Отнемане на деца в Норвегия 2

  • 160 827
  • 2 904
  •   1
Отговори
# 2 700
  • Мнения: 18 729
Че те родителите да не са луди да се върнат за делото??? Естествено, че ще бягат Wink Кой човек с грам акъл сам ще си сложи главата на дръвника?

А какви са били грешките във възпитанието им?

# 2 701
  • Мнения: 4 387
Че те родителите да не са луди да се върнат за делото??? Естествено, че ще бягат Wink Кой човек с грам акъл сам ще си сложи главата на дръвника?

А какви са били грешките във възпитанието им?

Гузните. Тези, които са знаели, че вършат нещо нередно. И бягат от отговорност. Сега си шамаросват децата в Румъния и никой не ги закача, хората ги аплодират даже и им се радват.

# 2 702
  • Мнения: 18 729
Да бе, нали така и не се разбра какво точно е направила Цветелина, а й взеха децата. Тези хора са постъпили съвсем разумно, за да не се озоват и без вина виновни.

# 2 703
  • Мнения: 4 387
Не се разбра, защото имаме само версията на майката, която е доста кратка и непълна. Но пък от малкото излязла информация поне на мен ми стана ясно, че има много неща, които се премълчават и които тя не иска да сподели по някакви нейни причини. Не е и длъжна да разказва всички подробности, но от някои нейни изказвания пред бтв съм с впечатлението, че има неща, които не иска да каже, защото не са в нейна полза. Разбираемо е, търси подкрепа и съчувствие, но как се е стигнало до тази крайна мярка и какви други неща са се случили преди това - не знаем. Но предистория винаги има. Във всеки един случай. А от бащата нищо не сме чули и нищо не знаем. Писала съм и преди, че на мен би ми било интересно да чуя и неговата версия и доколко се припокрива с нейната. Знам, че почти на никой тук не му е интересна цялата картинка, защото предварително са заели страната на майката, така че явно ще си останем само с информацията от нея. Дано поне каже как са минали делата, които са били насрочени. Но не са й взели децата заради високо IQ. Това поне е ясно. Нещо друго има.

# 2 704
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 308
Става дума за деца отнети от родителите им.Не за кученца.
За хиляди деца.
А дали  майката ще е българка,рускиня,полякиня или норвежка,няма значение.Болката е една и съща.
Страдат и родителите и децата.
Цветелина не е престъпничка или ненормална ,за да постъпят така жестоко с нея.Тя е МАЙКА на тези деца.
Къде са нейните човешки права,къде са правата на децата и?
Руската преса писа за проблемите с Барневерн,защото много рускини пострадаха.
Като са рускини не значи ,че лъжат.
И не само рускини и българки.Както вече споменахме в другата тема-пострадалите са хора от половината свят.Медии от половин Европа ,САЩ и Канада писаха за това.
Значи има защо.

Skrekkelig обясни много добре.








Последна редакция: нд, 31 мар 2019, 22:04 от -veni-

# 2 705
  • Мнения: 486
https://www.facebook.com/familiekanalennorge/videos/582108485320813/
Предполагам и това е руска пропаганда?

# 2 706
  • Мнения: 4 387
А защо са пострадали толкова рускини? Дали грешката е в Норвегия или в рускините? Като прочетох навремето на онази рускиня Ирина фантасмагориите и се смях на глас. Какво беше - всички норвежци спяли с децата си и с животни, никой нямал вътрешна тоалетна в къщата, хомосексуалните управляват Европа. Определено жената не е съвсем с всичкия си, a и много интересно, че е напуснала мъжа си точно след 3 години, точно след като е взела постоянно жителство и вече не й е трябвал брак с местен. Много, много любопитно съвпадение. И много удобно обвинява бившия си мъж в педофилия след като вече не й трябва статута на омъжена за него. Но пък се оказа, че синът й предварително е заучил какво да каже (кой ли го е научил) като го питат по въпроса. Докторите така и не намерили доказателство или следи по детето от това, което рускинята твърдяла се е случило. Най-любопитното беше, че нарича Норвегия американски щат. Тук става много ясна антиамериканската нагласа на руснаците. Всичко западно е проамериканско, тоест лошо и цялата антинорвежка кампания е всъщност разклон на руските антиамерикански нагласи.

Скрекели нищо не е обяснила добре. Камо ли много добре. Тя даже не живее или живяла в Норвегия, не знам за какъв експерт я смяташ.

За госпожа Уланд вече написах каквото имах да кажа. Не знаем достатъчно по случая, за да правим генерални изводи. Не знаем какво точно е довело до отнемането на децата. Тя може и да е дала повече подробности другаде, но поне в репортажите по бтв не стана ясно.

Да, не се съмнявам, че културния сблъсък между норвежките изисквания и очаквания към родителите и културата, която чужденците си носят със себе си, е довел до конфликти и в крайни случаи отнети деца. В крайна сметка никой не може просто да вземе дете заради сините му очи или къдравите коси. Има предистория, има нарушение, има нещо друго. И не, руските глупости за IQ и обогатяване на генофонда с изключително интелигентните и красиви руски и източно-европейски деца не са причината, защото законите важат за всички и за деца в риск и от държави извън Европа. Няма начин всички случаи да са грешка. Дори и да има някое дете тук-там, което да е взето преди да са изчерпани другите алтернативи, в общия случай има причина. И има защо.

# 2 707
  • Мнения: 18 729
Как пък сте убедени, че няма грешки - лично ли присъствате, всеки случай ли разследвате, всички родители ли познавате?

Боже, то бива "вяра" в някаква институция, бива, ама... Те и поддръжниците на Хитлер са вярвали безрезервно, че той е прав всъщност. Ужас.

Последна редакция: пн, 01 апр 2019, 00:01 от Не се сърди, човече

# 2 708
  • Мнения: 4 387
Не виждам никой да е написал, че не се случват грешки. Да не са изтрити постове?

# 2 709
  • София
  • Мнения: 596
Grinning
Цитат
Тъй като не успях да ви публикувам договорите между  България и Норвегия преди с изненада да открия, че темата е заключена/цензурирана/
Grinning Сигурно за това са я заключили, за да заглушат Ина Бамбина. Grinning За тези ли договори става въпрос.
https://www.innovasjonnorge.no/en/start-page/eea-norway-grants/P … lopment/Bulgaria/
Разбира се че имаш правото да искаш от българското правителство да развали тези договори, но е редно да посочиш откъде ще бъдат компенсирани тези пари. По същият механизъм за европейско икономическо сътрудничество по което донори освен Норвегия са и Исландия и Лихтенщайн пари получават 15 държави членки от централна и източна Европа и нито една не се е отказала от тях. Ето кои са българските бенефициенти макар че ти много добре сигурно знаеш кои са.
http://doseoflove.org/bg
http://www.greeninact.eu/?page_id=10
http://digitalkidz.eu/club
http://bebe-dete.com/dobrovoltsi/
http://www.jabulgaria.org
http://www.arcfund.net/index.php?id=2186
https://www.facebook.com/Uspelite.bg/posts/мисията-на-фондация-е … 1394366933994476/
https://www.facebook.com/people/Сдружение-Нов-Път/100003784426791
и още "фондация Еду Кемпес", сдружение "Нов път",  „Национален институт
за културно наследство“, Фондация „Партньори - България“, Народно читалище “Бъдеще сега", Сдружение “Алианс за регионално сътрудничество и развитие”, Фондация “Зелена индустрия, иновации и технологичен
трансфер”.

 Можеше досега и в другата тема а и в тази в която очевидно си намери ново поле за изява, отдавна да ги постнеш тези организации получаващи пари по европейският финансов механизъм 2014 - 2021 г. по който бенифициенти освен нас са още 15 държави в съюза, всички от централна и източна Европа. Grinning Няма никаква конспирация или ако има то в нея участват тъкмо държавите от православният свят. Grinning начело с бившите социалистически републики. Grinning Информацията не е тайна а е общо-достъпна и всеки човек може да я открие и сам. Това ли предлагаш, ние да се откажем от тези пари които отиват за борба с наркоманиите, превенция на хив, студентски стартъпи, зелени технологии, природо-опазващи инициативи, раздаване на безплатни у-щни пособия за социални слаби, и т.н. и т.н., не звучи като много добро предложение. Ако някакви други данни ще качваш, а не официално-достъпните, много те моля да са от официални източници, а не от фейс-групи или от асоциацията на татковците които са против ефективно наказание при нанасяне на лека телесна повреда в условия на домашно насилие, с които ти сама казваш че контактуваш, Grinning  и предполагам че тая тайна информация която ще пращаш само на лични идва от тях. Дай да я видим най после. Или ми е прати на лично и на мен, да я видя и аз.

 
Цитат
Има и българи за мое огорчение, които живеят там и тъй като често те са обвързани с тяхната система работят за тях и защитават тяхната тоталитарна идеология
Grinning Просто българите които живеят там знаят каква е истината, защото живеят там на място, не са тукашните наивници които вярват на пропагандата като на скекелриг. Grinning Сега пък евреите са виновни и те ги крадат децата. Grinning Норвежците хем са фашисти, хем ционисти Grinning  Ох не мога Joy



Това не отговаря на истината...или поне не на цялата истина.....нека така се изразя. И понеже изобщо не четеш драги ми господин Тесла, а бързаж да пишеш  ще те изненадам, като ти кажа, че всъщност аз отдавна публикувах линка към същия сайт, който ти така услужливо си предоставил, НО................към друга секция! Направих го многоооооо отдавна и линка си седи драги....отвори вече заключенат тема и ще го видиш. На една от последните страници е. Но на никой не му направи кой знае какво впечатление тогава. А най-вече на теб. Човека с компетентното мнение по всички общественозначими въпроси. Така.
Както сам отбеляза /браво за което/ сайта е публично достъпен. И затова на никой не му правило впечатление през годините. Говоря за обикновенните граждани. Просто нямаш работа да влизаш  в него, ако не го правиш с определена цел. А масово българите дори не са чували за тези интересни меморандуми и договори, които нашата скромна родина е сключила. Това, кои други бедни страни са бенефициенти няма никакво значение. Важното е какво нашата страна ще получи. ПАРИ. Но тези пари си имат строго предназначение. Няколко сектора: Основно правосъдна система, полиция, образователна и социална са захранените. 1млр. и 280 млн. евро. Никакви зелени енергии да не ви вълнуват...те са по между другото. В клаузите на програма "Правосъдие" например са описани членове от Истанбулската конвенция, която не сме ратифицирали към момента на преподписването на меморандума между Норвегия и България през 2014г. Говори се за насилие основано на пола / джендър насилие. Друго. 600 центъра трябва да заработят у нас на пълен капацитет. Центровете са за разпити на деца...в момента документа се превежда и не мога да цитирам. Друго. Разкриване на детски съдилища. Огромен брой персонал, обучен и оборудване. Няма смисъл да подължавам. Има си таблици. Парите са разпределени по пера. Ще ги видите. Можете да ги сравните с меморандума и норвежкия финансов механизъм от 2008г. В ПЪТИ повече пари са отпуснати от първия път.
https://www.eeagrants.bg/dokumenti/normativni-dokumenti?fbclid=I … hFdwN-Fx3553Xzlpw
Като за финал ще кажа, че ДАЗД е разкрила телефонна линия за анонимни обаждания от типа на телефона на доверието. 116111  Познайте какъв е номера на социалните служби Барневерн?....но това са подробности. Фокусирайте се върху важното. ЧЕТЕТЕ.
 https://sacp.government.bg/подай-сигнал


Фернис чакай и теб да те отразя. Нямам никакво намерение да влизам в ролята на секретарка и да преправям чужди постове без значение дали съм ги цитирала или не. А другото не ти го чета. Не си прави труда.
Освен това няма да публикувам оригиналния текст от срещата в Барневерн, защото след кратък размисъл и разговор с асоциацията на бащите установих, че дори и да ти го предоставя, няма да ти докажа абсолютно нищо. Дори и оригиналния текст...тоест този на английски, не е доказателство за автентичност. Съвсем спокойно мога да си го напиша от български на английски...така, че отпада. Дано линковете да се отварят без проблем. Спокойна нощ мили дами.

# 2 710
  • Русе
  • Мнения: 11 924
 Каква е квалификацията на служителите на въпросната норвежка социална служба. В сайта със статистики са изброени доста служби, които предполагат определена специализирана подготовка и редовен контакт с децата. Статистиките са за годините 2003-2012. Броят на случаите нараства, а службите се увеличават. Говоря за това https://www.ssb.no/en/statbank/table/09079/?rxid=29947568-ca40-4 … 9be7-33c5e313a584

# 2 711
  • Мнения: 15 960
Фенрис, аз не разбрах, майката, болната от рак, другата с депресията и рухналия съпруг, или самотната майка без близки и работа, Барневерн пита ли ги дали се нуждаят от помощ за децата, или им ги взимат като на Цветелина без предупреждение и  без право на виждане една година? Защото ако те имат наистина сериозни проблеми да си гледат децата, какви ли толкова са проблемите на Цветелина, че да й отвлекат децата, че даже и на баба им и дядо им да не да разрешават контакт? Те пък с какво са се провинили и какво е отношението в цивилизована Норвегия към връзката на децата с родните баба и дядо?

# 2 712
  • Мнения: 977
Мои близки ходиха на курс за родители без да са им отнети децата. Година и половина продължи. Отговорника по техния случай е бил бразилец и май това ги спаси... окончателното му становище по случая е било много в тяхна полза (на родителите). През това време ги посещаваха без предупреждение, вкл. и през нощта....Идиоти са БВ, факт!

# 2 713
  • Мнения: 4 387
Ами благодарности за разяснението. Значи няма да се даде оригиналът от срещата, а ще вярваме сляпо на превода, който звучи доста невероятно да е истина. Има си достатъчно лапнишарани да се вържат на това, аз не съм от тях. Поне го изяснихме този момент.

Нина, за трети път - не знаем нищо защо са взети децата на госпожа Уланд. Няма смисъл да спекулираме в такъв случай. А Барневерн могат както самите родители да уведомят, така и учители, лекари, преподаватели в детски градини, треньори, роднини, други хора, които познават децата и семейството. Никое дете не се взима без предупреждение, стига вече сте повтаряли едни и същи глупости. По-рано в темата ви преведох как се работи и какви са стъпките, но май на никой не му се чете и не го интересува, а все се повтарят едни и същи небивалици. Настаняването на дете в приемно семейство е крайна мярка в крайни случаи. Преди това има предистория, други неща са ставали. За бабата и дядото не знам, но подозирам, че е заради опасността от отвличане и извеждане на децата в чужбина. Все пак да не забравяме, че бащата има равни родителски права с майката и че децата са и норвежки граждани. Немалко са случаите на отвличане на деца и извеждането им в чужбина в противоречие с правата на другия родител.

# 2 714
  • Мнения: X
Ина, казваш че си права Grinning и ме пращаш аз да си направя сам проучване за да се убедя. Аз не съм на заплата за да пиша по форуми и да правя проучвания, нито да водя пропаганда за да убеждавам някого в разни тези. Аз съм ти написал всички организации които получават пари по този механизъм, ти твърдиш че има и други които не съм посочил. Посочи ги и кажи: Тесла, пропуснал си тази, тази и тази. Твърдиш че парите които отпуска Норвегия щели да скочат от 28,5 млн. на 1,280 млрд. т.е. стократно увеличение. Само за нас ли ще е или за всички държави бенефицеинти че на всяка от тях като раздадат по млрд. и половина те трябва да затворят държавата, понеже са си раздали целият държавен бюджет на централна и източна Европа. Не отговори на въпроса откъде да се компенсират парите за въпросните организации ако държавата направи както искаш и скъса договорите по европейският механизъм. Или според теб всички организации които изброих доста от които доброволчески са вредни за България и трябва да бъдат премахнати.
Цитат
Центровете са за разпити на деца...в момента документа се превежда и не мога да цитирам.
Grinning Тези центрове за разпити на деца ги има отдавна в България и се наричат сини стаи. Почти към всяка дирекция на мвр има такава. Против сините стаи ли си. Не мога да разбера. Ако се върна на предишната тема си спомням за адвоката на патриотите за който говореше, но пропусна да споменеш тогава делото с което в момента се е заел, а именно за детето което са го "пипали по пишата". Ако ги нямаше тези сини стаи в момента бащата още щеше да го пипа по пишата.
 
Цитат
В клаузите на програма "Правосъдие" например са описани членове от Истанбулската конвенция, която не сме ратифицирали към момента на преподписването на меморандума между Норвегия и България през 2014г.
Тука си личи че си в контакт с асоцията на татковците които се обявиха против ефективно наказание за нанасяне на лека телесна повреда при условия на домашно насилие понеже било джендър - идеология. Моля ти се кажи им да си махнат тази позиция от сайта че просто се излагат. Нито една партия в България, нито едно нпо, никой не се обяви против, само тяхната организация единствена в цяла България се обяви против промените в НК. По какъв механизъм получават те финансиране няма да питам защото отговор няма да получа. Поне си откровенна и си призна че информациите ти идват от тях. Аз ценя откровенноста. Казвам го без сарказъм.
Цитат
няма да публикувам оригиналния текст от срещата в Барневерн, защото след кратък размисъл и разговор с асоциацията на бащите
Това е несериозно, има ли някакво официално документиране на срещата, поне няма ли някакво видео от срещата да видим кои служители на барневерн са били и какво са говорили. Какво значи това че татковците отказали да дадат "оригиналният" текст. Аз знам какво значи, но не искам да го казвам на глас. На теб бих ти казал че трябва малко по сериозно да водиш пропаганда. В миналата тема извади "официално становище на юрист" което не само че никой никъде не можа да го намери, но и самият юрист никой никъде не можа да го намери, подобно на "оригиналният текст на татковците". Което значи че щом асоциацията на татковците гарантира за достоверността на информацията им, това е достатъчно и те няма никакви източници да предоставят.  
Цитат
Skrekkelig обясни много добре.
Вени, изглежда сме чели различни постове, аз друго освен теория на конспирацията гарнирана с омраза към евреите и анти-семитски глупости друго не видях, но ти щом се възхищаваш на поста и, ок.

Общи условия

Активация на акаунт