До Август време не остана - малките бебоци скоро ще се гушкат с мама!-2018

  • 45 033
  • 746
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: X
Ми хайде примерно в петък на обяд ?

# 46
  • Мнения: 727
Еййй, да бях и аз от Пловдив да дойда на по фрапе Grinning Учих там и си остана любимия ми град.

# 47
  • Мнения: 269
Честита ни нова темичка Simple Smile Нека да я изпълним само с хубави и положителни емоции Heart Eyes
Все повече се доближаваме до финала, а на мен някак ми изглежда нереално. Днес влезох в 33 г.с. Гледам много да не мисля за раждането, защото и мен като ginger ме хваща страх, защото знам какво ме чака. С баткото бях с пълна упойка, а сега искам да съм със спинална. Притеснявам се дали ще мога психически да издържа времето на операцията.
Vivi щом пишеш операция това предполага секцио, нали? И аз ще съм пак секцио, но и първият път бях със спинална. Всичко почна и свърши за час, времето лети оосбено след като чуеш бебешкия плач, при мен стана на 20 мин от началото. В Щерев ти пускат музичка такава задушевна и релаксираща , а единия анестезиолог през цялото време ме галеше по косата и ми говореше с усмивка, въпреки, че аз бях супер спокойна и нахилена. Мъжът ми тогава беше там, сега няма да е, но той вместо да седи мирно да ми стиска ръката дето се казва, се беше изправил и гледаше какво правят Simple Smile)) луда работа:)Няма страшно, това е прекрасен миг, и не го мисли, че колкото повече мислиш толкова повече се притесняваш. Аз съм си го наложила на волята, защото искам и сега да се чувствам така спокойна както тогава. Мен повече ме плаши после първите 24часа и онова натискане по корема с пясъците, ама всичко минава остава само хубавото.

# 48
  • Мнения: 1 604
Еуфория- направо ме разби с тези лакти. Хиля се в офиса, колегите ме гледат странно. Аз тази сутрин имах случка. Реших, че ще ходя с една рокля на работа, която се разкроява и е еластична. Едвам я намъкнах, не можех да дишам в нея, но страшното беше, че не можах да я сваля. Добре че ММ още не беше тръгнал. Нищо не мога да си свия вече, отказвам йогата, ще се депресирам повече. Ще си грухтя вкъщи.

Градската градина звучи супер за кафе, ама утре съм си на работа поне до 2 или ако изляза по- рано ще водя баткото на плуване. Другата седмица ще имам повече възможности да лавирам във времето. Следващия вторник каква ще е темата на лекциите в Селена? Много много не ги следя.

Виви- аз раждах със спинална упойка, сега си се замислям за пълна. Лично аз се чувствах като прасе по Коледа. Не искам да плаша никой, напротив в такъв момент трябва да си смел. Хубавото беше, че видях бебето веднага, лошото беше, че усещах всичко- натискане, дърпане. Честно не си спомням първия плач на сина ми, помня че протегнах ръка да го пипна, но даже не разбрах дали успях. Бързо приключиха с ваденето на бебето и след това нищо не се усеща. Лесно ме пусна упойката, не съм повръщала, не ме е боляла глава. От пълна упойка май по- трудно се излиза. Мен не са ме натискали, пясъци не са ми слагали. Но първите 24 часа наистина са много гадни. А бе хич не ми се минава през това отново. Предпочитам някоя СПА процедура Laughing

# 49
  • Мнения: X
Първи грижи за новороденото 😊 като първескиня не мисля да я пропусна Simple Smile

# 50
  • Мнения: 1 604
Еуфория- тя тази им е най- полезната лекция въобще. В Хирургиите също имат такава лекция и е много хубава също. Всички останали лекции, на които съм ходила си бяха наполовина загуба на време. Една пропуснах и още съжалявам Simple Smile))

# 51
  • София
  • Мнения: 4 884
Секциото минава супер бързо и неусетно. Аз също усещах някакво пипане по мен, но няма абсолютно никаква болка. Имаше музика, говорехме си с анестезиоложката лежерно, като извадиха малкия го повиха и ми го дадоха за кратка гушка, след което го поеха неонатолозите, малко след това се върнаха да ми кажат колко кг и см е и че е добре,  зашиха ме и ме пренесоха в стаята. Не съм имала никакъв проблем с упойката. Хубавоот на спиналната анестезия е, че пуска напълно за 5-6часа,  през които обезболява самото място на операцията, в най-тежките часове. Докато при пълна упойка в момента, в който се излезе, рязко се усеща болката от разреза.
Моето секцио, макар и по  спешност, беше наистина песен, нямам никакви лоши спомени за болки и т. н, най-гадното ми беше ужасния глад, който ме гонеше докато най-накрая ни нахранят. Нямам търпение да легна пак на масата, да се отърва от тежкото бреме и най-важното, да си гушна детето.

Последна редакция: чт, 14 юни 2018, 15:44 от Buena esperanza

# 52
  • Мнения: 2 111
Дами, аз днес бях на обременяването с глюкоза и преди малко ми излязоха резултатите. Още не съм успяла да се свържа с АГ, ако на някой му се занимава да погледне, прилагам:
Скрит текст:


# 53
  • Мнения: 67
Кафе с Канела До колкото успявам да видя, резултатите ти са супер Blush Моите бяха 4,2 нулева; 12,7 един час след глюкозата; 10,5 два часа след глюкозата Blush

# 54
  • Мнения: 366
Аз гледам да не го мисля момента на раждането, въпреки че вече нямам търпение да минава всичко Simple Smile. Първото ми раждане беше секцио с пълна упойка, защото никой не ме пита каква упойка искам. Самото събуждане е истински Ад. Страшно много ме болеше. После докато ме караха до стаята по неравния колидор беше кошмар. За това сега искам да съм със спинална упойка, но тъй като ще раждам в държавна болница, няма да имам екстра като музика Simple Smile. Просто се чудя как ще мине времето. Сестра ми когато ражда в Майчин дом със спинална упойка казва, че едвам й е минало времето и е щяла да се побърка, та може би и аз съм се насочила психически, че ще е гадно.
Първите 24 часа са си наистина гадни. Още си спомням като ме натискаха по корема, как инстинктивно махах ръката на доктора Simple Smile, а за ставането не ми се коментира.
Преди се шегувах с ММ, че с първото не знаеш какво точно те чака, но ако имам второ това ще е геройство от моя страна.

# 55
  • Мнения: 1 604
Виви, в Пловдив в държавните болници екстри като спинални упойки няма. Надявам се добре да си проучила нещата в болницата, в която си се насочила. И да- бавно минава времето.... Права си за геройството и аз се чувствам по същия начин.

# 56
  • Мнения: X
Ново 20 😕
Моя близка ми каза да не съм посмяла да купя каквото и да било на Johnson & Johnson тъй като имали канцерегонна съставка и дори една майка ги била осъдила.....
Някой чувал ли е нещо ? Това вярно ли е или е трик на конкуренция нещо ?
Бях се спряла на тях за козметика катж за среден клас и сега съм в задъдена улица....добре, че не съм накупила..

# 57
  • Мнения: 338
Ново 20 😕
Моя близка ми каза да не съм посмяла да купя каквото и да било на Johnson & Johnson тъй като имали канцерегонна съставка и дори една майка ги била осъдила.....
Някой чувал ли е нещо ? Това вярно ли е или е трик на конкуренция нещо ?
Бях се спряла на тях за козметика катж за среден клас и сега съм в задъдена улица....добре, че не съм накупила..

Предполагам това са продуктите на jhonson’s baby. Аз в началото си мажех корема с такова олио и се изприщих, тогава АГ ми каза, че от тази марка бебетата редовно се изприщвали и просто се чуди как може да са толкова популярни, след като не са им хубави продуктите. Та от тогава съм си ги забранила като марка, но не съм чувала да са канцерогенни. Аз съм се спряла на марка uriage. Просто по-добре вземете козметиката от аптека, има и други марки, не всички са скъпи . Дано съм била полезна Simple Smile

# 58
  • Мнения: X
От аптека ясно, макар че складовете на вносителя са еднакви, но както и да е това е друга тема.
Не искам да стартирам с българска козметика, но не искам и да взимам висок клас медицинска като А-дерма или подобни, за да не се изнежи и после да няма къде да мръдна така да се каже.
Исках нещо среден клас, затова се спрях на тях, но сега пак в задънена улица какво да е Flushed

# 59
  • Мнения: 1 187
Момичета имате ли проблеми с дишането ? Аз съм като 90 годишен старец, страшно ми е трудно да дишам свободно. Вечер не мога да спя задушавам се дори като съм легнала  на една страна  с висока възглавница. Отделно коремчето ми е доста голямо вече и усещам кожата ми супер опъната, имам чувството че ще се спукам.  Все се успокоявам че малко остава. Не знам някои от вас как  изобщо ходят на работа все още , много ви се възхищавам. Буквално не мога да отида до магазина , след 5 метра ходене всякакви сили ме напускат. Мъжът ми каза че имам походка на блъсната котка  Sweat Smile

Общи условия

Активация на акаунт