Отнемане на деца в Норвегия 2

  • 161 885
  • 2 904
  •   1
Отговори
# 2 625
  • Мнения: 3 865
Някаква статистика
http://norwaytoday.info/news/many-turn-incest-centres/
Около 3,500 жени и над 1,000 мъже са насочени към общо 22 центрове за защита против инцест и сексуални нападения през последната година. Това е увеличение с 14%.
Общо 33,574 молби от потребителите са отправени към центровете по инцест, показва годишната статистика на Дирекцията по децата, младежта и семейството (Bufdir).
Почти 80% от тях са били изложени на инцест.
Повечето са пострадали на много млада възраст, почти 40% преди навършване на 7 години.

Като за страна с 5 милиона население..

сметай щом толкова са се обърнали за помощ, колко пъти повече са тия, които си живеят с инцест и го приемат за нормално. Моите роднини точно това ми обясниха вчера - децата приемат за нормално всичко, което се случва в семействата им и никой не говори за това. Чак като порастнат осъзнават насилието, на което са били подлагани. Женицата вика, че майка и е знаела през цялото време какво се случва и не е направила нищо по въпроса и тази до ден днешен не може да и прости, нищо че оная отдавна е умряла.

Именно! Аз четох за населени места в Норге-то, където инцеста си бил някаква традиция.

Точно Норвегия да се сочи за пример ... това просто звучи перверзно.

и не е само Норвегия - нормална практика е в цяла Скандинавия като гледам. И сега хем уж на думи се мъчат да я изкоренят, хем от др страна се опитват да узаконят инцеста.

Каквито ще да са, наказанията са чудовищни. С тия свиждани 2-3 пъти годишно по час-два в присъствието на службите, със забраната за употреба на определени езици, спирането на комуникациите и смяната на средата, с разделянето на братя и сестри, липсата на информация за децата - това са ужасни нарушения на фундаментални човешки права - както на родителите, така и на самите деца.

това не са просто ужасни нарушения. Най-точната дума тук е сатанизъм.

# 2 626
  • Мнения: 5 289
... ама се оказа, че всички жени в тукашната фамилия  са били подлагани на инцест. Обясниха ми че това навремето е било нормално,
Добре, де, тогава е не само разбираемо, но и полезно, че организация като Барневерн съществува там... Така излиза от това, което си написала.

# 2 627
  • Мнения: X
Това с "всички жени" ми се вижда силно преувеличено, но не значи, че го няма този проблем.
И не извинява практиките на БВ.
Още повече, че в масата от случаите мотивите не са "инцест", а какви ли не щуротии, включително "не може да готви".

# 2 628
  • Мнения: 3 865
И аз си правя тоя извод - там където насилието над деца е най-разпространено се налага БВ да работи най-усилено. То хубаво, ама защо не отнемат деца само от педофили и подобни, а предимно отнемат от чужденци, в чиято култура и традиция изобщо не се практикуват тия перверзии. Значи те реално имат нужда от БВ, но просто не я ползват по предназначение. Може би първоначалната идея е била да е полезна, но функциите и лека полека са се изродили. Масоните са видели хляб в БВ и са ги вербували да работят за тях.. Нямам друго обяснение.

# 2 629
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
... ама се оказа, че всички жени в тукашната фамилия  са били подлагани на инцест. Обясниха ми че това навремето е било нормално,
Добре, де, тогава е не само разбираемо, но и полезно, че организация като Барневерн съществува там... Така излиза от това, което си написала.

Принципно си права. Аз дори предполагах по едно време, че самият замисъл за Барне е точно такъв, т.е. намерението е добро.

По всяка вероятност, в самото начало Барне е имало за цел да защитава децата точно при такива обстоятелства.

С времето, обаче, като всяка човешка институция, става израждане, което достига размерите на интервенционистката практика, която наблюдаваме днес. Родителите стават виновни до доказване на противното, а намесата в семейния живот е неправомерна.

# 2 630
  • Мнения: 3 865
Това с "всички жени" ми се вижда силно преувеличено, но не значи, че го няма този проблем.
И не извинява практиките на БВ.
Още повече, че в масата от случаите мотивите не са "инцест", а какви ли не щуротии, включително "не може да готви".

Всичките, с които съм говорила. Сигурно има и от другите. В двата рода - и на свекъра и на свекървата се е практикувал инцест. И др по-страшни неща ама да не разводнявам темата

# 2 631
  • Мнения: 5 280
И ти как спиш спокойно като знаеш това? Не те ли е страх за децата ти? Ужасно е. Аз ако бях не знам как щях да живея със страх да не се повтори върху децата ми.

# 2 632
  • Мнения: X
От една страна е материалният комфорт, който имат децата, и който тя не е в състояние да им осигури. От друга страна, ако се разведе, като нищо ще ги загуби.

# 2 633
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 344
Има нормални хора и там.
Не може всички да са извратеняци.
Има и такива,които са против Барневерн,извратените традициите,модерното ,,възпитание,,...

# 2 634
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Има нормални хора и там.
Не може всички да са извратеняци.
Има и такива,които са против Барневерн,извратените традициите,модерното ,,възпитание,,...

Естествено!

А и колко норвежци са пострадали от Барне! Аз се надявам самите новежци да съборят системата.

Но да се сочи за пример и да се предлага като образец за други държави - това е пълно безумие.

# 2 635
  • Мнения: 3 865
И ти как спиш спокойно като знаеш това? Не те ли е страх за децата ти? Ужасно е. Аз ако бях не знам как щях да живея със страх да не се повтори върху децата ми.

а ти какво предлагаш да направя? Да съм мислела като съм се женила - сега е късно. Нагаждам се според ситуацията и се жертвам себе си, иначе др опция е да пожертвам децата. Като са сред вълци, поне да не са сами. Всички тукашни, които съм опознала по-добре до този момент (рода и приятели) един нормален няма - всеки си е башка и Господ са му парите. Отделно че къде е по-безопасно да избягам? В България пък има има други проблеми отделно че БВ явно ни е купила и ще се налага да им играем по свирката. Много съм мислела коя държава е най-безопасна за живот - не мога да измисля. Не ми се скача от трън  на глог. Ще предприемам конкретни действия, когато имам изготвен добре обмислен план.

# 2 636
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Поведението на Skrekkelig е абсолютно оптимално. Нито е първата, нито последната, която прави точно това - нагажда се на ситуацията, за да има мир.

Човек не ги мисли тия неща, когато се обвързва с чужденец, когато и млад и влюбен.

Докато пораснат децата, си малко или много вързан.

Някъде прочетох едно много сполучливо сравнение на майката с човек, който живее години наред с усещането, че пистолет му е опрян в слепоочието. Нима всеки родител не се жертва за децата си?

Нищо че в другата тема се опитват да ни убедят, че си бием и малтретираме децата.

Всичко е един компромис. Всеки от нас го прави - такъв е животът.

# 2 637
  • Мнения: 1 454
Съгласна съм с вас дами, така е децата на първо място.И аз доста попрочетох от норвежките автори , които наводниха книжния пазар.Ами потресающо, точно това си помислих, щом го пишат го има.От вас научих за въпросния "инцест", аз бих го нарекла по друг начин, ама ще ме санкционират.Ами то нашия шамар е май доста по безобиден от това, което те са правили с децата си, дъщерите си, и дошли тук да ни учат.....Ние турско робство сме преживяли и майки са се жертвали, тези си подлагат дъщерите на роднините...

# 2 638
  • Мнения: 1 421
Чудесно.Дай тогава да шамарим на воля децата,че и по-лоши неща имало.

# 2 639
  • Мнения: X
Чудесно.Дай тогава да шамарим на воля децата,че и по-лоши неща имало.
И откъде тази гениална дедукция?

Общи условия

Активация на акаунт