кога е нормално да седне бебчо

  • 1 148
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Аз моя го сложих в началото на 6 месец. И бързо се научи.

# 16
  • Мнения: 1 410
Дъщеря ми не съм я учила изобщо да сяда и постигна успех към седмия месец. Вече се беше научила да лази и само лазеше и лежеше. После разбра, че можело и седене да употребява. Laughing

# 17
  • Мнения: 670
Към края на петия месец с помощ. Самички сядат към седмия, осмия месец.

# 18
  • Мнения: 14 654
спомних се , че когато цецо беше на 7 месеца изобщо не можеше да седи,а лекарката го сложи седнал на кантара ,зада го премери и то горкото като взе да се клатушка наляво надясно и щеше да падне. тя много се чудеше как така не можел още да седи?! но явно е нормално и в по-късен етап да седнат

# 19
  • Мнения: 92
Ортопедът каза преди 6-ти навършен месец да не позволяваме сядане.
Това е мнението на специалистите, дали ще ги слушаш- ти си решаваш ...

и аз така мисля, ние седим от 6,5 мес.

# 20
  • Мнения: 4 621
Когато е готово ще го направи само.
Ние седнахме мисля на около 5 месеца Thinking

# 21
  • София
  • Мнения: 4 966
Ние започнахме от около седмица да стоим малко-по стабилно...И то пак се килваме ...Значи 6 1/2м.

# 22
  • Мнения: 2 885
Ех, тез педиатри бе.........Чета в сп."Моето бебе и аз", че ако не седи седнало добре до 8 месеца трябва непременно да се отиде на лекар-специалист. Тая докторица /и не само тя/ да си гледа работата.
Стефан още не може да седи, макар и много да му се иска. На 8 месеца е вече. На детето нищо му няма.
Но преди 6-тия месец не е желателно въобще да се правят опити да седят, особено за момиченцата хич не е добре.

# 23
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Когато седне.
не знам какво значи "де не му се позволя да седи" и т,н. Как да му забраниш?
Не трябва да се слага седнало, а да се изчака да седне само.
Може само да се учи като му се подават две пръсчета и то да си се мъчи. Ако много му харесва и е на "крачка" от сядане ние издърпвахме последната "крачка" за няколко секунди, колкото да се усмихне доволно, но само толкова Simple Smile
Седна на 8 месеца. не съм се притеснявала, не му беше дошло времето.

# 24
  • Мнения: 790
Наистина не е добре да се оставя седнало бебето преди навършени 6 м. При мен беше лесно, защото моят син не проявяваше голямо желание - седна стабилно на около 8- 9 м.

# 25
  • Мнения: 308
моята дъщеря седна към 7 месец. преди това всеки път като се опитвах да я сложа да седне се опъваше назад и аз малко се притесних но един ден сама започна да семи и ме изненада защото аз мослех че това става постепенно а не от раз. така че не се безпокой вяко дете е различно и когато е готово ще го направи същото е и с ходенето.

# 26
  • Мнения: 4 629
Някъде около 6тия месец започват да седят повечето бебета. Но може да е както много по-рано, така и много по късно. Ако много се притесняваш говори с педиатъра си  Peace

# 27
  • Мнения: 680
след 6-тия,Вили седна на 6мес. и половина,а стабилно на 7мес.

# 28
  • Мнения: 426
И Дели седна на 6м., преди това съм и слага възглавници да е полуседнала, но наистина зависи от детето.

# 29
  • Мнения: 445
Към 7 месец. Марти седна тогава. Не се притеснявай, детето само ще седне, когато е готова за това.

Общи условия

Активация на акаунт