На море в Гърция 2018 - II

  • 81 418
  • 787
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 955
Параход, и аз това написах, че изгубих 2ч да търся, а то било 7ч, но пеша Simple Smile
Целта ни ще е всеки ден да сме на някой красив плаж, и същевременно градчето, в което сме отседнали да е оживено и да има къде да се разходим вечерта.

# 751
  • София
  • Мнения: 6 572


Ние сме с резерввация за Агиос Николоас на Евия, но за началото на Септември. В близост е до Лутра Едипсо. Плажа на самото селце е средна хубост, но в района определено имало прекрасни места за плажуване.

Даже под средната - 3 педи е широк, на пътя е и има остри камъни тук-там). Препоръчвам Падермос бийч ( имс фб страница на Padermos beach bar) на 10-15 мин е с кола, както и Акти христи ( на ок 40 мин), но по пътя има много готини скътани плажчета.

# 752
  • Мнения: 11 154
Параход, и аз това написах, че изгубих 2ч да търся, а то било 7ч, но пеша Simple Smile
Целта ни ще е всеки ден да сме на някой красив плаж, и същевременно градчето, в което сме отседнали да е оживено и да има къде да се разходим вечерта.
Тогава Неос Мармарас, смятам. То само там, Никити и Сарти е оживено.

# 753
  • малкия йеросалим
  • Мнения: 850
Здравейте.Тази години а бяхме една седмица в хотелче близо до Калитеа.Беше страхотно.На връщане направихме плаж на Нея Перамос.Много ми хареса и сега се оглеждам за оферти.Та въпроса ми е дали има някакви бунгала, къмпинг,около Перамос или Ираклица?

# 754
  • София
  • Мнения: 5 828
Здравейте, имам оферта за почивка в Неа Ираклица, обаче е за началото на август.
Не съм ходила през август, много ли ще е горещо и въобще ще може ли да се ходи на плаж?

# 755
  • София
  • Мнения: 11 779
Здравейте, имам оферта за почивка в Неа Ираклица, обаче е за началото на август.
Не съм ходила през август, много ли ще е горещо и въобще ще може ли да се ходи на плаж?

Горещо е, около 40 градуса беше миналата година, но на мен ми беше перфектно, не седим на плаж цял ден до обяд и следобед, предпочитам такова време.

# 756
  • София
  • Мнения: 5 828
То и аз обичам топличко, но мъжът ми е с кръвно, ще трябва да внимаваме.
Все пак квартирата е с климатик.

# 757
  • Мнения: 11 154
Та въпроса ми е дали има някакви бунгала, къмпинг,около Перамос или Ираклица?
Къмпинг Батис знам аз, но той е веднага след Кавала, преди Палио. Може да има и след това около тези селища, които питаш. Но там е гъсто застроено с хотелчета на брега.

# 758
  • София
  • Мнения: 12 012
В Ираклица къмпингът е Парадизо, но не вярвам да намерите място за този сезон.

# 759
  • Мнения: 184
Здравейте, има ли някой актуална информация за Геракини? Било наводнено ми казват, аз никъде не намирам такава информация. Simple Smile


Глупости, неделя се прибрахме и няма нищичко такова.

# 760
  • Мнения: 5 037
Порто Куфо - там беше рай - прозрачна вода, чудесно за зяпане на дъното с шнорхел.
И там, и в Торони беше супер за шнорхелинг - слязохме откъм старата крепост, където е сега пристанището, и на практика обиколихме малкото полуостровче, на което е бил стария град. Има подводни руини, колония морски кончета навътре и огромно количество червени морски зведи. В Каламици покрай островчето имаше пък интересен подводен релеф и един октопод скрит сред скалите. В Порто Куфо видях чудно шарени рибки - снимките не са мои, защото съм малко начинаещ шнорхелист и хем камерата ми е смотанейша, хем не ми стига въздух да се гмурна много надълбоко и да се прибрижа хубаво до обекта и да го снимам.
Скрит текст:
Иначе видяхме много thalassoma pavo - шарената рибка дето е във всички цветове на дъгата, и наистина огромен брой serranus scrita - бяла рибка с тигрова шарка, лимоновожълти перки и тюркоазена точка на коремчето. И една женска риба папагал - допускам, че сме видели и мъжки риби папагал, но те са невзрачни и вероятно сме ги подминали.




Простете, че ви занимавам, обаче за първа година се гмуркам интензивно и съм много ентусиазирана. Откакто се прибрахме, няколко нощи сънувам, че се гмуркам и нямам търпение за августовското море.  Laughing

# 761
  • София
  • Мнения: 12 012
Аз миналата година за сефте ползвах шнорхел на Антисамос, някой тук препоръча да не го пропусна.
Имаше изумителни риби, някои от тях се допираха по краката ми.

# 762
  • Мнения: 5 037
За догодина обмисляме Кефалония и Закинтос, така че много благодаря, записах си вече този плаж за посещение.  Hug

# 763
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 433
Някой по-горе пишеше за региона около Никити - там най-много харесвам Castri beach и Kalogria. Има място за паркиране на колите на една ръка разстояние от плажа. Karidi при Вурвуро също е хубав и в края на юни не беше претъпкан. Trani Amouda при Ормос Панагияс също е чудесен, но пострада при последните бури и предполагам водата може да е още мътна. Lagonisi и Lagomandra в същия район ми се видяха доста претъпкани.
Като си тръгвахме към България бяхме на плажа в Псакудия, който също е доста приятен и нямаше навалица.

# 764
  • Мнения: 955
Някой по-горе пишеше за региона около Никити - там най-много харесвам Castri beach и Kalogria. Има място за паркиране на колите на една ръка разстояние от плажа. Karidi при Вурвуро също е хубав и в края на юни не беше претъпкан. Trani Amouda при Ормос Панагияс също е чудесен, но пострада при последните бури и предполагам водата може да е още мътна. Lagonisi и Lagomandra в същия район ми се видяха доста претъпкани.
Като си тръгвахме към България бяхме на плажа в Псакудия, който също е доста приятен и нямаше навалица.

А къде бяхте отседнали в Никити?

Общи условия

Активация на акаунт