Хайде,мамо,стягай ми багажа,голо дупе аз на плажа да покажа!МАРТ2006

  • 14 875
  • 262
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 520
Здравейте мамчета и бебчета!
Zhana , radi-t, много са сладки дечицата, да са ви живи и здрави!
Ние вчера  цял ден не се прибрахме и сега докато изчета всичко ooooh!, много сте били активни вчера, явно е било лошо времето в София newsm78. При нас , колкото и да ни убеждаваха синоптиците , че е 23 градуса си беше не по-малко от 30 Joy.
Да ви кажа наша Катерина какви номера ми прави оня ден ooooh! не искаше да яде от шише , направо пищеше истерично само при допира на биберона, а аз кърма имам много малко , само за предястие, направо ми взе акъла Shocked И аз като се притесних , ужас, а и освен това имам билет за Depeche Mode и ще пътувам за София на 20.06  и това дете като отказа шишето, направо наум се простих с дългоочаквания концерт Tired
 Но слава богу вчера всичко си беше както преди Peace. Направо имах чуството , че усеща , че скоро няма да има какво да суче и се е вкопчила в гърдата Laughing
За връщането на работа, аз мисля ,че е хубаво детенце да се гледа от мама поне една година, но за целта трябва да са отлично подсигурени финансово. В нашия случай татко печели добре, но пък децата са ни две,а и наемът ни е солиден, та сигурно ще ми се наложи да се завърна и аз на работа. Надявам се , че свекито скоро ще се пенсионира и ще се навие да "работи" гледачка Rolling Eyes. Лошото в случая е, че незнам как ще успея да се убедя сама себе си , че го оставям детенце в сигурни ръце, щото тя още неможе да я държи като хората ooooh! все едно никога не е виждала бебе Shocked, но за съжаление , нямам друг избор, щото майка ми е само на 47 години и има доста време да поработи Tired
Е това е , целувки на всички и хубав слънчев ден  bouquet Heart Eyes

# 61
  • Мнения: 4 428
Здравейте, мами Hug

Вие доста сте изписали за два дни. Grinning

Много благодаря за хубавите думи за Маги Hug Те всичките ни бебчета са си ни хубави и сладички Heart Eyes

Ние този уикенд направихме първото пътуване и почивка с Маги. Ходихме до Велинград за 2 дни и си изкарахме супер. Доста бързо се приспособихме и нямаше проблеми да се гледаме с Маги. Ето малко снимки от там:
http://images07.snimka.bg/000767137-big.jpg
http://images07.snimka.bg/000767138-big.jpg
http://images07.snimka.bg/000767139-big.jpg

По въпроса за връщането на работа и гледането на децата от други хора, аз бих се върнала на работа след о/о 2-3 месеца за по няколко часа, но няма кой да гледа Маги. Майка ми не иска да я гледа толкова малка, пък и аз не искам да й я оставя, защото не ме слуша. Детегледачката ми е най-удобния вариант, защото ще идва в нас, а няма да се разнасяме из цяла София всеки ден. Но този вариант е много труден за осъществяване, защото аз хич не вярвам на агенциите, че ще направят въобще някакъв подбор на жените и ще трябва да пробвам всички кукувици, които ще ми пратят. Аз и сега си ходя до офиса да си видя колегите и вече ми е мъчно за там.

А иначе смятам, че и двамата родители трябва да имат еднаква роля и важност в отглеждането на детето. Ние Маги я свикнахме от началото да се грижим и двамата за нея, така че за нея не е проблем да я оставя на мъжа ми за няколко часа и съм сигурна, че всичко ще е наред.

Констанс, точно за такива надуваеми побложки имам предвид.

Туити, и аз правя гимнастиката и масажа вечер преди баня - о/о 22.30. Ние правим масаж на ръчичките, крачетата, гърдичките, коремчето, гръбчето и дупето. Гимнастика правим с ръчички нагоре и надолу и ги кръстосваме, с крачетата нагоре и надолу и колело, тупаницата и танца. Също и "пълзим". Аз имам видеокасета за гледане на бебето и там са показани гимнастиката и масажа и се казва, че може да се започнат още веднага, а аз даже изчаках да ми каже педито след 2-я месец. А за това кога се прави не мисля, че има значение. Важното е да не е на пълен стомах.

Последна редакция: пн, 05 юни 2006, 09:36 от veselina_s_p

# 62
  • Мнения: 498
Привет!
Снощи,докато къпех Янето,забелязах,че белегът,който е от БЦЖ-ваксината ,направена още в родилния дом е леко зачервен...сякаш има реакция....на някое от вашите бебчета има ли нещо подобно,че се притесних????

# 63
  • Мнения: 1 544
Здравейте ,дали времето днес ще е по хубаво  newsm78 дават го да вали ,но сега като гледам какво слънце е изгряло май ще поизлезнеме за малко поне. Алекс последните 2 дена е направо ужасен колики ли са лигави ли се нещо от седене вкъщи ли се изнерви незнам ама само мрънка плаче ,нервничи и непрекъснато много свирепо си завира в устата или ръцете или лигавника абе каквото докопа #Crazy
На всичкото отгоре вече 2 пъти отказва да яде  #Crazy направо е ужасен .Дано да е някакъв период само и да премине по набързо ,че след 10-тина дни ни чака доста дълъг път и така определено няма да го издържиме. Добре ,че поне през нощта спи.
nadeto7 звънни за всеки случай на педиатъра ви така ще си по спокойна въпреки ,че може би просто кожата и е по чуствителна.
Хубав ден на всички  Hug

Последна редакция: пн, 05 юни 2006, 09:46 от miki3

# 64
  • In the jungle out there..
  • Мнения: 1 252
Привет!
Снощи,докато къпех Янето,забелязах,че белегът,който е от БЦЖ-ваксината ,направена още в родилния дом е леко зачервен...сякаш има реакция....на някое от вашите бебчета има ли нещо подобно,че се притесних????

Наде. ако имаш предвид белега на рамото - не се притеснявай Peace Даже късно се е зачервил. Нашето педи още на първата консултация каза, че около 30-тия ден ще започне да се зачервява, да забира и ще стане гнойна пъпка, което значи, че детето прави имунитет. И точно на 30-тия ден започна да се забелязва, а после около месец беше ужасна гнойна пъпка Sick Педито каза, че колкото по-гадно изглежда, толкова по-добре  #Crazy Даже още има червено петънце, където му е  паднала коричката....

# 65
  • Мнения: 1 544
Калаза а ако не му се е зачервило въобще значи ли че не е изградил имунитет newsm78 защото аз не съм забелязала такова нещо.

# 66
  • Мнения: 4 428
И при нас е така от тази ваксина. Доста от отдавна е зачервена и вече няколко пати се пука и изтича гной и нещо воднисто. Педито каза, че ще е така май до годинка

# 67
  • София
  • Мнения: 1 086
Добро утро и от нас! Hug
Наде,нашия белег от ваксинката даже беше загноил,но като се обадих на педито да я попитам,тя каза,че това било нормално,да не го пипам,мажа или изстисквам. Rolling EyesСега вече е по-добре,още е зачервен,но поне няма гной.
Мики,къде е това слънце?В люлин е голям мрак,пак няма да излизаме! SadИ нашия хубавец по цял ден си дъвче и смуче ръцете,понякога много настървено.
За връщането на работа,мисля,че всеки постъпва както прецени,че е най-добре спрямо конкретните обстоятелства.Лично аз мисля да се погледаме поне до 1 годинка.Може би ако ме чакаха на някоя добре платена работа да се върна,щах да го направя по-рано,но няма такава. WinkИначе нашия татко се справя много добре с него и съвсем спокойно бих му го поверила,само дето като реши да реве се успокоява само в мен,е все пак ние сме заедно по 24 часа в денонощието и е нормално да е привързан повече към мен.
Цунки от нас!

# 68
  • In the jungle out there..
  • Мнения: 1 252
Калаза а ако не му се е зачервило въобще значи ли че не е изградил имунитет newsm78 защото аз не съм забелязала такова нещо.

Мики, по принцип точно това означава, питай педито за всеки случай..Принципно няма за какво да се притесняваш, защото на 7-10 месеца (така пише в здравния картон на Panadol Baby) се прави манту, т.е. проверка на имунитета и  при отрицателен резултат се прави нова имунизация.

# 69
  • Мнения: 2 309
здравейте,

Кремена много сте сладки на снимките Hugпу-пу
Вевси благородно ви завиждам за почивката Hugдано и нас скоро ни огрее.

Виждам сериозни теми сте подхванали, за грижите по децата , майчински инстинкти и пр. това, което от опит мога да кажа е, че при някои хора има родителски инстинкт, а други са просто оперирани от него. Родният ми баща например не ме е виждал от 5 годишна възраст и никога не се е интересувал от мен, вторият ми баща обаче умира за мен и сме адски близки, с него се разбирам по-добре отколкото с майка. Що се отнася дали е все тая кой гледа детето на тази възраст не съм съгласна. Оставям настрана кърменето, но контакта и майчината ласка не могат да се заменят, то е ясно че всеки може да и смени пампареса или да и даде играчки, друго е обаче като застана пред нея да видя как грейва в усмивка. Лигавя я до безобразие, непрекъснато е гушната и непрекъснато я целувам. Не ми пука дали е възпитателно или не. това е майчински инстинкт идва ми отвъте и го правя,не се водя по книги нито за храненето, нито за възпитанието.

# 70
  • Мнения: 498
Благодаря за бързите отговори Hugкакво щях да правя без този форум незнам....за сетен път се убеждавам колко сте ми необходими! Hug
Тази сутрин аз се видях в приключение с Яна.Събуди се чак в 6.30ч./иначе си се буди нощем към 4.30-5ч./и естествено беше освирепяла от глад.Аз й направих 150гр. АМ,като обикновено тя изсуква около130-140гр....да ,ама тя ги изяде всичките 150 и започна да реве,сякаш е още глаДНА.Чудих се,чудих се и взех,че й направих още 30гр.,които тя изпи на екс...заспа доволно и аз я сложих да си легне.След половин час се събуждам от повръщане...изкара си милата цялото мляко Sadвсичко беше омазано.Сложих я да се гушка до тати,докато почистя,а тя започна да ака Laughing...сменяй памперс,а тя започна пак да реве от глад Shocked...направих й 120гр. и ги изцока пак на екс...после пак почна да ака Rolling Eyesпак сменяй памперс....и най-накрая се кротна и заспа:0сега още спи Laughing...ама аз се разсъних и това ми бешще спането Joy

# 71
  • Мнения: 498
Относно майчиният инстинкт....разбрах какво е,когато ни приеха с Яна в болница,заради жълтеницата в края на 1 месец.Дойде една сестра ,взе ми Янето и каза,че ще я отведе в манипулационната,за да й включат система.След малко чух Яна да плаче жестоко,явно бяха започнали да я дупчат...ревът се засилваше,а аз вече не се сдържах....накрая и аз се разплаках,а Яна започна да издава направо нечовешки звуци...нервите ми не издържаха и нахълтах в стаята,като им се развиках да ми оставят детето на мира!а те се втурнаха към мен и ме изгониха от стаята.Върнаха ми я след около 20 мин....тя беше омаломощена от рев и въздишаше на пресекулки...бяха я дупчили навсякъде,включително и на главата....явно са й се пукали веничките.Доста дълго плаках след това.След време приеха друго бебче на съседното легло и него го взеха да му включват система и то плака,но незнам защо не ме боля така....Тогава си помислих,че явно това е моето майчино чувство... Grinning

# 72
  • Мнения: 3 423
здрасти милички Hug
Наде и на Бобчо се е зачервил белега,не се притеснявай нормално е Hug
Румче миличка,аз съм завършила илюстрация и не смея да правя стенописи дори в стаята на Бобчо, камо ли да орезиля стаята на Кико Hugно ако искаш може да измислиш приказка и аз ще ти я илюстрирам-да си има уникална книжка Hugи моляте не говори за никакви тарифи-между приятелчета неможе да става дума за парички Heart Eyesа за стаята най добра работа ще ти свърши някой стенописец,защото те имат по пространствено мислене а и ще знаят точно, какви бои и техники да използват(аз не знам newsm78)
Лили мила,честита годишнина-много ,много щастие и любов Heart Eyes
Веси,скъпа браво на Маги как е слушкала на почивката.а за детегледачките и нашия татко ме кара да намеря защото ние от как се е родил Бобчо сме излезли само за 2 часа без него,като оставен при мама ви казах как е бил гледан Confusedи в този случай се оказва ,че аз дори на мама нямам вече доверие,камо ли на чужд човек а пък мъжа ми иска поне два пъти седмично да излизаме двамата и настоява да потърсим детегледачка.и аз като теб невярвам на агенциите и така ми е притеснено от тази задачка,че все отлагам Rolling Eyes
Ели аз като ме спече тъпото педи,че можело да ми намалее кърмата,пробвам за някое от храненията да цедя с помпата за да видя колко съм произвела Embarassedи Бобчо ми отказва шишето,едвам му набутвам 80-100мл и аз като теб се притесних .ти с каква биба си на шишето-дали вече като са по на 3 месеца да не им сменим бибата с такава с по голяма дупка( аз още съм с единица newsm78)
с обич безброй цунки Heart Eyes

# 73
  • Мнения: 520
Мила , аз имам едно шише на Авент и едно на чико, защото първите които взех бяха на Giordani и започнаха да текат. Та мисълта ми е, че и двете шишета са с биберони за 0 до 6 месеца, но при нас определено не беше от това щото предложих различни  видове биби: каучук , силикон, на Чико на Джорданито, но не става и туй то. Сега пак се опита да реве, но докато я успокоявам се унесе и яде в заспало състояние. Честно казано , май реве и се дърпа от шишето когато и се спи и иска да суче , че да се приспива;-)
П.С. Мисля, че на всички марки трябва да има биберони за след 3 месеца, но незнам дали не са им много големи дупките и ме е страх да не започне да връща. Затова ще караме още малко с тези, пък после ще видим.

# 74
  • Мнения: 1 336
Мила, аз смених бибероните на Михаил преди 1 седмица с 3+ на Авент и двата вида с 3-те дупки и тази с процепчето, определено много му пускат и той плюе и се лигави, да не говорим че вечер оказва да яде ако млякото не му е в едно "вълшебно шише", което леля му прати от щатите и сега се опитваме да намерим същото, но в тези сайтове, в които го открихме нямат доставка до България, та може би ще ни изпращат колет с шишета  Joy ако това не е хипер глезотия, ама ние сме за бой с баща му  Joy
за детегледачките, аз лично на агенция не бих се доверила, особенно след като прочетох как давали сиропи и капки за успокоение за да спят децата, ако искаш може да ни донесете Бобчо у дома Heart Eyes поне ще си спокойна и вие да поизлезете  Heart Eyes
Милички, хайде да не даваме толкова крайни определения какво е майчински инстинкт кой го има и кой не и да не израждаме темата в спор... Peace  Peace  Peace ФАКТЪТ, че сме тук в този форум, вълнуваме се, обсъждаме, споделяме и добро и лошо вече почти година, говори, че едва ли има някоя от нас лишена от родителско чувство или лоша майка. А това кое е важно и кое е добро, както и кое е достаъчно за собственото му дете и за него самият всеки решава сам, не знам защо обаче думите работа и кариера звучат в ушите на някои хора като отказ от детенцето и грижите за него, рано или късно (най-късно след година и 10 месеца) всеки трябва да се върне към това, което е правил преди или по време на бременноста  Peace  и какво тогава спирате да бъдете майки ли  newsm78  newsm78  newsm78 ... не смятам, че след като ще сменя 3 памперса по-малко 5 дни в седмицата и няма да присъствам на 2 или максимум 3 хранения на Михаил на ден (в случая ще го направи майка ми) това ме прави по-лош родител, да много ще ми липсва детенцето, бих си го погледала още малко, но никога не съм планувала това да е повече от 6 месеца... за мен думата "достатъчно" за гледането на едно дете е доста разтегливо понятие, на децата никога нищо не им е достаъчно, те винаги искат повече и смятам да му дадем максималното което можем, а нека след време той прецени кое е било по-добре за него и кое е имал по-голяма нужда  Peace
Дали ще се оправи времето да отидем към 2 в Южния  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт