Бърз тен през лятото

  • 22 454
  • 58
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 6 000
Тоест е хубаво да стои, в нещо което добре се затваря, за да не изтече, като се втечни?
Ами то си е в специално бурканче и е твърдо доста - като правен сапун. Но от топлината става буквално на вода и е доста мазно, та затова трябва да се внимава да не се омаже човек.

# 31
  • София
  • Мнения: 9 979
Моето не беше в буркан, а в плик, но е точно като сапун наистина, бледожълто на цвят - от аптека. Но ще го сложа значи в някакъв буркан Simple Smile Мерси!

# 32
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 018
Не бих отишла на плаж без нанесена слънцезащита, просто ми беше интересно има ли такива, които нанасят само масло. Определено се навих да взема какаово масло, само да измисля от къде точно, че не ми се поръчва от сайтове. Предполагам има разлика от това за кулинарни цели и това за козметични, макар че някъде из нета видях такова, което е подходящо и за двете.

Последна редакция: пт, 15 юни 2018, 22:35 от ❇Sisi_91❇

# 33
  • Мнения: 6 000
Вземете си натурално какаово масло, има го на био щандовете на супермаркетите или в специализирани био магазини.

# 34
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 018
Определено био ще търся, и кокосовото ми е Био, поръчвах го от Зоя, но сега само заради какаовото масло не ми се прави поръчка, ще гледам по магазините какво има.

# 35
  • Мнения: 1 442
Взех си и какаово и кокосово масло на драгон, сурово. Видях, че една от дамите тук ги е ползвала и е останала доволна.
Sisi_91, на опаковката пише, че е био и може и в кулинарията, и за козметични цели да се използва. От супермаркет ги купих, не съм ги поръчвала.

# 36
  • Пловдив
  • Мнения: 5 938
Пастата на Каротен при мен имаше най бърз ефект. Тази която е в кутия ,като Body butter изглежда.
Наистина страхотни резултати дава, но цапа много и полепне ли тi пясък няма миене.
Аз съм я ползвала преди 5 години де, не знам сега дали са променили формулата.


~Étoile~, как така полепне ли пясък няма миене? Нали го мажем на плажа, неминуемо ще полепне пясък. Да не би да има друга технология за нанасяне? Или имаш предвид, докато изсъхне да не полепя пясък  newsm78

# 37
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 018
Днес си взех какаово масло от ДМ на Dragon, не съм гледала другаде, може и там да е било по-скъпо от други места, но пък ползвах отстъпка рожденик - цената му беше 5,89 лв. Smirk Видях, че доста по-трудно се разтапя, не е като кокосовото.
Иначе аз на плажа не обичам да се мажа и не го и правя - мажа се преди да изляза за да попие слънцезащитата (нали препоръчват поне 20 минути преди излагане на слънце да се маже).

# 38
  • Мнения: 6 000
И след това не нанасяш ли слънцезащита?

# 39
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 018
Mирa,
Скрит текст:
nие не стоим по цял ден на плажа - ходим преди обяд и следобяд, от около 1 до 3-4 часа, когато е най-силно слънцето се прибираме. И след 2 влизания във водата слънцезащитата си стои (в банята понякога виждам на места останало неразнесено добре Grinning ). От няколко години използваме слънцезащитните продукти на Sun Dance (марката на DM) и не сме имали проблеми, а аз имам светла кожа (е не съм като Снежанка, но пак съм доста светла) и лесно изгарям.
Имам чувството, че голям зор ще видя при нанасянето на това какаово масло, тъй като доста по-трудно се разтапя между пръстите от кокосовото, защото има по-висока температура на разтапяне.
Проверих и видях, че какаовото масло има висок комедогенен индекс - 4.

# 40
  • вкъщи
  • Мнения: 2 458
Аз за по-лесно сипвам разтопено какаово и кокосово в плажния ми лосион, взимам на Балеа 15 или 20 фактор и стабилно си хващам тен. А съм си много бяла и руса. Ползвам ги и в маска за коса-какаово, кокос и зехтин-мажа се и преспивам така.

# 41
  • Мнения: 14

А някой ползвал ли е това ? Имате ли някакво мнение за него ? Не мога да реша дали да си взема нещо с фактор само или и нещо,което да мажа върху фактора .. Вие какво мислите Rolling Eyes

# 42
  • вкъщи
  • Мнения: 2 458
В момента в Била и какаовото и кокосовото са намалени и са на изгодни цени. Освен това са био, марката май беше Драгон. Аз се заредих и от двете-бурканчетата са големи, по 300 мл. Иначе какаово си взимам от аптеките, кокосово от Лидъл.

# 43
  • Мнения: 57

А някой ползвал ли е това ? Имате ли някакво мнение за него ? Не мога да реша дали да си взема нещо с фактор само или и нещо,което да мажа върху фактора .. Вие какво мислите Rolling Eyes
Аз съм ползвала това олио на Гарниер. Не е лошо, доволна съм. Но съм по-доволна от олиото на Каротен. Препоръчвам ти го.

# 44
  • Мнения: 10

А някой ползвал ли е това ? Имате ли някакво мнение за него ? Не мога да реша дали да си взема нещо с фактор само или и нещо,което да мажа върху фактора .. Вие какво мислите Rolling Eyes
Аз съм ползвала това олио на Гарниер. Не е лошо, доволна съм. Но съм по-доволна от олиото на Каротен. Препоръчвам ти го.

А това масло на Каротен,което е за бързо почерняване,ако се използва върху слънцезаащита има ли ефект ?

Общи условия

Активация на акаунт