за водата?

  • 923
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 242
Правилно си се ориентирала, давай водичка колкото да си изплакне устата. Скоро четох, че е по добре последното нещо, което е консумирано да е вода.

Иначе какво следва?
Питам, защото дъщеря ми едва на година и половина пропи вода, преди това съм предлагала поне по два пъти седмично.

# 16
  • Мнения: 3 161
Пусни търсачката  - няколко пъти е дискутирана темата. Не си спомням някой да се е оплакал, че не е давал след кърмене и са имали млечница, но няколко майки, които са давали вода, са се оплаквали от млечница. Кърмата има антибактериално действие и е добре да остава в устата, както и на гърдата (не се отмива след кърмене), но предполагам, че като много други неща, този съвет касае изкуствено хранените бебета - там водичка за изплакване сигурно е наложителна. Кърми и не се занимавай с плакнене, загуба на време е.

# 17
  • Мнения: 92
http://biberonbg.com/info/zabki.htm

статията е за зъбките, но аз стигнах до извода, че е по-добре за устната кухина да се изплаква устата след ядене отколкото да не се прави. Въпрос на избор newsm53

# 18
  • Мнения: 1 503
Аз не давам вода след папане.Давам по 10 мл около час и половина след ядене,за да не дам цица,тъй като бебо е голям лакомник.До преди месец не му давах вода.За сега нямаме млечница Naughty

# 19
  • Мнения: 3 161
http://biberonbg.com/info/zabki.htm

статията е за зъбките, но аз стигнах до извода, че е по-добре за устната кухина да се изплаква устата след ядене отколкото да не се прави. Въпрос на избор newsm53

Само че препоръката е за миене на зъбките сутрин и вечер:

Цитат
Най-добре е да почиствате зъбите на бебето след всяко хранене, но това не винаги е практично и удобно. Най-добре е  да постигнете рутинното миене на зъбите сутрин и вечер след хранене като имате в предвид, че най-важното време за почистване е преди сън. Причината за това е, че  през нощта слюнкоотделянето намалява и вие трябва да се уверите, че устната кухина е добре почистена преди сън. Това ще предотврати образуването на бактерии, зъбна плака и разрушаването на зъбния емайл  през нощта.

А ето това показва, че препоръките се дават с оглед приема на АМ, сокчета и подобни. Никъде не се говори за кърма:

Цитат
Когато детето заспи, производството на слюнка в устната кухина намалява и когато му е дадено мляко, сок или друга подсладена течност, захарта и бактериите които са в устата на детето се обединяват и се образува киселина, която атакува и разрушава зъбите.

За кърмата е писано много, но на други места - и там препоръката е да не се изплакват зъбите след кърмене.

# 20
  • Мнения: 5 026
 Аз не съм давала на бебко вода след хранене и за щастие няма млечница. Започна да пие по малко вода сега в жегите.

# 21
  • Мнения: 2 381
В началото пробвах, но тя отказваше.Засега нямаме млечица.

Общи условия

Активация на акаунт