Майчин дом Варна - тема 10

  • 69 250
  • 789
  •   1
Отговори
# 165
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Ако бащата присъства и подпише документите в родилното, освен личната му карта, друго не е необходимо. Ако го няма, признаването на детето става с нотариално заверена декларация. Не помня да сме плащали нещо за документите.

# 166
  • Мнения: 60
До 9ти месец по веднъж месечно , а в 9тия всяка седмица .

А от кой месец?

# 167
  • Мнения: 246
Ако бащата присъства и подпише документите в родилното, освен личната му карта, друго не е необходимо. Ако го няма, признаването на детето става с нотариално заверена декларация. Не помня да сме плащали нещо за документите.

Таня, кога се случи това в твоя случай? Още веднага след раждането ли?
При мен с първото раждане в Майчин дом в София беше на третия ден преди изписването. Трябваше да се осигури нотариално заверената декларация. Въпреки че таткото всеки ден идваше на свиждане, не са му искали само подпис, такава им беше практиката. Явно зависи и от болницата. Но сега е голяма вероятността да раждам в МД Варна, така че поне няма да го разкарват по нотариуси.

# 168
  • Мнения: 2 721
Със сигурност тук в МД няма да ти искат подобни неща. Не се притеснявай. Simple Smile

Nevi66 , всеки месец от 3ти до 9ти като ходех с доплер слушаха тоновете. От първата седмица на 9ти месец ми правиха запис.

# 169
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Ако бащата присъства и подпише документите в родилното, освен личната му карта, друго не е необходимо. Ако го няма, признаването на детето става с нотариално заверена декларация. Не помня да сме плащали нещо за документите.

Таня, кога се случи това в твоя случай? Още веднага след раждането ли?
При мен с първото раждане в Майчин дом в София беше на третия ден преди изписването. Трябваше да се осигури нотариално заверената декларация. Въпреки че таткото всеки ден идваше на свиждане, не са му искали само подпис, такава им беше практиката. Явно зависи и от болницата. Но сега е голяма вероятността да раждам в МД Варна, така че поне няма да го разкарват по нотариуси.

Родих в 1 през нощта. На свиждането следобед го прихвана главната сестра да подписва всичко. Каза, че дебнела татковците  по списък Simple Smile Та явно си следят нещата.

# 170
  • Мнения: 243
Здравейте, за пръв път пиша в групата. До сега не мислих да раждам в МД, но май на там клонят нещата с този ремонт в ОБ. Тъй като съм в 9м и съм леко притеснена, че ще раждам нормално, а не знам нито един лекар там, не знам с каква нагласа са докторите ако отида просто така без избор на екип и т.н. също не знам какво трябва да нося за болницата, в другите болници имат едни безкрайни списъци, горе долу съм оправила багажа, но за МД не знам какво точно да взема? Много моля някой ако е раждал там нормално и без избор на екип да ми каже как е преминало?

# 171
  • Варна
  • Мнения: 2 747
dolly_, тъй като аз до скоро се  чудих дали АГ или МД да избера искам само да ти кажа, че относно списъка с личните вещи, който ще си ги носиш в АГ  ще си ги носиш и в МД Wink

# 172
  • Мнения: 18
В сайта на МД са качили цените, преди като търсих нямаше такива.

# 173
  • Мнения: 243
В сайта на МД са качили цените, преди като търсих нямаше такива.
Има да, но аз нищо не разбирам, какви са тези допълнителни битови услуги, общо доплащане...нещо не е много ясно Thinking

# 174
  • Мнения: 18
В сайта на МД са качили цените, преди като търсих нямаше такива.
Има да, но аз нищо не разбирам, какви са тези допълнителни битови услуги, общо доплащане...нещо не е много ясно Thinking

Доколкото разбирам, за нас се отнася цената в последната колона. Като ходих да питам ми казаха, че нормалното раждане с избор на екип е 850 лева, а с упойка - 1050. Иначе какво точно имат предвид под други услуги и аз не знам.

# 175
  • Мнения: 2 109
Странно е написано. Водно раждане е 600 лв или 850 за нормално + 600 за ваната?

# 176
  • Мнения: 2 721
Мисля , че става дума за упойката. Моето раждане с екип и епидурална струваше 1050 лв. 2016година.

Tess , 600лв за водно е допълнителна сума към раждането, както е упойката.

# 177
  • Мнения: 2 109
Ясно, така и предполагах. Главно заради това съм се насочила към Майчин дом, по скъпо ще ми излезе, от колкото предполагах, но пък мисля, че си заслужава.

# 178
  • Мнения: 243
В такъв случай колко е нормално раждане без избор на екип с упойка? Grinning

# 179
  • Варна
  • Мнения: 163
700 + упойката

Общи условия

Активация на акаунт