МАШИНА ЗА ХЛЯБ - 64-та ТЕМА

  • 71 756
  • 756
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 6 222
В нашия лидл снощи имаше няколко бройки,предполагам могат да ви препратят към вашия клон.Това за покритието не мога да го твърдя,не съм чела колко е качествено,мен ме интересува че е незалепващо,не съм чак толкова на ти с това.Иначе за търсените рецепти има програми,с 2 бъркалки е,за 1,5 кг.  хляб и ново казанче с 2 бъркалки е 30 лева,а и е с 3 години гаранция и до месец от закупуването може да се върне без обяснение.За първа ми такава машина съм доволна и споделих.

# 526
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 212
"Виждам, че последните страници на темата се въртят около рецептите, но аз съм в процес на избиране. И не знам от къде да стартирам. Разгледах няколко в сайтовете на няколко магазина, но там нямат почти никакво описание. Нито с колко бъркалки са, нито шум и други такива, които имат някаква важност. Не държа да е скъпа машина /ама никак/. В смисъл не ми е проблем да отделя и 300лв, примерно, но не държа да е такава, за да се изтъквам. Ако има някоя за 100, която ще ми върши работа съм ОК. Иска ми се да е с 2 бъркалки, да е с възможно най-безвредното покритие и да може освен хляб да прави козунаци, тесто за пица и разни други такива екстри. Последните 2 ми са задължителни. Колкото по-безшумна, толкова по-добре. И лесно да и се намират РЧ, а и да не са скъпи. Вкъщи доста правим разни тестени неща. За грамажи не мога да преценя. Мисля, че 1 кг. ще е ок. Някой ще ме насочи ли към конкретна марка и модел. Обърках се в разнообразието от машини. Хм... и ако машината е примерно за  по-големи грамажи хляб тома означава ли, че и тестото, което ще замеси за пица трябва да е повече?
машини с 2 бъркалки са за тесто до 1500-1600 грама. това не означава , че винаги трябва да е толкова тестото. може и наполовина да е. 1500 гр е максималното количество , което се препоръчва да се замесва в машината.
теста за пици и мекици може да замесваш спокойно и в по-голямо количество като остатъка го слагаш във фризера.
сегашните "вредни" покрития преди 10-на години бяха безвредни. склонен съм да вярвам , че сегашните безвредни след време ще са много вредни. няма страшно. от това никой не се е гътнал.  hahaha  купувай смело.
прецени си какво количество хляб консумирате. ако е по-малко може да се задоволиш и с машина с 1 бъркалка.

# 527
  • София
  • Мнения: 1 520
Аз съм с тази на Лидл. Имам една от миналата година март и сега взехме втора, защото вкъщи хлябът трудно се задържа. Доволна съм много, въпреки че първата машинка изгоря след месец и половина.
Скрит текст:
Обадих се на телефона за сервиз казаха ми, че имам два варианта: 1. До 90 дни от покупката мога да я върна и да ми върнат парите. 2. Да ми уважат гаранцията и да дойде куриер да вземе машината опакована и с копие от касовата бележка.
Избрах втория вариант. Куриер взе машината от вкъщи и изпратиха до Германия. След две седмици ми я върнаха пак с куриер до вкъщи. Когато ми се разби оста и се надраска казанчето, се обадих на телефона за сервиз. В началото ми казаха, че било консуматив, но ще направят запитване дали ще уважат гаранцията. На другия ден на мейла си получих, че след три дни от Германия ще получа казанче с бъркалки - доставка с куриер до вкъщи.
Тази седмица пробвахме новата освен за хляб и за тесто за пица, но не по книжката, а това, което си правя, но съобразено с грамажите на машината. Стана страхотно за 45 мин.

# 528
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 212
само като са прочели ника ти и са се съгласили на всичко. дори от Марс ще ти доставят машина  hahaha
късметлийка си

# 529
  • София
  • Мнения: 1 520
само като са прочели ника ти и са се съгласили на всичко. дори от Марс ще ти доставят машина  hahaha
късметлийка си

Ох, бе! Много си прав. По телефона няма как да го видят пустия му ник, но определено ми се получи.
Скрит текст:
За първи път се възползвам от гаранцията на Лидл и останах доволна от обслужването. Може би, защото сме в София. За Русе зная, че искат да се занесе стоката, която ще бъде гаранционно обслужвана. На моя приятелка от там също и смениха по гаранция казанчето.

# 530
  • Добрич
  • Мнения: 5 453
elliee, ако мислиш да правиш в нея козунак или тесто за питка, е предимство машината да е с по-голям грамаж, защото малка питка ли мислиш да печеш? Ако е само за домашните добре, но ако е и за гости, ще ти трябва голяма. Аз и козунакът правя голям, че малък за кого по-напред.
И в сегашната ми машина и в предната, която беше за 1500 г. меся тесто за пица с 900 г. бяло брашно и изкарвам от него две големи тави /с формата на фурната/ пици.
Относно малко тесто в голяма машина: машината ми е за 1600 г., но пека в нея безглутенов хляб с 520 г. брашно. Става, но понякога формата му е малко нестандартна, защото по-трудно се разпределя равномерно малкото тесто в голямо казанче.
За тефлона е важно ако ти се надраска покритието на бъркалките и/или казанчето да ги подмениш.

# 531
  • Варна - Черна гора
  • Мнения: 562
В един от филиалите на ЛИДЛ във Варна също имаше хлебопекарни. Даже се изненадах като ги видях непродадени.
Аз също препоръчвам Силвър крест.

# 532
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 751
Намерих лидълска, останала в магазин. Най-рано утре ще мога да я видя. Някой ще ме просветли ли за функциите и?

# 533
  • Мнения: 6 222
https://www.lidl-service.com/cps/rde/SID-0907357F-49692B8A/lsp/h … на%20хлебопекарна
Ако го приеме за реклама напиши в сайта на лидл в търсачката хлебопекарна и там има книжката с инструкции и рецепти на пдф.

# 534
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 212
Намерих лидълска, останала в магазин. Най-рано утре ще мога да я видя. Някой ще ме просветли ли за функциите и?
днес ги видях тези машини. по 110 лв. май бяха.
функциите са като почти при всичките видове/марки машини. поне 12 програми от които се използват 3 до 4 програми най-много.

# 535
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 751
Ох, сдобих се със заветната машинка. И първи въпрос- как се вади тавичката? Чета, чета, но само пише "извадете", Явно трябва някакво освобождаване...

# 536
  • София
  • Мнения: 1 872
Скрит текст:
Ох, сдобих се със заветната машинка. И първи въпрос- как се вади тавичката? Чета, чета, но само пише "извадете", Явно трябва някакво освобождаване...
Опитай да завъртиш леко казанчето наляво или надясно и го вдигни

# 537
  • София
  • Мнения: 12 006
Ох, сдобих се със заветната машинка. И първи въпрос- как се вади тавичката? Чета, чета, но само пише "извадете", Явно трябва някакво освобождаване...
Ами хващаш дръжката и изваждаш, какво сложно има? Има известно съпротивление, но все пак нали се придържа към осите, затова и при слагане, леко щраква когато се постави.

# 538
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 751
Ох, успях, като срещнах съпротива и реших, че с някое копче се освобождава. Благодаря!

# 539
  • Мнения: 6 222
После при слагането също хубаво натисни и провери дали и от двата края е стабилно казанчето преди да я включиш.
Аз да попитам,самата машина има опция определено време преди започване на печенето да се паузира,тестото да се извади и самите перки да се махнат,тестото да се върне и заглади от горе.Правилно ли съм разбрала и такава ли е последователността.Моля някой запознат да доразясни.Трети хляб правя по 1 кг. и отгоре все е незагладен и леко на една страна.Предполагам е защото не е пълен капацитета на казанчето,и съм решила да пробвам с тази функция и да си го разпределя хубаво без бъркалките и загладен от мен отгоре.И още един глупав въпрос пише да се извади и оформи с брашнени ръце,после това брашно няма ли да остане по самата кора на хляба и да е сух?Благодаря.

Общи условия

Активация на акаунт