Отнемане на деца в Норвегия 2

  • 160 787
  • 2 904
  •   1
Отговори
# 2 850
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 293
Малко снимки по темата.
Това са страните,вкоито е имало протести срещу Барневерн.
Скрит текст:
Ето и плакати от протестите.

Скрит текст:

Скрит текст:

Последна редакция: вт, 02 апр 2019, 19:23 от Не се сърди, човече

# 2 851
  • Мнения: X
Цитат
А приемните семейства, гледащи деца на заплата  ? Не казвам , че  не трябва да ги има , но грижите на институции като Брнаеверн , не трябва ли да се насочат към контрол на тяхната дейност
Ами няма смисъл да ти отговарям понеже ти не желаеш да водиш аргументирана дискусия а да водиш пропаганда.
Има 2 варианта: да направя проучване за да видя те дали контролират или не приемните сем. и ако се окаже че ги контролират ще се види че и там има случаи като с бълг. приемни сем. които злоупотребяват с децата, карат децата да работят във фермата, бият ги, неглижират ги, не ги гледат добре и т.н. защото и там са хора като нас със предимства и недостатъци и също си имат черни овце и т.н. И те като нас си имат процент "лоши гени" защото човешката цивилизация не е достингало да такова ниво в което да няма нужда от полиция, закони, наказания и т.н.  Тогава ти ще кажаш: ами ето 77% от децата които са взети без причина според вени, ги крадат от любящите им сем. и ги дават на някакви изроди които издевателстват, бият ги, използват ги за робски труд и т.н. Ако ти кажа че там такива случаи са много по малко защото контролът примерно е много по силен отколкото при нас ти ще кажеш: ами ето, 77% от децата ги крадат без причина дават ги на приемни сем. и после изобщо не гледат какво става там, защото приемните сем. ги гледат за пари и не може да не издевателстват, защото това за тях е бизнес. Каквото и да ти кажа пропагандната машина ще ме сгази. За това има ли смисъл да ти отговорям. Ти не желаеш отговори и не желаеш доказателства, нито доказване на тезите. Grinning

Grinning Наистина е много забавен този форум.

# 2 852
# 2 853
  • Мнения: 4 384
Вени, не следиш темата. Случая на норвежко-румънското сектантско семейство бе обсъден надълго и нашироко няколко пъти.

Последна редакция: вт, 02 апр 2019, 19:21 от Не се сърди, човече

# 2 854
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 293
Това не е пропаганда.Това са хора,които подкрепят родителите изгубили децата си.И протестират срещу Барневерн.Ето тези не са румънци.Но са потърпевши също като тях.

Скрит текст:

Последна редакция: вт, 02 апр 2019, 18:24 от -veni-

# 2 855
  • София
  • Мнения: 596
Grinning Това пропуснах да го коментирам. Да не каже после Ина че умишлено го пропускам. Grinning
Цитат
Като за финал ще кажа, че ДАЗД е разкрила телефонна линия за анонимни обаждания от типа на телефона на доверието. 116111  Познайте какъв е номера на социалните служби Барневерн?....но това са подробности. Фокусирайте се върху важното. ЧЕТЕТЕ.
Grinning Малко си позакъсняла с искането да затворят телефонната линия. Със поне 10 години. Grinning  Тя е една и съща за цяла Европа
https://www.bg-mamma.com/?topic=412475
Цитирам: "Този телефонен номер съществува в повече от 70 страни, в частност всички европейски".
Дори в Русия и Полша е същият. Joy
https://telefonulcopilului.md/ru/
https://116111.pl/o-116111
Grinning Дори и там въпреки яростната пропаганда никой не е тръгнал да им затваря линията понеже е една и съща с Норвегия и всички държави в Европа. Сериозно, при теб имам чувството че всичко не стои на някаква здрава основа а е някаква мания или фикс-идея за кражби на деца. Реално ти не се нуждаеш от доказателства и няма значение какво ще ти кажа. Вярваш на всичко което обяснява твоята фикс-идея. Сега разбирам че съм сгрешил като казвам че водиш пропаганда, защото тя предполага умисъл, при теб няма умисъл, ти просто наистина вярваш в това което вярваш и няма сила на света която да те убеди в нещо различно.


Господин Тесла нямам никакво намерение да хабя времето си в спорове с теб или някой "подобен" на теб, като например Фенрис. Когато фактите говорят и боговете мълчат. И понеже няма да коментираш тези документи към които съм дала линк празнословиш. Тактиката е елементарна. Да отклониш вниманието на аудиторията с празнословие от типа " вие що биете негрите".....е наивно дори и за теб. България не е единствения бенефициент. А откъде ще вземе пари ако не от норвежкия финансов механизъм не е поле за разсъждения от моя страна. Въпроса защо ги е взела и ще продължили да го прави. Аз мисля че тъй като в страната ни в периода 2009-2014 са действали над 1000 норвежки програми вероятно ще продължи да взима пари. Парите са толкова колкото казах над 1млр. Отвори си документите и чети...а другите коментари които правиш са общи приказки.
Но всъщност обръщението ми е към майките в този форум. Наистина четете норвежките документи. Много са но си заслужава да ги прочетете. Абстрахирайте се от приказките на другите и вижте какво сме подписали. 1млр. е нищо за Норвегия при която бюджета за социални дейности ако си спомням добре беше 5млр. на година. Който иска ще чете. А който се страхува да не се разкрият фактите около тези документи ще се опитва всячески да отклонява вниманието ви от тях. Не се оставяйте да ви заблуждават. Правят го умишлено.

# 2 856
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 293
Последният протест срещу Барневерн е бил на 9.03.2019 във Виена.


# 2 857
  • Мнения: 15 960
И защо така цял свят му е набрал на Барнето? Те толкова честни и добри, пък недооценени. Има някакъв заговор срещу тях. Или това е само пропаганда?

Колкото и да се хвали приемната грижа, самият факт, че е срещу заплащане, означава, че има стремеж в държавата за отнемане на все повече деца с цел облага. Това в Норвегия, скоро и на други места. При отглеждане в домове там бяха само изоставени деца.

А Пюр е достатъчно позната във форума и доказала се като обективна и начетена. Ако не е тя да развенчава скандинавския рай, нямаше и да знам докъде са стигнали в развитието си. Самият факт, че служители на Барневерн предлагат услуги чрез частните си фирми е достатъчен да компрометира всичко, пък нека нещата да са изпипани законно. И първолак може да сметне, че колкото повече деца се отнемат, толкова повече ще печелят тези фирми.

# 2 858
  • Мнения: 4 384
Нина, кое е обективното и начетеното, когато се прилага много избирателен и погрешен превод на статия на език, който не владее? Точно това, в което обвинявате Барневерн, а именно че приема всички родители по презумпция за некадърни, точно това правите вие - приемате, че по презумпция има конфикт на интереси и двойна роля и че има кражба на деца. От там ги навръзвате едни нелогични изводи, които шокират с нелепостта си.

Приемните родители в България са платени, нали? България се стреми да отнеме максимален брой деца от родителите им, ''за да върви бизнеса'' с цел облага. И забележи това се случва още преди НПО-тата да започнат да говорят за стратегии. Значи да махнем приемните родители или да ги ограничим само до доброволни начала. Който има парите и възможностите да гледа чуждо дете с всичките му разходи, добре. Който няма, няма. Другите деца да си стоят вкъщи при родителите алкохолици, наркомани, побойници и упражняващи тормоз над децата си. Докато не скочи някое дете от балкона.

Последна редакция: вт, 02 апр 2019, 19:24 от Не се сърди, човече

# 2 859
  • София
  • Мнения: 596
Изчерпахте ли реалната информация за конкретни факти, че се налага да пишете такива общи приказки без грам подкрепа от доказателства?

В какъв точно вид искаш доказателствата? Ако някой тук дойде и каже "Баща ми спа с мен като бях дете" изобщо няма да имам нужда да ми го доказва с нотариално подписан от собствения си баща документ, че е извършил престъплението, а ще ползвам здравия си разум и директно ще му повярвам.
Аз предлагам за пореден път да игнорираме провокаторите, защото наистина ще заключат темата и то не заради тях, ами заради нашата глупост да им се връзваме на провокациите.
Вече написах в какъв. ЕЖК, една  леля, един тати, една мама, на свекърва ми на една комшийка шуренайката очевидно нищо не са. И не са бивали.
Официалната информация е тази, която се намира в кориците на конкретно дело или поне в официални новини, проверена, защото когато човек я пише и се подписва носи и наказателна отговорност за клевета. Та се позамисля какви ги брътви на всеослушание.
Всичко друго няма каквато и да било доказателствена стойност и тежест.
Пък ти конкретно можеш да вярваш на такива. Само не изисквай от околните и те да го ценят като "здрав разум", защото не е.
" информацията в кориците на конкретно дело" достъп до такава имат само страните по делото, съдията и съдебни служители, които го обслужват. Така, че примерати не е състоятелен. Пробвай с друг.

# 2 860
  • Мнения: X

Е то това е много интересно твърдение. Излиза че 77% от децата са взети без причина. И не само това, но данните идват от норвежкото статистическо бюро. Това предполагам е официална институция. Т.е. излиза не само че Норвегия не крие че краде деца, но и официално документира кражбите, съобразно документи, док., експертизи и съдебни дела във всеки един случай за да се направи твърдението че 77% от взетите деца са без причина (откраднати). Сега ако аз отново задам въпроса има ли поне един случай в който е взето неправомерно дете (без причина) означава че сега трябва да бъда залят със съдебни решение осъждащи Норвегия (а не статии, има разлика). Но т.като няма да бъдат залят защото това просто не е истина и дори аз трябва да свърша тази работа. В международен съд (приемаме че норвежкият е корумпиран, част от конспирацията, мафията и т.н.) има един единствен доказан случай при който действително барневерн са си превишили правата и това е доказано в съда.
Прочутият случай с малолетната циганка която живее при баща си.
Съдът в Страсбург решава, че Барневерн е превишил правата си забранявайки на ромското сем. да посещава бебето при приемното сем. След като бащата на циганката който я бие редовно заради което тя бяга на улицата заедно с бебето си а той я връща обратно със заплахи и бой като наръгва и съседите които подозира че я подкокоросват да бяга от вкъщи. Малолетната циганка не ходи на у-ще понеже дядото не и дава и барневерн решават че това не е здравословна среда за възпитание и отглеждане на дете като го дават на приемно сем. а те имат право да го посещават там. В последствие обаче забелязват роднина от ромската махала да следи детето и преценяват че е налице риск от отвличане от приемното сем. Заради което забраняват на циганката и биологичният баща да го посещават. Което наистина е превишение на правата т. като е недоказуемо че ромите които следят детето имат за цел да го отвлекат въпреки че е доста логично а и съдът преценява че Барневерн забранявайки на майката и биологичният баща да го посещават заради ромите които го следят го откъсват от ромските му корени. Ама понеже пропагандата пише пасквили, аз от обективност трябва да се погрижа дори и за тяхната доказателствена част. Joy

Ина, норвежците излиза че са много ларж за да наливат толкова пари вместо в норвежката социална с-ма в пропаднала мутроландия на другия край на света.

# 2 861
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 293

Никой не лъже.
Просто четем и разглеждаме.И както каза Нина забелязваме,че в целия свят се говори за този проблем в Норвегия.Има снимки,има статии,има клипове.
Никаква пропаганда,никаква конспирация няма тук.Пострадалите от Барневерн са хора от половината свят .Много от отнетите деца са от смесени бракове.И естествено стават междуародни скандали.Не може да се мълчи.



Последна редакция: вт, 02 апр 2019, 19:05 от -veni-

# 2 862
  • Мнения: X
Но няма съдебни решения. Живеем във века на соц-мрежите всеки всякакви групи за всичко може да образува и пропагандира, Ина е живото док. за това. Но все пак трябват доказателства. Иначе си остава просто пропаганда.

# 2 863
  • Мнения: X
Цитат
А приемните семейства, гледащи деца на заплата  ? Не казвам , че  не трябва да ги има , но грижите на институции като Брнаеверн , не трябва ли да се насочат към контрол на тяхната дейност
Ами няма смисъл да ти отговарям понеже ти не желаеш да водиш аргументирана дискусия а да водиш пропаганда.
Наистина е много забавен този форум.

    А за каква пропаганда може да става дума като обсъждаме организация , която уж извършва социални дейности - не политически или идеологически.
  На Барневерн  пък доказателствата са поверителни - много удобно.

# 2 864
  • София
  • Мнения: 596
1 милиард не е нищо? Във вашето НПО сигурно не са много пари, но това е съвсем сериозна сума за норвежкия данъкоплатец. Вашата тактика е да лъжете и манипулирате хората, да омаловажавате чуждия принос и да четете Евангелието като Дявола. И най-вече - да обърнете тази тема на тема за стратегията. Отворете си друга.
Така. Скъпа Фенрис за два твой поста съм те докладвала туко що. Позволяваш си  квалификации по мой адрес като забравяш добрия тон и минаваш в откровенни нападки, при това без всякакви доказателства за това че участвам в НПО и че лъжа умишлено за фактите. Узурпираш темите и се опитваш да диктуваш на потребителите какво да мислят и какво да пишат. Ти не си стожер нито си цензура. Самозабравяш се в стремежа си да защитаваш панически някакви свой си цели....ти си знаеш какви. Ще пиша където и каквото преценя за правилно. Ако има някакъв проблем ще бъда уведомена за нарушаване на правилата надявам се. С теб прекратявам всякаква комуникация. Същото се отнася до Тесла.
Майки не се подлъгвайте. Четете документите, които ви качих на линк. Изключително важни са.

Общи условия

Активация на акаунт