Подут венец

  • 13 137
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 109
Преди 3 дни отгоре в дясно венеца до последният зъб се наду.Не беше много.Нямах болки.Минах прегледът си за годината преди 3 седмици и всичко беше окей.Днес обаче се събуждам с болки в гърлото още по-подут венец и вече се страхувам ако има гной да не стигне до фатален край,тъй като съм в чужбина и най-рано по спешност мога да си дойда в БГ на 10-ти юни.До сливицата от дясната страна също ме боли.Може би е заради зъбът не знам.
Ако има бабешки лекове моля напишете ми ги. Sad

# 1
  • Evil thoughts can hide, I'll help release the mind I'll peel away the skin, release the dark within.
  • Мнения: 1 326
Чувала съм, че се слага парченце домат или синя слива върху подутото и се държи колкото можеш повече - бабешки лек, временно, до като се стигне до лекар.

# 2
  • Мнения: 12 626
Дали ще е прекалено скъпо да отидеш на зъболекар в самата чужбина? Това с бабешките лекове малко ме съмнява.
Можеш да си дезинфекцираш устата, като се жабуриш с някаква ракия или водка. Но си помисли за лекар.

# 3
  • Мнения: 109
Дали ще е прекалено скъпо да отидеш на зъболекар в самата чужбина? Това с бабешките лекове малко ме съмнява.
Можеш да си дезинфекцираш устата, като се жабуриш с някаква ракия или водка. Но си помисли за лекар.
Не е заради парите.Език не знам...Пих Аулин,поне болката изчезна.

# 4
  • Мнения: 68 368
Вероятно имаш възпален джоб. Болките в гърлото вероятно са от това....възпалението е обхванало меките тъкани...
Сушена слива на мястото успокоява и изтегля гнойта, ако изобщо има гной. Лично изпробвано е. Държиш дълго, после слагаш нова.
Нурофен също обезболявя за 8 чАса. Остави аулина за нетърпими болки.

# 5
  • Мнения: 109
Вероятно имаш възпален джоб. Болките в гърлото вероятно са от това....възпалението е обхванало меките тъкани...
Сушена слива на мястото успокоява и изтегля гнойта, ако изобщо има гной. Лично изпробвано е. Държиш дълго, после слагаш нова.
Нурофен също обезболявя за 8 чАса. Остави аулина за нетърпими болки.
Благодаря много!

# 6
  • Перник
  • Мнения: 4 859
Можеш да си направиш отвара от лайка или смрадлика и да жабуриш - антисептични са и двете. Смрадликата е отровна, така че не трябва да се гълта.

# 7
  • Мнения: 1
Здравейте.Имам проблем...
Избива ми долен мъдрец(отляво),който  на половина се вижда  и преди 2-3 дни забелязах,че бузата се е подула малко точно откъм страната на мъдреца и боли много.Когато погледна някакси бузата свърва точна там дето не е избил мъдреца и ако побутна бузата виждам зъба,който не се е показал.Дори когато затворя устата си буквално я прехапвам(бузата от вътрешната страна).Боли ме също мисля,че и корена.Толкова,че дори не мога да ям нормално или да преглъщам.Много се страхувам от зъболекари и не знам какво да правя,моля ако някой може да помогне нека ми пише...😟🤢

# 8
  • Мнения: 68 368
Аз бях и съм така.  Челюстта ми е тасна и няма масто за мъдреца.
Аз ходих да ми цепнат венеца...с упойка, не болеше, за да се покаже целия зъб. Но проблемът със захапването на бузата си остана.
Обмислям изваждането му. Както и на срещуположният му горен...просто няма място за тях и се прехапвам.

Върви...възпалили са ти се меките тъкани около мъдреца. Аз пих и АБ тогава...защото беше зачервено чак към гърлото...меките тъкани имах предвид.

# 9
  • Мнения: 1 775
Аз си извадих долните два мъдреца. Не ги извадих веднага, изчаквах ги да си поизлязат. Когато почна да ме боли вече много и не издържах, отидох. С първия минаха доста месеци беше избил, но не ме болеше, но чувствах тежест в устата. Една зъболекарка даже ме беше посъветвала да си го оставя като допълнителен зъб, но след време почна да ме боли и отидох да ми го извадят. Стана много бързо. И с втория зъб така. За няма минута ми го извади зъболекаря. Много съм доволна. Само дето и двата пъти ми взе повече пари, а уж работи с НЗОК, но няма значение. Чудя се дали ще ми се наложи да си вадя и горни? Някой вадил ли си е горни?

# 10
  • Мнения: 68 368
Ще се наложи и горните да извадиш, защото те ще прорастнат...като няма насрещен, в който да се срещат, ще се издължат. Това би могло да доведе до заключване на захапката - няма да можеш да правиш страничните дъвкателни движения, тъй като дългите мъдреци ще пречат.
Не знам дали ме разбра ...

# 11
  • Мнения: 1 775
Ок, значи няма да ми се размине. Smile

# 12
  • Мнения: 68 368
Следи състоянието в устата. Може пък твоя да спре да расте.

При мен горните бяха избили, долните-не. В резултат на което горните се издължиха, както писах, и преди няколко години забелязах, че ми е трудно да дъвча луканка. После като ми правиха една пломба на предкътник, лекарят вика стисни сега зъбите - да, ама не прилягат плътно...мъча да стисна, усещам че нещо пречи и подпира - то бил горният мъдрец. Та по това усетих, че нещо не е наред.
Преди година си правих и диагностика артикулационна, заключението, което имам и писмено - горният мъдрец заключва захапката.
Та да имаш предвид какво може да те очаква. Но може и да не стане-божа работа е с тия зъбаци.

Общи условия

Активация на акаунт