За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 64

  • 33 716
  • 767
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 414
Зърната на ориза се сушат на 80/90 градуса за 1.5 часа.С кафемелачка или блендер мелиш и получаваш брашно.Накисваш 1 вечер 2 с.л от брашното във вода(150/160мл,лъжиците с връх).На сутринта изцеждаш и вариш,разбъркваш често.
Накисването е необходимо,за да си усвоят полезните вещества Simple Smile
Иска се време.
Можеш да приготвиш и както Жана е описала,а може да купиш и готово оризово брашно.
Накрая добавяш плод.

# 61
  • Мнения: 1 050
Оризовото брашно в какво съотношение с вода се вари? Добавя ли се ам или кърма?

# 62
  • Мнения: 6 280
И нашият от началото беше с пуфис сензитив и бях много доволна,но в тези жеги яко се запарва,сменям го доста често че не искам да се подсече,а и провисват му още леко,на 4 сме и е 7 кг. +,но 3-а му стягаше бутчетата.Пробвах лупито и либеро,но в момента е с английските мамиа,доволна съм засега,и литъл ейнджъл имам ще си избера от тях,доста по тънки са в сравнение,но пак си запарват.

# 63
  • Мнения: 2 414
От купешкото незнам.Предполагам е същото.Аз слагам 2 с.л с връх от направеното брашно в 150/160мл вода.Вари се поне 10мин макар да изглежда,че кашата е готова и след 3,4 мин.
Не съм добавяла ам или кърма,а само плодове.Знам,че кашата се втечнява бързо заради ензимите в кърмата.
Брашното ,което си приготвите може да се съхранява и месец,което е супер,тоест добре е да си направите повечко,за да си имате.Може и да не се кисне от предната вечер,но както споменах е хубаво да не се пропуска,заради усвояването на полезните вещества.
И последно.Хубаво е след сваряване на кашата да я захлупите,задушава се така.
По идентичен начин може да се приготви и брашно от елда  Simple Smile

# 64
  • Мнения: 18 588
Пазите ли им тишина?На моят само нощем,през деня тв-то работи на радио,аз си тропам,готвя,мия,чистя,пералня пускам(кухнята и хола са ни с арка и без врата между тях),моя пор спи като си реши.
Умишлено от новородено не й пазя тишина. На телевизор спи,на тиха музика  на шумове отвън. До към 9 м и трактор и мотор не можеше да я събуди. Но отскоро се буди по-лесно понякога и от най-малък шум. Като цяло не пазя тишина и няма проблем, дори гости като има в другата стая.

# 65
  • Мнения: X
Идвам и аз при вас от темата за бременните с един младеж на месец и няколко дена. Той още от родилното е с колики и рефлукс и мнооого плаче. Просто голям рев в почти всяка будна минута. Лекарката ми каза минимум 20 мин. след хранене да го държа гушнат и леко изправен и той така започна да заспива върху мен. И сега е залепен като пощенска марка, изобщо не ми дава да го оставя, дори и да е заспал се буди (най-интересното - само след последното хранене в 23:00 няма проблем да го оставя в кошарката и спи добре през нощта...засега). Аз нямам нищо против да се гушим и да спи върху мен през голяма част от времето...но имам нужда да измия зъби, да се храня... Освен това не заспива сам. Има нещо като следния режим - хранене, будно време, сън. Но след въпросното будно време освен ако аз не го приспя с много люшкане и шшш-кане, когато го хвана, че е започнал да се прозява, той не си заспива, а го удря на безутешен рев. Та целият този рев според вас от коликите и рефлукса ли е? Как да го успокоявам (засега само гушкане, бял шум и повиване дават някакъв не особено задоволителен резултат)? Мога ли да се надявам, че като ги израсте тия неща ще стане малко по-спокоен? И с времето сам ли ще се научи да заспива? Най-прекрасното бебче е, но много изтощава майка си и понякога като не мога да разбера от какво плаче, направо се същисвам.
Ако имате силни колики ще сте като гербови марки залепени, докато преминат. В началото е тежко, да. За съня не знам дали ще се научи да заспива сам.  Всяко бебе е различно. Моето заспива изключително трудно и съответно лесно се събужда, но се нагаждаме някак си според особеностите му Simple Smile

# 66
  • Мнения: 1 872
Faumea, пробвала ли си да приспиваш с кърмене? В кърмата има вещества, които подпомагат заспиването на бебето.

# 67
  • София
  • Мнения: 661
Faumea, пробвала ли си да приспиваш с кърмене? В кърмата има вещества, които подпомагат заспиването на бебето.

В началото точно така заспиваше - при кърмене. Сега рядко го прави. Дори и да задреме по време на кърмене, малко след като свършим се ококорва насреща ми.

# 68
  • София
  • Мнения: 39 888
Аз обичам да спя на музика. Не ми пречи за ставането, не съм се успивала.
За ММ няма значение как спи... труден е на ставане. Сутрин ако не го сритам няма да стане. Не го знам като бебе как е запивал. Най-вероятно на тишина.

# 69
  • Мнения: 1 050
От всички коментари до сега стигам до извода - по-добре, че мъжете не са майки и не им се налага да будуват и да стават на определени часове Joy мм също не се буди от нищо, сутрин е голяма мъка, бебето понякога го чува, което ме радва, но щом аз съм вкъщи разчита, че аз чувам и се будя по-добре Joy

# 70
  • София
  • Мнения: 3 050
Изпуснала съм темата!
Моето момиче през деня заспива само с мен, а вечер си заспива сама в креватчето. Понякога заспива като пън, понякога плюе биберона и по 50пъти докато заспи, като пъшка, върти се и се завива през глава. Още не съм хванала от какво зависи.

# 71
  • Мнения: X
Сутрин ако не го сритам няма да стане.
Grinning

Заспиването от десетина дни е ужас - въртене, пъшкане, мрънкане, рев, хилене...всичко има. Сега се подпира на дланите и на коленете, надига дупето и започва да се клатушка и същевременно сменя гореописаните настроения. Везна, ама 100% - ова. Вече след сума ти време чекнене се предава и се тупка (буквално) да спи. Задължително с биба (и аз я мушкам по 142637 пъти) и с пелена, която си увива около муцунката.
Долните две зъбчета ги изкара неусетно, тия двете горните обаче са нещо ужасно.

# 72
  • Мнения: 25 847
Момичета предварително се извинявам за тъпия въпрос, но чета и не схващам добре. Сушене на ориз, мелене, накисване, варене...нужно ли е това, не може ли готова оризова каша да се купува?

За бебето което има колики и рефлукс, разбира се че ще отмине и ще заспива сам. Моята беше редовно върху мен, внимавах да не заспим така...сега и да искам не желае да спи вече върху мен...заспива и сама вече. Други драми имаме сега.

# 73
  • Германия
  • Мнения: 3 458
Жана, това със зъбите ще става все по-зле! И аз не усетих първите два, но всеки следващ зъб е по-труден и по-дълго се киселеви детето

# 74
  • Мнения: X
Лъки, може, как да не може.
Двете ми племенници са отгледани с готови пюрета и каши и ела да ги видиш какви магарици са Grinning

За мен, както писах, е трудно и времеемко това със сушенето и меленето и реших да ги правя по съкратения вариант.

Тео, направо...голям зор ще е Sad

Общи условия

Активация на акаунт