Westworld- Welcome to the new world- Тема II

  • 33 408
  • 744
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 36 520
Арнолд е искал да бъде убит, защото е вярвал, че хостовете (или андроидите - извън парка те не са хостове) имат потенциал за осъзнаване и е вярвал, че това, което ще правят с тях е гавра. Лабиринтът е програма, която цели да победи останалите програми и който я премине да започне да взема решения самостоятелно. Това, че нейните решения са свързани с насилие, е личен избор.

За Абърнати е така, да. Май това с поезията е остатък от времето, когато е играл роля на канибал. В случая канибал е много условно - просто е убивал други роботи и е ял от тях ли?!

# 496
  • Мнения: 47 996
Най вече проблема ми е, че те просто си спомнят стари роли. Но от там насетне няма нещо ново.

# 497
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Спомените са кеш, който не е изчистен. Нищо повече от това.

Те и нашите спомени са това, обаче.

И още - ъпдейтът е като змията в Библията, момичета. Според мен:

Скрит текст:

Ето и малко заигравка с религиите и съзнанието:



Това да ви напомня на нещо:



Друга любима сцена:



А ето тази сцена е невероятно красива:

Последна редакция: сб, 17 авг 2019, 11:41 от Eleonora_27

# 498
  • Мнения: 36 520
Да, те си спомнят, но както Ели казва, по тази логика и човешкото съзнание, придобито на базата на опит (т.е. спомени) също е програма.
Съзнание означава да вземаш сам решения за действията си. Има много живи хора, които не са осъзнати. А вече защо го правиш, е отделен въпрос. Подбудите на Долорес са свързани с желанието й да освободи всички роботи и да накаже човечеството, докато на Мейв са егоистични. Но и двете сами правят изборите си, а не следват сценарий.

# 499
  • Мнения: 47 996
Но в крайна сметка хората наистина убиват хостове, но не завинаги, те не са наистина мъртви, нито са били ограничени. И то неосъзнати хостове. А хостовете избиха много невинни хора, завинаги. Не е еднакво.
Не се осъзнават наистина, защото не осъзнават ролята си в парка и че ролите не са били истина, и се вживяват в приписаните им чувства, а нямат нови.

# 500
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
А доколко ние сме осъзнати? Дали наистина имаме свободна воля?

Доколко хората, които работят в парка, са осъзнати?

В сцената гора с Мейв и Лутц, кой е по-осъзнат - Мейв и Лутц (ох, така ли се казваше?)


Още любими сцени:






# 501
  • Мнения: 36 520
Но за хостовете не е игра - те усещат болка и страдат психически - няма значение дали страдат заради лъжа, освен това, те не знаят, че ще се върнат; просто умират много пъти. Това са отделни животи за тях, спомените са аномалия.

А за посетителите паркът е шанс да изживеят хиперреалистични извратени фантазии. Не можем да знаем със сигурност дали те биха убивали и изнасилвали и живи хора, ако можеха да го правят безнаказано.

# 502
  • България
  • Мнения: 6 214
Момичета, грам ли не бяхте изненадани, че

Скрит текст:
Бернард е хост?
 Очаквах да има повече сред персонала. Ако ще говорим за изненади, изненадах се, че са толкова малко.
Безплатна работна ръка - разходи само по направата и поддръжката и същевременно обекти за проучване.

МоарейнД, обаче хостовете какво са виновни, че хората се отнасят с тях като с роби? ИИ е просто нова форма на живот - специално хостовете са имитация на хора (смартфоните също имат някакъв ИИ, но нечовешки) - ако се отнасяха към тях като към хора, може би нямаше да стане така. Ако в началото са били само имитация, в един момент те стават истински съзнателни същества.
О, те не са виновни. Всичко, което им причиниха е отвратително, неморално, жестоко.
 Не говорим за вина, а за бъдещи проблеми. Всеки търси място под слънцето и най-вече надмощие. Сега виждаме такива проблеми на верски, расови и т.н. различия.
Изтръпвам при мисълта, че в близко бъдеще може да включим и междувидово.
Победителят според мен ще ИИ.
Няма начин да ги контролираме, каквито и кодове да се заложат. Даже ако всяка клетка, частичка и т.н да са кодирани със забрани за нападение на човек, ще намерят начин, вратички. Винаги се намира.

# 503
  • Мнения: 47 996
Дотолкова, че някои хора просто работеха там и ги правеха, поправяха и дори им помогнаха в бунта им.
Не всички хостове са осъзнати, повечето едва ли ще станат нещо повече от куклите, които са. Нима трябва да бъдат пуснати по света да правят каквото някой откачашник заложи в главите им?

# 504
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Моята гледна точка е, че хостовете не са осъзнати начина, по който ние разбираме съзнанието, но, за съжаление, и ние не сме. Т.е. разлика няма.

Да причиняваш болка дори на комар е извратено. Аз се стремя да ги убивам с един удар, че да не страдат.


Обърнахте ли внимание на разговора м/у Бернар и Форд за съзнанието?

Споменаха дву-камерния мозък. Това е теория, според която в началото м/у двете полукълба е нямало такава комуникация, както е сега, и хората са си мислили, че чуват гласовете на боговете, като в действителност са чували собствените си мисли.

А за машината на Тюринг?


Още заигравки:

Едемската градина:



И веднага се сещаме за любимия Йеронимус Бош (”Градината на земните удоволствия” ):

Скрит текст:

Последна редакция: сб, 17 авг 2019, 12:30 от Eleonora_27

# 505
  • Мнения: 36 520
Дотолкова, че някои хора просто работеха там и ги правеха, поправяха и дори им помогнаха в бунта им.
Не всички хостове са осъзнати, повечето едва ли ще станат нещо повече от куклите, които са. Нима трябва да бъдат пуснати по света да правят каквото някой откачашник заложи в главите им?
Същото се отнася и за децата - не всички деца се възпитават правилно, а някои култури са противоположни на нашата, това не означава, че трябва да ги ограничаваме (както американците се опитват да превъзпитават цели нации - ами няма да стане!). Поне за момента няма измислен работещ и ненасилствен метод как да се спрат психопатите, или сектантите, или тълпите с разрушителни инстинкти. Дали е ИИ, или дете, е все едно - създава се нов живот и това води до усложнения.

 Ели, страхотно сравнение! Purple Heart

# 506
  • Мнения: 47 996
Тогава целия проблем е просто с парка. Научил е децата на лош модел. Така ли излиза. Но това значи да приравним ИИ пак на нас. Аз харесвам ИИ, просто в случая според мен не е спонтанно възникнал и как да кажа, истински. Просто имитираща програма, добре обучена 30 години.
Даже очаквам ИИ да се развива по бързо, веднъж възникнал, но айде да кажем, 30 години едно и също са повтаряли, макар че и тва не е лош начин за учене. Уилям например е пробвал различни тактики 30 години с Долорес.

# 507
  • България
  • Мнения: 6 214
Докато гледах си казвах, че даже Химлер е по-милостив
Скрит текст:
Първоначално жертвите са убивани в камиони чрез разстрелващи отряди, но този метод се оказва не толкова практичен за операция с такъв мащаб.През август 1941 г. Химлер присъства на застрелването на 100 евреи в Минск. Потресен от преживяното,той се загрижва за въздействието на такива действия върху психичното здраве на войниците му от СС. Той решава, че алтернативни методи за избиване трябва да бъдат намерени. По негови заповеди в началото на 1942 г. лагерът в Аушвиц е значително разширен така, че да включва газови камери, където жертвите са избивани с пестицида Циклон Б
от хората работещи в парка. Disappointed
Как нищо не им трепна пък при страданията на рожбите им. Толкова смърт и болка. Трябва да си психопат, за да гледаш спокойно.

# 508
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Момичета, и според вас ли, сериалът е многопластов, както аз го възприемам?


Ох, любима тема са програмите пустото ...



Форд спомена теста на Тюринг, но май, засега, нямаме успех при ИИ, т.е. не машината не може да го мине.

И тук, разбира се, стигаме до големия въпрос "Що е то съзнание и има ли то почва у нас?"

Защото, ако разбираме съзнанието като самоосъзнаване, т.е. аз мисля за самото мислене, т.е. аз мога да оценя собствените си мисли (ние май и постоянно го правим), да мисля за мисленето за мисленето за мисленето ... то тогава сме самоосъзнати. Но ... (everything before the word BUT is  horse shit hahaha) доколко това, че можем да мислим за мисленето, означава свободна воля ... е съвсем друг въпрос.

# 509
  • Мнения: 47 996
За тях това са машини...дефакто те ги произвеждат и поправят...видяхме как инструктират по чувствителните, а и явно си подбират настроени подходящо
Друг е въпросът с гостите. Аз да бях, щях да сменя оръжията, та гостите да се избият един друг Wink както стрелят наред.
Според мен утре някой може спокойно да плакне нова програма на Долорес и да й внуши нови " чувства".

Общи условия

Активация на акаунт