Третокласници 2018/2019

  • 71 242
  • 773
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 1 712
Grace, не си единствена, спокойно. И моето дете все мрънка, че няма един свободен ден, което даже не е истина  Simple Smile Пише по български, пише по английски, решава задачи по малко, свири на пиано, ходи на шах и плуване, макар че последните две свършват и август почиват. Има полза да учи, то и голямото учене, няма и половин час, ако съм покрай него. Ако го оставя сам, може и два часа да се мотае... Иначе чете от общия списък на книгите в темата, почнал е няколко едновременно, засега най-много хареса Емил.
Аз също не съм голям фен на дългата лятна ваканция, много е, скучно става, забравя се всичко научено, забравят си навиците да работят в училище, моето дете и тъгува за приятели, които не са от града и рядко вижда през ваканцията.

# 181
  • София
  • Мнения: 5 311
Аз съм на работа със стандартно работно време, имам 2 седмици отпуска лятото и тия ваканции от три месеца и половина ме побъркват. Правим едни сложни схеми и разпределяме гостуване на бабите + месец занималня през юни. Щом не е при мен, не съм в положение да изисквам, така че само молим да следят да чете. И се молим да са здрави бабите и да са в кондиция... Убедена съм, че въобще не съм единствената в това положение и от сега ми става лошо за догодина, когато ще са двама ученици...

# 182
  • София
  • Мнения: 728
Да, и моите ще са двама. Още от сега съм в притеснение по този въпрос.

# 183
  • Мнения: 4 872
Моят син също активно си почива. Единствено чете по малко . Обещал е да преговори и затвърди таблицата, но да видим кога Smirk Ходи да плува и след две седмици започва отново тренировките по футбол. Почивката ни мина. Вече се замислям за подготовка за новата учебна година. Ние започваме отново отначало - нов класен ръководител . След проблемите със старата класна , заради която го преместих, съм със свито сърце, каква ще е новата Sad

# 184
  • Мнения: 1 462
Ох, моите момчета ужасно ги мързи и никак не им се чете дори  Laughing Взех им едни ваканционни книжки с упражнения и от тях са направили по 5-10 страници и до там. Все не намирали време. През деня сме на работа и вечер гледаме да са навън. Пробвах и с наказания да не излизат, но ефект 0. Особено четенето е голяма мъка, а аз обичам много да чета и се надявах поне един от двамата да е четящ  Simple Smile Започват различни книги и все не са им интересни, особено на третокласника. Онзи ден ми заяви, че никак не обичал училището и обича само физическото и футбола  ooooh! Говоря, обяснявам, но фойда никаква. Не мога да измисля никаква стратегия за мотивиране .... Tired

# 185
  • Мнения: 80
Здравейте, влизам в темата ви за обмяна на опит. Синът ми ще бъде втори клас и по математика ще   пишат на тетрадки с малки квадратчета. Вчера му дадох да пише, просто да видя какво е положението. Цифрите горе-долу, като имам предвид, че лятото е отвикнал да пише, но с буквите е кошмар. Не ми  е ясно колко големи трябва да бъдат, до средата на квадратчето ли? Мисля малко да се упражнява, че от септември ще бъде драма.

# 186
  • Мнения: 9 471
Здравейте, влизам в темата ви за обмяна на опит. Синът ми ще бъде втори клас и по математика ще   пишат на тетрадки с малки квадратчета. Вчера му дадох да пише, просто да видя какво е положението. Цифрите горе-долу, като имам предвид, че лятото е отвикнал да пише, но с буквите е кошмар. Не ми  е ясно колко големи трябва да бъдат, до средата на квадратчето ли? Мисля малко да се упражнява, че от септември ще бъде драма.

Сигурна съм, че и ти като дете не си писала красиво минавайки от големи на малки квадратчета. Отдаваш твърде много значение на нещо, което в момента няма значение. Остави учителката да прецени дали пише грозно или красиво. Под букви в тетрадката в квадратчета предполагам визираш см., кг., ?

# 187
  • Мнения: 80
Нямам  супер изисквания за краснопис. Просто той или залепва буквите за долния ред и стават 2 мм, или ги пише колкото цялото квадратче. Исках да го насоча, например, че се пише до средата на реда ( ако е така).
Да, имам предвид  кг., см., но освен това класната още в края на миналата година беше  започнала да ги учи и на съкратено записване на текстови задачи, та и там има някоя думичка.


# 188
  • Мнения: 8 236
Тя ще им каже как трябва, не бързай. Нашите започнаха с тесни и широки редове, но направо на малки квадратчета. Учителките си им казаха кое докъде се пише... и с плавен преход на широки редове.

# 189
  • София
  • Мнения: 5 311
Преходът при нас стана чак около втория срок. Класната си знае работата, показва им как става и преценява според класа точно кога ще се прехвърлят тетрадките.

# 190
  • Мнения: 8 348
Здравейте, влизам в темата ви за обмяна на опит. Синът ми ще бъде втори клас и по математика ще   пишат на тетрадки с малки квадратчета. Вчера му дадох да пише, просто да видя какво е положението. Цифрите горе-долу, като имам предвид, че лятото е отвикнал да пише, но с буквите е кошмар. Не ми  е ясно колко големи трябва да бъдат, до средата на квадратчето ли? Мисля малко да се упражнява, че от септември ще бъде драма.

Според мен е хубаво да продължите да тренирате писането ма тесни и широки редове. После ще му е по-лесно на детето да мине на широки редове.
Колкото до писането в тетрадките с малки квадратчета, нашите не спазват големината на квадратчето. Тоест цифрата е около квадратче и половина голяма. Според мен идеята е да ги използват при чертане на отсечки,  както и триъгълници и квадратчета.

# 191
  • Мнения: 80
Благодаря. Май наистина е по-добре нищо да не му показвам предварително. Ще се упражнява на старите тетрадки, пък наесен както класната каже.

# 192
  • Мнения: X
И при нас лятото тече с пълна сила. Синът ми юни беше на английски, после една седмица на Балкан, на море с баба и дядо и сега пак на море с мама и тате. Прочете две книги от програмата, сега сме на третата "Деца играят вън" и ми е много забавно.

# 193
  • София
  • Мнения: 1 635
Здравейте,
И моята бъдеща третокласничка си живее живота и хич не мисли за училище. Бях си обещала, че няма да я закачам до рождения ѝ ден, но вече мина и трябва да я подхвана по-сериозно. Чудя се знаете ли за някоя лятна занималня с математика, на която да я запиша за две-три седмици през август? Поне в тази насока да поработи малко, че аз вкъщи мога да ѝ правя диктовки и упражнения, но не успявам да я мотивирам да решава задачи.

# 194
  • Мнения: 553
Следя всеки ден от началото на ваканцията за намаление на абонамента за уча.се , но все още няма. Цената е 99 лева. Някой чувал ли е нещо?

Миналата година също следих, но нямаше, понеже решили да увеличат таксата 79 лв. на 99 лв.

Общи условия

Активация на акаунт