На море в Гърция 2018 - II

  • 81 358
  • 787
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 51
Здравейте,
Благодаря за новата тема. Резервирах хотела и ферито до Парос. Сега да питам за препоръка за нощувки по пътя - да разделим пътя в двете посоки на два дни, а и имаме време. Търсим нещо интересно забележително или красиви плажове без много народ. За предпочитане по-близо до Пиреус за ферито - до 2-3 часа път.

# 16
  • Мнения: 11 096
Zazu1,
аз риба не съм търсила и не съм купувала на Пелион, та не мога да бъда много полезна, но в таверните по крайбрежието се предлага (във вътрешността са предимно мръвки). За плодове и зеленчуци - по селата обикалят микробусчета с мегафон сутрин и си купуваш, а иначе "стационарните търговски обекти" са в общинския център Аргаласти, много близо до Ксиновриси. От месарницата горе над площада обезателно да си купите луканико!

# 17
  • София
  • Мнения: 6 559
Ние с нетърпение чакаме резултати, подаване на документи и класирания след НВО за 7 клас и след 20.07 заложихме на Парга + Корфу. Силно се надявам да не е канска жега и кански тълпи, че след 4-5 година на Евия и Вурвуру , сме отвикнали от суматохата. Simple Smile

# 18
  • София
  • Мнения: 4 493
Прехвърлям си питането -
Някакви отзиви за Велика? Плаж, дълбочина .... ясно ми е че е селце и няма кой знае какви забавления, но и ние сами си се забавляваме, а и не е проблем да пътуваме

# 19
  • Мнения: 805
Нашата почивка в Гърция на Пелион наближава и затова с интерес следя особено коментарите за този район. И тъй като по-подробно оглеждам как се стига до някои плажове имах питане за Плака...някъде бях чела че с кола може да се спира при някакъв хотел и се заплаща такса за деня. Това ли е единствения вариант, има ли пешеходен достъп от някъде ( стори ми се от Агиос Йоанис ).
А иначе ние ще отседнем в Агиос Димитриос.

За плажа Плака има две опции: 1)с кола до пристанището на Аг. Йоанис и от там по едни скали се стига за няколко минути - сравнително безопасно е, ако не сте с малко дете и много багаж. 2) с кола до хотел Еден ( на около 5 мин с кола), където може да се паркира срещу 6 евро/ден+ ползване на чадър и шезлонги - плажа е точно под хотела.

Относно въпроса с паркирането в Агиос Йоанис, наистина е проблем. Свобдно може да се паркира в двата края на селцето и при пристанището, по крайбрежната е невъзможно. Точно в началото на селцето ( до хотел Елеана) при мостчето за плажа Папа Неро, има доста голям обществен паркинг. Нашият хотел ( Елеана) имаше подземен и ползвахме него.

# 20
  • София
  • Мнения: 5 566
Благодаря за новата тема, Параход!

bibi, ще чакам с интерес разказ за Парга и Корфу.

# 21
  • Мнения: 11 096
Резервирах хотела и ферито до Парос. Сега да питам за препоръка за нощувки по пътя - да разделим пътя в двете посоки на два дни, а и имаме време. Търсим нещо интересно забележително или красиви плажове без много народ. За предпочитане по-близо до Пиреус за ферито - до 2-3 часа път.
Удобно място е Камена Вурла. Няма забележителности или прекрасни плажове (в тази част на континентална Гърция няма добри плажове принципно), но е на морето и е симпатично курортно градче на правилната дистанция от порта Simple Smile Иначе препоръчвам планината Парнас и Делфи, ако сте склонни да се отклоните малко от магистралата.
На Термопилите има горещ минерален извор направо в реката (иначе паметникът на Леонидас не е нищо особено). То и Камена Вурла има отминала слава на спа-курорт, ама там са вътре минералните води и сигурно срещу заплащане, та никога не сме се задълбочавали да ги търсим Simple Smile

# 22
  • Мнения: 7
Цитат
jeni91, виж сайтовете на Лакара или пък Комица в началото на Атон. Първият само сме го разглеждали - хареса ни на пръв поглед. Във втория бяхме по Гергьовден. Много ни хареса.

Благодаря много за информацията. В крайна сметка успях да запазя каравани под наем за края на август на Комица. От снимките изглежда много добре, а и из интернет намерих само положителни отзиви за местенцето. Simple Smile

# 23
  • В най - голямото село
  • Мнения: 1 806
Ние с нетърпение чакаме резултати, подаване на документи и класирания след НВО за 7 клас и след 20.07 заложихме на Парга + Корфу. Силно се надявам да не е канска жега и кански тълпи, че след 4-5 година на Евия и Вурвуру , сме отвикнали от суматохата. Simple Smile

В Парга винаги сме ходили около твойта дата, жегата не се усеща така, както на други места. Ние и затова го харесваме. Хубаво изкарване. И да влезете в желаното училище!

 bouquet за новата тема

Ние на 98% сме в Дион Палас от 17/06. Комуникацията ми с хотела е доста трудна, отговарят ми ужасно бавно на писмата.
Някой ако е превеждал скоро пари за капаро по банков път, къде на най-ниските такси? Благодаря

# 24
  • София
  • Мнения: 973
salex_n2 благодаря за изчерпателния отговор Grinning

# 25
  • Мнения: 11 096
Някой ако е превеждал скоро пари за капаро по банков път, къде на най-ниските такси? Благодаря
Transferwise.

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 2 517
Zazu1, освен със зеленчуци и плодове, сутрин с пикапи и мегафони обикаляха и с риба. А още по-рано сутрин при нас (Афисос) чичовците вадеха риба с лодките и продаваха директно. За други опции Параход ти е писала.
 
bibi, дано няма много нашественици на Корфу. Ние се прибрахме оттам в неделя Disappointed и вече си имаше доста хора. Между другото морската вода ме учуди с температура като за май месец, трябва поне 24 градуса да е била, за да ми е била комфортна да се кисна, даже без да плувам. Ако ви остане време и ви се ходи, препоръчвам Аквапарка - учудващо ми хареса и се забавлявахме много. За пръв път бяхме и на тур във фабрика за зехтин на острова - най-добрия, много ясно, разведе ни естествено Спиро (нали знаеш, че половината мъже на острова се казват Спиро), а жена му се оказа от Батак, но това го разбрахме накрая Simple Smile Ние сме големи потребители, обаче за пръв път разбрах някои факти, та беше ми много интересно. И децата слушаха с интерес Simple Smile Има и други фабрики, ако е интересно, може да включите някоя близка в програмата.

# 27
  • София
  • Мнения: 5 362
Здравейте,
Благодаря за новата тема. Резервирах хотела и ферито до Парос. Сега да питам за препоръка за нощувки по пътя - да разделим пътя в двете посоки на два дни, а и имаме време. Търсим нещо интересно забележително или красиви плажове без много народ. За предпочитане по-близо до Пиреус за ферито - до 2-3 часа път.

През кой сай резервира ферито?

# 28
  • Мнения: 165
Много ми се иска всички, които ще посетите Пелион да споделите към края на лятото впечатления, плс...Избрала съм си една къща около Коропи, но тази година не хубави неща объркаха плановете ни и май ще останат за догодина...Така, че моля разказвайте мнооого, изключително интересно е! И винаги на някого е полезно!

# 29
  • София
  • Мнения: 9 111
Благодаря ви Hug .

Общи условия

Активация на акаунт