Третокласници 2018/2019

  • 71 184
  • 773
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 21 282
Здравейте и от нас.
Как върви ваканцията ?
Моето момиче пише листовете и чете книжки,сега ще й дойде малко нанагорно,че пише за 2 седмици наведнъж,за да може като идем на морето да е свободна.

# 166
  • Мнения: X
Моето диване учи по английски. Има две книжки да прави с упражнения + преговор на думите взети назад във времето.
Чете книги. "Двойната Лотхен" и се опъна и я освободих от задължението да я чете. И на мен ми беше доста скучна. Предполагам, че същото ще бъде и с "Магьосникът от Оз".

В останалото време дивее. Има батут и басейн на разположение. Почерняла е като цигане, а морето все още ни предстои.

# 167
  • Мнения: 21 282
Моята в момента е на басните,но от тях има само по 5 и бързо вървят.
След това ще е на Пинокио,която ще бъде и седмата книжка от списъка.
По английски не я тормозя,че тя от малка гледа едни клипове из Ютуб и постоянно си говори на английски и не я закачам.
По Математика е мързел иначе  Mr. Green

# 168
  • Мнения: 4 266
Моите четат по свой избор. Синът ми прочете две книжки за болести и химични експерименти като откри, че болестите са много интересни, а химичните експерименти скучни. Дъщеря ми прочете няколко пиратски книжки и се сега възмущава силно на тези "джентълмени" на късмета Simple Smile.
Задължителните са прочетени през годината или миналото лято.

# 169
  • София
  • Мнения: 728
Карам моя син да учи по английски, защото му куца според мен. Гледам да не го натоварвам, по 2 тестчета на ден плюс думи -стари и нови - да ги попише, поизговори, да преговори и да запомни. Към 1 час му отнема.
Вчера каза, че много му било, нямал бил един свободен ден, а било ваканция. Почувствах се кофти, успокойте ме, че не съм единствената, на която е хрумнало детето да поучва през ваканцията, още повече, че по английски специално определено има нужда.

# 170
  • Мнения: 21 282
На нашите им дадоха листове със задачи всякакви , разпределени по седмици до 15.09 и ще не ще , пише Simple Smile

# 171
  • София
  • Мнения: 728
Ми то по-добре да им бяха дали, а сега аз съм лошата.

# 172
  • Мнения: 8 301
Карам моя син да учи по английски, защото му куца според мен. Гледам да не го натоварвам, по 2 тестчета на ден плюс думи -стари и нови - да ги попише, поизговори, да преговори и да запомни. Към 1 час му отнема.
Вчера каза, че много му било, нямал бил един свободен ден, а било ваканция. Почувствах се кофти, успокойте ме, че не съм единствената, на която е хрумнало детето да поучва през ваканцията, още повече, че по английски специално определено има нужда.

Значи това дето било ваканция и видиш ли детето трябва само да играе , за мен лично е отживелица от времето на соца.
За съжаление или за радост учебният материал хич не е малко. Именно безумно дългата лятна ваканция е времето в което могат да се отработят пропуски и да са навакса някакъв материал.
Също така имаме достатъчно домашно дадено от училище.

Решава около 10-15 задачи на ден. За не повече от час. Може и 2 ако става, сяда, пие вода и се мота Simple Smile или пък пише по БЕЛ. И чете по 10-15 листа които му отнемат може би 30-50 минути. Но със сигурност са по-малко от час.
Ходи няколко седмица на занималня с английски. Ако успеем да разделим времето пак ще ходи. Нито се е преуморил нито кой знае какво.

# 173
  • Мнения: 4 266
Грейс, щом успяваш да го мотивираш всеки ден да работи по английски език е добре, но моите ще мрънкат.
Така е, Хоуп. Аз не мога да разбера защо ваканцията е 3 месеца и половина. Едно време причината е била, защото децата, които живеят на село е трябвало да помагат на семейството в селскостопанската работа, но сега е неадекватно.
Имам предположение че, е заради учителите. Ако нямат дълги отпуски, няма да са мотивирани да работят.

# 174
  • Мнения: X
О, не зачеквайте темата за ваканцията. Много си е добре. В другия вариант ще ми е в пъти по-зле да организирам кой да гледа детето. Аман от криворазбрано поевропейчване.

https://www.facebook.com/groups/621357297983593/permalink/1726387704147208/

# 175
  • Мнения: 934
Браво на всички, които успяват да свършат толкова много работа през ваканцията. Моето си "ваканцува" с пълна пара. Единственото, което прави всекидневно и без да се подканва е да чете. Оказа се всечетяща. Даже и "Алиса в страната на чудесата", която аз някога хич не харесах, беше изгълтана за няколко дни. Библиотекарката реши, че се е объркала като си поиска и "Алиса в огледалния свят", че не била в списъка. Ама ние караме по наш си списък. Ангел Каралийчев с Ането и Тошко Африкански също много ѝ хареса, както и едно старо издание на Български народни приказки пак от него с всичките си остарели думи. Определено обогати речника Simple Smile От нашия списък е прочела всичките книги, сега кара по разширения от началото на темата, като и там доста неща вече е изчела. Романите са за предпочитане, приказките за лека нощ на сестра ѝ. Иначе се пише само в Читателския дневник. Математика след Математически звезди не е подхващана. За английския от време на време преговаряме значението на думите на игра, но не съм видяла да е седнала да ги пише. Та общо взето го е ударила на почивка по всичко. Определено имаше нужда от такава. Нека сега се налудува, докато е хубаво времето, пък от септември ще го мислим. В мрачно и студено време сама си сядаше да пише и решава задачи, та си мисля, че едно лято няма да ѝ е проблем.

# 176
  • София
  • Мнения: 728
Грейс, щом успяваш да го мотивираш всеки ден да работи по английски език е добре, но моите ще мрънкат.


Не знам дали го мотивирам. Снощи на шега каза, че го е страх от мен. Шега, шега, ама сигурно има доза истина... Дали и доколко е здравословно да има известен страх /респект да го наречем/, незнам...
Само знам, че ако иска да му е по-лесно през годината, трябва да поучва сега и все това повтарям. И аз съм на мнение, че за 1 час дневно може само да се разнообрази, не да се натовари.
Но ми се скапа настроението снощи /доколкото го има, че малката е пипнала въшки и положението е трагично/.

# 177
  • Мнения: X
А то с английския нямаме много избор. За домашно и е. Подготвят ги от сега за зора догодина.
Български и математика ще преговори малко последните седмици преди училище.

# 178
  • Мнения: 8 301
Grace то заради ретроградният Меркурий ще да е било Simple Smile

Честно да си призная предпочитам ваканцията да е разпределена на повече части.
Пусту зимната ваканция никога не ни стига!  Май само при нас в БГ - морето е единствената почивка която се тачи.

# 179
  • София
  • Мнения: 1 179
Направо завидях за ученолюбивите дeца! Hug
Моят синковец я кара лежерно. Знам само, че чете...
Юли е при баба си на морето... не го виждам,  а и не съм го чувала от 2 седмици...
Август ще е при другата баба ..на планина. Същата работа ще е..
Ще прочете задължителните книги и дотам. Като отида аз за една седмица ще прочетем каквото имат по руски и ще преговорим малко думи.
Знам със сигурност, че от 15.09 ще ни е трудно  Embarassed

Последна редакция: пт, 27 юли 2018, 09:07 от hris.g

Общи условия

Активация на акаунт