Какъв крем за лице използвате? – тема XI

  • 85 735
  • 744
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 9 243
Моля за препоръки на силно хидратиращ крем!!

# 151
  • Бургас
  • Мнения: 9 405
Тези са страхотни за моята кожа,но си трябват проби-https://www.filorga.com/wo_en/hydra-filler   https://www.lookfantastic.com/nuxe-nirvanesque-cream-normal-comb … 0ml/10981830.html

# 152
  • Мнения: 18 542
Моля за препоръки на силно хидратиращ крем!!
Eucerin 5% urea дневния крем в тубичка.  Peace
Ако ти трябва силна хидратация без прекалено омазняване, най-добрата тактика е наслояването на продукти - хидратиращи тоник, серум и след това крем.

# 153
  • Мнения: 9 243
 bouquet
кожата ми е много, много суха трябва ми силна хидратация..само с масла не става , каза док.

Препоръча ми дори някаква хидратираща маска да намеря?
помагайте

# 154
  • Мнения: 18 542
Ориентирай се към наслояване на няколко продукта. Много по-ефективен е резултата, отколкото един, но тежък крем.
Търси продукти със серамиди, урея (до 5%), млечна киселина (с ниска концентрация в продукта), хилауронова киселина. Също продукти които подпомагат изграждането на естествената бариера на кожата. Обикновено това са козметични кремове рекламирани за борба с екзема.

Многократно съм хвалила Бепантен сенсидерм, Дермалекс за атопичен дерматит и горния крем на Юсерин с уреа.

# 155
  • Бургас
  • Мнения: 12 815
И аз се ориентирах към наслояване на продукти.
Взех си Виши 89,слагам го преди всичко,в най-големият жеги самостоятелно за през деня,а вечер плескам мазнотиите.
Сега съм сложила Виши 89,отгоре околоочния и крем гела на Балеа с алое.Със сигурност след около два часа пак ще ми се пресуши кожата,ще сложа и някой от богатите кремове.

За много,много суха кожа мога да препоръчам богатият маслен крем на Микса,Арома 50+,богатия компенсиращ крем на Авен, синята Нивеа.И от Кауфланд bevola взех един богат крем за лице и тяло,също е хубав.
На Нивеа взех маска с Q 10 в сашета,шест сашета за шест и нещо.Едно саше ми стига за три пъти,много е мазно,но до час и нещо ми попива.Вечер го слагам,има ефект,напоява кожата.
Определено вече ми е по-добре състоянието на кожата,но и ползвам много продукти.

# 156
  • Мнения: 18 542
Мисля, че е много важно, при изборът на правилни продукти да се знае къде е проблемът със сухотата - липса на вода или липса на липиди или и двете. При всеки от проблемите, продуктите които биха помогнали са различни.
Освен това кожата може да е с различни нужди в различните участъци. Тогава е добре да се ползват различни продукти, покриващи различните нужди.
Моята кожа например не е суха, а дехидратирана и продукти подпомагащи запазването на вода са от изключителна важност, не толкова маслените. Бузите ми са "нормални" и там мога да си позволя по-мазен крем, докато в Т зоната не трябва да ползвам никакво масло, защото порите ми се запушват много лесно.

 

# 157
  • Мнения: 2 291
Препоръчайте ми серум за лице, като чета, кожата ми е като на Миоки.
Това, което харесах ми идва извън бюджета.
Иска ми се да не е повече от 30 лева Smile

# 158
  • Мнения: 18 542
Ако търсиш хидратиращ, препоръчвам ампулата на Миша - Missha Time Revolution ampoulе. Идва над бюджета, но е 50мл и икономичен. Препоръчвам също да търсиш в ибей или корейски онлайн магазин. В бг сайтовете цените са доста надути.

# 159
  • Мнения: 2 291
Благодаря,Миоки, ще потърся.

# 160
  • Бургас
  • Мнения: 12 815
А как се разбира дали в кожата липсват вода или липиди?
Личната ми лекарка казва,че е от общото увредено състояние на организма,аз съм в постменопауза заради липсата на яйчниците и матката,сега и липсата на щитовидната жлеза дава отражение,да не говорим за бедната на хранителни вещества диета.
И да отида на дерматолог,ако изпише скъпи кремове,няма да мога да си ги позволя.

# 161
  • Мнения: 18 542
От това което аз съм чела, сухата кожа е тип и в голямата си част наследствена. С възрастта и менопаузата, също може да стане суха заради хормоналните промени.
Дехидратираната кожа е състояние. По-често мазната кожа е и дехидратирана заради използването на агресивни почистващи и продукти с алкохол в състава, за това и се опитва да компенсира като произвежда повече себум.
Сухата кожа пък може да е дехидратирата заради заболяване като например екземи или дерматити.
Като цяло дехидратирането е в резултат на нарушена защитна бариера на кожата - с други думи не изпълнява функцията си нормално и това води до проблеми.

Може да има и комбинирани састояния и тогава си се налага консултация и лечение при дерматолог.
За съжаление повечето дерматолози са специализирали в кожни заболявания и не толкова в козметична дерматология и за това и не са много адекватни в консултациите по козметични въпроси.

mariqivanova799, според мен (от това което си писала) твоята кожа си е суха И дехидратирана, така че си трябва комплексна грижа. Просто твоето състояние е специфично и ти трябва специфичен подход. Ходенето на дерматолог не те задължава да купуваш скъпи кремове. Ако лекарят е добър и обясниш проблемите и положението си, би трябвало да изпиша неща, които са съобразени с твоите нужди и възможности. Ако не, не е "твоят" лекар и трябва да потърсиш друг.


# 162
  • Мнения: 794
Здравейте ,
ползвам в момента Ефаклар дуо ,но ми се искаше и нещо хидратиращо ,гледах това :
Скрит текст:
- дали би била удачна комбинацията ?

Идеално, но не РИЧ, а ЛЕЖЕР (той е за смесена, склонна към омазняване кожа. Докато Рич е по-тежък, за много суха кожа)

# 163
# 164
  • Мнения: 357
Bioderma Hydrabio маската не съм ползвала, но наскоро си купих крема. Не хидратира добре, оставих го настрана и  продължих да търся по-добри продукти. Сега ползвам серум и крем на Кройтерхоф, преди няколко поста съм споделила, че съм доволна, добре хидратират, но са сравнително леки продукти. За суха кожа много добри са емулсията на Клиник /както и другите хидратантни кремове на марката/ и крема Нутри голд на Лореал. Също и Авен Голд, който е много мазен, но за суха кожа върши добра работа. Нутри голд и Авен Голд не са хидратиращи, а подхранващи нощни кремове.
https://www.enzo.bg/clinique/3-steps-emulsija-za-sukha-ili-mnogo-sukha-kozha
https://www.enzo.bg/loreal-paris/nutri-gold-nutri-gold-nosshen-krem
https://www.enzo.bg/avene/cold-cream-krem-za-chuvstvitelna-kozha
Препоръчвам ти следното: през деня ползвай добри хидратиращи продукти с наслагване - серум и крем /както те е посъветвала Миоки/, а през нощта - подхранващ кожата крем. За суха кожа като нощен крем е подходящ и най-обикновен масажен крем /не оставам без масажен крем на Лавена/.

Общи условия

Активация на акаунт