила калории (евентуално и макроси, ако ще ги следя) за седмицата, после ще ги разбия по дни и ще си направя примерни менюта, за да видя дали се вмествам в планираното. Но не бих правила нищо насила, няма начин да няма дни, в които да ми се яде повече или по време на фастинга. Ми ще си ям и после, ако мога ще продължа. При мен, спазването на каквото и да било насила, после се връща двойно.
Аз за сега съм по план, и с храната, и с тренировките. Още ми е трудно да наглася въглехидратите на всяко хранене, но лека-полека и това ще стане.

# 670
  • Мнения: X
Дези, Тони балгодаря ви :*

Тони, напълно съм съгласна и сякаш чета себе си в теб. Да, и аз си дадох сметка, че планът е много рестриктивен и не е добра идея. Особено предвид факта, че си тренирам всеки ден с 80 DO, което не е много, но не е и малко, като тренировка. Избрах този начин на хранене, защото ме кара да се чувствам спокойна и добре, защото вярвам в ползите и предимствата му, защото ми е лесен и не особено затормозяващ. И не на последно място, защото ме кара да слушам вътрешната си интуиция и глас какво точно и кога точно го искам. Мисля, че всекидневни фастове с прозорец от 4 часа са най-добрия вариант към момента. Откровенно казано съм доволна от онова, което се случва в последната седмица и се усещам все по-добре в собствената си кожа и тяло.

Дези, аз зная, че ти доста контролираш храната си, но аз не искам. В последните години правех именно това. Склонна съм да си остана малко по-пухкавка, но да не завъртам живота си в тази спирала отново. Не, че е лошо, не че е неправилно, просто точно на мен, точно сега не ми влияе добре.

# 671
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 713
Откровенно казано съм доволна от онова, което се случва в последната седмица и се усещам все по-добре в собствената си кожа и тяло.
....... просто точно на мен, точно сега не ми влияе добре.
Много се радвам, че си достигнала до тези изводи и мислиш така. Това е много важно, за да можеш да продължиш напред.  Hug Hug Изобщо напоследък много ми харесваш как звучиш  Heart Eyes

Вчера,  имах намерение да ям яйца за вечеря, обаче излязох с приятелки и яйцата отидоха по дяволите. Хапнах суши, без да прекалявам, което ми е трудно, защото много го обичам. Завърших със сурови ядки, обаче бутилката вино обърка нещата  Mr. Green

Днес:
Овесени ядки с масло и сирене
Свинска вратна пържола със задушени картофи и зеле с моркови
Извара, бадеми  и 1 банан
Омлет със сирене и цвекло

# 672
  • София
  • Мнения: 333
Продължавам да се отчитам с цел дисциплина.
За вчера приключих на 1342 к ( В- 37г, М -86 г, П - 95г, фибри - 28г), което процентно е В -11%, М- 60%, П - 29%. Мисля, че започвам да му "хващам цаката" на НВ-ВМХ, но да видим..

За днес съм заложила в myfitenesspal 1394к ( В - 25г, М- 99г, П - 93г, фибри - 18г).
Прочетох, че сирене Бри е ок и вместо месо/риба вечерята ще е Бри с малко малини и така ще вдигам мазнините без да имам прекомерни протеини. 

Аз съм свикнала на постоянно похапване и не мога без междинни закуски; засега ги измислих по 30 грама бадемов тахан ( всичко меря) с една капка с стевия. Добре се вписват в режима и са вкусни.

# 673
  • Мнения: 10 030
Мисля, че всекидневни фастове с прозорец от 4 часа са най-добрия вариант към момента. Откровенно казано съм доволна от онова, което се случва в последната седмица и се усещам все по-добре в собствената си кожа и тяло.

Дези, аз зная, че ти доста контролираш храната си, но аз не искам. В последните години правех именно това. Склонна съм да си остана малко по-пухкавка, но да не завъртам живота си в тази спирала отново. Не, че е лошо, не че е неправилно, просто точно на мен, точно сега не ми влияе добре.

Най-важно е да си доволна и да ти е спокойно.  Peace Напълно съм съгласна.
Аз виждам, че сме коренно различни. Самата мисъл за фаст с прозорец от 4 часа ми изправя косата от ужас. За мен това е тормоз и безпричинен глад. Щом не си гладна, и не изяждаш света после, няма проблем.

Някога (много, много отдавна) и аз се хранех само вечер. Много бях заета на работа, не закусвах и нямах време да обядвам. Качих 5кг, и така и не разбрах защо. Явно тялото ми си трупаше запаси. Знам ли. Но не ядях много, и не съм злоупотребявала с храни. Бях под 30г.

Мен не ме тормози записването, дори ми е приятно да видя, че тахана ми се вписва в макросите. LaughingОказа се че не само че съм високо мазнинна, съм супер високомазнинна, и трябва да внимавам.
И въпреки присъствието на въглехидрати (не джънк), ям по-малко ориз от диабетиците в тяхната тема.

АКо ми се яде повече- ям. Но си го записвам. Да имам доказателство черно на бяло какво работи и какво не. За мен това е форма на себепознание и свобода в храненето.

Гледах си пак дневниците, и виждам, че е имало резон дори 2гр протеин на кг телесно тегло, според програмата ми пролетта (Дан Джон, Марк Лорън). Добре съм се движела, калории между 1800-2200 на ръст 156см (това са страшно много калории за този ръст според професионален спортист). И пак съм постигнала телесна рекомпозиция. Вижда се на снимките.
Така че е добре (за мен) да имам отправна точка.

Ще мога да отчета невероятно успешна година в здравословен план. И ще я завърша силно. Grinning

# 674
  • Мнения: X
Дези, Ани Animal Hatched Chick

аз за да не ставам досадна, само последно ще отбележа, че плановете са едно, но изпълнението им... Според мен едно от най-хубавите качества е адаптивност. Адаптивност към средата, към обстоятелствата, към моментното състояние на нещата. Ето днес за първи път ми се случва нещо такова - започнах тренировката за крака на 80 ДО и бях зверски гладна, пих вода - не става, през цялото време мислех за храна, не бях концентрирана, нямах сила и изобщо не се получаваше. На 37 мата минута спрях видеото, изядох една ябълка и продължих. Днес ще се храня нормално - грах с пиле и пилешка супичка. Мисълта ми е, че най-добрият режим е онзи, който пасва и може да се адаптира към нас, а не ние към него.

Общи условия

Активация на акаунт