🍒Черешката на тортата🍒 - сезон 11 (тема 2)

  • 72 756
  • 892
  •   1
Отговори
# 510
  • Испания
  • Мнения: 37 503
Джулиана - патка!

# 511
  • Мнения: 3 154
Никой не е виждал/ял батат? Shocked "Ма що е оранжево?"  ...Ба ги у виповете  Mr. Green

пп. Права е Ева, че подправките на основното нещооо ... Босилек с пилешко  не е много сполучлива комбинация
Мани, аз не обичам босилек и сега се чудя какво да правя две бучки моцарела с босилек.Взела съм ги, без да видя,че пише и босилек. Rolling Eyes

О, босилек с моцарелката ще е фантазия ... окапах се.  Laughing  
Слагай в паста или на пица и няма да го усещаш толкова Peace

Обясняваха в някакво кулинарно предаване, че не е нужно вече да се солят и отцеждат патладжаните - сортовете така са селекционирани, за да не горчат - не е като едно време. Та намерих си аз оправдание никога да не го правя (отцеждането)  Wink но в интерес на истината - не усещам и нещо да ми горчи в сготвените патладжани.

# 512
  • Испания
  • Мнения: 37 503
В България отцеждах, тук - не. Изобщо не ми горчат.

# 513
  • Мнения: 3 794
Може ли някой да каже кои са звездите другата седмица 🤔

# 514
  • София
  • Мнения: 15 471
Banshee, никой у нас не го харесва, както и розмарина.Аз да сложа на паста го извадих, но го върнах набързо в плика.Ще си взема розови домати и ще се опитам да го изям.

И аз не цедя патладжаните и не ми горчат.

# 515
  • Мнения: 14 830
За другата седмица видях Калканджиева и кои други не разбрах.

# 516
  • Испания
  • Мнения: 37 503
Любовна и кулинарна магия в новата седмица на “Черешката на тортата“

Жени Калканджиева, Джина Стоева, Мартина Петрова, Славчо Тошев и Генчо Генчев в надпревара за кулинарната олимпиада под зоркото око на шеф Манчев
Разядка от красота, еротика, музика и красив ум спретва “Черешката на тортата” за гладните за положителни усещания в новата седмица на предаването всяка делнична вечер от 20.00 ч. по NOVA.

В понеделник на кулинарния старт застава властелинът на рекламите Генчо Генчев. Сценаристът, който написа “Оркестър без име 2”, но остана в историята с реклама на кренвирши, залага на стегнато мъжко меню. Салатата е от истински розов домат, моцарела и печени обикновени и люти чушки, следвана от предястие от скариди с копър и чесън. Основното семпло ястие се превръща в епична битка при сервирането и консумацията за сметка на лекия десерт от готов сладолед с пресни ягоди. Голямата изненада на вечерта е, че Генчо не е подготвил изненада, но домакинският му чар грее на масата през цялото време.

Във вторник моделът и корица на най-мъжкото списание – Мартина Петрова ще разбие всички митове за красавиците в кухнята. Липсата на кулинарна рутина Мартина компенсира със строга организация и изчистена концепция, която ще накара и шеф Манчев да й свали шапка. Младата дама подготвя меню и дава право на избор на гостите си, вдигайки кулинарната летва на ново ниво. Всеки ще може да избира между три вида свежи салати и две основни ястия. Домашно приготвеното брауни ще бъде последвано от цунами от изненади, които ще разтопят сърцата на гостите по-бързо от сладолед в разгара на лятото.

В сряда вратите на своя дом отваря бившият вратар на младежкия национален отбор по футбол, високият колкото странична греда Славчо Тошев. Спортистът откровено залага на калориите в домашната кухня. Менюто изненадващо включва супа от броколи, зелена салата, класическо основно и домашно приготвен лек крем с плодове. Любезният домакин ще очарова дамите със сангрия с портокол, лимон и ябълка. Персонални музикални задачи включва изненадата на Славчо, който за завършек на вечерта организира караоке за гостите си.

Естествената наслада за очите и ушите фолк певицата Джина Стоева няма да остави никого гладен и равнодушен в четвъртък вечерта. Джина сервира арабска кухня, която като истински джин сбъдва всички кулинарни желания. Менюто стартира с три домашно приготвени разядки, а основното - пример за шедьовър в арабската кухня, ще провокира Славчо Тошев да реализира хеттрик. Нежният десерт от маскарпоне с бисквитки, ще бъде последван от ароматно арабско кафе с кардамон. За магичен завършек на вечерята, Джина ще подари на гостите си вълшебен арабски танц.

Честта да закрие седмичния кулинарен маратон се пада на шестата по красота в света Жени Калканджиева. В петък харизматичната Жени сваля короната на красотата и слага готварската шапка. С желязна ръка нежната дама организира кулинарната вечер, поръчвайки продукти онлайн и подреждайки професионално масата. Изчистеното меню включва салата от спанак със синьо сирене, основно по италианска рецепта и уникален десерт  - плодова крем супа от ананас. Игра на филми, гарнирана с много смях закрива вкусната и забавна седмица.

# 517
  • Мнения: 13 082
И аз само Жени разпознах и ще има пак някаква настъпена жаба 😖

# 518
  • Мнения: 4 087
Преди 5 години някъде бях решила да си готвя патладжан и не го оцедих. Нямаше такава горчилка, дълго време след това не вкусвах, а много обичам, само майка ми го готвеше8тя винаги цеди/, като ходех на гости.

Сега си готвя често, ама винаги цедя и аз , не ми се разчита да уцеля сорта.....

# 519
  • Мнения: 11 569
Тайне, измий с вода.
Яд ме е, че Искрен не спечели.
Тоя Генчо и отдругаде ми е познат, освен от рекламите.

# 520
  • Sofia
  • Мнения: 26 408
Жени май за 4-ти път ще участва

# 521
  • София
  • Мнения: 15 471
Тайне, измий с вода.
Яд ме е, че Искрен не спечели.
Тоя Генчо и отдругаде ми е познат, освен от рекламите.

Дари, то босилека е вътре в моцарелата.

# 522
  • София
  • Мнения: 5 712
Обясняваха в някакво кулинарно предаване, че не е нужно вече да се солят и отцеждат патладжаните - сортовете така са селекционирани, за да не горчат - не е като едно време. Та намерих си аз оправдание никога да не го правя (отцеждането)  Wink но в интерес на истината - не усещам и нещо да ми горчи в сготвените патладжани.
Така е, и то от години... и съм направо бясна, когато в наши кулинарни предавания, непрекъснато ни подсещат да ги осоляваме.  Thinking

Хванах края на вечерята, но беше доста поучително, защото от Бобото сефте разбрах, че печелиш черешката, когато много си вярваш, а не като съзнателно даваш ниски оценки на останалите.  Mr. Green

# 523
  • София
  • Мнения: 7 901
Ганка що тъй отряза момчето? За един десерт дето не и бил харесал.

# 524
  • София
  • Мнения: 5 712
Преди 5 години някъде бях решила да си готвя патладжан и не го оцедих. Нямаше такава горчилка, дълго време след това не вкусвах, а много обичам, само майка ми го готвеше8тя винаги цеди/, като ходех на гости.

Сега си готвя често, ама винаги цедя и аз , не ми се разчита да уцеля сорта.....

Чери, а като печеш цели патладжани за кьопоолу, нали не ги отцеждаш? Защо, когато се готвят да е различно...  Peace

Общи условия

Активация на акаунт