Какво правят жените в менопауза, когато ... 7

  • 82 844
  • 739
  •   1
Отговори
# 75
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 667
Днес започнах друго лекарство Ymea siluet. Да видим кскъв ще е ризултата.

# 76
  • Мнения: 1 293
Какъв резултат се опитваш да постигнеш?

# 77
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 667
Какъв резултат се опитваш да постигнеш?
Да се оттърва от горещите вълниииииииии

# 78
  • Мнения: 1 293
Ясно. Дано действа. Точно днес и на мен ми е много горещо.

# 79
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 667
Ясно. Дано действа. Точно днес и на мен ми е много горещо.
Точното усещане е сърцебиене,задушаване,силно изпотяване.
Дано помогне!
И ти се случва в най-неочаквани моменти.

# 80
  • Пловдив
  • Мнения: 110
Запис и от мен.Първо ще прочета и после ще питам!:)

# 81
  • Мнения: 258
Просто бих искала да я посъветвам какво да прави след  като навлиза в този период. Обикновено жените тогава стават доста чувствителни и е тъпо да кажеш вземи прочети повече по темата. Намирам я за доста изтощена и чувствам, че интимните и отношения с баща може би не са от най-добрите. Необходимо ли е да посети лекар според вас?

# 82
  • Мнения: X
Габи, Необходимо, не, а е задължително да посещава веднъж годишно гинеколог и мамолог на тази възраст поради риска от рак на гърдата, матката и яйчниците - това поради хормоналните промени.

Психолог чак не мисля, че е необходимо. Това е нормален период от живота, също като пубертета. Но ако виждаш, че майка ти не може да се справи, капризна е и е досадна и "откача" , то е ясно, че е за психолог. Макар че се съмнявам да се съгласи "да се занимава с глупости"... повечето хора за съжаление не вярват в такива неща.
Кажи ѝ "между другото", че някоя твоя позната се е почувствала по-добре от някои билкови препарати, споменати в тази тема, и ги е похвалила (аз лично препоръчвам примойл - масло от вечерна иглика) и ѝ го купи. Може да се подобри до седмица - две.
Ако с баща ти сте достатъчно близки, на него би могла да му купиш един от лубрикантите на пазара - продават ги навсякъде и в супермаркетите дори по 10-15лв са. Предполагам, че на него би му било неудобно да го купи. И при него може да минеш със същата история, че твоя приятелка похвалила лубрикант, който им е спасил секса от сухотата. Малко е конфузно, но съм сигурна, че ще ти е благодарен, ако си достатъчно тактична и дискретна. Ако имаш брат може и той да се заеме със задачата.
Успех Simple Smile
Защо си нямам дъщеря.... Simple Smile

# 83
  • Мнения: 258
Габи, Необходимо, не, а е задължително да посещава веднъж годишно гинеколог и мамолог на тази възраст поради риска от рак на гърдата, матката и яйчниците - това поради хормоналните промени.

Психолог чак не мисля, че е необходимо. Това е нормален период от живота, също като пубертета. Но ако виждаш, че майка ти не може да се справи, капризна е и е досадна и "откача" , то е ясно, че е за психолог. Макар че се съмнявам да се съгласи "да се занимава с глупости"... повечето хора за съжаление не вярват в такива неща.
Кажи ѝ "между другото", че някоя твоя позната се е почувствала по-добре от някои билкови препарати, споменати в тази тема, и ги е похвалила (аз лично препоръчвам примойл - масло от вечерна иглика) и ѝ го купи. Може да се подобри до седмица - две.
Ако с баща ти сте достатъчно близки, на него би могла да му купиш един от лубрикантите на пазара - продават ги навсякъде и в супермаркетите дори по 10-15лв са. Предполагам, че на него би му било неудобно да го купи. И при него може да минеш със същата история, че твоя приятелка похвалила лубрикант, който им е спасил секса от сухотата. Малко е конфузно, но съм сигурна, че ще ти е благодарен, ако си достатъчно тактична и дискретна. Ако имаш брат може и той да се заеме със задачата.
Успех Simple Smile
Защо си нямам дъщеря.... Simple Smile

Благодаря ти за съветите. Ако трябва да бъда честна, мама може би не е посещавала гинеколог през последните две години, а за мамолог пък да не говорим. Покрай работата се отнася и все не и остава време, за което не мога да я коря, но не я и оправдавам. Засега я намирам леко неспокойна дано не стига до крайности, защото съм чувала за тежки форми на менопауза. За сухотата със сигурност я има и затова интимните отношения не вървят. А просто не знам как бих заговорила на баща ми за лубрикакант, той е супер консервативен човек.

# 84
  • Добрич
  • Мнения: 5 411
Лубрикант, може да звучи неподходящо за консервативен човек. Когато имах такъв период ползвахме глайтгелен. Това е малка опаковка гел, която се продава в аптеките, т.е. един вид е лекарство, а не нещо "порочно". Дори не е скъп.  И спокойно можеш да го препоръчаш за помощ в ситуацията.

# 85
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 760
Просто бих искала да я посъветвам какво да прави след  като навлиза в този период. Обикновено жените тогава стават доста чувствителни и е тъпо да кажеш вземи прочети повече по темата. Намирам я за доста изтощена и чувствам, че интимните и отношения с баща може би не са от най-добрите. Необходимо ли е да посети лекар според вас?

Габи, не знам на колко години е майка ти, но в този период не смятам, че интимните отношения са най-важното нещо за жената /макар че това е субективно усещане при всяка жена/. Между другото, интимността не означава само секс.
Претърпяват се промени не само във физиология, но и психически, така че не знам как може точно ти да й дадеш съвет, тъй като всичко е толкова индивидуално като изживяване.
По-скоро се нуждае от разбиране и търпение от страна на околните.
А за умората - със сигурност я има, а има ли умора, поне според мен, няма и желание за интимност. По-скоро се стараеш да се справиш сам със състоянието, в което си и което е ново и за теб.

# 86
  • Добрич
  • Мнения: 5 411
...
А за умората - със сигурност я има, а има ли умора, поне според мен, няма и желание за интимност. По-скоро се стараеш да се справиш сам със състоянието, в което си и което е ново и за теб.


Миналата седмица се замислих, че започвам да бъда по-благосклонна към разбиранията, че жената е най-добре да бъде само домакиня... Ако е изморена, обременена със служебни ангажименти и към това се добавят семейните отношения, нещата не се получават по възможно най-добрия начин.

# 87
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 265
Здравейте. Да попитам- има ли някоя от вас косопад? В последния месец косата ми много пада, започвам да се плаша вече. Пия бирена мая и пръскам с хининова вода. Досега това е било достатъчно, но мисля че в момента не върши работа.

# 88
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 760
Аз имах същия проблем. Не, че сега не ми пада косата, но определено в нормални граници.
Помогна ми тоникът на Билка, ето този: http://befit.bg/eshop/BILKA-%D0%A2%D0%9E%D0%9D%D0%98%D0%9A-%D0%9 … 0%9C%D0%9B.230394.

# 89
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 265
Дааа, бях го забравила този тоник. Ползвала съм го . Билка имат и балсам от същата серия. Утре ще си ги взема.

Общи условия

Активация на акаунт