Хайде,мамо,стягай ми багажа,голо дупе аз на плажа да покажа!МАРТ2006

  • 14 870
  • 262
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 498
Здравейте!Тук се изсипа страшен дъжд...времето е само за сън GrinningДо сега си играхме с Янето и тя нещо се умори и позадряма и аз използвам момента да ви "видя". LaughingИ аз не мога и да си помисля ако трябва да се върна сега на работа,то едва ли и работата ми ще е ефективна,тъй като мислите ще са ми заети изцяло с бебето и вероятно през 5 мин. ще звъня в къщи... LaughingРадвам се,че имам свестен мъж до себе си и знам,че заедно ще се справим.Освен това за нищо на света не бих пропуснала първите думички,първите стъпчици на дъщеричката ми....както и първата усмивка,която вече видях.Мисля,че това са незабравими мигове за една майка,а да си майка не е професия,а призвание и детето ми е едно,а фирми има много.В моя случай за да се върна на работа,ще трябва да наема детегледачка,защото няма кой да се грижи за Яна иначе,а заплатата ми не е толкова голяма,че да мога да си го позволя...всъщност ще мога,но няма да останат кой знае колко пари....някак си се обезсмисля...наистина ,за да ме върнат на работа ,трябва да имам голям финансов стимул,а той не е чак такъв LaughingВсеки сам си преценява наистина,за това сме толкова различни.Между другото скоро с мъжа ми си говорехме за второ бебче Joyвероятно идеята на мнозина от вас ще се стори безумна...но аз искам на веднъж да избутам майчинството и после да знам,че ще работя.Освен това ми харесва идеята за породени деца,знам че бая зор ще видя....но бих го направила заради Яна:)искам да си има приятелче и да израстнат заедно:)Там е работата,че още нямам цикъл....въпреки,че от няколко дни насам въобще не кърмя,но ще действаме по въпроса.Има ли и други такива мами ентусиастки от вас????

# 46
  • Мнения: 1 544
Ger4o, да с впечатление съм, че на някои хора кариерата им е на първо място ,но те определено не са от този форум  Flutter тук при положение ,че не се познаваме и нямам представа кой с какви средства разполага немога да имам никакви впечатления в крайна сметка истината е ,че със 160 лева дете неможе да се гледа . Просто сама за себе си се убедих ,че колкото и да си мислех ,че постъпвам правилно и трябва да си завърша училище и това, че имам дете не ми пречи просто не е било така но тъпото е че тези неща се разбират късно. А това ,че майката и бащата са едно и също са пълни глупости за едно дете майката винаги е само една тази която го е родила а за баща може да мине всеки да не говориме ,че много пъти той дори е неизвестен ,но това е една друга тема в която е тъпо да се задълбаваме защото е пределно ясна за всеки . А съжалявам ако не си ме разбрала ,но не съм казвала ,че детето има нужда от майка си само 2 години  #Crazy  това е безумно мисълта ми е че бебето/или кърмачето/ има нужда от МАЙКА СИ а когато стане дете и тръгне на ясла или на градина т.е. има някакъв по самостоятелен живот е ясно , че няма ,,цял живот,,да седя вкъщи и да му гледам снимката докато стане време да го взема от градина  Joy
А за домакините съм съгласна със риск да обидя някои бих казала ,че няма по съвършен начин за една жена да убие самочуствието си и меко казано да поизостане психически.

# 47
  • Мнения: 1 544
daizy  да явно не съм разбрала  Crazy ми то като го оставяме  е още по лесно просто оставям замръзена кърма още в началото когато имах в изобилие си напълних 15 шишенца и сега ми е много удобно,но най големия цирк е когато го оставиме за по дълго и пропускаме повече от 1 хранене. Значи ако е само едно гърдите ми се понапълват ,но не е фатално търпи се ама преди 2 седмици бяхме на сватба и аз по едно време в ресторанта усещам ,че положението вече е неконтролируемо и започва да тече та добре че придвидливо си бях взела помпата и бързо в колата исцедих 150 грама  Crazy и продължихме купона  Joy а после тези 150 си ги сложих в шишенцето от което свеки му беше дала докато ни няма и отново във фризера.

# 48
  • Мнения: 1 544
nadeto7  Peace идеята е страхотна стига да имаш сили и нерви аз след тази бременност трудно бих се навила скоро ,пък и вече си имам двечки и това което мога да ти кажа е ,че е супер. А това ,че все още нямаш цикъл не значи ,че неможеш да забременееш. Незнам дали четохте в големия форум за някъква майка родила началото на януари и сега пак е бременна а термина и е края на декември т.е. ще са дори в една година родени ,но проблема беше че е раждала секцио и не се знаеше дали ще може да го остави второто .
Така ,че успех  Hug 

# 49
  • Мнения: 3 423
здрасти милички Hug Hug Hug
Ради много е хубав Вики -толкова сладичък,с такива хубави косички-пупу
Жане прекрасни сладурки са малките принцеси и леле ,колко са послушни сега ще кажа на Бобчо ,да се засрами той какъв е ревльо Joyснимките са чудесни и определено ме окуражи за морето.ти топи ли ги в басейна.аз като говорих с педито тя ми каза ,че може ако водата е над 25 градуса да потапяме крачетата в морето.
аз лично не виждам причина да е опасно ходенето на море-нали и на морето живеят бебчета.даже лекарката каза,че там климата е по умерен и подходящ за понасяне на летните жеги.само нетрябва да се пекът.
днес таткото е дежурен с Бобчо и аз си мързелувам Hug
Наде аз май на друга бременност няма да се навия-толкова страхове брах ,че сили нямам за втора.
относно работата-ами аз като човек който няма и един ден дето да е ходил на работа Embarassed Embarassedсе възхищавам на мамите ,които работят и могат и сами да издържат децата си.при нас таткото печели достатъчно за да мога да си позволя да не работя и да се изживявам ,като артист.но сега определено съм изоставила рисуването и не ми липсва-детето ми е по важно и мисля да го гледам до 90 годишна възраст Joyдаже скоро имаше конкурс за най добро оформление на книга-в която област мисля съм доста доволна от постигнатото от мен и аз даже не намерих време да си подам документите за участие-наистина съм обсебена от детенце и не го оставям изобщо без мен.в същото време обаче определено ме комплексира мисълта,че ако недай си Боже остана сама с детето аз няма как да го издържам и да му осигуря днешния стандарт на живот newsm78 Embarassed Embarassed Embarassed

# 50
  • Мнения: 1 668
А това ,че майката и бащата са едно и също са пълни глупости за едно дете майката винаги е само една тази която го е родила а за баща може да мине всеки да не говориме ,че много пъти той дори е неизвестен ,но това е една друга тема в която е тъпо да се задълбаваме защото е пределно ясна за всеки .
Да му мислят жените, дето са осиновили деца по тази логика... Те би трябвало да си останат 2ро борче отляво на дясно само защото не са си родили децата. и дано мъжът ти не прочете това, че за баща може да мине всеки - моят това би го убидило ужасно

# 51
  • Мнения: 160
здравейте мартенски мами-мадами Grinning (това по повод темата с килограмите Grinning Grinning) оффф, и аз имам да свалям още 4-5 кила, но да успокоя мамите за ханша - моят се е поприбрал, доколкото съм разпитвала всички ханшове се прибират значително, просто е въпрос на време, така че споко Grinning но пък сега мога да си взляза в дрехите от "по-дебелите" ми периоди, защото в другите преливам оттук оттам Grinning ама майната му - и аз като Миличка съм решила - септември на море да развея малко плътта Laughing като цяло, обаче, и аз мисля, че мартенските мами нямаме от какво да се оплакваме по отношение на въшен вид - всички които съм видяла на живо или на снимки изглеждат великолепно, никой даже не би помислил, че са раждали толкова скоро Heart Eyes

Дейзи и Кико е само на кърма и то на поискване, и то без нищо друго, включително водичка, така че през жегите се храним на 2 часа, че понякога и по-честичко. откакто сме в парка по цял ден с Туити, и двете кърмим там постоянно, че даже вече и памперси сме сменяли (изживяването е неописуемо, особено като разсъблека Кики чистак-бърсак гол, щото памперса пак е пропуснал и сме наакани до ушите, ама съвсем буквално) Mr. Green

Наде, браво на теб за това, че вече си се решила на 2ра бременност - аз познавам едни породени мацки и наистина са си много близки, страхотно е. и аз наскоро се замислях по тая тема (леекичко изтръпнала естествено Grinning), щото вече трябваше да ми е дошло според моята докторка преди поне 2 седмици, обаче го няма и вече правих 2 теста за бременност Simple Smile засега са отрицателни, обаче ще трябва да направя още един след седмица-две пак. честно казано, малко скоро ще ми дойде, ако съм бременна ПАК.....

Миличка, нямах представа, че си художник! я виж как можем да врътнем една бизнес далавера - на мен ми се ще някой да изрисува бъдещата стая на Кико след някой и друг месец, така че ако ти се навиеш ще съм страшно радостна Grinning почти мога да си представя как Кико и Бобчо си играят, а ние си пием кафето Laughingтова, обаче, предполагам в един идеален свят, в който Бобчо не плаче, а Кико не пищи като одран, само защото съм го оставила да лежи по гръб за 2 мин Joy обаче, сериозно си помисли и си измисли тарифа Grinning

много дълго стана, обаче ще ме извините защото напоследък нямам много време да пиша и сега си наваксвам за пропуснатото (дано не ви лазя по нервите Laughing)
последно само, за майките и борчетата - и аз мисля като Мики, че майката си е майка, защото понякога само аз съм в състояние да си успокоя детето, а и се оказва, че майчинският инстинкт не е измислена работа, ами си действа с пълна сила. а за татковците - зависи единствено от тях дали ще значат много за детето си или не - просто трябва да са готови да участват активно в отглеждането на детенцето (дай боже всекиму такъв тати Simple Smile) а  вече за осиновените дечица, нещата за съжаление са много по-комплицирани от първо борче, второ борче, защото са замесени много сложни емоции и преживявания, с които те и родителите трябва да се справят.
айде стига толкова и дано шибаното време дасе оправя, щото моя се побърква в къщи Grinning
целувки от нас Hug

# 52
  • Мнения: 3 216
Здравейте мамчета и бебоци.аз отдаван не сьм писала.Уж уча за изпит.Та утре е големия ден .От другия понеделник започват очните и се оказа,че няма да има кой да гледа Марти.Направо сьм се видяла в чудо.Не знам какво ще правя.
Ето малко симкии и от нас
http://www.bgphoto.net/photos/12140/o632847856067968750.JPG
http://www.bgphoto.net/photos/12140/o632847857334062500.JPG
http://www.bgphoto.net/photos/12140/o632847862790468750.JPG
http://www.bgphoto.net/photos/12140/o632848682681093750.JPG  тул сме с една от кандидат-снахите. Joy

# 53
  • Мнения: 353
Здравейте и от мен!
Мерси за отговорите за гимнастиката - и аз правя тези упражнения, но по-скоро се чудех кога, защото в началото я правех след къпане и масажа, което при нас е към 8 и 30, но лекарката казва, че упражнения не се правели вечер, та сега я правя сутринта преди разходката, знам ли и аз  newsm78
Дейзи и ние сме на поискване и изцяло на кърма, но моя човек взе че последните дни си направи нещо като режим - в смисъл има 6 хранения на ден по горе-долу едно и също време, абе ето и сега си просрочва яденето с повече от половин час...
А за гледането на деца - аз съм на мнение, че е най-добре независимо колко време ще се прекарва с бебето(детето) то това време да бъде изкарано пълноценно! Просто, честно да ви кажа потрисам се като видя майки-домакини (уж!), които седят и лющат и плюят семки по цял ден, детето около тях се опитва да контактува с тях или примерно пада, обаче те са прекалено "заети" да обсъждат сапунки или нещо от сорта. Вярвайте ми виждала съм и такива! Е, каква му е ползата на едно 5 годишно дете, че майка му си седи вкъщи, ако не му обръща внимание?! Ако когато детето се опитва да общува с нея, следват някоя от репликите: "ето сега ще ти пусна телевизора да гледаш детско" или "иди да поиграеш на компютъра" и т.н. само и само да не седне и да научи детето на нещо. Може би защото аз съм случила на родители, но си спомням в мойто детство, майка ми и баща ми страшно много са се занимавали с мене и са се опитвали да ме учат на нови неща, отговаряха на хилядите ми въпроси. Затова мисля - майната и на къщата (имам предвид домакинската работа), важно е да общуваш с детето си! От там мисля, че го има и синдрома "баба и дядо" - просто те виждат внуците си примерно веднъж седмично за по няколко часа и гледат да изкарат възможно най-добре, да опознаят внучето си както и то тях...
А за разликата между майката и бащата - хммм, не мисля, че биологичния фактор е толкова важен, т.е, нито кръвта, нито пола те правят по-добрия родител. Да, има майчински инстинкт, но познавам бащи (в това число собствения ми брат), които опредлено гледат по-добре децата си от майка им, като под гледат имам предвид, познават душичките им и отгатват емоционалните и интелектуални нужди. Та си мисля, че всичко е въпрос на добро желание...

# 54
  • София
  • Мнения: 1 086
Привет,мами! Hug
Ей,че гадно време днес!Тъкмо решихме да излезем въпреки ,че е мрачно и то взе ,че заваля и си останахме в къщи.Незнам заради времето ли,но моя син днес ме учуди като спа 4 часа непробудно през деня,даже закъсня с 2 часа за яденето си.Надявам се това да не се отрази на нощното му спане днес и да трябва да го забавлявам до 2-3 часа. Simple Smile
Много са ни красиви госпожиците,а мъжете са големи чаровници!
Аз имам да свалям 5 килограма,но си влизам в повечето стари дрехи,само ги опъвам повечко.Ще отслабвам като спра да кърмя,общо взето съм доволна от външния си вид. Blush
За следващо бебче мисля да изчакам не повече от 2-3 години,че вече съм на 31,да не стане много късно.Но пък сега веднага да действаме по въпроса ми е доста раничко,ще ми дойде нанагорно. Wink

# 55
  • Мнения: 1 272
Здравейте, мили мами и бебчета!
Много мислех и аз за още едно бебе докато съм загряла, но това означава да забравя, че някога съм работила. Затова плановете ми са да си погледам това бебе, да поработя 1 година и после пак бебе. Пък да видим.
За килограмите и аз съм в отбора. Но мисля, че все пак бивам, като за скоро родила мама.
Много сладки бебета си имаме пу-пу
И накрая, но не по важност искам да почерпя. Днес нашето семейство става на 1 година  Heart Eyes newsm38 Heart Eyes
Приятна вечер  Hug

# 56
  • Мнения: 487
Лили_Б, С това трябваше да започнеш постинга Simple Smile Това е МНОГО важно!

Пожелавам ти щастлив семеен живот много години - поне още с 2 нули отзад   bouquet

# 57
  • София
  • Мнения: 1 086
Лили,честита ви годишнина!Да сте все така щастливи заедно!

# 58
  • Мнения: 470
Здравейте , аз също мисля да си гледам детето колкото се може повече , въпреки , че в началото не бях на същото мнение.
А колкото до килограмите #Cussing out , не съм се качвала на кантар , за да не се депресирам , но от качените 24 за цялата бременност  , май не съм свалила повече от половината.Или поне така ми се струва.На мен ми помагат само ежедневните разходки , но това лято ще забравя за старите си дрехи. Embarassed
В момента Елица и татко и се хранят , а аз си откраднах малко лично време.Преди малко му заявих , че неделя е неговия ден за гледане.Не , че ми тежи , даже се забавлявам докато се гледаме , но  нали все пак съм жена и не трябва да се изоставям LaughingСамо дето тя много го разиграва  hahaha- плюе биберона и започва да му гука и се хранят по 1 час Joy
Не се хваля , но мен много ме слушка детето и не съм съгласна , че няма значение дали детето се гледа от майката или от някой друг.Аз например много я глезя , но и съм доста строга на моменти и тя ми усеща настроението , докато на баща си само се глези , защото той и позволява( като всеки татко на момиченце)От сега го прави разноглед #Crazy

# 59
  • Мнения: 1 668
А за разликата между майката и бащата - хммм, не мисля, че биологичния фактор е толкова важен, т.е, нито кръвта, нито пола те правят по-добрия родител. Да, има майчински инстинкт, но познавам бащи (в това число собствения ми брат), които опредлено гледат по-добре децата си от майка им, като под гледат имам предвид, познават душичките им и отгатват емоционалните и интелектуални нужди. Та си мисля, че всичко е въпрос на добро желание...
Ето това имах предвид - родителите не трябва да се делят по пол, а на отговорни и безотговорни, на отдадени на децата си и отдадени на себе си и т.н. Фактът, че сме износили и родили по едно дете не ни прави добри, а мъжете ни лоши...
Иначе да питам - какво е това животно майчински инстинкт  newsm78 newsm78 newsm78. Като ви чета понякога се чувствам като персонално ощетена от природата Thinking. Винаги реагирам в различните ситуации както съм прочела в книгите или ми е казала педиатърката. Никога не съм получавала никакъв импулс за действие /инстинкт/ даже нямам и представа за какво говорите. Вярно, че се втурвам като луда, когат иван реве, че е гладен или пък за нещо друго, но и мъж ми прави същото - значи това не е майчински инстинкт или пък и мъж ми го е развил  newsm78.

Общи условия

Активация на акаунт