На море в Гърция 2018 - II

  • 81 561
  • 787
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 29 037
Благодаря Simple Smile Това ще си го запиша.

# 706
  • Мнения: 125
Малко отклонение от темата, но Слънчев бряг много ми хареса. 14 гогини не бях ходила на  Черно море - ами светлинни години е напред пред някои гръцки курорти. Така и не срещнах така обсъжданата мръсотия. В Гърция е по-често срещана вече Wink
Моля те кажи, че се шегуваш... Оправи ми настроението понеделнишки 😂😂😂
Ми не, изобщо не се шегувам. Отиди в Кавос и си направи сама сравнението между двете алкохолни туристически дестинации.
Извинявай, но не посещавам "алкохолни" туристически дестинации, за да си направя сравнението саМ. Просто твоето сравнение ми се стори меко казано неуместно.

# 707
  • Злокучене
  • Мнения: 458
Здравейте,
Ето и моята информация за границите:

Маказа минахме петък ( в  9h  сутринта ) имаше 20ина коли много бързо се минава някъде 10ина мин сме чакали. Има 2 пункта.
Илинден в неделя в 9h сутринта 10 коли не знам колко се чака ( за влизане в България нямаше никой). Мисля че е само 1 пункта.
Кулата ( правят пак някакви ремонти ) събота към 11h сме чакали повече от 30 мин. А познати в петък сутринта пак са чакали толкова. За влизане в България - 10ина мин.
Златоград също бързо се минава. Но не мога да кажа колко бързо.

# 708
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 345
Здравейте!
Искам да си закупя фериботни билети от Волос до Скопелос предварително. Посъветвайте ме от къде. Ще Ви бъда много благодарна.
Благодаря!

# 709
  • Sofia
  • Мнения: 1 212
Аз малко след дъжд качулка, но наистина ли на Пелион повечето от времето е ветровито на източното крайбрежие? Особено Септември? Миналата година на Микро едва не ни отнесе вятъра, но се надявам да не е така всеки ден. Конкретно за Агиод Йоанис и района ми е питането.

# 710
  • софия
  • Мнения: 25 934
Здравейте!
Искам да си закупя фериботни билети от Волос до Скопелос предварително. Посъветвайте ме от къде. Ще Ви бъда много благодарна.
Благодаря!
ferryhoper

# 711
  • София
  • Мнения: 1 953
Здравейте!
Искам да си закупя фериботни билети от Волос до Скопелос предварително. Посъветвайте ме от къде. Ще Ви бъда много благодарна.
Благодаря!
ferryhoper
Или сайтовете на Hellenic seaways или АNES, които пътуват до там.

# 712
  • Мнения: 817
Аз малко след дъжд качулка, но наистина ли на Пелион повечето от времето е ветровито на източното крайбрежие? Особено Септември? Миналата година на Микро едва не ни отнесе вятъра, но се надявам да не е така всеки ден. Конкретно за Агиод Йоанис и района ми е питането.
Явно е въпрос на късмет. Миналата година за 8 дни началото на Септември, в Аг. Йоанис имаше един дъждовен следобед. Всички останали дни бяха чудесни за плаж, вятър почти не е имало. И аз преди това четох, че източното крайбрежие е доста ветровито, но явно въпрос на късмет.

# 713
  • Пловдив
  • Мнения: 2 538
salex_n2, по-скоро май вашето е било късмет Simple Smile Ние имахме същия късмет във Василики (Лефкада), но късметът за нас беше нещастие за останалите - сърфистите скръбно си приготвяха нещата сутрин и следобед в очакване и още по-скръбно ги прибираха Simple Smile
Домакините ни в Афисос разказваха как всяка година прецакани туристи от източния бряг се опитвали да се преместят на място на западния, но разбира се, няма места. На мен в началото ми беше странна и ми звучеше преувеличена тази работа. Обаче на място се оказа съвсем вярна. Примерно за Милпотамос чакахме безветрен и безвълнен ден 3 поредни дни. Отидохме рано, преди тълпите и вятъра, но успяхме да стоим само около час и половина - вълните постепенно се усилиха и заливаха целия плаж, при това без вятър.
През целия ни престой вятър от западната страна така и не духна.
Така че всеки си прави сметката, важното е да вземе информирано решение Simple Smile

# 714
  • София
  • Мнения: 973
И аз мисля, че е въпрос на късмет. От петте ни дена на Пелион нямаше вятър, времето си беше супер и се чудехме на кой от плажовете да ходим. Бяхме отседнали в Агиос Димитриос.

# 715
  • Бургас
  • Мнения: 5 750
Имам бърз въпрос за пътуващите от Варна/Бургас към Йерисос. Смятаме да минем границата през Петко Войвода, но когато пускаме маршрути, всяка една навигация ни извежда през Маказа. Тъй като не сме минавали от там има ли предимство някакво? Шанса ни да стигнем на ГКПП преди 10:30 е равен на 0.

# 716
  • Варна
  • Мнения: 765
Предимството на Маказа е по-късия път и спестеното време съответно, почти час разлика. Ако минавате през седмицата няма проблем да сте след 10:30 на Маказа, но ако е събота или неделя може и да има опашка. Зависи през кой ден ще пътувате.

# 717
  • Бургас
  • Мнения: 5 750
Предимството на Маказа е по-късия път и спестеното време съответно, почти час разлика. Ако минавате през седмицата няма проблем да сте след 10:30 на Маказа, но ако е събота или неделя може и да има опашка. Зависи през кой ден ще пътувате.
Пътуваме в Събота. Нямаме грам шанс за тръгване от Бургас преди 8:30. Подозирам, че ще си отвисим на Маказа поне 2 часа и то в най - добрия случай. Така ли е?

# 718
  • Мнения: X
Минавах през Маказа около 24 май. На отиване нямаше никави хора, а на връщане имаше опашка, но минахме за около 15-20 минути.

# 719
  • Мнения: 5 066
Ние се прибрахме миналата събота, през Кулата, не през Маказа. На Кулата бяхме към 12 часа и имаше огромна, километрична опашка от български и румънски коли. На влизане, хем събота по обяд, също имаше опашка и почакахме 20на минути. Кулата май е по-натоварена от Маказа, но го споделям като ориентир.

Общи условия

Активация на акаунт