Westworld- Welcome to the new world- Тема II

  • 33 396
  • 744
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 6 383
Не през целия сезон, а през част от сезона - това наистина е към края на събитията, обаче историята е разбъркана и има кратки моменти още в самото начало, когато Шарлот е Долорес.
Eто това ми е най-точно. За да се разбере кои моменти - гледайте сериите пак. Joy

# 181
  • Мнения: 25 350
Аз ще гледам отново и двата сезона, но първо ще изчакам да прочета резюмето и ревюто на Петя, че всичко ми е пълна каша Joy
Скрит текст:


Последна редакция: вт, 26 юни 2018, 19:28 от Ани (AHИ)

# 182
  • София
  • Мнения: 27 181
Да, да, ясно. Те нали са три времеви линии и Шарлот/Долорес са я показвали и през сезона, това ясно. Аз не го разбрах първоначално.
На мен всичко ми е ясно, а още не съм гледал повторно. Изгледах отново ключовите моменти от епизод 10 и ми се изясни и за Теди. При първото гледане съм го пропуснал. Вече е ясно, че Долорес се погрижи да отиде в Рая, дават си го, но остава малко скрито като мислиш за много други по-важни неща.  Laughing
Единствено за Уилям имаше въпроси, но и те са изясниха заради интервюто с Лиса Джой. Simple Smile

И аз чакам хронологията и ревюто на Петя.  bowuu

# 183
  • Мнения: 36 489
Сега писах и ми се изясни нещо, на което изобщо не бях обърнала внимание:
Скрит текст:
Какво има в главата на Питър Абърнати - ключ за Ковачницата Flushed С негова помощ влязоха.
Това резюме излезе прекалено дълго, но ще го оставя така - на който не му се чете, да пропуска. Хем разглеждам само разбърканата сюжетна линия на Бърнард и Долорес, без тези на Мейв и Уилям, и пак стана твърде много... Трябва да го поредактирам малко...

# 184
  • Мнения: 1 362
Долорес иска да отиде в истинския свят, като според нея това е светът на хората. ...
Wink Много важно уточнение: "според нея"...И тук правя аналогия с "13-тия етаж" /филмът/, както и с "Генезис" /филмът/, ако щете и с трилогията "Матрицата"...Симулация в симулацията, матрица в матрицата...И... неизбежния въпрос: "Какво ни гарантира, че ние в момента не сме в нечия симулация?" Wink

Мейв също не знае какво иска да прави след като се събере с дъщеря си. Не трябва да забравяме, че осъзнати или не, кой по-осъзнат, кой не толкова, това са роботи. Изкуствен интелект, който оставен на себе си няма да знае какво да прави със свободата си.
То пък ние,  "естествено създадените", дето "знаем" какво да правим със свободата си... Wink
Колко е свободен всеки от нас? Повече от някой от хостовете във филма ли? Езотериката дава някои интересни отговори на тези и на други подобни въпроси. И през цялото време докато гледах двата сезона по НВО, именно тази тема /аналогията между нас като човешки същества и хостовете в парка/ ме вълнуваше най - силно.
Някой спомена аналогия с "Батълстар Галактика" /уникален и той!/и, че сейлоните не могат да се възпроизвеждат, както и хостовете в "WW" и, че сейлоните остаряват, а хостовете не...Това да им е проблема. Той е решим, защото е чисто технически. Гледали сте/чели сте  "200 годишния човек"...За да го признаят за човек той сам проектира своето физическо несъвършенство...Онова, което отличава единиците /все тая хора или хостове/, това е нивото на осъзнаване. Нищо друго. Не произхода на физическата обвивка прави разликата. Не програмите /хората сме "бъкани" от програми и ние/...И, както става видно от "WW", това, че майка те е раждала физически, не е гаранция, че си с високо ниво на осъзнаване, нито , че имаш духовни качества. И обратното. Сред т.нар. хостове, се срещат духовни качества, за които единственото обяснение е извън нашата "плоскост". Говоря за Бог във всеки и във всичко. Не религиозния Бог. Говоря за Абсолюта, който прониква всичко и всички. И който себепознава себе си бидейки част от всеки атом, на нивото на което е възможно да се себеопознае чрез физическия си носител - все едно по каква технология сътворен.
***
Темата е СТРАХОТНА! И се радвам, че я открих.
Ще следя с интерес.
Hands Thumbsup

# 185
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Момичета, включвам се неканена! Hug Hug

Много много ми е драго, че има тема за любимия ми сериал.

Долорес иска да отиде в истинския свят, като според нея това е светът на хората. ...
Wink Много важно уточнение: "според нея"...И тук правя аналогия с "13-тия етаж" /филмът/, както и с "Генезис" /филмът/, ако щете и с трилогията "Матрицата"...Симулация в симулацията, матрица в матрицата...И... неизбежния въпрос: "Какво ни гарантира, че ние в момента не сме в нечия симулация?" Wink


Солар, цитирам те, защото си описала моята интерпретация.

Сезон 1 го гледах два пъти, защото ми достави истинско удоволствие. Музиката е уникална.

Сезон 2 ще се гледа и анализира отново.

Ще ви чета Simple Smile

# 186
  • София
  • Мнения: 27 181
Солар, добре дошла.  bowuu
При Нолан всичко е възможно разбира се, но това е само хипотеза засега. Има ли реални факти за които да се хванем, че това е симулация в симулацията. Питам защото и ти и Елеонора сте гледали по няколко пъти сезоните и епизодите, аз не мога да смогна, защото гледам много шоута и все не остава време. Wink
Защото има ясни факти за това, че мисията е изпълнена. Аз лично ще съм много разочарован ако сме в нечия симулация. Това ще ни върне в изходно положение и все едно целия сезон е нулев (един вид). Искам развитие на историята и излизане от черупката (парка). Simple Smile

# 187
  • Мнения: 36 489
Пуснах резюмето на сезона, дано да съм го редактирала достатъчно...С тези картинки, които му сложих, изглежда още по-дълго..

# 188
  • Мнения: 6 383
Пуснах резюмето на сезона, дано да съм го редактирала достатъчно...С тези картинки, които му сложих, изглежда още по-дълго..

Леле, Петя, много си се старала и колко ли време ти е отнело. Благодарско!
Ще повторя някои неща, които за мен останаха неразкрити или неразбрани:
 - "Бърнард е „отвлечен” от зомбираната Клементайн, която го отвежда в една пещера." - мислех, че ще се разбере кой е наредил на Клементайн да замъкне Бърнард до пещерата, т.е. каква програма е в главата й.
 - "Какъв е планът на Долорес от тук нататък?" - това е много важен въпрос, но явно отговорът му е в 3-ти сезон (който вероятно още мислят/променят Joy)
 - "Самата  Лиса Джой пресече тези теории в интервю за Холивуд рипортър, в което направи нещо нечувано – а именно – обясни сцената в прав текст. В действителност, тази сцена се развива в далечното бъдеще, в което „нещо” се е случило със света. Уилям извън тази сцена е човек (т.е. този Уилям, който видяхме през двата сезона). Уилям, който е част от сцената не е точно хост, но не е и човек – той е нещо подобно на Джеймс Делос и изживява в примка събитията от сезона, докато постигне достоверност. „Емили” не е истинската (той уби истинската), а нещо подобно на изкуствения интелект Логан Делос." - това горе-долу беше ясно, но тъй като тук се съмняваме в истинността на реалността (така ли беше), та съответно се съмнявахме и за това. Joy
 - "Как Ашли Стъбс позна, че Шарлот всъщност е Долорес? Дали той наистина е хост, или намеците му означават нещо друго?" - според мен е хост. Дали в съзнанието му е бил Форд по някое време или друг е отговорът на загадката - може би ще разберем в 3-ти сезон. Ще е интересен персонаж във всеки случай.

Елси ме дразнеше с постоянното си недоверие към Бърнард.  Нормално е - инстинкт за самосъхранение, показва страха на хората. Но Елси злоупотребяваше с хостовете (в първи сезон целуна някой хост - жена - не помня точно коя обаче), та е малко "грозно" това - аз мога да правя каквото си искам с другите, но когато опре до мен съм пълен страхливец.


Последна редакция: ср, 27 юни 2018, 09:46 от ina.ina

# 189
  • Мнения: 36 489
Моля Simple Smile Не беше чак толкова трудно - само сверяване на източници и хронология. Но наистина отне време, докато напиша всичко.
Тъй като и без това е прекалено дълго (и се съмнявам много хора да изчетат цялата статия), пропуснах някои подробности - като разговорите на Уилям с Форд и това, че Форд може да контролира хостове, докато е в Люлката - предполагам, че това е което стана с Клементайн в онзи момент.

 И мен ме дразнеше Елси, но тя все пак беше добър човек и не заслужаваше такъв край.

# 190
  • Мнения: 6 383
Моля Simple Smile Не беше чак толкова трудно - само сверяване на източници и хронология. Но наистина отне време, докато напиша всичко.
Тъй като и без това е прекалено дълго (и се съмнявам много хора да изчетат цялата статия), пропуснах някои подробности - като разговорите на Уилям с Форд и това, че Форд може да контролира хостове, докато е в Люлката - предполагам, че това е което стана с Клементайн в онзи момент.
...
Да - време, време.
Оф, то който я хване Клементайн и я използва препрограмирайки.
А статията ти би могла да бъде изчетена не веднъж, а 2 пъти. Сега, на който не му се чете ... явно не му се задълбава и в сериала, т.е. негов си избор.

# 191
  • Мнения: 1 362
Солар, добре дошла.  bowuu
При Нолан всичко е възможно разбира се, но това е само хипотеза засега. Има ли реални факти за които да се хванем, че това е симулация в симулацията. Питам защото и ти и Елеонора сте гледали по няколко пъти сезоните и епизодите, аз не мога да смогна, защото гледам много шоута и все не остава време. Wink
Защото има ясни факти за това, че мисията е изпълнена. Аз лично ще съм много разочарован ако сме в нечия симулация. Това ще ни върне в изходно положение и все едно целия сезон е нулев (един вид). Искам развитие на историята и излизане от черупката (парка). Simple Smile
Добре заварили!  Simple Smile
Не съм гледала по няколко пъти епизодите. Гледала съм всеки от тях точно по веднъж. Като казах, че е вероятно да сме "симулация в симулацията", нямах предвид точно сериала и сценария му. Имах предвид "истинския" ни човешки живот. А, че сме в симулацията /на Абсолюта/ има доста доказателства вече. За сега "науката" не бърза да ги признае, но това не променя същността на нещата. "Отвъдното" /с нивата му/ е безспорен факт. Инкарнирането и реинкарнирането също е безспорен факт. Колко от нас, обаче помнят предишните си животи? /Не кой знае колко много./ Колко от нас могат да правят осъзнати и волеви астрални проекции? /Не много, но аз имам честта да познавам лично един такъв човек. Отделно напишете в нета "Михаил Радуга" и ще се запознаете с друг един такъв човек и вие/. Нима не носим програми в умовете си? Процеса е достигнал своята автоматизираност посредством родителите и "възпитанието" им. После щафетата с програмирането поема социума /училище, приятели, медии/...Помните ли Мейв, от сезон 1, когато и казаха, че мислите и не са нейни, а програмирани и и дадоха таблета в ръцете за да се увери сама? /брилянтна сцена!/...Онова, което тя считаше за собствена свободна воля и импровизация се оказа програма. Дори любовта и към детето и....И това се оказа средство за контрол /Долорес беше много права при срещата им в подземния паркинг, когато бяха простреляли Мейв и тя лежеше на количката/...Долорес и го каза и позна точно какво ще се случи.
Да се върви срещу програмите е трудно. Защото програмата не вижда самата себе си. Цялата наука езотерика е посветена на това. А в цитираните от мен филми: "Генезис", "Матрицата", "13-тия етаж", /мога да добавя още много/, става въпрос именно за това. За преодоляване на програмираното. За желанието на човека за съзнателно събуждане в по - горния /най - горния/ свят... Peace

# 192
  • Мнения: 6 383
Добре заварили!  Simple Smile
Не съм гледала по няколко пъти епизодите. Гледала съм всеки от тях точно по веднъж. Като казах, че е вероятно да сме "симулация в симулацията", нямах предвид точно сериала и сценария му. Имах предвид "истинския" ни човешки живот. А, че сме в симулацията /на Абсолюта/ има доста доказателства вече. За сега "науката" не бърза да ги признае, но това не променя същността на нещата. "Отвъдното" /с нивата му/ е безспорен факт. Инкарнирането и реинкарнирането също е безспорен факт. Колко от нас, обаче помнят предишните си животи? /Не кой знае колко много./ Колко от нас могат да правят осъзнати и волеви астрални проекции? /Не много, но аз имам честта да познавам лично един такъв човек. Отделно напишете в нета "Михаил Радуга" и ще се запознаете с друг един такъв човек и вие/. Нима не носим програми в умовете си? Процеса е достигнал своята автоматизираност посредством родителите и "възпитанието" им. После щафетата с програмирането поема социума /училище, приятели, медии/...Помните ли Мейв, от сезон 1, когато и казаха, че мислите и не са нейни, а програмирани и и дадоха таблета в ръцете за да се увери сама? /брилянтна сцена!/...Онова, което тя считаше за собствена свободна воля и импровизация се оказа програма. Дори любовта и към детето и....И това се оказа средство за контрол /Долорес беше много права при срещата им в подземния паркинг, когато бяха простреляли Мейв и тя лежеше на количката/...Долорес и го каза и позна точно какво ще се случи.
Да се върви срещу програмите е трудно. Защото програмата не вижда самата себе си. Цялата наука езотерика е посветена на това. А в цитираните от мен филми: "Генезис", "Матрицата", "13-тия етаж", /мога да добавя още много/, става въпрос именно за това. За преодоляване на програмираното. За желанието на човека за съзнателно събуждане в по - горния /най - горния/ свят... Peace
Да, затова ми е интересен толкова сериала.
Скрит текст:
Въпреки, че засега не искам да познавам хора, които помнят реинкарнациите си. Чете ми се на тази тема, но не мога да се прехласвам. Искам да чета факти, да премислям. Може би засега съм на това ниво. Joy

# 193
  • Мнения: 36 489
Съгласна съм, че хората също са програмирани. И с това, което каза изкуственият интелект Логан Делос - всички съзнания са алгоритми, програмирани да оцеляват - включително и човешките. Но предполагам, че много зрители се дразнят от тази гледна точка.

Темата за прераждането е много интересна. Вярвам в прераждането, без да съм религиозна. Срещала съм в миналото хора, които са ми казвали, че са имали натрапчиви усещания или сънища, за които предполагат, че са свързани с предишни животи, но нищо повече от това.

# 194
  • Вестерос
  • Мнения: 38 249
Петя и аз съм като тебе!

Общи условия

Активация на акаунт