Хайде,мамо,стягай ми багажа,голо дупе аз на плажа да покажа!МАРТ2006

  • 14 872
  • 262
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 849
Здравейте милички ! Вижте какво си копнах от подписа на една мама  Mr. Greenотносно захранването .http://ilianas.hit.bg/
Аз да си похваля педиатъра Д-р Субев   bouquet ,винаги на разположение 24 часа откликва на телефонни обаждания ,посещения по домовете ,много внимателен с децата .

# 31
  • на тавана в кошницата
  • Мнения: 465
Здравейте. Толкова много сте изписа ли, че едва смогнах да го прочета. Ние бяхме няколко дена на гости в  едно село при близки. Изкарахме си чудесно. Голямо спокойствие. А тук егати лудницата.
 Яна ми е кротко бебе на ръце не знае. Аз не давам. През деня спи разпокъсано общо около 2-3 часа. Иначе си лежи и кротува. Приказваме си. Тя гука смее се. Когато и се приспи почва да мрънка слагам бибероната  и заспива.
Оставяла съм я вече няколко пъти( понеже имаме частен бизнес) и  когато трябва аз да съм наякъде я оставям без да изпитвам угризения.
 Да ви питам на колко часа храните. Още ли на 3? newsm78 Кога да минем на 4?
 

# 32
# 33
  • Мнения: 1 544
radi-t  ама голям сладур е Виктор има си физиономийка точно на момченце  Grinning а и много косичка.

konstans  ние също много пътуваме и дори работата ни е свързана с ежемесечно ходене до Италия ,но и Алекс прави същите номера когато го оставям дори на баща му просто си ме надушва като кученце  Joy  и когато много плаче който и да го гушка няма успокояване но в момента в които го взема аз не само че спира ами започва както си е със сълзите на очите да се смееи та това е главната причина заради която си мисля че е малък да го оставям за дни. Иначе за часове определено имам нужда да си почивам и го давам на свеки и при нея забележително много кротува ама тя направо на челна стойка му застава само и само хем да е спокоен хем да не го носи на ръце. А по повод носенето на ръце аз май малко имам някъкво отклонение от всеобщото мнение и определено ми е супер готино да си го държа и исползвам всеки един момент в който усещам ,че няма да го отегчавам. Със Симона също бях така и много съм си я гушкала и носила /имам късмет че е слабичка та не от най тежките  Joy/ и много ми е било кеф а сега съм още по зле защото си давам сметка колко бързо порасна тя и сега си мисля че едва ли ще се навия за трето дете и сега исползвам всяка минута да се наслядя на миговете в които мога да го гушкам и целувам колкото си искам ,че това са моменти които не се повтарят и бързо идва времето когато децата предпочитат компанията на приятелите си и трудно можеш да го накараш да се завъртят около теб та камо ли да си ги погушкаш /особено момчетата  Crazy/
Иначе и ние излизаме почти всяка вечер защото аз немога да готвя а мъжа ми при всеки мой опит се страхува за здравето и живота си  Joy затова гледа да се спасява от кулинарните ми умения и сега като е хубаво времето сядаме в открити заведения или ходиме на гости при приятели и си поръчваме пица или кентъки а другия варянт е децата при свеки а ние където ни падне хем хапваме хем си почиваме за час два  Crazy
А гимнастика ние правиме сутрин защото той тогава е в най добро настроение и много обича да си играеме но ние сме със спецялни упражнения за вратлето че нали имаше хематом и все още раздвижваме мускулите иначе от другите само колелото и малко с ръчиките настрани правиме а след баня вечер са обичаините масажи.

# 34
  • Мнения: 470
Здравейте
Днес  цял ден бяхме на разходка .Ходихме до София ленд , после карахме картинг.
Мила , ние също пускаме климатик като пътувамв , но гледаме да не изстива мн. в колата.Общо взето на мъжа ми ръката е постоянно на копчето , а аз отзад съм като датчик и веднага му казвам като поизстине малко.Плюс това детето е закътано в кошчето и не му духа директно.Ели спа през целия път и в двете посоки и дори се сърди като спрем за почивка.Аз също тръгнах с целия и багаж (само без леглото) защото тя вече си има любими музикални играчки.
От два дни и давам сокче от ябълка и мн. и харесва.Педито ми каза , че мога да давам готови , въпреки , че на тях пише след ч-ти месец.Честно казано , аз не мисля да стържа и цедя сокчета , защото нямам помощници и не ми стига времето

# 35
  • София
  • Мнения: 3 404
Добър вечер, милички  Hug
Мики, кабинета на д-р Премянова е на първия етаж, в дуното след асансъорите вляво- 124, или нещо такова, но ти давам телефона да се уговориш и тогава попитай по-точно за номера на кабинета. 831 00 73 е тел., 0887 266 752 мобилен, спокойно можеш да кажеш, че Анна /майката на Бояна/ те изпраща- тя сестрата и без това така ме търси- майката на Бояна  Joy
Прасенце, пускам климатика в колата, много ме е страх от претопляне, само, че на 1 и слагам вентилаторите да въртят въздуха през предното стъкло, да не духа директно /ох, много тъпо обяснение дадох, дано ме разбрахте newsm78/
Борива, миличка, не се втрещявай по темата с килограмите  Hug
Аз мога да се кажа с днешна дата, че съм 55 кг, нямам една стрия или някаква следа от раждането- но те уверявам, че не съм само аз, специално в мартенските мами. И да не забравяме, че до 5 кг на средно висока жена не личат, а и повечето от вас кърмят, някои нямат още менструация, което също има значение, но ако поотвориш албумчетата да ги разгледаш, ще видиш, че дори и да се оплакват, изглеждат много добре  Wink
За косата- нормално е да пада в повече, защото по време на бременността почти не пада, заради хормоните и след това пада цялото количество и е малко втрещяащо.
Аз оставям доста често Бояна за по няколко часа, но за пръв път ще я оставя за 3 дни, досега не е проявявала признаци, че и липсвам особено, независимо, че ми се радва, като ме види, а и баща и много пътува, но като цяло споделям мнението на Герчо, аз ще се върна в офиса есента, но като цяло си промених начина на живот покрай Бояна, иначе години наред имах в България половин година, останалото- в пътуване.
Много целувки от нас, милички  Hug

# 36
  • Мнения: 964
Здравейте и от нас,
След като показахме голо дупе на плажа   grinning039вече сме на линия Mr. Green
В Флорида си изкарахме страхотно,на бебки много им хареса всички да им обръщат внимание.Въобще не реваха в самолета,нито на излитане нито на кацане реагираха,полета беше кратък само сва часа през който те хъркаха юнашки.Дадоха ни грамота за първи полет лично подписана от капитана на самолета и главната стюардеса,която за наш късмет се оказа българка. bgНямахме никакви проблеми с смяната на климата която е доста голяма,в Чикаго още си е полет докато Флорида е субтропик жега голяма с 100% влажност. sunВъпреки че не съм ги излагала изобщо на слънце беби направиха тен,само от горещия въздух.Цопкахме в басейна с памперс бански обаче newsm30,видяхме истинско куче дето бяга и лае и беше много интересно,така го гледаха милите Mr. Green Като за първа почивка с децата беше супер,даже имах възможност и да си почина.На майка много и хареса Флорида беше много впечатлена,аз въпреки че съм живяла там немога нещо да свикна с жегата и влагата.
За тези от вас който се страхувате да водите бебетата на море,не се притеснявайте мойте издържаха Mr. Green минахме без пройшествия,настинки,пъпки ревове и подобни,гадините надушват че са на почивка и се забавляват Mr. Green
Днес пък открих че точно до нас в двора на една Мексиканска църква има страхотен парк с езеро и алей за обикаляне,парклис на Девата от Гвааделупе и много цветя,доста е красиво вече има къде да ходим с количката,че до сега все около блоковете обикаляхме,а най-близкия парк ми е на 30 мин с кола.

Ето малко снимки от Флорида и Мексиканския парк;
http://community.webshots.com/myphotos?action=viewAllPhotos&albumID=551018547

# 37
  • София
  • Мнения: 2 434
Жана, страхотни снимки, а малките са такива сладурани... Simple Smile
Направо ти завиждам, тук при нас май ще трябва кожухчетата да слагаме. Mr. Green

# 38
  • Мнения: 1 336
Здравейте милички,
много са ни хубави бебоците, а особенно госпожиците  Hug много им се радвах на малките дами  Heart Eyes да бързам да си заплюя някоя за Михаил, че гледам конкуренцията е много силна  Joy
За гимнастика, аз още като бременна си купих една книжка "Пълноценно двигателно развитие на бебето" от Доротея Пантелеева (ръководство с практически указания), правим гимнастика и масажи още след изписването от родилния дом и може би Мишето затова започна толкова рано да се обръща от гръб по корем и обратното както и да си държи главата изправена без проблем.
vivian05 при нас хранененто от 2 месеца близо е на различни интервали като започнеш от 2 1/2 до 6 часа , но общо взето заковахме 6 храненеия на ден и около 600-700 грама АМ, като моето дете пие и много вода или чай около 200 мл. и сок по 50-60 мл.
Аз лично за морето за бебе под 1  година и 6 месеца съм категорично против от хигенна и здравословна гледна точка, но всеки си знае кое е най-добро за неговото  Peace
Гер4о подкрепям те на 100% и шапка ти свалям, че успя да го направиш, аз нещо много съм се разлигавила от както забременях и може би някои хормони още са ми в повече  Joy, но вече свикнах с мисълта за 10 часова раздяла с детето и на 12-ти.06 съм на линия  в офиса:(  Истината е , че Михаил се успокоява само в мен когато е изнервен, и се чуства перфектно когато е с мама и тати се смее непрекъснато, но както каза една приятелка на 6 годишната си дъщеря - Живота мамо не е само удоволствия и в 90% от случаите не е справедлив, така че свиквай от сега  Mr. Green
Аз съм за гледането на детето до 1 -2 и повече години ако семейството може да си го позволи без да мърда от стандарта си и дай боже всеки му...но ако трябва да смятам кутиите с мляко и памаперсите,  да си броим излизанията и покупките или да седя и да чистя и готвя в къщи вместо да сме на разходка с детето през почивните дни не мога да го приема, просто не съм от хората които се примиряват само с това, което имат и могат да си позволят, предпочитам да имам и получавам, това което харесвам и искам сега и веднага, а не  след 2 или повече години!!!
Да ви попитам нещо, имам да сваля само 3 кг  , а всички панталони и дънки ми влизат до средата на бедрата  newsm78 при вас как е посъбра ли ви се ханша  newsm78 , да не говорим, че изглеждам с поне с 7-8 повече от преди  Tired ...

# 39
  • Мнения: 2 309
здравейте,

много благодаря за комплиментите, нямам думи какво е да си майка и да ти хвалят така детенцето, направо мед ми капе на сърчицето Hug

жана и ради-т големи бонбони са дечицата Hug

кате и аз имам само 3 килограма, ама не ми стават дънките, накрая пуснах пердето и си накупих нови дрехи за лятото. А що се касае за връщането на работа се благодаря че ще мога две години да си изгледам на спокойствие детенцето, слава богу мъжа ми печели достатъчно, а и именно затова решихме сега да имаме дете, оставих кариерата за после Laughing

Иначе и ние сме супер активни през деня, особено вчера като пих едно фрапе сутринта, цял ден беше неописуема картинка , редувахме рев с хилене и ядене,, на всеки час CrazyМами, които кърмите, как успявате да излизате толкова често, аз не мога да мръдна никъде че мойто джереме е вечно гладно или ако се наложи да изляза тичам като идиот и душичката ми излиза от бързане.

# 40
  • Мнения: 1 668
ех, мами.. така ще ми липсвате тези 10 дни... дано там има интернет в самата вила, че не ми се обикаля като гламава из хотелите да търся, а пък така си свикнах с вас, че сигурно ако един ден не отворя форума ще ми е много тъпо. Иначе и ние заковахме 6 хранения х 150 мл. през останалото време давам водичка като е гладен  Joy и той се примири с положението. Иначе аз излязах от болничата +2 кг от преди да забременея, а сега съм +4 - вместо да свалям - аз качвам, а търча като луда по цял ден и не се храня особено много. Време за фитнес нямам никакво та каквото стане - не мога да мисля и това! Банския не смея да си го пробвам, защото сигурно много ще се депресирам - всичките 4 кг са ми на талията и изглеждам още като бременна - ужасна история ама това е положението. Иначе стриите - корема ми прилича на зебра! Иначе за старите панталони - аз се напъхвам с тях ама копчето обикновенно остава незакопчано и пускам блуза отгоре, че да не личи кво прасе съм  hahaha Хубавата новина е, че през деня ще съм сама във вилата и ще мога да се пляцикам без притеснения в басейна, а като се върнат колегите ще бързам да се обличам  Laughing
И сега да се похваля - нали се бях оплакала от един колега дето почна да сплита интригите около мен и моето майчинство... та като се върнах на работа кипяща от нови идеи и шефа ми има доверие повече отвсякога милия се депресира жестоко и в петък си пусна молбата за напускане! Май криви му излязаха сметките  Joy и сплитането на интриги изигра лоша шега само на него  hahaha. Ейййй, защо хората не си гледат само собствената паница и не разберат, че гледането в чуждата никой никога не е довело до нещо добро.
За стандарта на живот - при нас щеше да се почувства много силно замяната на моята заплата с майчинство от 160 та въобще никога не ми е минавало през акъла да оставам повече от 3 месеца.

# 41
  • София
  • Мнения: 322
Здравейте мамчета!

Кате, и моите килограми в повече уж не са много (но са 5-6), а пък коремчето ми е по-голямо отколкото беше в 5-тия месец като бременна и панталоните не ми минават през бедрата. Обаче явно Ази е права, защото като тръгнах и аз да си купувам нови дрехи за лятото, продавачката така ме беше преценила, че ми даде панталон с 2 номера по-малък от този който в крайна сметка ми стана. Само дето панталона, който ми стана в ханша ми стоеше вече ужасно надолу и не си го купих Sad Ще почвам и аз с гимнастиката, че явно иначе ще си ходя с един панталон и 2 поли цяло лято.

Дейзи, брой ме и мене в твоя лагер. И аз излизам за максимум 2 часа, и то из квартала. По-далече само с таткото.

 Hug  Hug  Hug на всички мартенски карасавици и красавци!

# 42
  • Мнения: 1 544
Добро утро и от нас, снимките на всички бебоци са страхотни май и ние трябва да си заплюваме от госпожиците ама още се чудиме  newsm78  че избора е страшно труден  Crazy

EkaterinaM по повод стандарта на живот съм абсолютно съгласна и определено не бих си седяла вкъщи да мизерувам  да чистя да готвя  да пера и да се чудя как да купя нещо на бебето
затова всеки си прави сметка кога да има дете и как да го отглежда. Аз когато родих дъщеря ми бях студентка /редовно/ и исках възможно най много време да прекарвам с нея затова прекъснах за една година, но въпреки това когато беше на 7 месеца се наложи да взема детегледачка и да тръгна на лекций и стаж за което сега много съжалявам .Просто аз за себе си лично разбрах че децата са ми над кариерата та и аз като daizy реших да я оставя за после  Crazy тя определено няма да ми избяга.

А за килограмите значи не съм само аз от тези където имат да свалят по 3 килограма а дрехите им стигат до средата  Joy на всичкото отгоре се чуствам като бидон. Единственото ми успокоение е че все още кърмя и не оганичавам яденето , но след това дано успея да си влезна в дрешките.
daizy  аз съм от кърмещите и да ти кажа въобще не се прибираме  храниме се обикновенно в колата , но той вече яде на по 4-5 часа и все пак имаме време за разходки между храненията  Crazy

# 43
  • Мнения: 1 668
Мики, да не би някой от този форум да те е оставил с впечатление, че кариерата му е по-важна от детето!?!? Не, просто като може човек да има и двете - какво по-хубаво от това  Joy Ако трябва да избирам между иван и работата няма да имам въобще повод и да се замисля, но.... такава дилема не стои въобще - имам и работата си и детето си и въобще не смятам, че нещо му липсва или пък го ощетявам. По твоята логика детето би трябвало също да има нужда и от баща си и дай всички да се насадим вкъщи за 2 години - защо майката да е поразлична от таткото. А и друго - детето няма нужда от майка си само 2 години, а през целия живот и ако човек не може да съвместява работа с майчинство то тогава си остава за цял живот у дома... Не че е лош вариант /уважавам майките, които това правят! но не домакините Naughty/, но не е моят вариант.

# 44
  • Мнения: 2 309
daizy  аз съм от кърмещите и да ти кажа въобще не се прибираме  храниме се обикновенно в колата , но той вече яде на по 4-5 часа и все пак имаме време за разходки между храненията  Crazy


мики, имах предвид как излизате без бебето, не се ли притеснявате дали няма да огладнее, ама то май ние само сме на поискване, а и откакто ми понамаля кърмата пък ядем през 1-2 часа.

Общи условия

Активация на акаунт