МАШИНА ЗА ХЛЯБ - 64-та ТЕМА

  • 71 356
  • 756
  •   1
Отговори
# 165
  • София
  • Мнения: 2 903
И аз реших проблема кардинално - купих брашно от други производители и... ето ти на:smile:

# 166
  • SHOOT ME 10 $
  • Мнения: 3 298
Ееее, супер е. Красавец!

# 167
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 651
Целогодишно правя черен хляб с ядки и семки всякакви. Лятото задължително съхранявам в хладилник - издържа поне седмица /повече не се задържа при нас/.

# 168
  • Добрич
  • Мнения: 5 427
Това с хладилника и аз съм го установила. Не знам дали има значение, че хлябът е пълнозърнест. Белият хляб по-бавно ли мухлясва според вас?

# 169
  • Мнения: 12 301
От хладилника после ми е странен хлябът, във фризера бих го сложила, но не и в хладилник, променя се някакси и поне на мен не ми харесва. Иначе за това да не гранясват ядките и семките в него помага, спор няма. Но предпочитах да го нарежа и замразя, отколкото да го охлаждам, след фризера си е все едно пресен, само да се извадят филийките от по-рано на стайна температура. Те като са вече нарязани се размразяват доста бързо, а и си вадех по колкото ми трябват в момента.

# 170
  • SHOOT ME 10 $
  • Мнения: 3 298
Добро утро!
Защо не си правите хляб голям според потребностите ви за два дни максимум?
Какви хладилници, какви фризери??? Разбира се, че си променя вкусовите качества в хладилник или фризер.
А ако ви остане и поизпръхне - пържени филийки. Чудни стават.
У дома само жена ми и сина ми консумират хляб, за това се съобразявам.

Последна редакция: сб, 08 сеп 2018, 07:38 от mitkoо

# 171
  • София
  • Мнения: 2 903
...А ако ви остане и поизпръхне - пържени филийки. Чудни стават.

Или баница, или пица. Също стават чудни Simple Smile.

# 172
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 651
Аз правя малък, но ние го ядем 4-5 дни. Като се стопли времето изхвърлих една половинка, беше станал лепкав. От тогава все в хладилник държа. За нас вкусът си е същият - вадим, режем и ядем. Не е като топъл хляб всеки ден, ама 250 гр няма как да изпека Simple Smile.

# 173
  • Мнения: 12 301
Добро утро!
Защо не си правите хляб голям според потребностите ви за два дни максимум?
Какви хладилници, какви фризери??? Разбира се, че си променя вкусовите качества в хладилник или фризер.
А ако ви остане и поизпръхне - пържени филийки. Чудни стават.
У дома само жена ми и сина ми консумират хляб, за това се съобразявам.
Правех хляб само за себе си и често не можех да го изям, макар че беше ок по няколко дни. Като ядях по 1-2 филийки на ден, как да го изям или както писаха по-горе да си направя 250 грама хлебче. Вариантите бяха или да изхвърлям всеки път част от него, или да замразявам. Всеки си преценява за себе си как му е по-добре, за мен така беше приемливо - хем да не ям хляб от магазина, хем да не изхвърлям. То всъщност като ядях купен хляб изхвърлях повече, той не трае по толкова време и съвсем не го изяждах.

# 174
  • там, където ми харесва
  • Мнения: 1 250
Ами то през лятото от горещините се разваля лесно и бързо хляба, зимата нямам такъв проблем , за това само лятото го слагам в хладилника.

# 175
  • София
  • Мнения: 1 203
Аз се бях оплакала по-горе от машината и исках съвети за развиване на секретни болтове.
Успях да си намеря отверка - оказа се компютърна, както посъветва една съфорумка ( Flowers Hibiscus)
Отворих машината, очаквах да махна дъното и да стигна до ремъка, но се наложи да разглобя всичко отгоре. Оказа се, че ремъкът е излезнал от мястото си. Сложих го отново - беше много стегнат. Сглобих я, пуснах я да работи и всичко беше наред, но при следващо ползване пак излезе.

Сега съм в чуденка дали да купувам нов ремък, или нова машина, или нищо. Междувременно се научих да правя хляб без месене. Изненадващо се получава много вкусен. Може би ще зарежа хлебопекарните и ще пека във фурната.
Ето един хляб без месене печен на хартия:

Формата е такава, защото буквално е пльоснат на хартията.

Брашно купувам от Билла - пълнозърнесто с марка Билла и бяло с марка Клевър (не е съвсем бяло, 650 е). Смесвам 50:50.

# 176
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 12 999
Аз се бях оплакала по-горе от машината и исках съвети за развиване на секретни болтове.
Успях да си намеря отверка - оказа се компютърна, както посъветва една съфорумка ( Flowers Hibiscus)
Отворих машината, очаквах да махна дъното и да стигна до ремъка, но се наложи да разглобя всичко отгоре. Оказа се, че ремъкът е излезнал от мястото си. Сложих го отново - беше много стегнат. Сглобих я, пуснах я да работи и всичко беше наред, но при следващо ползване пак излезе.
май писах, че и при мен беше изпаднал.
не е проблема в ремъка.

# 177
  • София
  • Мнения: 1 203
май писах, че и при мен беше изпаднал.
не е проблема в ремъка.

А къде беше проблемът при теб? Успя ли да ремонтираш?

# 178
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 12 999
Успя ли да ремонтираш?
да. в предните теми.  Laughing

# 179
  • София
  • Мнения: 1 355
ЗДравейте, един бърз спешен въпрос.
От една седмица имам вкъщи малка хлебопекарна taurus my bread и за сега сме с резултат 2:1 за мен. Т.е. от три опита за хляб, имам два успешни. СЕга съм заредила за втора програма, пълнозърнест хляб, включвам и - не тръгва. Проверих бъркалка, мисля, че всичко съм сложила както трябва, но не меси. Някакви идеи?
Малко съм изнервена, малко ми е неспокойно, защото нещата не вървят гладко, въобще не съм в час с тия технологии и се чувствам като в небрано лозе.
Да добавя, че на екранчето си пише времето за приготвяне 4ч и еди колко си минути и в момента тече, т.е. един вид програмата работи, ама защо не бърка!

Общи условия

Активация на акаунт