МАШИНА ЗА ХЛЯБ - 64-та ТЕМА

  • 71 630
  • 756
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 1 520
Приемам, че бъркалките не са сиви на цвят и въпреки това остава тесто по тях.
Да, не са сиви на цвят. Като казвам сравнително чисти, имам предвид това, че има мънички трошички тук там, но те лесно се махат, не са ми оставяли топки.

# 91
  • Мнения: 15 524
Интересно изглежда, на каква програма го правихте? Содени хлебчета и питки също са хубави, просто за тях не се занимавам с хлебопекарната изобщо, те стават за нула време и отиват във фурната направо.
Но пък е идея да сложа такова нещо само на програма печене и да видя какво ще стане. Някой пробвал ли е?

Пуснах го на програма за пълнозърнест хляб и стана страхотен Simple Smile

# 92
  • Мнения: 12 696
Интересно изглежда, на каква програма го правихте? Содени хлебчета и питки също са хубави, просто за тях не се занимавам с хлебопекарната изобщо, те стават за нула време и отиват във фурната направо.
Но пък е идея да сложа такова нещо само на програма печене и да видя какво ще стане. Някой пробвал ли е?
Пуснах го на програма за пълнозърнест хляб и стана страхотен Simple Smile
Хм, нещо ми се губи смисълът соден хляб да се прави на програма, която включва и доста време за втасване, содата няма нужда от такова нещо. И аз си мисля че ако направо се пече е щяло да бухне повече това нещо.
Пробвал съм нещо като содена питка, но с комбинация от програми. Пускам на "Паста" да бърка 10-тина минути, спирам програмата, вадя бъркалките и пускам на "Печене". Резултатът беше малко по-бухнал от този на снимките.
Сега ме амбицирате да пробвам содена питка в машината, остава да си харесам рецепта. С мая ми се получава всичко, но содените обикновено не ги докарвам особено. Ако някоя добра душа даде хубава рецепта, ще ме улесни много.
Това с комбинирането на програмите и аз го правя понякога, отделно месене и после само печене. Точих лиги по машини с потребителски настройки, но за сега нямам възможност... да се надяваме че като стане време да си купувам нова някой ден, няма да е така.

# 93
  • Перник
  • Мнения: 4 863
Ще ме амбицирате и аз да взема да пробвам содена питка. Никога не съм правила. А асоциацията ми като чуя тези думи е как преди много години, като бях дете, бяхме на вилата и се оказа, че ни е свършил хлябът. Привечер, на село нямаше откъде да се купи хляб и баща ми взе нещата в свои ръце - намери в шкафа брашно и сода и омеси нещо подобно на плочка, глетаво и с дъх на сода. Та, това ме спира вече доста години Joy

# 94
  • Мнения: 711
А рецепта за содена питка за хлебопекарна може ли?

# 95
  • Мнения: 15 524
А рецепта за содена питка за хлебопекарна може ли?

Аз използвах рецептата за пълнозърнест хляб и вместо мая сложих сода. Предполагам, че и с белия би трябвало да е по същия начин, но не съм сигурна - да не те излъжа

Минавам да се похваля с втория опит от новата хлебопекарна - бял хляб. Стана страхотен. Рецептата я спазих стриктно - само добавих масло  Simple Smile Ах, как хубаво миришеее.....

Скрит текст:





# 96
  • Мнения: 1 734
Здравейте,
Питахте за царевичния хляб.Правя го като следвам рецептата за пълнозърнест хляб от моята книжка към машината (вж.прикачен файл),в която  вместо 3 1/2 мерителни чаши пълнозърнесто брашно слагам 1 мер.чаша бяло и 2 1/2 мер.чаши царевично.Слагам зехтин вместо масло и пропускам захарта.Понякога само забърквам тестото в машината и пека във фурна.Често ползвам и прясна вместо суха мая.

# 97
  • Мнения: 1 336
Здравейте, имахме преди хлебопекарна на Мулинекс, която се счупи. Много я ползвах и доста време, така че сигурно не е от марката. Миех и контейнера и бъркалките в съдомиялна (което май ги скапа допълнително). Правех много хлябове и тесто за пица. Сега не виждам Мулинекс, не знам каква да си купя - гледах Горение с две бъркалки. Хлябовете в мулинекс ставаха хубави, единственото, което мъжът ми не харесваше е, че хлябът се режеше трудно на филийки т.е. можеше само да го чупиш - или се рони, или е много мек, за да се реже. Въпросът ми е, има ли такава рецепта при която хлябът да наподобява тостерния, който се продава по магазините? Да може да се реже лесно на филийки и да се пече в тостер или пък за сандвичи? И в каква хлебопекарна?

# 98
  • София
  • Мнения: 12 006
Здравейте, имахме преди хлебопекарна на Мулинекс, която се счупи. Много я ползвах и доста време, така че сигурно не е от марката. Миех и контейнера и бъркалките в съдомиялна (което май ги скапа допълнително). Правех много хлябове и тесто за пица. Сега не виждам Мулинекс, не знам каква да си купя - гледах Горение с две бъркалки. Хлябовете в мулинекс ставаха хубави, единственото, което мъжът ми не харесваше е, че хлябът се режеше трудно на филийки т.е. можеше само да го чупиш - или се рони, или е много мек, за да се реже. Въпросът ми е, има ли такава рецепта при която хлябът да наподобява тостерния, който се продава по магазините? Да може да се реже лесно на филийки и да се пече в тостер или пък за сандвичи? И в каква хлебопекарна?
Ронененто и твърдостта е от тестото. Аз съм с мулинекс и нямам такива проблеми, след като се научих "да си улучвам тестото", т.е. след рецептата коригирам с брашно или течност, ако има нужда или намалям малко маята, т.к. ползвам суха, нея я дават 1 пакет 7 гр. за 500гр. брашно и аз на 500гр. слагам по-малко мая. Мулинекс сега се продават под името Тефал - разгледай ги, даже има вероятност да си намериш твоя модел. Моя примерно го има под името Тефал и сега на пазара.

# 99
  • Мнения: 12 696
Много странно звучи това да не може да се нареже хлябът, със сигурност има нещо в рецептата което трябва да се пипне. Има значение и ножът който използвате наистина, аз също не мога с всякакъв нож да отрежа филия, но то това е за всеки хляб. Ако постнете рецептата която използвате може и да открием къде е проблемът.
За контейнера и бъркалките си е вярно че мястото им не е в съдомиялната, то май си го и пише в упътването да не се мият там. Поне за следващата си ги мийте на ръка, каквато и да изберете. Те са си консуматив де, така или иначе се налага да се сменят след някакво време.
За марките - на мен ми е относително това, моята също е Мулинекс но не по това я избрах тогава. Преценете какви възможности искате да има, евентуално ако имате и определен бюджет за покупката, огледайте и за коя как стои въпросът с резервни казанчета и бъркалки и действайте смело. След като няма да ви е първата такава покупка, поне по-лесно ще се ориентирате какво държите да има и може и какво искате да избегнете.
Моята сигурно нямаше да я взема от тази марка, ако не беше намален моделът точно тогава с много. Имах лимит колко мога да похарча за нея, не бих дала повече само заради марката като можех за същите пари да взема друга, със същите възможности. Иначе да - Мулинекс вече е Тефал, в случай че държите да е същата марка като старата ви.

# 100
  • Мнения: 2 328
Не съм доволна от маята на Лидл. Не ми бухва хляба и туй то. Връщам се на Йоткер.

# 101
  • София
  • Мнения: 2 919
Не съм доволна от маята на Лидл. Не ми бухва хляба и туй то. Връщам се на Йоткер.



Пробвай Саф Инстант - френска суха мая в пликчета по 11 грама. От няколко години ползвам само нея. Може да превтаса, но няма начин да не втаса Simple Smile.

# 102
  • Мнения: 12 696
Френската е страхотна наистина, от известно време карам с такава само че в големите пакети, излиза няколко пъти по-евтина и издържа доста месеци, стига да е добре затворена. Половин кило е 8 лева някъде, нищо общо с цената на малките пакетчета.

# 103
  • София
  • Мнения: 12 006
Френската е страхотна наистина, от известно време карам с такава само че в големите пакети, излиза няколко пъти по-евтина и издържа доста месеци, стига да е добре затворена. Половин кило е 8 лева някъде, нищо общо с цената на малките пакетчета.
От къде я купуваш?

# 104
  • Мнения: 1 570
Пробвай Саф Инстант - френска суха мая в пликчета по 11 грама. От няколко години ползвам само нея. Може да превтаса, но няма начин да не втаса Simple Smile.
Може ли да помоля за информация от къде я купувате и ако имате снимка с опаковката ще бъде чудесно.
Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт