Отнемане на деца в Норвегия

  • 91 101
  • 1 584
  •   1
Отговори
# 1 560
  • Paris, France
  • Мнения: 14 018
Румен с, през 10+ години в Англия рядко съм тежала над 48кг извън бременност без да съм се подлагала на диети. Трудно намирах вталени дрехи, които да не хлопват в талията а сутиени с чашка АА, която съответства на европейското А само от Маркс и Спенсър купувах. Сега във Франция е обратното и под 56кг не успявам да падна, като ме подложиха и на строга диета. И аз забелязах, че в Англия много хора, дори млади са дебели а във Франция са елегантни и доста по атлетични. Ген, може би и начин на хранене. Французите не се ограничават, но ядат доста по-малко полуфабрикати. Във Франция и старите жени имат талия. В Англия са като бурета на 2 тънки крака. В северните държави поркотят яко. Имах колежки в Англия, които поглъщаха по 2 бутилки вино в четвъртък с колеги в пъб след работа. След това Драйфус, такси и у дома да нанкат. Французите ходят на ресторант и не пият толкова.

А, в Англия се отучих да ям хляб, отвратен е, дори от хлебарница.

# 1 561
  • Мнения: 6 962
Леле, радвам се, че не съм дете. Grinning Ако трябваше 7 пъти на ден да ям плодове, щях да си прекарам живота подута като балон. Grinning

# 1 562
  • Paris, France
  • Мнения: 14 018
Леле, радвам се, че не съм дете. Grinning Ако трябваше 7 пъти на ден да ям плодове, щях да си прекарам живота подута като балон. Grinning

М, не. Опитай да смесиш със зеленчуци и плодовете да не са сладки - малини, киви, ягоди, ама диви, кисели ябълки, пъпеши. Това, изядено със зелени чушки, маруля, репички, целина и краставици е супер разтоварващо и полезно. 15 зеленчука на ден ми е идеалът. Зеленчуци, не плодове. И зелени. Може по един суров домат и един морков. Страшно засищат.

# 1 563
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 470
Стига вече. Говорете си за диви ягоди със зелени чушки и репички в някоя от многобройните подходящи теми във форума.

# 1 564
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Ние , малоумниците в бг, даваме джобни, с които пуберите оплюскват 2-3 пици и не им стигат, и не съм забелязала да са дебели. За сладолед просто не остават пари от джобните. Не знам в чужбинско как изхранват подрастващите момчета с моркови и киви, да не говорим, че мъжете по някаква причина в повечето случаи не обичат плодове и зеленчуци. Малоумни са соц. служби, и не е виновен който яде баницата, ако ще и буквално да се разбира. При стария тоталитаризъм просто нямаше толкова вредни храни, и дебелеенето беше рядкост сред подрастващите. При новия пазара е залят с боклуци, а отнемат деца за неправилно хранене. Не знам кой е малоумния.

# 1 565
  • Мнения: 5 246
Невена, в коя част на Франция сте ? Как стоят там нещата със закрилата на децата? Сестра ми от скоро живее там с дъщеря си и се раздели с бащата за това питам.

# 1 566
# 1 567
  • Мнения: 4 042
Ние , малоумниците в бг, даваме джобни, с които пуберите оплюскват 2-3 пици и не им стигат, и не съм забелязала да са дебели. За сладолед просто не остават пари от джобните. Не знам в чужбинско как изхранват подрастващите момчета с моркови и киви, да не говорим, че мъжете по някаква причина в повечето случаи не обичат плодове и зеленчуци. Малоумни са соц. служби, и не е виновен който яде баницата, ако ще и буквално да се разбира. При стария тоталитаризъм просто нямаше толкова вредни храни, и дебелеенето беше рядкост сред подрастващите. При новия пазара е залят с боклуци, а отнемат деца за неправилно хранене. Не знам кой е малоумния.
На 45 съм, детството ми премина през "стария тоталитаризъм" и това са пълни глупости. Дебели деца имаше и тогава. Джобните ни отиваха за пасти, вафли, бонбони, баници с боза и тем подобни, все здравословни храни по сладкарниците. Истината е, че се движехме повече, животът и игрите ни бяха на открито и все в движение. Не случайно имаше едно клише (и в киното) за "дебелия зубър" - децата, които повече време прекарваха вкъщи в четене. Сега всички деца като цяло имат много по-заседнал живот, така че са по-предразположени към напълняване, с което идват и здравословните проблеми. Нормално е да се променят стандартите, дори е редно да се направи.

Не виждам нищо лошо в това, че на някого са направили забележка, че храната на детето е нездравословна. Хубаво е в такъв случай да се замисли, не да се джаска "те ще ми кажат на мен, баба ми все това ядеше и нищо ѝ нямаше". Не прочетох на някой да са му взели детето за филия бял хляб с шоколад. Или ако се е случило на някого в мислите и въображението, вече го приемаме за факт ли? "Щяха да ми вземат детето за една филия хляб" - това факт ли е?

# 1 568
  • Варна
  • Мнения: 3 245
Прочитайки интервюто с Цветелина, оставам с впечатление, че тя е нямала полезен ход. Ако беше карала децата задължително  да бъдат с баща си, Барневернет можеха да я обвинят, че ги излага на насилие, защото бащата се е държал агресивно. Подобен е случая с Eva Michalakova, която въпреки, че се развежда незабавно със заподозрения баща, губи децата си.

# 1 569
  • Paris, France
  • Мнения: 14 018
Любознателна, и аз съм на възрастта на Бледолилава долу-горе.. Децата по времето на тоталитаризма в градовете никак не бяха хранени здравословни и си личеше. Имаше и вафли и кифли и мазни, гнусни банички. Почти нямаше пресни зеленчуци зимата. Много хора са дебели или дебело-слаби - няма мускул а само кокали и мазнина. Много малко хора ядяха риба, а по соца тя струваше стотинки, нещо като 20-30ст за кило. Все едно 2лв килото при заплата 1000-2000лв минимално. Имаше гнусни пубери с акне и развалени зъби. От целия квартал само аз и най-добрата ми приятелка нямахме никакви кариеси или пломби в устите. И двете сме гледани от баби, а тя даже на село. И сега има страшно дебели хора в София. Даже и полицаите често са с кореми и дебели а тукашните са като манекени.

Злодеида, в парижкия район службите са претоварени и рядко закачат някого. Трябва да е нещо доста тежко. Не са сериозни достатъчно за мене и не реагират достатъчно бързо. 6000 деца са трайно в домове или семейства и няма изглед да бъдат осиновени или върнати на родно семейство. Претъпкано е и държавата плаща места в частни, луксозни интернати. След раздяла се предпочита съвместно родителство с 1 седмица у единия и после у другия. Дъщеря ми днес е у най-добрата си приятелка. Всяка сряда са заедно, ту у майка и ту у баща и. Тук не се практикува насилствено осиновяване поне. Дори и да вземат децата никога не спират контакти без наистина основателна причина.

# 1 570
  • Мнения: 1 586
Стига вече. Говорете си за диви ягоди със зелени чушки и репички в някоя от многобройните подходящи теми във форума.
Стига де, аз чакам да видя как темата ще завие в посока хигиена...

# 1 571
  • Мнения: 1 673
Невена, прочетох с интерес личния ти пример. Без да искам да любопитствам излишно, кога сте се преместили от Англия във Франция? Аз съм закотвена тук от 7 години и само мога да кажа, че нещата са към подобрение. Преди 4-5 години гледаха на правителстено ниво статистиките за килограмите на населението и директната връзка със заболяванията (т.е. изчислиха си финансово колко ще струва на здравната каса лечението на затлъстяваща нация). Гледаха, мислиха и тогава въведоха всички тия мерки при децата. Снаксовете да са само плод/зеленчук+кашкавал. Дадоха пари за допълнителни часове физкултура, създадоха и финансираха повече плувни басейни и тенис кортове. В часовете по биология вкараха лекции и филми за здравословното хранене. Правят им и беседи. На децата, които си носят здравословен обяд дават точки (дребни награди). Насърчиха програмата "5 a day", откликнаха много производители. Дори популярната марка сладкиши "Мистър Киплинг", които традиционно лепят от захар, пуснаха продуктите си с 30% по-малко захар. Супермаркетите от средна и висока класа започнаха да внасят по-добро качество плод и зеленчук (е, не е като зряло на слънце във Франция, но подобриха малко все пак). Там пазарува средната класа. Суперите от нисък клас, уви, продават много полуфабрикати, мазни наденици, кисели домати и мандарини. Там пазаруват работническия слой, бенефитите, бедни емигранти. Да, несправедливо е, но... В нашия супер от една година въведоха "вземи си пресен плод вместо захарен снак" за децата на пазаруващите.  И наистина на входа стои кошница с винаги свежи мандаринки или малки банани. Ресторантите под натиск въведоха "със салата или с пържени картофи" и т.н. и т.н. Сега въвеждат данък "захар". Всичко с големи количества захар ще струва по-скъпо, за да се купува свежото или с по-малкото захар. Детските предавания бълват готварски програми - всичко да се готви от обелването. В училище по гоъварство им въведоха здравословни рецепти - рататуй и гръцка салата. Няма идеално никъде, а и най-много зависи от отношението на семейството, но като цяло дебели са децата на хората с по-нисък доход (за тях има опция за безплатен топъл обяд), слаби като Кейт Мидълтън са повечето от средната класа. Поне се мъчат хората да го борят това, надявам се да берат резултати след 10-15 години.

# 1 572
  • Мнения: 292
Альооооу! Ойде коньо у ряката! SmileSmileSmile

# 1 573
  • Мнения: 1 673
Альооооу! Ойде коньо у ряката! SmileSmileSmile

Ами dandree, твоят линк е с изтекъл срок, бре! Отпреди 4 години. Гледайте какво пускате все пак.

# 1 574
  • Мнения: 292
Альооооу! Ойде коньо у ряката! SmileSmileSmile
Ами dandree, твоят линк е с изтекъл срок, бре! Отпреди 4 години. Гледайте какво пускате все пак.
Защо да е с изтекъл срок? Четири години не са много и дискутираният проблем не е от вчера. Поне е по темата, а не разни фафлички и кифлички.LaughingLaughingLaughing

Шегувам се, не ми пречат отклоненията от темата чак толкова. Трябва от време на време да изпускаме малко въздух, да се разведри нагнетената атмосфера.

Последна редакция: ср, 06 юни 2018, 20:31 от dandree

Общи условия

Активация на акаунт