До Август време не остана - малките бебоци скоро ще се гушкат с мама!-2018

  • 45 095
  • 746
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 444
Кафе с Канела - според мен няма притеснения, бебока си е нормално тегло, друг характерен признак са многото околоплодни води, каквито ти не спомена.
НО за теста - отиваш на гладно и само на водица. Боцкат те, пиеш 200 мл глюкоза - все едно една огромна чаша вода със захар,  търпи се, ама си е гадничко. След час пак те боцкат и после още час мотаене и пак те боцкат (общо три боцки в различни пръстчета). Неприятното е, че ако си по-ранобуден като мен - докато стигнеш и приключиш с теста ще са минали много часове без да си хапнал нищо. Аз лично накрая получих хипогликемичен шок - световъртеж, треперене и изпотяване, заради рязко спадане на кръвната захар (явно като те пуска глюкозата). Вода и нещо сладичко бързо те оправят и трябва да имаш в джобчето. Не се случва при всички, но имай едно на ум (особено ако ще шофираш ).
После давай резултата ще го обсъдим Wink

Тя Ladybug е обяснила вече Simple Smile

# 31
  • Мнения: 2 111
Много ви благодаря, момичета. Резултатът веднага ли излиза? Също, казвате, че се лежи без да се движиш - мога ли да си взема поне книга или лаптоп да се забавлявам през това време?
Иначе, да - не се забеляза нищо нередно в околоплодните води.

# 32
  • София
  • Мнения: 26
Здравейте, Дами! Не съм писала в темата до сега, макар че ви чета. Първа бременност ми е, очаквам девойката около 17-ти август.
Имам чудене къде да раждам (в София). Желанието ми е да е нормално, активно раждане, по възможност без окситоцин, упойка (дай Боже, че прага ми на болка не е висок), да имам контакт с бебето веднага и да е при мен след раждането. Следя се в Щерев, но лекарката каза, че ще говорим за раждане след 18-ти юли, когато ще ми остават 30 дни до термин. Ами ако тръгне по-рано? Искам да имам план, че вече ми се е загнездила тая мисъл в главата. От друга страна не знам дали искам да дам 2200 лв за раждане там, вместо да родя в Тина Киркова, например, дори и с избор на екип пак ще е наполовина. Не държа на лукс условия, ВИП стаи и т.н, достатъчно е условията да са прилични и раждането да мине възможно най-естествено и без излишно форсиране на процеса.
Та ако някоя от вас има такива планове за раждането си, моля да сподели.
Прощавайте за дългия пост Simple Smile

# 33
  • Мнения: 67
Кафе с Канела Разбира се, даже ти препоръчвам да си вземеш нещо за четене, че си се виси два часа Simple Smile Моите резултати излезнаха буквално следобяд. Много бързо стана. Аз си правих изследването в Cibalab. Simple Smile

# 34
  • Мнения: 1 604
За един ден 6 странички Simple Smile. Браво бе момичета. Признавам си, четох по диагонал.

Първо- благодаря за новата тема на Лили Simple Smile Аз скоро ще бъда също свободна. Ако някой ще ходи на лекция в Селена или другаде за първи признаци на раждането, да свирка да дойда и аз, че първото раждане малко ги пропуснах първите признаци Simple Smile))).

И понеже моя доктор нали ще е отпуска се наложи да търся резервен вариант. отскочих до Селена вчера и се записах та даже и дата за секцио искаха да ми настрочват. Разубедих ги, че няма на този етап да насрочвам дата, но вече има ориентировачни. Като се сетих какво ме чака, лошичко ми стана. Явно никой няма и да ме остави да раждам нормално или дори да опитам, но май само искам това да мине и да съм си вкъщи с бебе вече. Бях много смела първата Б и раждането хич не ме тревожеше, сега нещата са различни. Не ми се ражда, не ми се стои в болница.

Аз имам апетит, но нямам място. Сутринта закусих череши Simple Smile. На обед малко ориз със сирене. Пия много течности, дори от тях ми става тежко. Малкото е като торнадо в корема ми.

Сесилче- аз бях с полска количка с баткото. Колето Марсело. Много прилича на тези, които си харесала, ако имаш някакви въпроси, питай. Аз лично я ползвах 8 месеца, след това купих малка лятна количка, защото тия полските са много обемисти. Кошчето за кола му беше много неудобно на моето дете и бързо му омаля. Наложи се да го сменим с на Макси Кози, което видимо е по- голямо и в него се чувстваше по- добре.

# 35
  • София
  • Мнения: 444
Лелееееее - аз заспах на бюрото в офиса и ме събуди служебния телефон и направо шок, такова нещо не ми се беше случвало. Изплаших се и не знаех къде съм!!

Иначе благодаря на всички за съветите за количките, ще питам ако имам някое друго въпросче Simple Smile

Кафенце - Аз си обикалях по центъра, не съм лежала. Бръмнах около света Неделя, Витошка в една свежа, хубава сутрин. Аз ги правих на Позитано - Bodimed. Не знам защо така се разминаваме с Ladybug Simple Smile

Dani-dani добре дошла. И аз съм за активното раждане Simple Smile Още се ориентирам по болниците, а и то малко божа работа дет се вика.... Иначе ако имаш предварително подготвен план за раждане и що годе нормален екип би трябвало да уважат решението ти навсякъде. Аз не бих дала толкова пари за нещо, което смятам, че е мое право и вместо да бъде естествено се превръща в бизнес. Но пак ще говорим по темата Simple Smile
Засега хубав ден от мен момичета.

Последна редакция: ср, 13 юни 2018, 17:33 от Cecilche

# 36
  • Мнения: 67
Cecilche По принцип не трябва да се движиш, защото движението сваля кръвната захар и компроментира изследването. Същото се отнася и за храненето и пиенето. На мен така ми обясниха и в лабораторията, и лекарите. Реално тялото усвоява захарта в кръвта заради физическата активност (дори и минимална) и по този начин не може да се отчете до колко работи компенсаторния механизъм на панкреаса. Но моето беше само глюкозно обременяване с изследване на кръвната захар, без тестване на инсулин.

На мен специално ми бяха написали да отида в Cibalab и после в Майчин дом, завеждащият ендокринологията на Университетска болница ме консултира и изрично ме попита къде и как е проведено изследването, защото се колебаеха дали да го повторят при тях. Факт е, че моите резултати, когато приема глюкозата и съм в покой, са ужасяващи, просто тотално не работи механизма на компенсация. Но реално аз се движа много ежедневно и храненето ми е ок и затова съм го туширала по този начин. Съвсем случайно го установиха.

# 37
  • Мнения: 2 111
dani-dani, аз планирам да родя за втори път в "Щерев". И ние не изпадаме в конкретики за раждането, с никое от двете ми АГ-та, защото е още рано (в 30 г.с. съм), но и първия път раждането започнахме да обсъждаме по-детайлно около месец преди термина. Рано е още, все още има шанс да се завърти бебето, да се появи нещо, което примерно да наложи секцио и т.н. При първото раждане окситоцинът и епидуралната си бяха по мое желание. Бондинг беше осъществен веднага, бебето ми беше дадено за постоянно малко след като ме стабилизираха, че изгубих много кръв и известно време бях на ръба на съзнанието. После си бяхме нон-стоп заедно, даже и през нощта, въпреки опитите на акушерките да ме убедят, че трябва да си "почивам".
В началото на първата бременност имах идея да се следя по ЗК в "Тина Киркова" и паралелно в "Щерев". Отказах се почти веднага от първата болница, сблъсквайки се с мизерията и отношението там. Не е за мен това, предпочитам да си платя и да съм в нормални условия и да срещам човешко отношение. Разбира се, ако имаш познати лекар и екип, може при теб и да е друго в ТК, но аз нямах.

За обременяването с глюкозата, на мен АГ ми каза, че се лежи и се взима кръв от пръста. Описа лежане около 3 часа, каза ми да си планирам да го отделя това време...

# 38
  • Мнения: 269
И аз ще раждам в Щерев, там се следя, там родих и преди и се чувствам прекрасно. Аз ще съм секцио та вече даже си избахме дата и запазихме, понеже август се очертават доста раждания и искам да стм сигурна щ, че за моето планирано секцио ще има място когато аз искам. Дай Боже и това бебе да си дочака датата:) та като наближи може да си разкажем коя някъде отива, че ако се срещнем по болниците да се разпознаем Simple Smile

# 39
  • София
  • Мнения: 26
Рано е, да, но го мисля вече. Не познавам лекар/екип в ТК, но чета и търся мнения. Мога да остана с първоначалния вариант за раждане в Щерев, но ако намеря лекар, подкрепящ желанието ми за активно раждане и болница, в която да не е мизерия и ми струва наполовина, ще се възползвам. Май много станаха изискванията Simple Smile)))
Ще отида в ТК в ден на отворени врати да видя как е, че не съм стъпвала там, пък ще видим.

# 40
  • Мнения: X
За един ден 6 странички Simple Smile. Браво бе момичета. Признавам си, четох по диагонал.

Първо- благодаря за новата тема на Лили Simple Smile Аз скоро ще бъда също свободна. Ако някой ще ходи на лекция в Селена или другаде за първи признаци на раждането, да свирка да дойда и аз, че първото раждане малко ги пропуснах първите признаци Simple Smile))).

И понеже моя доктор нали ще е отпуска се наложи да търся резервен вариант. отскочих до Селена вчера и се записах та даже и дата за секцио искаха да ми настрочват. Разубедих ги, че няма на този етап да насрочвам дата, но вече има ориентировачни. Като се сетих какво ме чака, лошичко ми стана. Явно никой няма и да ме остави да раждам нормално или дори да опитам, но май само искам това да мине и да съм си вкъщи с бебе вече. Бях много смела първата Б и раждането хич не ме тревожеше, сега нещата са различни. Не ми се ражда, не ми се стои в болница.

Аз имам апетит, но нямам място. Сутринта закусих череши Simple Smile. На обед малко ориз със сирене. Пия много течности, дори от тях ми става тежко. Малкото е като торнадо в корема ми.

Сесилче- аз бях с полска количка с баткото. Колето Марсело. Много прилича на тези, които си харесала, ако имаш някакви въпроси, питай. Аз лично я ползвах 8 месеца, след това купих малка лятна количка, защото тия полските са много обемисти. Кошчето за кола му беше много неудобно на моето дете и бързо му омаля. Наложи се да го сменим с на Макси Кози, което видимо е по- голямо и в него се чувстваше по- добре.
Хайде аз Simple Smile
За мен е първа бременност и лекцията ще ми е интересна
Освен това сега видях, че всеки вторник има безплатна йога за бременни - 😄😆😃 бих пробвала да свия лактите, щото всичко друго май ми тежи 😊😊😊
А твоя доки да не е Карагьозов случайно ?

Относно фрапетата, вероятно всички пловдивчанки сме в различни крайща на града, та....Цар Симеоновата градина как ви звучи ? Simple Smile

Последна редакция: ср, 13 юни 2018, 18:58 от Анонимен

# 41
  • Майнатаун
  • Мнения: 439
Бройте ме и мен за йога или лекции в Селена. Simple Smile

Еuforia, на мен градината ми звучи супер Sunglasses Много ще се радвам да се запознаем сега с коремите, а и един ден да разхождаме бебоците из парковете. Simple Smile

# 42
  • Мнения: 51
Лили, благодаря за новата тема. Супер е. Simple Smile
И аз бих се присъединила към пловдивската група за кафе/фрапе на центъра. Така, че може да ме броите и мен.

# 43
  • Мнения: 366
Честита ни нова темичка Simple Smile Нека да я изпълним само с хубави и положителни емоции Heart Eyes
Все повече се доближаваме до финала, а на мен някак ми изглежда нереално. Днес влезох в 33 г.с. Гледам много да не мисля за раждането, защото и мен като ginger ме хваща страх, защото знам какво ме чака. С баткото бях с пълна упойка, а сега искам да съм със спинална. Притеснявам се дали ще мога психически да издържа времето на операцията.

# 44
  • Мнения: 523
Здравейте, Дами! Не съм писала в темата до сега, макар че ви чета. Първа бременност ми е, очаквам девойката около 17-ти август.
Имам чудене къде да раждам (в София). Желанието ми е да е нормално, активно раждане, по възможност без окситоцин, упойка (дай Боже, че прага ми на болка не е висок), да имам контакт с бебето веднага и да е при мен след раждането. Следя се в Щерев, но лекарката каза, че ще говорим за раждане след 18-ти юли, когато ще ми остават 30 дни до термин. Ами ако тръгне по-рано? Искам да имам план, че вече ми се е загнездила тая мисъл в главата. От друга страна не знам дали искам да дам 2200 лв за раждане там, вместо да родя в Тина Киркова, например, дори и с избор на екип пак ще е наполовина. Не държа на лукс условия, ВИП стаи и т.н, достатъчно е условията да са прилични и раждането да мине възможно най-естествено и без излишно форсиране на процеса.
Та ако някоя от вас има такива планове за раждането си, моля да сподели.
Прощавайте за дългия пост Simple Smile

Аз за сега съм решила да раждам в Тина Киркова. Лекарката, която ме следи работи там и ми се иска да раждам при нея. Освен това в 4 месец се наложи да полежа няколко дни там и останах доволна от обстановката, отношението. Всички бяха много мили и внимателни, естествено не е лукс, но и не държа все пак това е държавна болница. Почетох мнения, имам познати, които родиха там. Но ще си направя един хубав списък с въпроси, когато дойде време да обсъждаме с лекарката ми раждането Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт