На море в Гърция 2018 - II

  • 81 368
  • 787
  •   1
Отговори
# 765
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 410
Във Villa Ioanna - малко преди самото градче е.

# 766
  • Хасково
  • Мнения: 440
Ние края на юли си запазихме за Ханиоти за трета година. Ходим основно на Xenia  Golden Beach, Yalla beach и на плажа на хотел Alexander the Great, като първият ни е фаворит. Тази година ми се иска да разнообразим и с някой друг хубав пясъчен плаж, може и от другата страна на ръкава. Има ли някой плаж(освен Сани), заради, които си струва да бием път Simple Smile  Също, може ли да ми препоръчате и интересни места за шнорхелинг. От миналата година и на нас ни е голяма страст. Видях, че близо до Crousou има водолазен център и сигуено ще го пробваме, че досега само веднъж сме се гмуркали и то в България, но беше невероятно.

# 767
  • Мнения: 2 259
Имам задача с повишена трудност. Халкидики ни поомръзна, искаме да видим нови места в Гърция. Обаче имаме ограничение пътят да не е много по-дълъг - да кажем до 5-6 часа. Освен олимпийската ривиера нямам засега други идеи, но пък там вероятно отстъпва по живописност. Около Кавала сме били също. Какви са ви впечатленията от Неи Пори и района? Ако има по-автентични традиционни селища в района за посещаване, ще е голям плюс.

# 768
  • София
  • Мнения: 14 715
Неа Пори е екстра - огромен пясъчен плаж, оживено градче с магазини и заведения. В планината отзад има стари селца - Палео Пори, Палео Пантелеймонас, Ано Скотина.

# 769
  • Мнения: 11 112
Не бих го препоръчала, разчертано на квадрати и всичко са къщо-хотели без почти никакви дворове и зеленина. Малко е като Китен Simple Smile Съседното Паралия Пантелеймонас според мен е по-симпатично, там е далеч по-малко застроено и гората стига до самия плаж. Но като цяло районът сериозно отстъпва по живописност и автентичност на Ситония. Планинските селца стават, ама и те вече са превзети от сърбите.

# 770
  • Мнения: 2 259
Мерси за мненията, изясни ми се картинката. Сякаш няма други варианти, които да са на това разстояние, нали? Към Волос предполагам, че отива още поне час, а самия Волос май е пристанищен град без плаж, т.е. още път до селца около него. Правилно ли се ориентирам?

# 771
  • София
  • Мнения: 14 715
Не бих го препоръчала, разчертано на квадрати и всичко са къщо-хотели без почти никакви дворове и зеленина. Малко е като Китен Simple Smile Съседното Паралия Пантелеймонас според мен е по-симпатично, там е далеч по-малко застроено и гората стига до самия плаж. Но като цяло районът сериозно отстъпва по живописност и автентичност на Ситония. Планинските селца стават, ама и те вече са превзети от сърбите.
В Паралия Пантелеймонас не са ли само къмпинги и тук-таме някоя вила? Там е за спокойна почивка, чак до скука.

# 772
  • Мнения: 11 112
Има си кръчми поне 4-5 и пекарна, както и бийч барове. Ние сме отсядали на път към юга. За спокойна почивка е, да Simple Smile но тя май не уточни какво място търсят. На мен Неи Пори определено ми идва в повече, сигурно съм темерут Stuck Out Tongue
Giada, да, след Волос най-близките прилични плажове са на около 20 км, на полуостров Пелион (а хубавите - по-далеч пак на него). Иначе до разклона за Волос вече е само магистрала.

# 773
  • Мнения: 60
ама и те вече са превзети от сърбите.
Ние за пръв път бяхме на Амулиани и все си мислех, че им идва далече, но и там преобладават сърбите и македонците, не в количества като в Паралия Катерини, но доста повече от българите.

# 774
  • Мнения: 2 259
Амуляни и Пантелеймонас ми се струват добри варианти, благодаря за идеите! Фенове сме на спокойни места, но все пак с някакви къчми/магазини и да има къде да се обикаля. Като се замисля, и Тасос не съм посещавала, но ММ не е фен.

# 775
  • София
  • Мнения: 3 461
А Тасос? Пак е близък вариант.Има за всекиго по нещо

# 776
  • София
  • Мнения: 4 493
Разгледайте и местата малко след Ней Пори - нея месангала /спокойно, но има и таверни и пекарни/  и велика /плажа е с камъчета, но пък е толкова спокойно, че чак е неестествено/

# 777
  • Варна
  • Мнения: 1 601

Аз съм влюбена в Тасос. Тази снимка е от един платен плаж, Глифада, първа линия шезлонги със сянка под дървета, кристална плитка вода, залив, обграден от борове. Има толкова разнолики места и плажове. 100 км обиколка на острова с панорамен път. Два пъти сме били, всеки ден обикаляхме нови плажове и места, ние не обичаме традиционните плажове, а една идея по-диви, с кристална вода, водата на традиционните плажове е мръсна често, там има много. Манастирът е уникално красив, Панагия, Теологос, след плажа Алики има бивши мраморни кариери, много живописна е разходката до тях, древният театър на Тасос, плажове си бях отбелязала страшно много, имам поне за още 3-4 ходения. Не го отписвайте! Simple Smile

# 778
  • София
  • Мнения: 326
И като става дума за Тасос, фериботът до Лименас е по-бърз и по-евтин, това вярно ли е? Това при положение, че ще ходим в Лименария, както бях писала по-горе. Трябва ли да се търсят билети предварително, гледах, че продават по разни сайтове?

# 779
  • Мнения: 11 112
Да, фериботът Керамоти-Лименас е много по-бърз и по-евтин от Кавала-Принос, не се купуват билети предварително, защото е през половин час! (А другият само 3 пъти дневно.) Няма значение къде на острова отивате, пътищата са хубави и не е далеч Лименария.

Общи условия

Активация на акаунт