Мъж Скорпион - 4

  • 54 324
  • 751
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 3 044
Благодаря много, Джулая!
Аз си знам, че рачешките ми особености излизат извън рамките на адекватното понякога, пробвам се да ги озаптявям. Хубаво ще е да попадна на мъж, който ще ме балансира, ама те точно този не беше правилният Joy

# 496
  • София
  • Мнения: 17 818
Браво, много се радвам на решителни момичета. Обикновено малко по- късно ни идва акълът на раците, но при теб е подранил Laughing

Съгласна съм и с горното изказване на сестрата. Скорпионите (и не само, за всяка зодия и хора важи) понякога просто няма какво да кажат, щото са прости, но заблудените хора около тях го четат като мистериозност. Понякога са инфантилни и не знаят какво искат, а хората го четат като претенциозност и се опитват да скачат спрямо някаква невидима тояжка. И т.н.
 

# 497
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 504
На мен ми бърка в очите това "очаквах го". Значи той през цялото време чудесно е знаел, че не се държи ок, че си е за зарязване, но абсолютно нищо не е направил. В този случай "очаквах го" ми звучи като "само това чаках". Ами - да пътува. Добре, че сте се разделили.
Желая ти някой да гори за теб и да иска точно теб. Но и ти за него, защото няма смисъл иначе. Вдигни си летвата и не скачай за по-малко.

# 498
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 856
FlameV, и не се опитвай по Рачешки да поправяш счупени хора. А такива неминуемо ще продължат да ти/ни се лепят. Не можем да оправим целия свят, но целият свят може да ни изсмуче силите.... Tired

# 499
  • Мнения: 20 181
Скорпионите (и не само, за всяка зодия и хора важи) понякога просто няма какво да кажат, щото са прости, но заблудените хора около тях го четат като мистериозност. Понякога са инфантилни и не знаят какво искат, а хората го четат като претенциозност и се опитват да скачат спрямо някаква невидима тояжка. И т.н.
Ей значи, с две ръце се подписвам под това!

# 500
  • Мнения: 3 044
FlameV, и не се опитвай по Рачешки да поправяш счупени хора. А такива неминуемо ще продължат да ти/ни се лепят. Не можем да оправим целия свят, но целият свят може да ни изсмуче силите.... Tired
Ох, дам. Това може би ми е основната грешка.. Още си се боря с тази нагласа. Не се научих да подминава счупените
OnDiNe_, очаквал го е, защото аз се дръпнах много от него последно време, но да - не опита да оправи нещата,съгласи се с решението ми, каза, че ме обича, но е вярно, че сме на различни етапи. Аз много пъти му повторих, че не е адекватно на 30+ да се вее като листо насам натам, въобще да не знае какво иска и нищо да не прави с живота си. Много инфантилна работа..
Е, Catcher не съм толкова решителна, все пак го чаках 6 месеца да видя дали пък няма да има някаква промяна и да спре да е такова дете, но уви.. Но не мога да кажа, че ми е тъжно, не виждах развитие и някакво бъдеще

# 501
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 504
Флейм, в друга тема много ми беше харесало какво написа за него. Жалко, че сте се разминали в етапите, но това е чест повод за раздяла. Сериозен повод. Даже ми се струва мъдро - щом е инфантилен и не може да ти бъде МЪЖ, по-добре да те пусне да намериш друг. Това не значи, че е счупен. Дано не тръгне да ти се моли и да обещава неща, които не е готов да изпълни. Поздравявам те, че си чакала само 6 месеца - някои чакат с години и нищо не се променя. И твоят нямаше да се промени. Утре може да си намери някоя "тип мама" да му готви и да му пере чорапите и нищо да не изисква от него и да се установи с нея. Познавам такива скорпиони.

Лично, като жена, никога няма да разбера как един мъж хем познава една жена, хем я обича, хем "не бил готов". Пълна загадка ми е, но го има и съм го видяла. И няма смисъл да си разбиваш главата с това - късай и хвърляй.

А най-сигурният знак, че си взела правилното решение е, че се чувстваш добре от това.

# 502
  • Мнения: 167
Ами вероятно,той точно това е чакал,да го зарежеш Grinning

# 503
  • Мнения: 3 044
OnDiNe_, той е много добър човек - объркан, да, но все пак добър.. Не бих казала нещо лошо по негов адрес, освен за объркаността и инфантилността. Вече веднъж плака и обещава неща, но не ги изпълни, та няма да посмее да го направи пак. Като си събираше багажа пак плака, но нищо не посмя да каже. Хубавото е, че запазихме добри отношения Simple Smile. Но да, не смятам, че една жена трябва да чака с години нещо си, което може и никога да не се случи.
Catcher е права също - много жени се заблуждават, че са трудни и мистериозни скорпионите, когато просто не знаят какво искат и какво правят. Нещата не са толкова сложни всъщност. Правя опити, когато чуя тропот от копита - да предположа, че е кон, а не зебра Simple Smile

# 504
  • Мнения: 360
Хич не са ми мистериозни и потайни. Grinning

FlameV, наистина, чудесно, че си отворила очите си. Аз също се примирих, че моето скорпионче няма да се промени и спрях да се изнервям с очаквания. Точно пък тогава, той започна да прави някакви стъпки напред, но смятам, че никога няма да бъде това, от което се нуждая. И аз често имам чувството, че съм му майка. Странното при нас е, че сякаш аз съм малко по - deep от него, пък нали уж скорпионите са най - дълбоко емоционални, с развит ум, дъра - бъра. Не, при нас такова нещо няма. Може по цял ден да лежи и да затъпява пред телевизора, а аз имам нужда да хвърча наляво - надясно, да бъда покрай по - умни хора, да се уча на нови неща и да разсъждавам за всичко с партньора си. За съжаление, даже последно време започнах да си мисля дали не е глупав, по - скоро ограничен. Все пак, когато човек не се старае да се развива, затъпява. Според вас възможно ли е, или такива неща не са до зодията? Grinning Изчаквам нещата да се развият по естествения им път, ако не е готов да ме изчака 4 месеца, когато съм извън Бг, значи не го знам какво иска.

Последна редакция: пн, 25 мар 2019, 16:21 от ParanoiaMD

# 505
  • Мнения: 167
Хич не са ми мистериозни и потайни. Grinning

FlameV, наистина, чудесно, че си отворила очите си. Аз също се примирих, че моето скорпионче няма да се промени и спрях да се изнервям с очаквания. Точно пък тогава, той започна да прави някакви стъпки напред, но смятам, че никога няма да бъде това, от което се нуждая. И аз често имам чувството, че съм му майка. Странното при нас е, че сякаш аз съм малко по - deep от него, пък нали уж скорпионите са най - дълбоко емоционални, с развит ум, дъра - бъра. Не, при нас такова нещо няма. Може по цял ден да лежи и да затъпява пред телевизора, а аз имам нужда да хвърча наляво - надясно, да бъда покрай по - умни хора, да се уча на нови неща и да разсъждавам за всичко с партньора си. За съжаление, даже последно време започнах да си мисля дали не е глупав, по - скоро ограничен. Все пак, когато човек не се старае да се развива, затъпява. Според вас възможно ли е, или такива неща не са до зодията? Grinning Изчаквам нещата да се развият по естествения им път, ако не е готов да ме изчака 4 месеца, когато съм извън Бг, значи не го знам какво иска.



Възможно е той да е достигнал границата на развитието,или поне на това което той иска, и затова да се получават нещата така.

Ако просто не се чувстваш на мястото си,просто може да  го напуснеш и да намериш някой с твойте виждания.

Simple Smile

# 506
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 504
Аз като скорпион, каквото и да кажа, в тази пренавита, неудовлетворена среда най-много да бъда нападната.
Определено по зодия сме хора на дълбокото и на чувствата. Абсолютни интроверти и със склонност към не депресия, но пълна апатия. Влизане в себе си и никой не може да ни извади от там. Аз също съм имала периоди, когато нищо не ми е интересно, нищо на света НЕ ИСКАМ и никой не е в състояние да ме изкара извън мен. Почти никой всъщност. Имам нужда от пълно бездействие, ако водя някаква вътрешна борба - тя ми пие енергията и отвън изглеждам безразлична и мързелива. Ако някой започне да не юрка и да ме критикува, постига точно обратния ефект - още повече се затварям. Израснала съм със сестра стрелец у съвместното ни съжителство беше ад точно поради тези причини. Имахме отделни стаи, но тя постоянно влизаше да ми досада КАК МОЖЕЛО постоянно да се забивам да чета и според нея, нищо да не правя. Голяма досада.
Имам и точно обратните периоди - жажда за живот, за ново, за хора, за знания, разговори, работа, пътувания - абе летя. Енормна енергия чувствам, стихия. Но пак си обичам спокойствието у дома, много държа никой да не ме юрка за нищо.
Мъжете като цяло са още по-малко разговорливи - от повечето зодии.
Зодията е само една малка част от цялата картина за човека - има безинтересни, плоски и елементарни хора дори и от дълбоките водни зодии. Обаче всяка една връзка е интеракция и в нея двамата трябва да се чувстват добре и да си пасват, да вибрират на една честота. Което също не е достатъчно, както в случая на Флейм - ако единият след 6 месеца е готов да създаде семейство, а другият е още на фаза "ние сме пресни гаджета", нещастието е сигурно. А ако скорпионът е достигнал своята цел (в повечето случаи тя е точно спокойствие, не са много амбициозни), той си е щастлив и без да му личи в приказки или действия. И мм без да е скорпион не е много по приказките - на него му стига да съм вкъщи, до него. Всички двойки си имат по-активни и по-спокойни периоди, важна е само стабилността в един момент. Аз като се събуждам, той вече е избягал 5 км, изкъпал се е и е направил закуска. Не му пречи, не се дразни изобщо. Той е много по-активен от мен.
Не познавам скорпионска съпруга, която да не се е оплакала, че той е на компютъра, плейстейшъна или тв. Аз също играя, така се вглъбявам и изключвам от външния свят, който често ме дразни.
Един от големите ни проблеми е, че не можем да се разделяме. Много тежко изживяваме изоставянето. Хем знаем, че този човек не е за нас, защото първо, второ, трето, хем раздялата ни хвърля в такава паника, че особено мъжете, дават най-доброто от себе си да я предотвратят, сякаш ще умрат. Започват филми, романтики, обещания - които не могат да спазят, защото са неподвижен знак. Или са в другата крайност (като мен), може да умирам вътрешно и да съм разкъсана, но никой не ме е видял да плача.

Много дълго и сложно го обясних. Искам да кажа, че може би това е неговият ритъм просто. И ако ти не се чувстваш ок, трявба да намериш своя човек. Но не се надявай много, че някой друг ще иска разговори до сутринта и пеперуди през цялото време.

# 507
  • София
  • Мнения: 17 818
Аз като скорпион, каквото и да кажа, в тази пренавита, неудовлетворена среда най-много да бъда нападната.
А възможно ли е средата от много хора да е с правилни възприятия и да не е кривата тя, а човекът да е крив? Щото така поставено излиза, че всички са в грешка и са на друго мнение, щото са пренавити.

Просто ми направи впечатление това изречение, иначе мисля, че при скорпионите разликата между 2та пола е осезаема. Почти не познавам жени, затова се изказвам за мъжете и според мен оправдават и прикриват криващината си с "дълбочината".

Последна редакция: пн, 25 мар 2019, 22:37 от The Catcher in the Rye

# 508
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 504
Това е темата на ухапаните, ужилините и разбитите илюзии. Няма как да е обективна.
Точно за  тази реакция говорех.

# 509
  • София
  • Мнения: 17 818
Има нещо много егоцентрично в хвалбата на скорпионите, че ужилили някого и го прецакали. Това го правят само лошите хора.
Останалите се дивят, не е нужно да реват Wink

Общи условия

Активация на акаунт