Westworld- Welcome to the new world- Тема II

  • 33 437
  • 744
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 36 649
Ти ми се подиграваш Cry Шегувам се, няма да плача. Аз се радвам на възможността да гледам сериал с толкова много теории и загадки, защото не съм попадала на такъв от години. Мисля, че от Изгубени.
Има други сериали, които също са много мистериозни и биха могли да провокират много теории, но просто нямат толкова голяма аудитория (затова и качествените дискусии и видеа са относително малко) - например Counterpart.

Още не съм прочела скритата част от коментара, тъй като сега нямам време да гледам - надявам се около обяд да мога да го направя Simple Smile

# 151
  • София
  • Мнения: 11 778
Ъъъ 3ти сезон 2020та...ще забравим всичко до тогава.

С нетърпение очаквам вашите коментари, довечера ние ще го гледаме 😎

# 152
  • Вестерос
  • Мнения: 38 287
Аз проч1етох, но май Диаволо имаш пропуски, така написано, едното със сигурност ще е
Скрит текст:
илюзия.

# 153
  • Мнения: 25 350
Вярно ли новият сезон ще е чак през 2020? Ще трябва да си го припомняме преди началото.. Joy


И аз ще го гледам довечера, но прочетох написаното от Diavolo.

# 154
  • Мнения: 36 649
Ужасно дълга пауза...Излиза, че им трябва двойно повече време да го заснемат, отколкото на другите сериали, а са само десетина епизода на сезон...

# 155
  • София
  • Мнения: 27 283
Тиф,

Е то остава и да няма някъде  newsm78 Това е Нолън все пак. И до ден днешен на половината му филми хората са напълно различни в крайните си оценки за това какъв точно е краят. Сега отидох в имдб да чета, ама то само 17 ревюта, от които само 2/3 по темата, но в нито едно не обясняват нищо. Явно ги е страх да се опитват да обясняват, за да не се излагат.  Laughing
Някой в нета няма ли да напише нещо, уф.

Това което ме ''тревожи'' и е много важно (след надписите)
Много важна сцена.

Скрит текст:
След тази сцена къде по дяволите се намираме? Това не би ли трябвало да значи, че истинския Уилям е умрял? Само да не се окаже всичко това илюзия през неговия взор, но той не бе свидетел на разигралите се сцени между Долорес, Бърнард и после Бърнард Хейл, нито е бил в самата ковачница.
Илюзия си е баш светът в който отиде Акечита и останалите. Виртуален рай за хостове. Simple Smile
Не мога да разбера защо и трябваше на Долорес/Хейл да създава отново Долорес? И с Бърнард е малко мътна работата, уф. Точна дисекция може да направи човек гледал всички епизоди по няколко пъти и който си е водил бележки за детайлите, аз не съм от тези хора.
Опитах се да разкажа какво съм разбрал, ако съм уцелил частта в която Долорес е истински свободна и вече в света на хората, то ще съм предоволен. То това най-много ме интересува.  bowuu

# 156
  • Вестерос
  • Мнения: 38 287
Kato изгледам ще коментирам подробно,

Скрит текст:
но за рая може Уилям да се е копирал навремето.

# 157
  • Мнения: 36 649
Най-после имам време да коментирам по-подробно, след като изгледах. Обаче не съм сигурна за много неща - ще го изгледам пак по НВО и ще потърся някои добри коментари, да ми обяснят каквото не ми е ясно Joy Епизодът като цяло беше добър, но имаше някои пропуски.
Скрит текст:
Първо - какво ми хареса:
-Първите сцени с Мейв и нейния спасителен отряд,
-Хареса ми, че Шарлот умря,
-както и това, че хостовете преминаха във виртуалния рай, който Долорес скри, като промени настройките на сателитите на Делос (??). Идеята е никой да не знае точните кординати и да не може да стигне до тази Матрица, нали така? Който е там, ще си живее на спокойствие.
-саможертвата на Сайзмор беше смешна в началото, а след това - въздействаща. Хареса ми, че той се жертва, но това, че умря - определено не. Не е от персонажите, които могат да бъдат възстановени. Освен евентуално във виртуалния свят, но едва ли.. Cry
-паралелите между Уилям и Долорес - в един момент двамата бяха в пълен синхрон.
-версия на Логан е програмата, която ръководи Ковачницата, а баща му е пълен изрод. Знам, че се предполага, че Уилям е безвъзвратно изгубен, побъркан и не подлежи на изкупление, но честно, ако у Емили има нещо свястно, то е от него, не от нестабилното семейство на майка й. Бащата е изрод, който мечтае да бъде безсмъртен, дъщеря му - алкохоличка, а синът - наркоман...Но разбира се, все някой друг им е виновен...
-разговорите между Форд и Бърнард бяха въздействащи, независимо дали са въображаеми или истински. Впрочем, Долорес цитира известната поговорка "Човек е жив, докато го помнят" - това дали значи, че Форд също може да бъде пресъздаден, дори понастоящем да е изтрит?
-Акечита поведе хостовете към Рая и се събра с жена си. Остава неясно как тя е попаднала там. Дали е била с бягащите хостове, но той не я е забелязал?? А Теди?
-Феликс, обичам го Simple Smile Revolving Hearts
-Вече са в истинския свят - сега Долорес ще може да се развихри.

Какво не ми хареса:
-Естествено, развоят на събитията за Уилям. Очаквах повече - уж Форд му беше създал "игра" специално за него, а накрая не стана нищо. За финалната сцена - или е халюцинация (видяхме, че е побъркан), или е бъдеще, в което   виждаме друг Уилям. Няма отношение към настоящите събития - поне според мен.
-Клементайн - всичко, свързано с нея. А също и неадекватното поведение на Мейв - докато се усети какво да прави, вече беше изгубила много време.
-Не разрешиха загадката с Абърнати!!
-Елси Cry
-Тоя Ашли (Хемсуърт), който се оказа хост...Какво трябваше да значи това - че той ще остане в парка, за да довърши делото на Форд? Или че просто ще продължи да си върши работата?
-Една недомислица - в един момент Бърнард си помисли, че е последният от своя вид ... Алооо - а другите 5 парка?! Там е пълно с осъзнати хостове, които нямаха достъп до Рая, какво ли е станало с тях?!

Не мисля, че имаше няколко версии на Долорес - Долорес е една и в момента е в тялото на Шарлот. Това, което Бърнард видя бяха някакви негови представи - негово възприемане на събитията (като когато си представя Форд). Долорес в черната рокля беше нематериална. Ще продължим да я виждаме, защото няма начин да уволнят Евън Рейчъл Ууд, а и за зрителите ще е странно да не виждат истинското й лице. А и тя не би могла да се разхожда свободно в истинския свят без истинска човешка самоличност (като тази на Шарлот). Освен това, няма как тя да се е самозаписала в Рая, тъй като съзнанието й е едно и то си е в нея. За да се запишат, вкарваха тези топчета (перли) в машината - тя не би могла да направи това и да остане в съзнание.

Видях някакви коментари из нета, че нямало истински емоции при смъртта на важни персонажи. Ами, и аз не се просълзих (освен мъничко за Сайзмор и Елси), но просто защото не вярвам, че са мъртви. Истински изчезнали са само тези, които се пренесоха във Вечните ловни полета. Това са издавените хостове, които видяхме в началото на сезона. Мъртви са хората, които бяха убити със сигурност - Шарлот, Елси, Сайзмор и някои незначителни. Клементайн вероятно е безвъзвратно повредена. Всички останали, които бяха простреляни - Мейв, Армистис, Хектор, японската близначка на Армистис, Лорънс и т.н., подлежат на ремонт и сигурно ще ги видим в трети сезон. Не съм толкова сигурна за Лорънс, но кой знае..
Големият въпрос (освен какво се случи в следкредитната сцена и какво има в съзнанието на Абърнати) - чии "перли" носеше Долорес в чантичката си? Не на Теди, защото Теди се възнесе. Не е и на Форд, защото неговата перла беше червена.Едната е Бърнард. Другата е баща й. Виждат се 5 перли (макар, че може и да са повече) - значи още три неизвестни. Кого ли е избрала? Най-лесно е да предположим, че са Мейв, Хектор и Армистис, понеже те са главните герои. И евентуално тя ще ги пресъздаде в нови тела (така че и тях ще ги виждаме "двойно" - сто на сто актьорите остават). Обаче може и да има изненади..
Музиката пак беше много въздействаща! Cupid

Поправям се, докато все още е възможно (нали има някакъв лимит за коригиране на постовете):
Сега прочетох едно ново интервю на Лиса Джой,
Скрит текст:
не съм права, че Долорес в черната рокля е нематериална, но все пак има само една Долорес. Първоначално съзнанието й е в Шарлот(поставено там от Бърнард след смъртта на Елси). След финалните събития, тя взима няколко топчета и бяга - вероятно заради това уби Бърнард, за да го изнесе в истинския свят (под формата на перла, иначе би било трудно). В къщата на Арнолд, Долорес пресъздава своето тяло и поставя своето съзнание от тялото на Шарлот в него. В тялото на Шарлот е някой друг (това го казва Лиса Джой) - не знаем кой и дали е познат.
Джой обяснява финалната сцена в прав текст, което й прави чест. С един замах слага край на всички теории - а именно: сцената между Уилям и Емили се развива в далечното бъдеще. Той не е хост - или е програма, или е хибрид, като Джеймс Делос. Емили естествено, не е истинската Емили. Светът на бъдещето е опустошен, но не знаем защо. Изкуственият Уилям преживява отново и отново събитията от сезона до момента, когато отиде в асансьора - това не значи, че те не са се случили, просто те са неговата примка. Това бъдеще ще бъде засегнато в следващия сезон, но няма да бъде основна част от сюжета.
По-голямата част от следващия сезон ще се развива в реалния свят, но ще видим още и от парковете.

Последна редакция: пн, 25 юни 2018, 20:16 от Petia Ivailova

# 158
  • София
  • Мнения: 27 283
Петя се е развихрила bouquet

Уф, изчетох те на един дъх, ами то на 90% си съвпадаме.
Ако ти трябва да го гледаш още няколко пъти както казваш какво остава за мен, хаха  Joy Embarassed


Но радвам се, че
Скрит текст:
Смяташ, че мисията на Долорес е успешна. Тя вече е сред хората.
Да, наистина логично е това което казваш, че тази втората Долорес е плод на въображението на Бърнард и че е нематериална. Какви глупости ги пиша и аз. И аз се чудех, чакай малко колко версии на Долорес гледаме, хаха.
Радвам се, че и според теб, Ашли се оказа хост, което мен си ме шокира и може много хора да не го разберат веднага. :о
Забравих да спомена за Елси. Мъчно ми стана за нея. Много убити, много нещо, уф. :/
Акечита получи хепиенд, аз съм щастлив за него. Но малко като на приказка. Изведнъж намери там голямата си любов, която веднага го позна, изведнъж се появява Теди. Ей така без някаква логика и последователност, важното е зрителите да са виновни. Не ги критикувам, просто можеше за 85 мин. време по-елегантно да го направят.
Да, Долорес барна нещо по настройките на сателите на Делос. Този свят е затворен и няма как да се стигне го него, а и е на сигурно място, някъде на сателитите.


хмм?
Скрит текст:
Защо да не може да се направи едно копие хост на Долорес, за да е щастлив Теди в рая?
Прекалено много акцентираха на погледа който отправи, все едно вижда голямата си любов (или това е по-скоро класическо намигване към нас зрителите, за да си го мислим това и никога да не получим отговор). По тази логика Теди какво прави там, кога премина и пр. Или по-скоро имаш предвид, че един хост може да бъде възстановен, но не и два пъти едновременно (веднъж да е в реалния свят и веднъж във вечните ловни полета)?


загадките
Скрит текст:
1. Абърнати.
Или недоглеждане на Нолън (което силно ме съмнява) или ще видим развръзката на тази мистерия в сезон 3.
2. Уилям
Какво по дяволите стана с него? Щом е в онази ''епруветка'' би трябвало да е мъртъв, а истинската Емили жива. Тогава той уби неин хост (и защо хост по дяволите с каква цел ще го правят) или просто не я е убил (макар че за мен си беше чисто убийство).
Там се крие типичната Нолъновска загадка. Кое време е това. Халюцинация ли е или прескачат напред в бъдещето. Ако е истина, то хората продължават с опитите за безсмъртие.
Най-логичното е (и тук се покриваме) да е след случилото се в ковачницата или по-скоро двете най-важни нишки да не са свързани, а независими.
Той се качи на асансьора към ковачницата, но може това да е последното, което е направил като жив. И за това непрекъснато този негов 'Ад' да започва с тази сцена.


въпрос
Скрит текст:
А не мислиш ли, че възстановения Бърнард всъщност вече не е Бърнард, а много повече Арнолд? Дадоха как погледна снимката със сина си. А и защо Долорес ще го убива, за да го възстанови след това отново (а знаем, че Долорес е творение на Арнолд). Освен както писах първия път, че го убива само за камуфлаж. В ковачницата не се ли съдържа записана информация и за Арнолд, Форд, Делос?
Просто ми е любопитно.

# 159
  • Мнения: 36 649
Да, имах предвид, че може да се направи копие, но все пак няма да е същият хост, а само имитация. А и не знам дали може да стане толкова бързо - нали споменаха, че програмите на всеки един от тях са много големи.
Скрит текст:
Бърнард никога до сега не е споменавал Чарли - може би е имал блокажи (поставени от Форд и Долорес), които не са му позволявали да си спомни истинската си самоличност; според мен, наистина ще стане все по-подобен на Арнолд.
В Ковачницата би трябвало да има бекъп версии на всички, но сигурно без прогреса те ще са много по-примитивни от тези в парка.

# 160
  • София
  • Мнения: 27 283
УАУ
чак сега видях редактираното ти мнение и откровеното интервю с Джой

Скрит текст:
Е много бързо се е разприказвала. Сега няма смисъл от много нищене и гледане по 100 пъти.
Леле как така светът е унищожен??? Долорес е успяла в начинанието си? Как да го разбираме това???
Не знам много ми е мътно тук. Уилям последно мъртъв ли е или не. За мен истинския Уилям е мъртъв, това са му последните реални спомени с асансьора. Колко далечно е това бъдеще? Щом е толкова далечно, наистина Емили няма как да е на същите години. Явно не е 'тя'. Хммм, баси  #Crazy Shocked
Ами щом Долорес пак си е Долорес (много хора ще се шашардисат от този край ако не четат после обясненията), то тогава кой е в Шарлот Хейл?
татко Абърнати???  Wink

Ако наистина действието се развива много повече в света на хората, то аз ще съм много щастлив.
Мисля, че точно това повечето от нас си пожелавахме.  Party



Re: последният ти пост
оки, доволен.  bowuu

айде, че почват мачовете.
стискай палци Роналдо да вкарва на иранците.  Laughing

# 161
  • Мнения: 36 649
Ето го самото интервю и цитатът за посткредитната сцена (по-надолу на страницата е):
https://www.hollywoodreporter.com/live-feed/westworld-season-2-f … -season-3-1122744
Скрит текст:
All of that did happen in that timeline, but something else has occurred, too. In the far, far future, the world is dramatically different. Quite destroyed, as it were. A figure in the image of his daughter — his daughter is of course now long dead — has come back to talk to him. He realizes that he's been living this loop again and again and again. The primal loop that we've seen this season, they've been repeating, testing every time for what they call "fidelity," or perhaps a deviation. You get the sense that the testing will continue. It's teasing for us another temporal realm that one day we're working toward, and one day will see a little bit more of, and how they get to that place, and what they're testing for.

# 162
  • Мнения: 25 350
Ох, добре, че сте писали и разяснили някои неща...
Скрит текст:

Значи Арнолд умира след като е създал Долорес, после Долорес създава Бърнард като копие на Арнолд, защото го е познавала най-добре. И изобщо излиза (ако правилно съм разбрала, в което се съмнявам Joy), че във всичките тези сцени: "Долорес, събуди се... " тя е анализирала Бърнард, а не той нея.

Бърнард е споменавал Чарли със сигурност.. даже имаше и разговор с бившата си жена за детето.. (а това какво беше не го разбрах. Тя също ли беше хост?

Относно виртуалният рай на хостовете.. на мен не ми хареса. Виртуално съществуват там, не и реално. В този смисъл битката на Долорес за реалният човешки свят е по-смислена или поне на мен така ми се струва.

Мейв защо не отиде да портала и там да ги задържи останалите хостове и после да се спаси и тя? Ако това изобщо е спасение...

Сайзмор ме изненада. Не знам защо обаче трябваше да умира? Тези, които стреляха по него знаеха, че е човек. Можеха само да го ранят.

И защо казаха на техниците да огледат и да спасят каквото могат от хостовете? Целта им не беше ли да ги унищожат, за да не стане обратното?

Още нещо щях да пиша, но съм много объркана от серията и забравих... Joy


Петя, благодаря за разяснението за последната сцена.

# 163
  • Мнения: 36 649
Сега го гледах пак Simple Smile
Скрит текст:
Мисля, че когато говореше с детето и бившата си, беше Арнолд, а не Бърнард, просто е трудно да се разбере, защото са еднакви.
Май техниците и охраната искат да възстановят каквото могат от парка и затова искат да поправят хостовете, които подлежат на поправяне. Те не ги възприемат като терминатори, а просто като повреден механизъм - рестартират и всичко е ок. Забавно, че възложиха на Феликс и Силвестър да разчистят - струва ми се, че двамата имат някои идеи (особено Феликс).
Най-вероятно е пожелателно мислене, но дали е възможно все пак Сайзмор да не е мъртъв? Може да са го застреляли в ръцете, за да го обезвредят, нали го дадоха само в гръб?..

За Теди - направо си го показаха, но първия път не съм гледала внимателно. Долорес в тялото на Хейл, извади неговата перла от джоба си, постави я в машината и каза на Бърнард, че ще отведе още една душа в новия свят. След това дадоха Теди сам насред полето.

# 164
  • София
  • Мнения: 5 828
Нищо не разбрах, ама ми хареса Laughing

Общи условия

Активация на акаунт