Отговори
# 30
  • Мнения: 18 777
Аз пак да кажа за едина от най-реномираните и скъпи фирми в София (без име, да не ме трият) - има опашка от чакащи още преди разрешителното.
Така че за всеки влак има пътници. Понякога може да се случи пътник да се заблуди за кой точно влак е, но какво да се прави.

# 31
  • Мнения: 30 802
Да де, сама потвърждаваш, че на тия пари трябва да е перфектно. А то не е. Има много забележки, които не би трябвало да ги има.

# 32
  • София
  • Мнения: 38 950
На един роднина наскоро му се отлепи парче от тавана. Ама голямо. Иначе блокчето е мега красиво, близо до покрития мост /Пловдив/.

# 33
  • Мнения: 15 769
Аз пак да кажа за едина от най-реномираните и скъпи фирми в София (без име, да не ме трият) - има опашка от чакащи още преди разрешителното.
Така че за всеки влак има пътници. Понякога може да се случи пътник да се заблуди за кой точно влак е, но какво да се прави.

Това е точно така. Но това са големи фирми с много построени сгради зад гърба си, които за няколко години успяват да построят сградата и да получат Акт 16 за нея. Затова и още на зелено апартаментите им вървят по 1000 - 1300 евро на кв.м. Другите дребни риби също имат купувачи на зелено, но си стоят да чакат Акт 16 с години
Като пример мога да дам една от новопостроените сгради на бул. България /София/, където такава фирма за 3 години построи сградата и получи акт 16.

# 34
  • Мнения: X
Аз пак да кажа за едина от най-реномираните и скъпи фирми в София (без име, да не ме трият) - има опашка от чакащи още преди разрешителното.
Така че за всеки влак има пътници. Понякога може да се случи пътник да се заблуди за кой точно влак е, но какво да се прави.

А има и друга практика на големите, когато е на топ места - строят и продават след акт 16, със собствени средства (в смисъл не със средства на купувача на зелено). В Иван Вазов в момента Сити хоум парк строят сграда и нямат обявени телефони за продажби, в сайта им този проект го няма, а сградата вече е на етап поставяне на дограмата. Други пък продават само на вътрешни лица, като онази сграда на Обербауер, която обсъждахме с milittana зимата.
В една друга тема споменах това си наблюдение и ми казаха, че съм луда и бедна и не мога да си позволя красотийките, които се продават.
..
Иначе в града се предлагат ултра-качествени имоти на зелено на 1,300 евро, но ме съмнява да ги вземат като топъл хляб, въпреки наличието на пивоварна в двора на комплекса.
..
В Пловдив е същото като в София, само че на по-ниски цени. В София такива са по 3000 е/кв, а най добрите не ги продават на зелено.
За терена на Каменица ли говориш? Онази част аз не я харесвам, харесвам около Гребната база и Братската могила - простор, зеленина, парк и на 15 мин пеш до Четвъртък пазар. Малеее, сега видях къде рекламират нов комплекс - на м...та си в Западната промишлена зона, а го сложили "Младежки хълм/, Гребна база", и по 800 е/кв!

Последна редакция: вт, 05 юни 2018, 10:33 от Анонимен

# 35
  • Мнения: 30 802
Простор - вече не толкова, позастрои се и там.

Зеленина...пак относително казано, просто има парк, което за Пловдив си е новост.

Иначе за 15 мин. няма да стигнеш до Четвъртък пазар, може би бъркаш с Бунарджика, но и там ще трябва доста бърз ход.

Абе има нещо сбъркано в цялата концепция на града.

# 36
  • Мнения: X
Простор - вече не толкова, позастрои се и там.

Зеленина...пак относително казано, просто има парк, което за Пловдив си е новост.

Иначе за 15 мин. няма да стигнеш до Четвъртък пазар, може би бъркаш с Бунарджика, но и там ще трябва доста бърз ход.

Абе има нещо сбъркано в цялата концепция на града.
Нищо не бъркам и съм го ходила милион пъти Wink, имам близки роднини в Пловдив в района и съм гостувала със седмици като дете. И е просторно, и е зелено - около Младежка (бившата Комсомолска), около Копривщица (беше Яко Доросиев някога), около Областната, около Братската могила, сега май бул Свобода се казва, до мола. На мястото на парашутното поделение до мола направиха църква и няколко нови сгради, също е добре, но е по-шумно.  Няма много нови сгради, защото няма къщи, районът отдавна е застроен, но има големи отстояния и много дървета. Това е за мен около Гребната база, а не Западната промишлена зона - гледам, че сега тя е на мода. И си пеш за 15 мин на площада на Съединението, ок, за 20 мин, ако не си много бърз. Че то от Бунарджика, северо-западния му край (Данаил Николаев), до Четвъртък пазара е един хвърлей място.

Последна редакция: вт, 05 юни 2018, 10:52 от Анонимен

# 37
  • Мнения: 30 802
Явно имаме различни критерии за зеленина и простор.

# 38
  • Мнения: X
Явно имаме различни критерии за зеленина и простор.
По въпроса няма да споря Simple Smile Районът неслучайно държи цени наравно с Кършяка и по-високи от Каменица.

Последна редакция: вт, 05 юни 2018, 10:55 от Анонимен

# 39
  • Мнения: 30 802
То като няма риба, и ракът е риба. Пловдив е толкова презастроен, че няколкото междублокови пространства започват да ти се струват като "зеленина и простор".

# 40
  • Мнения: 15 769
За мен определението "Зелен квартал" е кв. Хиподрума /София/. За съжаление, обаче в София май само той остана толкова озеленен. Всичко друго се презастрои. Там, обаче почти не се продават апартаменти, въпреки, че блоковете са вече доста стари и са без гаражи/паркоместа. Големи апартаменти също няма.
По едно време се говореше, че ще се премахне изискването за зелени площи и големи междублокови пространства в София, но дали се одобри това така и не разбрах

Скрит текст:

# 41
  • Мнения: X
То като няма риба, и ракът е риба. Пловдив е толкова презастроен, че няколкото междублокови пространства започват да ти се струват като "зеленина и простор".
Виж, знам, че имаш самочувствие да знаеш всичко, но колкото и да не ти се вярва, в Пловдив има места, където има и зеленина, и простор, и е на 15 мин пеш от центъра - аз самата често гостувам на такова място.  Това, че ти не ги знаеш, не ги прави несъществтуващи Wink И не те убеждавам в нищо, просто това са неща, които знам добре. А пък на теб щом ти харесва Каменица, няма лошо - всеки с вкуса си Simple Smile

# 42
  • Мнения: 30 802
Дори в зелен квартал - имаш алейките на Културния дом, които минаваш за 5-10 минути. Другото са някакви мръсни междублокови каренца от дървета и храсталак. Но наистина сравнено с други места и погледнато отгоре изглежда "просторно и зелено"...

# 43
  • Мнения: 15 769
Дори в зелен квартал - имаш алейките на Културния дом, които минаваш за 5-10 минути. Другото са някакви мръсни междублокови каренца от дървета и храсталак. Но наистина сравнено с други места и погледнато отгоре изглежда "просторно и зелено"...

Е, аз го сравнявам с Лагера, Манастирски ливади, Бъкстон, Красно село, Бели брези и другите около него, които са прекалено застроени

# 44
  • Мнения: X
Дори в зелен квартал - имаш алейките на Културния дом, които минаваш за 5-10 минути. Другото са някакви мръсни междублокови каренца от дървета и храсталак. Но наистина сравнено с други места и погледнато отгоре изглежда "просторно и зелено"...

Какъв Културен дом, той е в центъра, до кино Комсомол - там има дървета, но улиците са тесни и е нагъчкано. Е, все пак е център, нормално. Аз ти говоря за Братската могила, зелените алеи на бул Свобода, платаните на Младежка, дърветета по Копривщица до ж.п. линията. Бул. Свобода почва от Парк Отдих и Култура и излиза на Бунарджика.
Дори в зелен квартал - имаш алейките на Културния дом, които минаваш за 5-10 минути. Другото са някакви мръсни междублокови каренца от дървета и храсталак. Но наистина сравнено с други места и погледнато отгоре изглежда "просторно и зелено"...

Е, аз го сравнявам с Лагера, Манастирски ливади, Бъкстон, Красно село, Бели брези и другите около него, които са прекалено застроени

Редактирам се, Сирената говорела за София. Освен Хиподрума има и други зелени квартали в София.

Последна редакция: вт, 05 юни 2018, 11:43 от Анонимен

Общи условия

Активация на акаунт