Westworld- Welcome to the new world- Тема II

  • 32 835
  • 744
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 6 352
Скрит текст:
...
От всичко аз разбрах, че Акичита е дал тласъка на Мейв да се освободи и осъзнае.
Защо мислиш така?

Защото той сам каза на детето, че е нарисувал символа. Отвън и Мейв за сефте тогава го вижда, даже умира в кръга му.

Ми това си е съвпадение според мен - за кръга (че умира там). По-скоро, ако Мейв се е замислила - че не индианеца й мисли и прави злото, а мъжът в черно.

# 46
  • Мнения: 8 084

А някой гледал ли е филма на Крайтън? Дали го има някъде по торентите?

Гледала съм го. Даваха го по НВО, май след края на сезона ако не се лъжа. Обща е само първоначалната идея Simple Smile

Скрит текст:
Там мъжът в черно е хост и избива хората, освен един, който го побеждава накрая Simple Smile

# 47
  • Вестерос
  • Мнения: 38 195
Преди да умре го видяха. Като го видят трябва да се отключат.

# 48
  • Мнения: 14 471
Скрит текст:
...
От всичко аз разбрах, че Акичита е дал тласъка на Мейв да се освободи и осъзнае.
Защо мислиш така?

Защото той сам каза на детето, че е нарисувал символа. Отвън и Мейв за сефте тогава го вижда, даже умира в кръга му.

Ми това си е съвпадение според мен - за кръга (че умира там). По-скоро, ако Мейв се е замислила - че не индианеца й мисли и прави злото, а мъжът в черно.

Не е съвпадение - май в последната серия на първи сезон Мъжът в черно го описваше като казваше, че като страдат, хостовете се пробуждат. И даваха кадрите с Мейв, която е намушкал, но тя някак оживява, взема убитото си от него дете на ръце и отива в кръга.

# 49
  • Пловдив
  • Мнения: 40 595

А някой гледал ли е филма на Крайтън? Дали го има някъде по торентите?

Гледала съм го. Даваха го по НВО, май след края на сезона ако не се лъжа. Обща е само първоначалната идея Simple Smile

Скрит текст:
Там мъжът в черно е хост и избива хората, освен един, който го побеждава накрая Simple Smile
Как се казва филма?

# 50
  • Мнения: 8 084

А някой гледал ли е филма на Крайтън? Дали го има някъде по торентите?

Гледала съм го. Даваха го по НВО, май след края на сезона ако не се лъжа. Обща е само първоначалната идея Simple Smile

Скрит текст:
Там мъжът в черно е хост и избива хората, освен един, който го побеждава накрая Simple Smile
Как се казва филма?

Westworld

https://www.imdb.com/title/tt0070909/

# 51
  • Пловдив
  • Мнения: 40 595
Брех...през 73та хостове Simple Smile

# 52
  • Мнения: 8 084
Брех...през 73та хостове Simple Smile

Тогава са били андроиди. То сериалът е базиран на пиесата на Крайтън - парковете, Делос, "подивяването" на роботите ...

# 53
  • Мнения: 320
Според мен целият смисъл на първи сезон беше осъзнаването на Долорес. Съгласна съм, че не става без човешка намеса, но нали онази програма за бляновете, създадена от Арнолд и после инсталирана отново от Форд, е точно това, начин да "тренира" съзнанието им и да се стигне до двукамерен мозък и въртешен глас. Аз ще съм много разочарована, ако се окаже, че не е.
Другите хостове за мен се пробуждат, но не са стигнали нейното ниво, защото това става бавно и постепенно. Затова и метафората с лабиринта, не е като да си спомниш нещо и веднага съзнание, а има лутане напред, назад, задънена улица, почване от началото т.н.
За Акичита се съмнявам и защото мисля, че не си спомня външния свят. Той също беше на партито с презентацията за Логън, като Долорес.

# 54
  • Вестерос
  • Мнения: 38 195
Тъй ли? Не помня да е бил на партито.

# 55
  • Мнения: 8 084
И да е бил, това беше демонстрация на хостове, докато Арнолд си е вадел Долорес редовно. Мисля, че това е било единственото му излизане и е преди паркът да бъде създаден. Както вече се спомена, той е Алфа, от първите хостове, докато Долорес не е.

# 56
  • Мнения: 320
И аз не се сетих, видях го в едно клипче. Ето ги с Анджела.



Е, да може и да не е излизал повече, може и да е. Laughing Но не ми изглежда да знае или помни подробности. Долорес е първия хост или имаш предвид, че е обновявана много пъти.

# 57
  • Мнения: 8 084
Долорес е от първите хостове, да речем разработка на Арнолд. Те са избити от Долорес, която убива Арнолд и се самоубива с куршум в главата преди още паркът да заработи. Сегашната е от новите хостове. Аки е от старите хостове и е на Форд. Както видяхме - не се влияе от мелодията на Чарли и очевидно неговият софтуер е различен, предполагам и на другите индианци. При него ги няма "бляновете" на Арнолд, неговото осъзнаване е от различно естество, а и Форд каза, че го е наблюдавал през цялото време. Мисля си, че двамата са работели заедно, но инезависимо един от друг (Арнолд и Форд) и са създали различни програми за хостовете.

# 58
  • Мнения: 320

pticasprujina, скри ми шапката с тази теория. Smile Даже не съм се замисляла за нови хостове и т.н. Почти всичко ми се струва невъзможно или поне не искам да е така. Дано не се окажеш права, че ще страдам, ама много. Laughing

# 59
  • Мнения: 25 350
Скрит текст:
Там мъжът в черно е хост и избива хората, освен един, който го побеждава накрая Simple Smile

Скрит текст:
Все още не знаем дали мъжът в черно в сериала не е хост, копие на Уилям.

Не е съвпадение - май в последната серия на първи сезон Мъжът в черно го описваше като казваше, че като страдат, хостовете се пробуждат. И даваха кадрите с Мейв, която е намушкал, но тя някак оживява, взема убитото си от него дете на ръце и отива в кръга.

Вие го гледате на английски и може наистина да казва това, но субовете бяха: Когато страдате най-много приличате на хора. това като реплика към Лорънс мисля.

Аз мисля, че Долорес е първият и най-стар хост в парка. Просто термините Алфа и т.н. вероятно са отпаднали с времето и не се използват вече. Както и много други неща са се променили в парка - униформите и други неща.
Възможно е Форд и Арнолд да са работили самостоятелно и наистина Долорес да е първият хост в парка, създаден от Арнолд, а Акечита от Форд.

Общи условия

Активация на акаунт