Отговори
# 45
  • Мнения: 30 802
Около 4 години живях в района и впечатлението ми е като цяло за "презастроен район с малко алеи около Културния дом". Все пак това са само имена на райони, реално е един голям район, в който ходиш да пазаруваш, бориш трафик...така че накрая колко дървета има около пейката пред блока ти не е от особено значение.

Ей сега гледам един имот, който висеше за над 200К в Пловдив - нещо са свили перките и е паднал на 180К. Огромен, но е в малка и неизвестна сграда, плюс странно разпределение - само 2 спални.

# 46
  • Мнения: X
Около 4 години живях в района и впечатлението ми е като цяло за "презастроен район с малко алеи около Културния дом". Все пак това са само имена на райони, реално е един голям район, в който ходиш да пазаруваш, бориш трафик...така че накрая колко дървета има около пейката пред блока ти не е от особено значение.

Ей сега гледам един имот, който висеше за над 200К в Пловдив - нещо са свили перките и е паднал на 180К. Огромен, но е в малка и неизвестна сграда, плюс странно разпределение - само 2 спални.

Сирена, Културният дом е в самия център на града, на 5 мин от градската градина с фонтаните, и е нормално да е гъсто застроен, макар че има дървета. Разбира се, че ще е скъп - това е супер център, но от него не може да се очаква гледка и пространство. И не става въпрос за пейката пред блока, а за големи зелени площи, гледка от балконите и усешане за простор дори на нисък етаж.  Говоря ти за район, който явно не познаваш - съдейки по изказванията ти. Затова не обобщавай за целия град, защото не е вярно, има места, които не са нито презастроени, нито сгъчкани и без простор.

# 47
  • Мнения: 30 802
Не, аз имах предвид Културния Дом в Красно село, там живях 4 години. Иначе в Пловдив е друго. Родена съм в Пловдив, живея тук, познавам го добре, смея да твърдя.

Наскоро гледах града с бинокъл от тепето - е няма място с гледка към "големи зелени площи". Най-много да е блок с гледка над една идея по-широчко междублоково пространство. Така че дори от птичи поглед, положението навсякъде е сбъркано, а "простор" е силно казано и е по-скоро брокерски термин. Сега, ако си до Марица, все още не са намерили начин да ти строят под прозорците.

# 48
  • Мнения: X
Не, аз имах предвид Културния Дом в Красно село, там живях 4 години. Иначе в Пловдив е друго. Родена съм в Пловдив, живея тук, познавам го добре, смея да твърдя.

Наскоро гледах града с бинокъл от тепето - е няма място с гледка към "големи зелени площи". Най-много да е блок с гледка над една идея по-широчко междублоково пространство. Така че дори от птичи поглед, положението навсякъде е сбъркано, а "простор" е силно казано и е по-скоро брокерски термин. Сега, ако си до Марица, все още не са намерили начин да ти строят под прозорците.

Ами добре - аз периодично виждам от прозореца такава гледка в Пловдив, но щом ТИ казваш, че няма, значи - няма Wink Няма да си играя да снимам и слагам, за да ти доказвам - загуба на време е.
Успех в търсенето на по-голямо жилище!

# 49
  • Мнения: 30 802
Е, може, ако си в края на града...то и аз имам гледка към Родопите, ама съм на 9 етаж. А, да, и там няколкото блока около Братската могила, възможно е това.

# 50
  • Мнения: X
Е, може, ако си в края на града...то и аз имам гледка към Родопите, ама съм на 9 етаж. А, да, и там няколкото блока около Братската могила, възможно е това.
Не говорим за висок етаж и не говорим за края на града, а за 15 мин пеш до площад "Съединение" (както вече казах). В онзи район са доста повече от няколко блока с такива параметри, но рядко излизат за продажба, в момента не видях да се предлагат - имам предвид с простор и гледка. Така или иначе, ако човек иска и търси, ще намери, вече цената е отделен въпрос - всеки си преценява.
Дай линк към това на Велико Търново, за което говореше, аз не намирам нищо да се предлага на тази улица.

# 51
  • Мнения: 30 802
Е къде му е голямата поляна в оня район на ул. Младежка? има междублокови и линия и това е.

До Фонтаните: https://www.alo.bg/5206840

Иначе някой се опитва да продаде в Прослав огромни, но самоделни на супер ниски цени. Ама на майната си.

# 52
  • Мнения: X
Не е редно да пишем тук за Пловдив, така че спирам. Ако направиш отделна тема, там може да пиша по въпроса.

Последна редакция: вт, 05 юни 2018, 16:29 от Анонимен

# 53
  • Мнения: 297
Аз започнах с София, но май събитията текат еднакво в всички т.н. голями "притегателни инвестиционни центрове" - Пловдив, Варна, Бургас???
Все пак е интересен принципа, подплатен с фактология.
По повод зеленината - тя си е мечта по принцип и много малко са местата в София, където може да се намери апартамент с гледка, която да не трае само до следващия изникващ блок.
Една приятелка си намери апартамент в сграда срещу Орлов мост и ми каза- Е, едвали скоро ще ги бутнат (орлите) за да построят някой нов блок.

# 54
  • Мнения: 1 716
За мен определението "Зелен квартал" е кв. Хиподрума /София/. За съжаление, обаче в София май само той остана толкова озеленен. Всичко друго се презастрои. Там, обаче почти не се продават апартаменти, въпреки, че блоковете са вече доста стари и са без гаражи/паркоместа. Големи апартаменти също няма.
По едно време се говореше, че ще се премахне изискването за зелени площи и големи междублокови пространства в София, но дали се одобри това така и не разбрах

Скрит текст:


И Красна поляна примерно е незастроен, с големи междублокови зелени пространсва, но там определено си има други минуси, които за мен са неприемливи. Лагреа в някои части също си е просторен и незастроен. Кв. Славия също има зелени пространства и не е застроен. Намират се тук там незастроени квартали, но за повечето си има и обяснение защо няма инвеститори.

# 55
  • Мнения: 543

офф топик: може ли да се слагат толкова некадърни снимки във всички обяви. Изглежда като пещера. Въобще не мога да разбера как някой може да иска комисионна за тази работа?

# 56
  • Мнения: 30 802
Ами по-добре да слагат такива снимки, отколкото ония с фалшивия ракурс, от които жилището изглежда нереалистично огромно.

# 57
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 705
Красна поляна може и да е незастроен много квартал, но е пълен с представители на братовчедите.

# 58
  • Мнения: 8 818
Наши познати купиха жилище НС в Пловдив, другата седмица финализират сделката. Плащат кеш. Апартаментът е в нова кооперация на Пещерско шосе, мъжът ми вика, че били направо на полето, още не знам в коя сграда точно. Жилище около 100 кв реална площ, води се по-голямо. С две спални, хол с трапезария и кухня, две бани, две тераси. На тапа е. Спазарили го за 106 хил лв, тоест 53 хил е. Това е ориентир за реалните цени, на които се сключват сделки в момента в Пловдив. Търсеха около 3-4 месеца и се спрели на това накрая. Нямало удобен транспорт, затова е по-евтино, но те имат коли и са шофьори с жена му, така че не ги касае. Според моя мъж са се набутали и ще съжаляват, но ще видим.
Тези блянове за жилища от по 200 хил е не знам откъде ги изсмуквате, освен ако не говорим за нещо, дето държи приз за пъпа на центъра.

# 59
  • Мнения: 30 802
Ами има и такива имоти, има и пентхаус за 4 милиона на зелено.

Иначе на Пещерско ги гледах с бинокъла...тъжна работа, нула инфраструктура, никъде място за разходка, а и качеството на строителството няма да е високо.

Ще се изненадаш по какви места искат 200 хил. за малко по-големичък апартамент. Сега гледам един за 250 хил. евро. Вярно, отвътре е дизайнерски, но кооперацията е с деветдесетарски железни перила - даже стъклени не са сложили. А отпред са все къщи с димящи коминчета.

https://www.imoti.net/bg/obiava/prodava/smirnenski/mnogostaen/2477190/gBPPwK

И не че гроздето е кисело, ама за тия пари трябва да е перфектен. Щото кой ще се забие в тая махаличка, след като за 250 хил. евро ще си вземе голяма къща в Белащица.

На пъпа на центъра са по-евтини, но там пък сградите са стари и има други изненади. Примерно до Чифте Баня, точно на пъпа на града, ама в блока има 2 луди, дето се опитват да го подпалят, че и по вестниците ги пишат.

За мен тия 53 хил. за апартамент с 2 спални са нормални.

Тия дни дори чух радио реклама за комплекси в града, за Орхидеята и даже за Роял Сити Парк, където двустайният е 130К евро. Та явно се опитват да си продадат настроеното, да видим какво ще се получи...

Последна редакция: чт, 07 юни 2018, 12:50 от The Siren of Titan

Общи условия

Активация на акаунт