За нелогизмите във филмите

  • 7 102
  • 120
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 244
Това е Троянският самолет, не си ли чувала Joy

Ама моля ви са! Те древните гърци не ги ли знаете? И авиотехникът Дедал, хм  Crossing Arms
 Joy Joy Joy
Тва ми напомня за вица
Съобщение в арменски вестник:
"При разкопки вчера бяха открити кабели от 5-и век, което доказва, че вече арменците са имали телефон тогава"
На другия ден съобщение в еврейски вестник:
"При разкопки вчера до пластове от 5-век не бяха открити никакви кабели. Което доказва, че ние още тогава сме имали клетъчни телефони!"

# 16
  • Мнения: 1 616
Аз винаги съм се чудила как актрисите по филмите остават все така красиви, когато плачат, а аз в такива моменти съм надута и зачервена. И четох някъде, че ги учели на специални техники за плачене, че да не се подуват, сополивят и зачервяват.
Сетих се и за един клип на Ивана - сцената е в спалнята, лягат да спят с гаджето й ли, не знам какъв беше тоя... Та наша Ивана по нощничка, в чаршафите, ама с три тона грим по физиономията - тая жена не си ли мие лицето преди лягане? Mr. Green

# 17
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
А на сцената от рекламата на кафето Ивана се събужда, но е перфектно нагримирана като за Тропикана бар, сигурно се циментира вечер.  Mr. Green

# 18
  • Мнения: 1 410
Аз пък преди да родя постоянно гледах по филмите как раждат и ми беше много интересно в "Д-р Куин - личителката" тя роди в гората под едно дърво, Сали я изражда, нямаха нито вода, нито нищо, а го роди едно такова чистичко, изкъпано и повито бебче.
Дайте още снимки на Брат Пит

# 19
  • Мнения: 1 410
Та наша Ивана по нощничка, в чаршафите, ама с три тона грим по физиономията - тая жена не си ли мие лицето преди лягане? Mr. Green

Да бе нали ако си махнат грима веднага ще изключиш телевизора. Joy

# 20
  • Мнения: 109
А по повод на това, което Джул каза, ето една снимка, филмът е "Троя" :  hahaha


Това е Троянският самолет, не си ли чувала Joy
[/quote]

Ти, па, самолет, троянско орле е това hahaha hahaha

А във връзка с розовите листенца -  нали се разказваше, как един решил да зашемети гаджето си и разхвърлял рози по леглото (той всъщност краднал идеята от песента Bed of roses), после хвърлил отгоре момичето, то се изпонаболо, скъсало си чорапогащника, набило момчето и тръшнало вратата...... Та такива ми ти работи с романтиката Joy

Последна редакция: ср, 31 май 2006, 22:09 от valentina.l

# 21
  • Мнения: 2 212
Темата е много яка...аз ще ви предложа да си изтеглите едно такова word документче с "Нещата, които може да научим от киното" ето от  тук



ами не става; дава грешка в сървъра newsm78 newsm78

Пробвай с десен бутон - Save target as или Save link as съответно зависи дали си с Intenret Explorer iли Моzilla....а ако си с друг браузер, пак нещо от този род трябва да има като дадеш на линка десен бутон....
Ако пък пак не става, на ЛС може мейл да ми дадеш и ще ти го пратя Simple Smile

# 22
  • Мнения: 2 180
Имаше и някакъв филм с Джони Деп-забраден като клошар, а се подава етикетче Адидас.
В манастира Шао-лин един от монасите го има сниман с часовник....
А сега гледайки Шифърът на Леонардо откривам толкова,ама толкова дървени сцени....стрелят по професора и Софи, въпрос на живот и смърт, а те се хванали за ръка и така бягат. Thinking

# 23
  • UK
  • Мнения: 3 959
По принцип ми се набиват на очи някакви идиотизми от рода на... В едната сцена героя маха с ръка, в другата ръката му е в положение, в което не би могла да е ако е направил онова предното секунда по рано. Но темата не е за това. Всички филми имат такива... Кефя се да ги забелязвам.

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 6 946
Сигурно нещо съвсем съм се изсухарила, ама вчера гледам филм-ще правят любов (по филмите обикновено не сексят) и дамата поляга на легло, а около леглото таман 100 запалени свещи. Тъй се бях нагласила да позяпам романтика и като си рекох "Колко ли са ги палили тез свещи?", отиде ми романтиката, а си представих изтръпнали пръсти от палене на запалка, пареща запалка или издраскана кутия с кибрит. Е, как ще правят любов след такава хамалогия.

Защо трябва да гориш цял кибрит като може са запалиш първата свещ със запалката, на останалите даваш огънче от първата!   Laughing


На мен са ми смешни като се качват по чаршафите с обувки.
Или мацка на токове скача от 1-2 етажа височина и се приземява отлично  на краката си.

# 25
  • Мнения: 648
Е, как в Оливудските филми по време на страшните сцени никога няма ток, забравят да го платят ли, режим ли има Mr. Green
Но винаги ми е смешно как резервоарите на големите американски автАмобили все са пълни и беМзина никога не свършва hahaha
Обаче класика си остава главната героиня, която в най- неподходящия момент се нахвърля на лошите и излага на огромна опасност главния герой от мъжки пол, е то бива дискриминация и манипулация, ама чак пък толкУз Crazy

# 26
  • Мнения: 5 228
Аз пък преди да родя постоянно гледах по филмите как раждат и ми беше много интересно в "Д-р Куин - личителката" тя роди в гората под едно дърво, Сали я изражда, нямаха нито вода, нито нищо, а го роди едно такова чистичко, изкъпано и повито бебче.
Дайте още снимки на Брат Пит

То на всичкото отгоре се и усмихваше. Помня го този епизод.  Mr. Green

# 27
  • Мнения: 1 616
Аз пък преди да родя постоянно гледах по филмите как раждат и ми беше много интересно в "Д-р Куин - личителката" тя роди в гората под едно дърво, Сали я изражда, нямаха нито вода, нито нищо, а го роди едно такова чистичко, изкъпано и повито бебче.
Дайте още снимки на Брат Пит

То на всичкото отгоре се и усмихваше. Помня го този епизод.  Mr. Green


Този епизод не го помня, ама ми е правило впечатление из други филми, че "новородените" изглеждат поне на 3-4 месеца... newsm78

# 28
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
а преди това ритуално късане на рози, което отнема сигурно дълго време.
Е,това става и по-лесно Wink!Ние продаваме цветя и една вечер,ама тъкмо прибирахме,идва едно момче на около 16 год.И иска 20 рози(ама беше зимата-по 3 лв.едната ooooh!).Плати си ги и ме накара да му ги накъсам на листенца и да му ги сложа в една чантичка #Crazy.Мен така яко ме загриза пусто любопитство,че попитах какво ще ги прави,на отвара някаква ли hahaha,а той ми обясни,че за сефте ще си нощуват с новото му гадже и иска да е романтично Laughing,и шампанско си беше купил Peace.

# 29
  • Мнения: 442
винаги съм се чудила, как сутрин влюбените едва отворили очи, започват да се мляскат. нямам проблеми с дъха си, обаче не мога да си представя сутрин да целуна любовно мъжа си, преди да съм си измила зъбите.

има един сайт http://www.imdb.com/. там, за който и филм да погледнеш, има описани гафове. за `троя`, пък, са толкова много  ooooh! : http://www.imdb.com/title/tt0332452/goofs

Общи условия

Активация на акаунт