Отговори
# 75
  • Мнения: 1 560
Ами през къра.... то до преди да уплътнят Тракия и там беше кър до кър. А и Смирненски си е зелен квартал в сравнение с доста от другите. Пък и като гледам какво строителство се вихри на въпросната поляна, скоро и там ще е претъпкано.

# 76
  • София
  • Мнения: 3 152
Все си мислех, че няма накъде да се вдигнат тези цени на имотите, поне за София, още когато преди години си правих сравнение с жилища в немски сайт и в българския имот.бг, но явно има накъде още. Поне докато не се преселят тук и малкото останали хора в малките и средни градове. И да се разпределят по София, Бургас, Варна, Пловдив... другаде къде? И докато не се отделят всички млади от свекъри и свекърви.
Аз трудно бих инвестирала в НС на знайни и незнайни строители и инвеститори. Наблюденията ми са, че положението не е добро. Имам по-конкретни впечатления от НС в Сандански, защото си вземаме апартамент под наем, когато почиваме там. И в двата ми прави впечатление шума, чува се по спалните на затворени врати как тракат чиниите. В единия миришеше всяка вечер от съседите на това, което си готвят. Другият беше на по-оживена улица и все едно спиш на открито. Уж дограми, новичко, лъскаво..., но пълен боклук. За сравнение ние живеем в панелен блок и такъв шум не съм предполагала, че може да прониква. Същото важи и за София, но не толкова от лични впечатления. Наши приятели си взеха апартамент, строен от ГБС, той е добър, по мое и тяхно мнение. Недоумявам на какво основане са тези безумни цени, за сметка на това, което се предлага в общия случай. Но докато има балъци, ще има и тарикати.
Иначе за София много ми харесват старите квартали, които са строени с архитектурна и пространствена мисъл - имат си градинките, площадките, дърветата и инфраструктурата. Например Лозенец точно срещу Малееви. Или пък Хиподрума ли се води - вдясно от бул. България (ОМВ и по-точно вдясно от църквата). Както и някои части на Изток. Така са построени, че алчния инвеститор няма къде да си бодне новия боклук.
Недоумявам защо просто не се разширява и удължава града - има място достатъчно, на север, на изток, ами изгради инфраструктура и строй, какво блъскаш хората да не могат да дишат. Хванали само кварталите на бай Тошо и блъскат ли, блъскат. Ние сме в Слатина и като цяло засега се удържа фронта, надявам се никога да не ни посегнат на китната пътека за разходка над Слатинска, към Академик.

# 77
  • Мнения: 294
Но докато има балъци, ще има и тарикати.

Грешка е да се смята,че купувачите вдигат цените. Не !
На микроскопичен и  изкривен пазар като нашия малка група,в случая брокерския картел,строителни фирми,банки може да направи каквото си иска.
Виждали сме го много пъти и при горивата, и при хранителните стоки, и къде ли не.
Слаба държава --->изкривен картелен пазар.

Цитат
Недоумявам защо просто не се разширява и удължава града - има място достатъчно, на север, на изток, ами изгради инфраструктура и строй, какво блъскаш хората да не могат да дишат.

Това и аз се чудех преди 15г когато почна бетонирането.Тогава трябваше да се изгради национална доктрина как да се развиват градовете.Навън, с нова инфраструктура ,или всеки да строи където си иска,стига да плати подкуп на главния архитект ,както е сега.Липсата на намеса на държавата тогава ,а и на гражданите ,но доведе до сегашното тотално бетониране.И вече няма оправяне.Така ще е во-веки веков ,докато паднат тези сгради.

Още един факт подпомогна този процес,а именно селския ген на българина.Трябва да сме на центъра,па макар и всичко да е бетон,паркирали коли,да дишаме 1кг прахови частици на седмица и шума да е 80 децибела средно дневно.Но пък сме на центъра  ! Laughing
Но аз мисля ,че този процес се обръща и първо богатите, а после и средната класа, ще бягат от бетонираните кочини към извънградски къщи със зеленина и дворове,на тихо и чист въздух.

Последна редакция: вт, 12 юни 2018, 07:56 от davidorentol

# 78
  • Мнения: 15 944
На мен пък ми е чудно защо не се застрояват повече северните квартали. Всеки иска гледка - ами там има чудесна гледка към Стара планина. Но не - всичко се тика да гледа Витоша. Все едно е кой знае каква разлика коя планина ще гледаш. Северните квартали са ги превърнали в индустриална зона и цигански махали, а има потенциал да се развие много добре

# 79
  • Мнения: 1 720
На мен пък ми е чудно защо не се застрояват повече северните квартали. Всеки иска гледка - ами там има чудесна гледка към Стара планина. Но не - всичко се тика да гледа Витоша. Все едно е кой знае каква разлика коя планина ще гледаш. Северните квартали са ги превърнали в индустриална зона и цигански махали, а има потенциал да се развие много добре

Отговорът е много прост, поставете се на място на инвеститорът. Според вас, вашите клиенти биха ли дали същата цена на квадрат за една индустриална и западнала зона, носят се слухове, че и доста цигани има в северната и западната част на София. Е, отговорихте ли си?

# 80
  • София
  • Мнения: 3 152
Ох, ето един неприятен случай, за щастие без пострадали.
https://www.facebook.com/stanislava.alexieva.5/posts/2081566195191455

Колкото до развитието на северните и други столични райони - всичко зависи от общината. Като се каже - край, тези и тези райони спираме да ги застрояваме, къде ще ходят. Лошото е, че общината пари за инфраструктура трудно дава, да не кажа невъзможно. Например онзи ден се хвалиха, че църквата им подарява имоти за училища в квартали като Манастирски ливади. Нещо, което тя трябва вече да е осигурила. Защото в една група във фб една дама разказваше, че собственик е искал да продаде на общината терен за училище, от там са отговорили да го дари. А тя трябва да осигури терени за училища, градини, паркове и поликлиника във всеки район.

Последна редакция: ср, 13 юни 2018, 00:52 от Maidenly

# 81
  • Мнения: 15 944
Относно северните райони - много е важно как точно ще се оползотвори района. Там има потенциал да се направят няколко затворени комплекса с изглед към стара планина, подобни на тези в Манастирски ливади. И цените, на които ще се продават апартаментите в тях ще са доста по-достъпни за хора, които имат желание да живеят в подобни комплекси.

# 82
  • Мнения: 4 809
Не знам как е по другите градове, но в нашия циганите са превзели местата с най-хубавите гледки. Едната циганска махала е превзела Южния плаж, от общината многократно го чистят и на другия ден - пак мръсотия и мизерия. Другото гето е на брега на езерото "Вая". Имат най-хубавите гледки, при това безплатно, защото повечето са незаконни, но не ги ценят и пазят.

# 83
  • Мнения: 30 802
И в Пловдив е така. Не знам защо няма воля да ги изринат и да направят прекрасни тия места, щото са на топ локации. Икономиката на града ще напредне още много по този начин. Много ще е яко да се промени облика на Хаджисан Махала, онова чудо около Шахбазян. В момента там се строи по границите, но имотите едва се продават, щото гетото е на метри от теб, а вечер е опасно. И цените стоят ниски, но не става за живеене, ако ще отвътре да е като Версай. И да, точно там са най-много куриозите с димящ комин под прозорците на чисто нова сграда.

# 84
  • Мнения: 294
И в Пловдив е така. Не знам защо няма воля да ги изринат и да направят прекрасни тия места, щото са на топ локации. Икономиката на града ще напредне още много по този начин.
Ами щото си имат нотариални актове.Незаконните строежи в Столипиново от друга страна си ги бутат съвсем редовно.
И как ще напредне икономиката на Пловдив като бутнат 20 къщи и на тяхно място построят 1 блок ?

# 85
  • Мнения: 4 809
Няма воля да ги изринат, щото са гласопРодаватели, ама това е друга тема.

# 86
  • Пловдив
  • Мнения: 5 042
За Хаджисан Махала не съм съгласна. Там живеят както роми, така и много арменци и българи. Живяла съм преди време там под наем - не е имало случай на нападение или някаква агресия от страна на ромите - даже са ме защитавали при задявки през нощта от преминаващи младежи българи. Wink
И сега бих живяла - в центъра на града си, под Стария град, всичко ти е наблизо. Мен ромите не ми пречат - особено тези, които живеят там. Нямат нищо общо с ония в Столипиново.
Виж, това е идея  - да следя имотите  в района...

Последна редакция: ср, 13 юни 2018, 10:42 от *Бенджи*

# 87
  • Мнения: 30 802
И в Пловдив е така. Не знам защо няма воля да ги изринат и да направят прекрасни тия места, щото са на топ локации. Икономиката на града ще напредне още много по този начин.
Ами щото си имат нотариални актове.Незаконните строежи в Столипиново от друга страна си ги бутат съвсем редовно.
И как ще напредне икономиката на Пловдив като бутнат 20 къщи и на тяхно място построят 1 блок ?

Джентрификация се нарича. Заселват се по-заможни в квартала, появяват се търговски обекти като за тях, става по-красиво и приятно. Та точно в тоя бум се чудя как още строителите не са налазили тая зона, ама сериозно - да ги изкупят тия съборетини и да стане районът приятен и стегнат, щото сега е скапано, разбито и депресарско място на пъпа на града. Аз по принцип харесвам зоната, има перспектива, но е точно като някакво забравено от Бога място в самия център. Има пазар, поликлиника, на хвърлей е от Главната - ама е смотанко.

# 88
  • Мнения: 4 809
Изобщо не го вярвам това, че си имали нотариални актове и че събарят всички незаконни. Събарят новите, и то не всички, тия, дето са отпреди 20-30 години, никой не ги пипа.

# 89
  • София
  • Мнения: 39 164
Между другото, вече година влизам в Imot.bg. Какво установих? Там наистина има само боклуци, които никой не иска. Даже цените там нямат значение. Брокерите предлагат на клиентите сисъвсем други неща, на малко по- различни цени.

Общи условия

Активация на акаунт