Портрет!

  • 2 038
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 412
Здравейте , наскоро ми подариха мой портрет ,нарисуван , страхотен. Подаръка за мен е доста сантиментален и без да се замисля го укачих,но днес чух коментари от рода  "само мъртвите се слагат на стената  " Замислих се ,да го оставя ли или да го скрия някъде ? Наистина ми харесва ,но да си призная в началото и аз си помислих това Sad

# 1
  • Мнения: 11 916
Ами от както свят светува богатите хора са ходили да им рисуват портрети при най-добрите художници и после са ги окачвали по стените на замъците.  Безсмъртни хора няма. Вие защо се "връзвате" на такива суеверия?!

# 2
  • Мнения: 9 196
Не знам за някакви суеверия точно, по този въпрос, но на мен също ми изглежда злокобно и неуместно. Дори по-неуместно от снимка - защото тя е запечатан момент, но портрета е някак си ... спомен за човек.

# 3
  • Мнения: 4 065
Преди години гледах един филм, в който имаше момент, в който обясняваха на една девойка за Худу магията - идеята беше, че докато не вярваш в нея тя няма как да ти повлияе. Прилагам това за всякакви суеверия и странни ритуали от сорта на черни котки, стълби, часовници и ножове за подарък и т.н. Ако ти вярваш на такива ммм неща - свали го. Ако не вярваш - не трябва да те бърка кой какво си мисли за това.

# 4
  • Мнения: 1 412
Този портрет ми е от мои бивши ученици. Харесва ми, но днес така ме ошашавиха Sad  Не знам какво да мисля .

# 5
  • Мнения: 643
Не вярвам в никакви суеверия. Както казва petiaivanov, всички богати хора са ходили при най-добрите художници за портрети и не със цел да не ги окачат в дома си. Аз не съм си хубава, иначе бих си закачила мой...Joy Мисля, че е крайно време да се сложи край на магии, суеверия и тем подобни. Все пак сме вече 21век.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 728
Ами те портретите се правят в повечето случаи по снимки в днешно време. И аз имам такъв портрет черно бял със съпруга ми. Разглеждам го като произведение на изкуството, защото е прерисуван от много добър художник. Много хора правят подобни портрети и с децата си. Не знам защо трябва да има нещо страховито в това. То пак е един вид запечатване на момент, само че не стои в албума за снимки, ами на стената.

# 7
  • Мнения: 14 815
Постъпи както ти идва отвътре.Аз пък се сетих за плакати на музиканти и спортисти.Сега май не са актуални,но едно време какво?Слагаш свой идол,млад шампион (Гришо примерно)да си го гледаш,пък той по тази логика е пътник. Rolling EyesАма и човека,който ти е казал това е ''много тактичен''.

# 8
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 350
Глупости.Портрет на дядо ми виси на стената в хола му вече 25 години,а той е в отлична форма....

# 9
  • Мнения: 25 912
Фотографии да висят на стената може, а рисувани портрети не може? Странна логика.   Laughing
Като знам как художниците рисуват в несвяст близките си, не съм чула да има необичайно висока смъртност в техните семейства.   Grinning

# 10
  • Мнения: 11 563
Това са пълни глупости!

Работя в тази сфера и мога да ву уверя, че ежедневно правим десетки портрети на деца и бебета, на близки и хората дори сами си поръчват портрети.

Дори не успях да се разсмея!  hahaha В крайна сметка не всеки е Ботев, Левски и Другаря Димитров.

# 11
  • София
  • Мнения: 32
Здравейте , наскоро ми подариха мой портрет ,нарисуван , страхотен. Подаръка за мен е доста сантиментален и без да се замисля го укачих,но днес чух коментари от рода  "само мъртвите се слагат на стената  " Замислих се ,да го оставя ли или да го скрия някъде ? Наистина ми харесва ,но да си призная в началото и аз си помислих това Sad

С цялото ми уважение, ама това са пълни глупости! По тази логика, не трябва да имаме и снимки в рамка в къщите си, или да се окичим само в некролози! Моля ви се!

# 12
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 178
Според мен няма никакъв проблем да си седи където е.Преди години за един р.д. на ММ му подарих портретна снимка на мен и детето,която и до днес седи окачена в коридора и посреща гостите ни.И за миг не съм се замисляла за подобно нещо...

# 13
  • Мнения: 5 922
  Не мога да разбера защо да не си окачиш рисуван твой портрет на стената? Ако се харесваш на този портрет, защо да не си го окачиш на стената? За мене това е изкуство да бъдеш нарисуван на портрет и е по-атрактивно от снимката!

# 14
  • Мнения: 1 412
Здравейте , наскоро ми подариха мой портрет ,нарисуван , страхотен. Подаръка за мен е доста сантиментален и без да се замисля го укачих,но днес чух коментари от рода  "само мъртвите се слагат на стената  " Замислих се ,да го оставя ли или да го скрия някъде ? Наистина ми харесва ,но да си призная в началото и аз си помислих това Sad

С цялото ми уважение, ама това са пълни глупости! По тази логика, не трябва да имаме и снимки в рамка в къщите си, или да се окичим само в некролози! Моля ви се!
аз попитах , защото не знам , така ми казаха на мен.

Общи условия

Активация на акаунт