Име за момиченце с буквата “Е”

  • 23 170
  • 97
  •   1
Отговори
# 60
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 237
Елина -древногръцко име, означава гъркиня
Елина-славянско име ,от ела
В немските форуми пише,че е форма на Хелена и означава светлина.
Освен във Финландия е разпространено и в другите скандинавски страни,както и в Чехия,Полша,Унгария,бившите руски републики.

Елена е прекрасно име,не съм съгласна,че остаряло.

Последна редакция: вт, 10 юли 2018, 14:04 от -veni-

# 61
  • Мнения: 18 503
Елена не е остаряло. Класическо име като Мария и Ана. Просто е хубаво,вековно име, име което се носи от много жени. Наскоро позната кръсти така момичето си, дословно на майка си. Остарели имена са Петранка и Иванка.
Една колежка е Елина, на около 50 години е. Според мен вече има тенденция имена като Елена да се завръщат, напук на модните приумици, защото стават дори по-редки.

# 62
  • Мнения: 3 029
Елена е прекрасно име. Винаги ми е харесвало, че това име са избрали за мен. Харесва ми в пълния си вариант, а не галени форми. Аз друго име с буквата "Е" не харесвам повече.
Ако някой чувства, че да си кръсти дъщерята Евсения или Елора е по-модерно, избора си е негов.

# 63
  • Мнения: 5 382
Ехее, получи се ефектът на разваления телефон. В поста си написах Еленка , а не Елена. И не съм споменавала никакво Евсения. Някой май гузен негонен бяга или в бързината чете по диагонал. Разсмя ме.

# 64
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 265
Дъщеря ми се казва Елма, кръстена е на баща ми Емил. Но тя не е с българска фамилия, иначе щеше да е Емона.

# 65
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 237
Елма мисля,че е мюсюлманско име и означава ябълка?

# 66
  • Варна
  • Мнения: 298
А как се пуска анкета?

# 67
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
Ема, Елена, Елица, Елеонора

# 68
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 265
Елма мисля,че е мюсюлманско име и означава ябълка?

Всъщност произлиза от думата helmet, което означава щит, дават го с древногермански или древноанглийски произход. https://www.thenamemeaning.com/elma/  Било е разпространено доста в миналото, отшумява като попупярност след 50-те години на 20 век. Впоследствие разбрах, че на турски означава ябълка. Не е мюсюлманско име, такива са имената взети от Корана. На турски   първата буква се изговаря между "а" и "е".
Но не ме вълнува толкова от къде произлиза, факт е че много отива на дъщеря ми и дядото е доволен.

Последна редакция: чт, 12 юли 2018, 10:40 от jasmin

# 69
  • Мнения: 348
Дъщеря ми се казва Елма, кръстена е на баща ми Емил. Но тя не е с българска фамилия, иначе щеше да е Емона.

Моята кума е Елма, всъщност това е галеното й име. Иначе цялото е Елени- Маргарита. Уважили са двете баби, като Елени е гъркиня.
  Иначе моит предложения са- Елена, Елизабет, Елеонора, Елиза =)

# 70
  • Мнения: 4 376
На мен много ми харесва Елена. Ако имах момиче, щях да я кръстя така Simple Smile

# 71
  • Мнения: 31
Елица, Елена, Елиза, Ема

# 72
# 73
  • Мнения: 5 259
Е е може би нaй-блaгодaтнaтa буквa. Почти всички именa с нея сa хубaви, a лошо име с Е много трудно се нaмирa. Но имa. Зa мен тaковa е нaпример Елиa.

Всички остaнaли предложения сa чудесни.
При изборa питaйте дядото кaкви производни нa името си хaресвa, зaщото може дa не му допaдне, aко е нещо прекaлено дaлечно или дa не го приеме зa кръстено нa себе си. Примерно Евa или Елорa сa много дaлече от Емил.

# 74
  • Мнения: 5 004
Ох,Ева! Heart Eyes Голяма слабост ми е това име.
Но да,наистина е далеч от Емил.

Общи условия

Активация на акаунт