За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 60 712
  • 743
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 353


Направи си сироп от тях. При мен днешната доза от 2.5 кг къпини.

[/quote]

О ,става, а рецептичка , може ли?

# 721
  • Русе
  • Мнения: 5 206
2.5 кг къпини, 2 кг захар, 2 ч.л. лимонтозу, 600 мл вода. Измиваш къпините със студена вода и насипваш върху тях 2 кг захар. Да престоят така 24 часа, като ги бъркаш периодично. След това слагаш на силен огън, наливаш 600 мл вода. Като заври, държиш 13 мин. на огъня. Ако се появи пяна, махаш я с решетъчна лъжица. Накрая слагаш лимонтозу и бъркаш. Сваляш от огъня, прецеждаш през марля течността и пълниш докато е гореща в затоплени шишета. Стерилизираш ги 5 мин. Готово.
Сварените оцедени къпини ползваш за смути. Simple Smile Успех!

# 722
  • Мнения: 7 279
Пейч,а същата рецепта приложима ли е и за малини?или за тях да намаля захарта?Благодаря!

# 723
  • Русе
  • Мнения: 5 206
Да, аз ги правя по един и същ начин. Но гледам малините да са по узрели и ароматни. Дори леко ферментирали.
Нищо не променям.

# 724
  • Мнения: 9 526
Smiling Imp или вино от малини/къпини

# 725
  • Мнения: 353
Благодаря, ще ги направя така.
Аз междувременно разглеждах блога ти, много други рецепти ще си открадна ,да знаеш.  Grinning
Възхищавам ти се ,много.

# 726
  • Русе
  • Мнения: 5 206
Благодаря, ще ги направя така.
Аз междувременно разглеждах блога ти, много други рецепти ще си открадна ,да знаеш.  Grinning
Възхищавам ти се ,много.

Благодаря! Flowers Hibiscus

# 727
  • Мнения: 10 377
https://www.bonapeti.bg/recepti/torta-s-malini-i-byal-shokolad/

Правила съм я и с къпини, за мен това е прекрасен сладкиш, сравнително лесно изпълним

# 728
  • Sofia
  • Мнения: 26 381
Иска ми се да направя сладко от червени сладки чушки и малко люти,но да не слагам захар...дали ще се получи?

# 729
  • София
  • Мнения: 11 706
Иска ми се да направя сладко от червени сладки чушки и малко люти,но да не слагам захар...дали ще се получи?
Не, няма да се получи, захарта е важна, та прави да е леко карамелизиран соса. Правих го вече два пъти и няма и да спра, имам нова заявка.

# 730
  • Мнения: 9 108
Доли, чушките не са толкова сладки, че да ти подсладят конфитюра.

# 731
  • Sofia
  • Мнения: 26 381
Ок,ще сложа тогава по-малко захар,пък дано стане все пак нещо

# 732
  • Мнения: 5 998
А бихте ли споделили рецепта за това сладко?

# 733
  • София
  • Мнения: 11 706
А бихте ли споделили рецепта за това сладко?
Рецептата е на Labrex, но ще си разреша да ти я пусна със снимка. Подходящо е към печени меса и различни сирена.

http://recepti.gotvach.bg/r-100915-Конфитюр_от_червени_чушки

# 734
  • Sofia
  • Мнения: 26 381
И аз го правя почти по тази рецепта,с малки изменения...гледах и други рецепти,доста се различават в съставки и количества...

Общи условия

Активация на акаунт