Кисти на яйчника

  • 1 141
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте мили момичета!
От две - три седмици съм в неведение какво се случва в организма ми.
Закъсняваше ми от няколко седмици, след направен положителен тест за бременност [ нежелана ] веднага отидох на гинеколог. Прегледа ме с вагинален и коремен ехограф, бременност не установи, но се видяха на мястото на яйчниците две балончета, които каза че най - вероятно са кисти. Пусна кръвен тест за ЧХГ, стойностите бяха над 2000. Отново ме извика на другия ден, за да огледа отново вероятнистите, едната от които беше извънматочна бременност. Отново нищо не се видя в матката, а на мястото на левия яйчник две големи празни балончета. За чхг каза, че има вероятност да се е вдигнало заради двете кисти. Имах болки все едно цикълът ми идва, леко прокървих и до там. Изписа ми примолут-нор, пия го четвърти ден, но цикъл все още няма.
Ще се побъркам вече от нерви и притеснение, ако на някой му се е случвало нещо подобно, нека изкаже мнение.
Това неведение ме убива.
Четох за симптомите за киста на яйчника, всичко е едно към едно. Само ЧХГ Anguished

Благодаря преварително

# 1
  • Мнения: 1 327
Бързо сменяй доктора ,защото това е най-голямата глупост ,която съм чувала ЧХГ няма връзка с кистите.Отивай на друг доктор спешно ,защото ако наистина недай си боже е извънматочна е опасно.

# 2
  • София
  • Мнения: 4 549
Няма да дойде цикъл докато пиеш Примолут-а. Като го спреш до 3-4 дни идва.

# 3
  • Мнения: 1 030
В момента и аз съм с киста на десния яйчник. Едната лекарка каза, че е ендометриоза, друга каза, че изобщо нямам киста,а още двама, че е от задържан фоликул  Rolling Eyes
Чудя се на кой да повярвам!
Само че, при теб кръвния тест е показал бременност, а той не бърка.
Сменяй лекаря! Или си е в матката и той не я вижда, или наистина може да е извънматочна и трябва да реагираш бързо.

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 142
Нас мен ми се появи киста на единия яйчник още в първите седмици, след като забременях. Месец преди това бях хидила на профилактичен преглед и нямаше абсолютно нищо. Док ми каза, че се случва понякога заради промените в хормоните. Следихме дали кистата расте и в крайна сметка, след като влязох в 3-ти месец, кистата вече спря да се вижда и явно нещата се бяха нормализирали.

Моят съвет също е да отидеш на второ и дори трето мнение и също потвърждавам, че няма как да ти дойде докато пиеш Примолут.

Успех!

# 5
  • Мнения: 2
Благодаря за съветите момичета, страшно много се бях уплашила, но три дни след примолута ми дойде нормален цикъл Kissing Smiling Eyes След като ми свърши пак ще бягам на док

# 6
  • София
  • Мнения: 3 952
Хубаво е да чуеш някоко мнения. Преди дни и на мен ми откриха киста на десния яйчник, отидох в частна болница, откри ми киста близо 4 на 5см и веднага ме прати да се оперирам. И аз бях тръгнала... толкова бях стресирана, защото ей така изведнъж от нищото нечовешки болки, в спешно отделение и пр. Биха ми някаква доза болкоуспокояващи и на следващия ден посетих още 2-3 гинеколози, понеже ме препращаха ту към тях, ту към хирурзи. Най-накрая в Пирогов бяха първите, които ми предложиха да пробвам първо с медикаметозно лечение, още на втория ден се повлиях добре, в момента съм си вкъщи и само чакам да се появи и да мине менструацията, за да видя всичко ли е наред. Засега, да чукна на дърво, се чувствам добре и кистата се е смалила. Така че - няколко мнения, задължително!

Общи условия

Активация на акаунт