Финансите се дърпат за парите за майчинство

  • 3 222
  • 78
  •   1
Отговори
# 15
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 827
Бу, що не пишеш в общата тема? Чак сега го виждам това. Дай да не разпръсваме нещата по различни теми и всичко да си е на едно място.
Мислех да е така, за да не се меси с нашия протест. Там пуснах линкове към материала, но никой не изяви желание, тъй че пуснах отделна тема за коментари на двата законопроекта.

# 16
  • Мнения: 7 803

Мисля, че наистина е популизъм. Толкова драстично няма да увеличат обезщетението за майчинство посмъртно. newsm78 И няма да има диференциация, а всички ще са в кюпа - ниски, високи осигуровки... неосигурени - все тая - е това е българската политика - УРАВНИЛОВКА ДАМИ  Crossing Arms



ама zащо се сърдите, че zа всички е еднакво ? теzи беz официални доходи по малко ли се нуждаят от другите? и тук zа всички е еднакво, работила/ не работила все толкова вzимаш. не се сърдете, но докато се гледа в чуждите паници все нещо няма да е наред.
а това zа количките е  #2gunfire

# 17
  • Мнения: 1 327

Мисля, че наистина е популизъм. Толкова драстично няма да увеличат обезщетението за майчинство посмъртно. newsm78 И няма да има диференциация, а всички ще са в кюпа - ниски, високи осигуровки... неосигурени - все тая - е това е българската политика - УРАВНИЛОВКА ДАМИ  Crossing Arms



ама zащо се сърдите, че zа всички е еднакво ? теzи беz официални доходи по малко ли се нуждаят от другите? и тук zа всички е еднакво, работила/ не работила все толкова вzимаш. не се сърдете, но докато се гледа в чуждите паници все нещо няма да е наред.
а това zа количките е  #2gunfire

jump, не е правилно една майка, която е имала заплата 800 лева и са и удържали кажи го 200 лева за осигуровки да взема майчинство 160 лева... и друга майка, която е внасяла минимални осигуровки да взима същите пари... нека да има един минимум, но да е адекватен на пазара, а не като сега - пълна подигравка.......

# 18
  • Мнения: 2 784

Мисля, че наистина е популизъм. Толкова драстично няма да увеличат обезщетението за майчинство посмъртно. newsm78 И няма да има диференциация, а всички ще са в кюпа - ниски, високи осигуровки... неосигурени - все тая - е това е българската политика - УРАВНИЛОВКА ДАМИ  Crossing Arms


ама zащо се сърдите, че zа всички е еднакво ? теzи беz официални доходи по малко ли се нуждаят от другите? и тук zа всички е еднакво, работила/ не работила все толкова вzимаш. не се сърдете, но докато се гледа в чуждите паници все нещо няма да е наред.
а това zа количките е  #2gunfire

jump, не е правилно една майка, която е имала заплата 800 лева и са и удържали кажи го 200 лева за осигуровки да взема майчинство 160 лева... и друга майка, която е внасяла минимални осигуровки да взима същите пари... нека да има един минимум, но да е адекватен на пазара, а не като сега - пълна подигравка.......
Айде, недей, ако обичаш. Аз работех за над 300 с извънредните, осигуряваха ни на 170. Да не мислиш, че не сме искали да ни осигуряват на реалната заплата, още повече, че парите не ги даваме ние, а работодателя и по-висока сума означава по-висока пенсия един ден. Ама, ако много се отваряш- изхвърчаш. В повечето частни фирми е така, почти никъде не осигуряват на реалната сума. За сметка на това, мъжо е военен. Заплатата му бруто е около 900 лева, удръжките му на месец са над 200. Не стига, че нямаме право на детски (то за такива пари и кой ще се срами, даже памперсите на детето не поемат), но и според теб трябва да получавам по-малко. Що? Сори, ама аз искам сумата пак да е еднаква, но да е адекватна и да се дава за отглеждане на дете, а не като сега обезщетение, все едно голяма беда се е случила една жена като е родила, че чак се налага да я обезщетяват. Подигравка просто! #Cussing outЗащото детето на тази, която са я осигурявали на минимума има същите нужди, като тази, осигурявана на 800. А държавата не трябва да дели децата- те с нищо не са виновни за неразбориите и.

Последна редакция: сб, 03 юни 2006, 07:06 от Жълтият Ламтурник

# 19
  • Мнения: 7 803
точно това имах предвид и аz. децата имат еднакви нужди. и тук никой не го имнтересува колко си вzимала преди раждането  Rolling Eyes , но ти дават достатъчно zа гледането на бебо, че и остават малко zа майката  Simple Smile дано и в родината направят нещо такова  Praynig

# 20
  • Мнения: 3 336
точно това имах предвид и аz. децата имат еднакви нужди. и тук никой не го имнтересува колко си вzимала преди раждането  Rolling Eyes , но ти дават достатъчно zа гледането на бебо, че и остават малко zа майката  Simple Smile дано и в родината направят нещо такова  Praynig

А за близнаци умножени ли са по 2 детските? Или майчинството? И това тук къде точно беше - Залцбург ли newsm78 Германия? Дай повече инфо, плз  bouquet

# 21
  • Мнения: 4 978
точно това имах предвид и аz. децата имат еднакви нужди. и тук никой не го имнтересува колко си вzимала преди раждането  Rolling Eyes , но ти дават достатъчно zа гледането на бебо, че и остават малко zа майката  Simple Smile дано и в родината направят нещо такова  Praynig

А за близнаци умножени ли са по 2 детските? Или майчинството? И това тук къде точно беше - Залцбург ли newsm78 Германия? Дай повече инфо, плз  bouquet

Залцбург е в Австрия  Wink

# 22
  • Мнения: 3 336
точно това имах предвид и аz. децата имат еднакви нужди. и тук никой не го имнтересува колко си вzимала преди раждането  Rolling Eyes , но ти дават достатъчно zа гледането на бебо, че и остават малко zа майката  Simple Smile дано и в родината направят нещо такова  Praynig

А за близнаци умножени ли са по 2 детските? Или майчинството? И това тук къде точно беше - Залцбург ли newsm78 Германия? Дай повече инфо, плз  bouquet

Залцбург е в Австрия  Wink

Пардон Embarassed Embarassed Embarassed

# 23
  • Мнения: 1 097
колкото и да ми се иска, вероятностт е малка да се случи именно това, което трябва  Cry

# 24
  • Мнения: 7 803
zа пъвото блиzначе е 100 % майчинството
zа второто 50 %
общо около 600 евро от които 400 ми трябват реално zа малките, вклювам само по някоя и друга дрешка в те zи парички
детските също са малко zавишени, zащото са блиzнаци по 150 евро на дете
mishlentze писала съм zалцбург, zащото всички го zнаят, но живея на 1 км от него, но на немска територия  Rolling Eyes , но паричките ми плащат от австрия. сложна е моята  Crazy

# 25
  • Мнения: 3 336
zа пъвото блиzначе е 100 % майчинството
zа второто 50 %
общо около 600 евро от които 400 ми трябват реално zа малките, вклювам само по някоя и друга дрешка в те zи парички
детските също са малко zавишени, zащото са блиzнаци по 150 евро на дете
mishlentze писала съм zалцбург, zащото всички го zнаят, но живея на 1 км от него, но на немска територия  Rolling Eyes , но паричките ми плащат от австрия. сложна е моята  Crazy


А за едно дете колко детски дават?

# 26
  • Мнения: 1 111
jump, не е правилно една майка, която е имала заплата 800 лева и са и удържали кажи го 200 лева за осигуровки
Айде сега ми кажете тези 200 лв. за осигуровки тя ли ги е плащала или работодателя и, щото струва ми се, че втория.
 И друг въпрос имам, тези, дето са осигурени на високи суми, от колко време са така?И какво пречи една майка, която в момента е осигурена на мин. сума, преди това да е била на висока.Как ще стане диференциацията, защото ако гледаме доходи и осигуровки, то все ще има ощетени, ако не искаме да има то трябва да се направят изчисления като за пенсиите.И става много сложно.
 Аз съм съгласна, че всички деца се нуждаят от едни и същи суми за отглеждане.
 Не мога да разбера защо някои искат другите да получават по-малко от тях, вместо обратно.Ако гледаме кое е справедливо, редно е тези с по-ниски доходи, съотв. и осигуровки да получават повече, защото тия с големите доходи нямат чак такава нужда.И да не пишат повече, че плащали осигуровки и т.н, защото работникът или служителят плаща много малка част от тях!
 

# 27
  • Мнения: 4 978
Ji, ще си позволя да ти кажа, че в рамките на следващите няколко години, "символичната част" на служителя ще бъде 50%. А и, в договора ти пише брутната заплата, нали. Без да е упоменато кой какво плаща от нея. Т.е., цената на твоят труд е еквивалентен на брутната заплата!

# 28
  • Мнения: 660
Бу, що не пишеш в общата тема? Чак сега го виждам това. Дай да не разпръсваме нещата по различни теми и всичко да си е на едно място.
Мислех да е така, за да не се меси с нашия протест. Там пуснах линкове към материала, но никой не изяви желание, тъй че пуснах отделна тема за коментари на двата законопроекта.

От известно време и аз си мисля, че общата тема стана много тежка, в нея трудно се намират нещата, хубави предложения се загубват, ако в момента се обсъжда нещо друго...
Ако смятаме сериозно да продължаваме с инициативите по този въпрос, дали не е добре/възможно да се направи някакъв отделен подфорум на тази тематика и вътре в отделни теми да се разискват детайлно нещата newsm78...

# 29
  • София
  • Мнения: 6 363
Сори, ама аз искам сумата пак да е еднаква, но да е адекватна и да се дава за отглеждане на дете, а не като сега обезщетение, все едно голяма беда се е случила една жена като е родила, че чак се налага да я обезщетяват. Подигравка просто! #Cussing outЗащото детето на тази, която са я осигурявали на минимума има същите нужди, като тази, осигурявана на 800. А държавата не трябва да дели децата- те с нищо не са виновни за неразбориите и.

чакай малко! а защо си решила, че държавата трябва да ти плаща, за да отглеждаш дете?
то ако е просто да споделяме кой какво му се иска, и аз искам да живея на Бахамите и да ми плащат за това, ама осъзнавам, че няма резон да искам такова нещо.

факт е, че децата имат еднакви нужди, но всеки си преценява дали може да си позволи да отглежда деца или не. обезщетението се плаща за невъзможността да се трудиш в периода на майчинството, не за покриване на нуждите на детето ти.

Общи условия

Активация на акаунт