Гърне

  • 1 797
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 392
Не съм я слагала,макар че купих отдавна ooooh!

# 16
  • Мнения: 666
 тия дни почнах да го слагам , но няма смисъл след 2 години то само ще се осъзнае и ще си казва сега сме на принципа , ако улучим момента

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 404
В книгите пише, че възрастта между 12 и 18 месеца е времето, когато детето се приучава да се пази сухо и чисто. На тази възраст то си дава сметка, че иска да ака или пишка и може да чака, за да задоволи тази своя нужда. Мозъкът и нервната система са достигнали определена степен на развитие, мускулите на ануса и на пикочния мехур са станали доста силни и бебето може да "стиска", емоционалният живот на детето трябва да е спокоен и разбира се то трябва да може да седи 5-10 мин. на гърнето без да се уморява. По тези критерии смятам да се водя като ни дойде времето за гърне  и разбира се по развитието на детето, защото всяко бебче е различно. Успех!

# 18
  • Добрич
  • Мнения: 1 720
В книгите пише, че възрастта между 12 и 18 месеца е времето, когато детето се приучава да се пази сухо и чисто. На тази възраст то си дава сметка, че иска да ака или пишка и може да чака, за да задоволи тази своя нужда. Мозъкът и нервната система са достигнали определена степен на развитие, мускулите на ануса и на пикочния мехур са станали доста силни и бебето може да "стиска", емоционалният живот на детето трябва да е спокоен и разбира се то трябва да може да седи 5-10 мин. на гърнето без да се уморява. По тези критерии смятам да се водя като ни дойде времето за гърне  и разбира се по развитието на детето, защото всяко бебче е различно. Успех!

Абсолютно подкрепям с двете ръце!  Peace

# 19
  • Мнения: 2 732
На 1 г. и 4 месеца сме и още нямам намерение да го уча, а и като не може да говори за да си каже какъв е смисълът ? Няма само да го тътря и да се събличаме и обличаме. И без това е страшна борба та да си усложнявам живота. С памперси ми е по-лесно. На гърне най-малко след 3-4 месеца  Naughty
Повярвай ми ,че като го махнеш ще видиш ,че без памперс е по -лесно Wink

# 20
  • Мнения: 426
Започнах когато навърши годинка, но не бях толкова постоянна и се отказах.От две седмици (1г 8м )го слагам и почти всичко си върши там.Само когато излизаме следобед(точно заради това и съкратихме предиобедната разходка) и като спи го слагаме.

# 21
  • Мнения: 3 116
На 9 месеца я сложих  Hug Седеше вече стабилно  Blush

Вече си ака в гърнето, само през нощта се е случвало да намирам наакан памперс Sunglasses

# 22
  • Мнения: 11 547
Баткото започнах да го слагам на гърне към 1.5 год.Беба може и по-рано. Peace

# 23
  • Мнения: 730
От около една-две седмици я слагам почти редовно и винаги след сън се изпишва,два пъти се е изаквала там и мисля,че вече свиква с идеята,че там е мястото,на което трябва да ги прави тия работи Peace

# 24
  • Мнения: 730
Забравих да пиша,че откакто стана на годинка и три месеца я слагам,защото не винаги ми излиза лентичката Wink

# 25
  • Мнения: 155
След втория и рожден ден и тя свикна точно за три дни.  Месец по късно не използваме памперси нито през ноща, нито през деня. Миналата година, когато беше на годинка и нещо се опитах, но без успех.
В книгите пише, че възрастта между 12 и 18 месеца е времето, когато детето се приучава да се пази сухо и чисто. На тази възраст то си дава сметка, че иска да ака или пишка и може да чака, за да задоволи тази своя нужда. Мозъкът и нервната система са достигнали определена степен на развитие, мускулите на ануса и на пикочния мехур са станали доста силни и бебето може да "стиска", емоционалният живот на детето трябва да е спокоен и разбира се то трябва да може да седи 5-10 мин. на гърнето без да се уморява. По тези критерии смятам да се водя като ни дойде времето за гърне  и разбира се по развитието на детето, защото всяко бебче е различно. Успех!

Много точно казано! Naughty

Последна редакция: чт, 01 юни 2006, 11:22 от Аурелия

# 26
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
Преди 1-2 месеца направих опит да я сложа на гърнето, но ме отсвириха. Сега го ползва за играчка и шапка  Party
Напоследък сутрин се изаква в едно легенче, чишкам я. Не бързам за никъде. Няма да забогатея от спестените пари за памперси.
Няколко пъти ме гледа като пишкам в тоалетната и проявява голям интерес. Мисля си дали да не я сложа направо там с детската дъска  newsm78

# 27
След 10 мес. Сега е на 1г 3м. и няма проблем с гърнето, но когато сме навън не иска да пиша и пуска в гащите. Вие как ги научехте когато сте на разходка да пишат?

# 28
  • Мнения: 155
След 10 мес. Сега е на 1г 3м. и няма проблем с гърнето, но когато сме навън не иска да пиша и пуска в гащите. Вие как ги научехте когато сте на разходка да пишат?
Всичко стана от самосебе си и едновреманно. Просто трябва да я попитам "Еми пишка ли ти се?" и ако отговора е да сама си сваля гащичките. Не бързай тя сама ще ти покаже кога е готова. Hug

# 29
  • Мнения: 2 040
Моето момиче е на 1,8 почти, но още не съм я слагала АЗ ... обаче вчера в яслата ми казаха, че като видяла децата да сядат, седнала и тя и взела, че си свършила работата вътре ...  Grinning
Трябва и в къщи да я пробвам вече ..

Общи условия

Активация на акаунт