Отговори
# 60
  • Мнения: 1 718
Ами има и такива имоти, има и пентхаус за 4 милиона на зелено.

Иначе на Пещерско ги гледах с бинокъла...тъжна работа, нула инфраструктура, никъде място за разходка, а и качеството на строителството няма да е високо.

Ще се изненадаш по какви места искат 200 хил. за малко по-големичък апартамент. Сега гледам един за 250 хил. евро. Вярно, отвътре е дизайнерски, но кооперацията е с деветдесетарски железни перила - даже стъклени не са сложили. А отпред са все къщи с димящи коминчета.

https://www.imoti.net/bg/obiava/prodava/smirnenski/mnogostaen/2477190/gBPPwK

И не че гроздето е кисело, ама за тия пари трябва да е перфектен. Щото кой ще се забие в тая махаличка, след като за 250 хил. евро ще си вземе голяма къща в Белащица.

На пъпа на центъра са по-евтини, но там пък сградите са стари и има други изненади. Примерно до Чифте Баня, точно на пъпа на града, ама в блока има 2 луди, дето се опитват да го подпалят, че и по вестниците ги пишат.

За мен тия 53 хил. за апартамент с 2 спални са нормални.

Тия дни дори чух радио реклама за комплекси в града, за Орхидеята и даже за Роял Сити Парк, където двустайният е 130К евро. Та явно се опитват да си продадат настроеното, да видим какво ще се получи...

Мани ги тези, може да си поискат в сайта и 2 млн. за жилището, ама няма кой да им ги даде.

# 61
  • Мнения: 30 802
Ма виж к'ви перденца има, и тоя паркет...направо си е за 2 милиона. Сред неизмазаните къщи...

# 62
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Вчера гледах една обява. Апартамент 87 кв. Банкя на ламинат 202 000 евро  Joy
Много важно, че е в Банкя. Искам да видя тоз балък, който ще му брои тези пари.

# 63
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 722
Моя близка преди месец си купи чуден 3 стаен апартамент за 103 000 евро, с отделна кухня и трапезария, включително таксите са в тази сума, в Барселона. Дава го сега под наем в трите стаи на наематели за някакви луди цифри. Частично го финансира, като си продаде панелката в Сухата река тук, другото е с кредит от испанска банка. Тя си живее там, но на друго място.
Ако бих имала половин милион , тамън  пък в  БГ щях го забия. Луда работа.
Продавачите могат да си искат колкото си искат, цената на едно жилище е толкова, колкото някой би дал за него.

# 64
  • Мнения: X
Наши познати купиха жилище НС в Пловдив, другата седмица финализират сделката. Плащат кеш. Апартаментът е в нова кооперация на Пещерско шосе, мъжът ми вика, че били направо на полето, още не знам в коя сграда точно. Жилище около 100 кв реална площ, води се по-голямо. С две спални, хол с трапезария и кухня, две бани, две тераси. На тапа е. Спазарили го за 106 хил лв, тоест 53 хил е. Това е ориентир за реалните цени, на които се сключват сделки в момента в Пловдив. Търсеха около 3-4 месеца и се спрели на това накрая. Нямало удобен транспорт, затова е по-евтино, но те имат коли и са шофьори с жена му, така че не ги касае. Според моя мъж са се набутали и ще съжаляват, но ще видим.
Тези блянове за жилища от по 200 хил е не знам откъде ги изсмуквате, освен ако не говорим за нещо, дето държи приз за пъпа на центъра.

Пещерско шосе има части, които не са изобщо в Пловдив, ами са на полето около Прослав. Този булевард има над 350 номера, започва от Васил Априлов, почти в центъра, и свършва до Дермендере на м...та си в Западната промишлена зона, която е след Прослав. Ако имотът  е около крайните номера (а явно е там, след като мъжът ти го е коментирал),  не е показателен за цените в Пловдив, защото не е в Пловдив. И там няма елементарна инфраструктура, както и Сирената е забелязала с бинокъла, онази част ще става за живеене след двадестина-тридесет години, и то при  благоприятно стечение на обстоятелствата. Аз не бих дала толкова пари за апартамент в Прослав, но всеки си знае.

Явно е тръгнало да се обсъжда Пловдив в тази тема Simple Smile
Ще се изненадаш по какви места искат 200 хил. за малко по-големичък апартамент. Сега гледам един за 250 хил. евро. Вярно, отвътре е дизайнерски, но кооперацията е с деветдесетарски железни перила - даже стъклени не са сложили. А отпред са все къщи с димящи коминчета.

https://www.imoti.net/bg/obiava/prodava/smirnenski/mnogostaen/2477190/gBPPwK

И не че гроздето е кисело, ама за тия пари трябва да е перфектен. Щото кой ще се забие в тая махаличка, след като за 250 хил. евро ще си вземе голяма къща в Белащица.
На пъпа на центъра са по-евтини, но там пък сградите са стари и има други изненади. Примерно до Чифте Баня, точно на пъпа на града, ама в блока има 2 луди, дето се опитват да го подпалят, че и по вестниците ги пишат.
За мен тия 53 хил. за апартамент с 2 спални са нормални.

....
И аз не мисля, че имот от 1990-те в Смирненски е нормално да му искат 250 К евро, без значение какъв е вътре - мястото му не е за такава цена за Пловдив.  Е, със сигурност може да намериш имот в центъра и без да има луди в него.
За мен не са, ако мястото е из ливадите на Прослав.

Последна редакция: чт, 07 юни 2018, 15:13 от Анонимен

# 65
  • Мнения: 30 802
Ами като гледам, цените са се поизравнили с Младост. Не че в София няма по-висока средна цена, която да се вдигне от няколко ексклузивни имота, но масовката НС са се поизравнили.

# 66
  • Мнения: 4 808
Мой приятел е купил наскоро в Пловдив двустаен за дъщеря си. Не знам в кой район, но е с кредит, 42 000 евро го взели и той работи на две места, за да го изплаща, не бях го виждала скоро и като го видях, се притесних, толкова е отслабнал. Каза, че дъщеря му си плаща наема, защото апартаментът е на акт 15 и не ги допускат вътре да започне да работи и да го оправя. Това нормално ли е, да се чака акт 16 и тогава да си го оправяш, на тапа е апартамента? Че той акт 16 може да се влачи с години?!

# 67
  • Мнения: 18 673
Младост е скъп и търсен квартал, не е показателен за София като цяло.

# 68
  • Мнения: X
Ами като гледам, цените са се поизравнили с Младост. Не че в София няма по-висока средна цена, която да се вдигне от няколко ексклузивни имота, но масовката НС са се поизравнили.

Не може да сравняваш цената на 1 имот в Смирненски с тази на 1 имот в Младост и да правиш такива изводи. Сравняват се сравними неща - средни аритметични или пък медианни, за съпоставими квартали и сходен вид строителство. Да не говорим, че обявата в Смирненски не е показателна за Смирненски дори, камо ли за Пловдив като цяло. Обявата за Младост - също. Изобщо краставици с круши.

Цената в Смиренски от имот.бг за 1,2,3 и4 стайни е 50150 Е (660 е/кв), цената в Младост (1,!А,2,3,4) от същото място е 104 334 Е (1109 е/кв) или два пъти по-висока. Поизравнили са се...
Този в Смирненски е непродаваем на тази цена, според мен, има шанс някъде на половината от нея.

Последна редакция: чт, 07 юни 2018, 15:27 от Анонимен

# 69
  • Мнения: 656
Наши познати купуват вече няколко пъти обзаведени студиа в Тенерифе за 25-30 000 евро. Вярно, че нямат “гледка към Витоша”, а към морето, но косури...
Та това е истинска инвестиция. Парите се избиват за 8-9 години, а не за над 20 г.като бг “чудесен за инвестиция”.

# 70
  • Мнения: 30 802
За мен инвестиционен имот е нива, парцел, ей тия студия...не нещо порутено, дето с 20К евро отгоре може и да се даде под наем за около 450 лева...

# 71
  • Мнения: 1 560
Иначе на Пещерско ги гледах с бинокъла...тъжна работа, нула инфраструктура, никъде място за разходка, а и качеството на строителството няма да е високо.
С това пък изобщо не съм съгласна. Гребната база е на минутки пеша.

# 72
  • Мнения: 15 753
Наистина някои апартаменти са с безумно високи цени. Ето пример със сградата на НИКМИ точно до НДК. Цените достигат до 1 300 000 евро за апартамент с гледка към Витоша. Другият небостъргач, който ще се строи срещу х-л Маринела в Лозенец още не е започнат, а повечето /даже може вече и всичките/ апартаменти са продадени още на зелено. Цените и там са ужасно високи, но явно купувачи има

https://www.capital.bg/biznes/imoti/2017/05/04/2965209_jilishtat … sred_nai-skupite/

# 73
  • Мнения: 13 423
Има търсене на такъв тип имоти, но силно се съмнявам всичко да е продадено и да се постигне тази цена.
До нас има две подобни сгради, строиха ги със същото медийно отразяване, едната стана и сграда на година.
От 4-5 години са завършени - вечер като минавам 2-3 прозореца светят, едни и същи, останалото пълна тъмница.
Магазините отдолу са до един момент докато видя че има еди какъв си магазин и реша да повторя и той вече празен.От 2-3 години понамаля текучеството на наематели, явно свалиха наемите, но два така и си сезят празни от самото начало.

# 74
  • Мнения: 30 802
Иначе на Пещерско ги гледах с бинокъла...тъжна работа, нула инфраструктура, никъде място за разходка, а и качеството на строителството няма да е високо.
С това пък изобщо не съм съгласна. Гребната база е на минутки пеша.

През къра ли? Проблемът на зелените площи е, че са някакви неподдържани треволяци - отдалеч гот, отблизо - змиярник.

Общи условия

Активация на акаунт